Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már megint egy agyonvert baba fórum

Már megint egy agyonvert baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. 9a095cf031 (válaszként erre: 62. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 19:16

Egy részlet a szeptemberi csecsemőgyilkosság kapcsán:

"A korábban már többször büntetett férfi 2012-ben költözött össze élettársával. Az asszony – akinek öt gyereke volt – három gyerekét vitte magával, kettőt pedig az anyjánál hagyott. Ő is, és a férfi is rendszeresen használtak dizájnerdrogokat."


Ez miért nem tűnik fel senkinek? Egyáltalán hogy engedhetik, hogy többszörösen büntetett előéletű emberek ellenőrzés nélkül gyereket neveljenek? Anyuka minek szül ennyi gyereket, nem bír rájuk odafigyelni és inkább drogozni jár?

65. Klarisszima (válaszként erre: 63. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 19:15
Már, ha kérik. Mert te hiába látod valakin, ha baj van, nem tudsz mit tenni.
64. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. nov. 1. 19:11

Régebben, mikor a többgenerációs családmodell volt "divatban", akkor azért a rokonok jobban odafigyeltek egymásra, ha kellett, beavatkoztak bizonyos esetekben. Most nem ritka, ha egy nő teljesen egyedül kínlódja végig az életét, neveli fel a gyerekeit. Statisztikát nem tudok mondani, de azt gondolom, régen nem volt ennyire sok gyerekgyilkosság talán...

Nem olvasom el általában ezeket a híreket, elég a főcím...:((

63. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 61. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 18:53
igen ez igaz. szakember segítségét kell kérni aki kezeli
62. Klarisszima (válaszként erre: 55. - Gizus58)
2016. nov. 1. 18:45
Hidd ezt, és reméljük, hogy te is észreveszed, ha gond van.. jelzem, nem biztos, hogy fogod. De ne legyen igazam, senkinek sem kívánom.
61. csikil4ny (válaszként erre: 60. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 18:38

A legtöbb esetben nem is gyógyszer kellene, legalábbis nem csak, mert önmagában a gyógyszer nem old meg semmit. A problémákat meg kell oldani,ki- és meg kell beszélni, lehetőleg szaksegítséggel.


Nagyon sok az egyéni, családi tragédia...

60. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 18:31
igen a megelőzés lett volna. amit kérdeztél. szerintem ép eszű ember biztos nem tesz ilyet, tehát az anyával is lehetett valami akkor amikor ez történt. de szerintem ez ha lehet így mondani tanulság is lehet, tehát ha valaki úgy érzi, hogy nagyon nagy rajta a nyomás, totál kivan bármiért is menjen el a háziorvoshoz kérjen segítséget mert bár nem vagyok híve a gyógyszereknek ha ilyen súlyos a helyzet egy felírt nyugtató még mindig jobb mint egy ilyen szörnyű eset
59. csikil4ny (válaszként erre: 52. - Gizus58)
2016. nov. 1. 18:26

Mentség? Nincs mentség. Áldozat van. Áldozat a gyermek, az apa, a testvér(ek) és az anya maga is.

Jó megoldás sincs ebben a történetben...


Az egyetlen lehetőség a megelőzés lett volna, de ez már elmúlt.


Szerinted épeszű ember tesz ilyet? Attól függetlenül, hogy anya vagy nem anya?

58. 388b941089 (válaszként erre: 54. - Gizus58)
2016. nov. 1. 18:18
Akkor mivel? Ez megbocsájthatatlan.
57. csikil4ny (válaszként erre: 55. - Gizus58)
2016. nov. 1. 18:15
Van akin nem lehet segíteni. A depresszió kegyetlen egy betegség tud lenni, persze az igazi, nem az, amikor kicsit beborul az ég és mindenkinek nyomott a hangulata s már azt hisszük, hogy depressziósak vagyunk.
56. csikil4ny (válaszként erre: 50. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 18:13

A pszichiátert átveri a skizofrén - mert képes rá. Ki a hibás?


Viszont tény az is, hogy meg kell tanulni segítséget kérni! És sokkal figyelmesebbek kell legyünk egymással.

55. gizus58 (válaszként erre: 50. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 18:13
Akire odafigyelnek azon észreveszik akár az öngyilkos hajlamot,hiszen annak előzménye van,viselkedés megváltozása,magába fordulás, apátia, satöbbi,lehetne sorolni még.Csak egy kis törődés és figyelem kellene!
54. gizus58 (válaszként erre: 48. - 388b941089)
2016. nov. 1. 18:11
Nem halálbüntetés,de ne is egy ejnye bejnyével ússza meg!
53. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 44. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 18:10
most a nagymamai segítséghez írom olyan jó annak akinek volt/van ilyen, nekünk amikor a fiam született akkor halt meg az anyukám, a férjem édesanyja pedig már nagyon régen, úgyhogy nekünk nem volt nagymama aki néha vigyázott volna a fiamra hát úgy csináltuk végig a kicsi korát, hogy egyetlen egyszer nem tudtunk elmenni se egy moziba sehova amíg kicsi volt. hát nagyon fárasztó volt de hát ez volt
52. gizus58 (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 18:10
Bocsánat,akkor rosszul fogalmaztam.Mentséget kerestek a nő tettére. Igen,tragikus, mert egy élet hunyt ki a felnőtt keze által,akinek az lett volna dolga, hogy óvja és védelmezze őt.
51. csikil4ny (válaszként erre: 48. - 388b941089)
2016. nov. 1. 18:09
Én nem vagyok a halálbüntetés pártján, ne szabaduljon meg egykettőre a tettétől... életfogytiglant kellene kapjon.
50. Klarisszima (válaszként erre: 46. - Gizus58)
2016. nov. 1. 18:07
Senki nem érti meg, viszont az okokat lehet keresni. Nem mellesleg, a család sem biztos, hogy bármit is észrevesz bárkin.. ha így lenne, nem lenne ennyi öngyilkos sem, nemdebár?
49. Klarisszima (válaszként erre: 43. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 18:05
Az lehet. De az is, hogy a szofisztikáltabbja meg úgy csinálja, hogy nincs külsérelmi nyom, csak a lelki terror.. az talán még rosszabb.
2016. nov. 1. 18:04
Halálbüntetèst vissza. Ès ez a nö 7 honapos terhes.
47. csikil4ny (válaszként erre: 46. - Gizus58)
2016. nov. 1. 17:56

Láttál itt megértő hozzászólást? Én nem.


Így is, úgy is tragikus!


Az ilyen esetek nem előre megfontoltan történnek, ez persze egyáltalán nem mentesíti a felelősségre vonás alól. A pszichózist láthatják, ha nem tesznek semmit....


A bántalmazás más hozzászólás/eset kapcsán jött elő...

2016. nov. 1. 17:52
Csak csendben kérdezem meg,és nem szeretnék vitát, akkor is ilyen megértőek és találnátok okot a tettre ha a férfi verte volna agyon ezt a babát??NEM,SEMMI nem indokolja vagy magyarázza hogy így bánjon egy gyerekkel bármelyik szülő!! Sehol nem olvastam hogy bántalmazta volna férj a nőt, aki ráadásul a 3.gyereket várja! Elismerte, hogy ő volt mert" ideges" lett. Ha pszichózisban szenvedett volna azt látja környezete,nem lehet titkolni!
45. csikil4ny (válaszként erre: 43. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 17:36
Mutatnál erre egy felmérést?
44. 9a095cf031 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2016. nov. 1. 17:30

Szerintem ennek alapvetően az az oka, hogy az átlagembernek van bőven stressz az életében, és nagyon nem hiányzik neki, hogy még a nagyszülők is folyton beleokoskodjanak a gyereknevelésbe és veszekedni kelljen velük az elvein.


Mert - tisztelet a kivételnek -, a nagyszülők imádnak belekotyogni a nevelésbe. A francnak lenne még ehhez is kedve. Mondjuk, nekem tündéri anyósom van, neki bármikor odaadnám az unokát, ha lesz, mert ő komolyan kezeli azt, hogy tiszteli a döntéseinket és nem beleszólós.


A másik oldal meg: fórumokat sírnak tele az anyukák, hogy a nagyszülők még 5km-re sem mennek le megnézni a gyereket, vigyázni meg végképp nem akarnak rá. Hát, megvan mindét véglet. Egy jó viszonyhoz két normális fél szükséges.

43. 9a095cf031 (válaszként erre: 38. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 17:25
Nem azt mondtam, hogy csak a buta családoknál van ilyen, épp ezért írtam, hogy sok a kivétel is. Viszont érdemes megfigyelni, hogy ott, ahol annyira eldurvul a helyzet, hogy halálra vernek egy kisbabát, sajnos az esetek legnagyobb részében a nem túl értelmiségi kisebbségi családok köréből kerülnek ki a szülők.
42. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Klarisszima)
2016. nov. 1. 17:14
Persze, hogy az van, mert egyszerűen fel sem tudja fogni az, aki nem ment keresztül bántalmazáson, hogy miért nem lépik ki az adott nő a bántalmazó kapcsolatból, miért megy újra és újra vissza (ez a mézeshetek-effektus, amikor a bántalmazó fűt-fát összeígér, csak visszatérjen, pár napig még szép is a történet, aztán jön újra a haddelhadd), stb.
41. csikil4ny (válaszként erre: 36. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 17:10

Szép, szép, csak nem elég!


Elég jól beleástam magam a témába, egy adott ponton tényleg tehetetlen az ember.


Itt nagyon sokban felelős a bántalmazást passzívan tűrő fél, mert neki kell lépnie, s mindig van megoldás, csak az ember nem látja.


Nemrég írtam egy lányról, akit apja, a fogyatékos testvére is vert évekig, most 25 éves korában egy barátnője hívta rá fel a figyelmünket: egy idős néni befogadta, csak a költségekbe kell fizessen, talált munkát, ingyen vállalta egy pszichológusnő a terápiáját...


A legtöbb városban működik anyaotthon, persze nem nyilvános - ezért is érdemes felvenni a kapcsolatot a NANE-vel. Vannak anyák, nők által működtetett egyesületek, amelyekben mindenféle szakember működik, ha bántalmazás van, akkor beszélni kell minél több helyen róla....

40. Klarisszima (válaszként erre: 35. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 17:07

Jól mondod.

Mondjuk a barátnőm férje speciel nagyon ostoba, viszont az a vérg.ci, sunyi tipus.

39. Klarisszima (válaszként erre: 34. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 17:06

A nane tanácsot ad, mást nem nagyon tud.

Nem jó itt sem a helyzet, pláne addig, amíg áldozathibáztatás van a köztudatban.

38. Klarisszima (válaszként erre: 33. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 17:05

Ez nem így van. Nagyon sok esetben nem csak ott van családon belüli erőszak, ahol apa buta, mint a tök.

Ezek az erőszaktevők olyanok, hogy senki nem gondolná róluk, kifelé mindig a jó arcukat mutatják. Ezért is nem gondolják sokan, hogy baj van.

37. Channa* (válaszként erre: 9. - 4c1a787e8f)
2016. nov. 1. 17:04

Én inkább azt veszem észre, hogy a mai anyukák nem bízzák rá szívesen a kicsijüket a nagyszülőkre.


Amikor írtam itt egy téma kapcsán, hogy anyósom látta el a gyerekemet hónapokig, akkor miket kaptam....


Nem tudom miért van ez az anyákba, de szerintem nagyon rossz, hogy ezt teszik. Igen, más is bírta, más is végig csinálta egyedül, de milyen áron? Megérte? Jó volt ez valakinek?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook