Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni fórum

Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni (Gondolatok)

1 2
60. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Enissa)
jan. 31. 09:48
én sem.22 éves voltam,senki nem akarta elhinni.miért hazudnék.de főleg a terhességtől féltem.
59. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Enissa)
jan. 31. 09:46
én 72 éves vagyok.az anyámnak tudomásom szerint 3 abortusza volt.a híres nőgyógyász a munkatársnőmnek érzéstelenítés nélkül csinálta,mivel nem akart ötödik gyereket.röhögött,ha akkor élvezte,élvezze most is.mintha a belsőrészét szaggatták volna ki.a folyosón csak kétszer ájult el.
58. kannanana (válaszként erre: 1. - A Nyuci)
jan. 31. 07:59
Egyértelműen vény nélkülivé tenném. Egyrészt az árral mindig lehet játszani, így nem ezt szednék a normális tabletta helyett, másrészt elég durva mellékhatásokat, károkat okoz(hat) minden hormontartalmú fogamzásgátló, nincs akkora különbség egy esemény utáni és egy rendes gyógyszer között, mégha mi nők szeretnénk is ezt hinni, és ezzel nyugtatni magunkat. Az abortusz elkerülése pedig mind az egyénnek, mind a társadalomnak közös érdeke, ennél sokkal jobb egy 72 órás gyógyszer. Én sokkal inkább az itthoni “”””családbarát”””” intézkedések közé tudom beleilleszteni, hogy vényköteles a gyógyszer, mint a “tudatlanok” védelme érdekeként. Gondoljuk csak a sterilizációs korlátokra, hogy nem dönthetünk itthon a saját testünkről, illetve tiltott az abortusztabletta is, miközben a hagyományos kaparás sokszor sokkal veszélyesebb…
57. Lady Lavender (válaszként erre: 54. - Kelep3)
jan. 28. 17:07
A szemtelen orvosok siman hasznalja a rendelot magan ellatasra is. A tobbi meg felrenez.
56. Lady Lavender (válaszként erre: 54. - Kelep3)
jan. 28. 17:05
Egyetertek.
55. Lady Lavender (válaszként erre: 42. - Enissa)
jan. 28. 17:04

En 15 evesen vesztettem el a szuzessegem. Egyutt nyaraltunk a szuleimmel meg a pasimmal. Nyaron nincs suli, ahova be lehetne ulni.

Eloszor kinosnak ereztem, hogy penzt kerjek kotonra vagy beletegyem a kosarba, de soha nem csinaltak belole ugyet. Lattak, hogy nem eszetlenul b.szok.


Az en szememben kislany nem feltetlen kislany. A hugom nekem kislany, pedig elmult 25.


Te a fejedben bezarod a padba, en 15 evesen mar evek ota onalloan korzoztam a Balatonon hetvegente. Nem loptak el, nem csinaltak fel. A legrosszabb, amit elkaptam egy huvelygomba volt, amikor nem szexeltem senkivel, de 3 kulonbozo nyilvanos zuhanyzoban jartam (mert aktiv sportolo voltam).


A hugom 16 eves volt, amikor hozzank koltozott a pasija. Szerencsere lekopott, de kozben elvegezte az egyetemet, abban nem talalt munkat, uh. a nyelvtudasat hasznalja. Soha nem valtogatta a pasikat

54. kelep3
jan. 28. 16:51
Szerintem nálunk nem ideológiai okokból vényköteles az esemény utáni. Hanem szimplán azért hogy a magán nőgyógyászati rendelésen ketyegjen a tarifa. Szerintem még mindig van ilyen lobbiereje a szférának.
53. Lady Lavender (válaszként erre: 47. - Enissa)
jan. 28. 16:37
Engem a reprodukcios elveim miatt toroltek. Amit ki sem fejtettem, mert radikalis.
52. Enissa (válaszként erre: 51. - Enissa)
jan. 28. 11:58
Egyszerűen leírtam a véleményem, ahogy mások, a más véleményüket. Ráadásul a torkának sem estem senkinek. Ettől a cikktől és a hozzászólasoktól, semmi a világon nem fog változni.
51. Enissa (válaszként erre: 50. - Unom)
jan. 28. 11:45
Nekem a világon semmi. Főleg, hogy nem is számít a véleményem. Csak amikor még kórházban dolgoztam, előfordult lazább nap is. Ilyenkor beszélgettünk 1-1 esetről,és szóbakerült mit tesznek a szervezetükkel. De az orvos is ember, az egyik pl. a HPV ellen kampányolt, a másik mellette. Mindenki habitusa szerint. Ez utóbbi csak 1 példa volt, nem a témához tartozik, csak lehet kapcsolni hozzá.
50. unom (válaszként erre: 49. - Enissa)
jan. 28. 11:32

A lányaim sem, ők másképp döntöttek.

De a szabályokat nem személyekre kell hozni. Milyen hátrányod lenne belőle, ha nem lenne vényköteles?

49. Enissa (válaszként erre: 48. - Unom)
jan. 28. 11:29
OK, mindenkinek joga van mindenhez. Én nem éltem, a lányom sem. Ahogy a dal íródott, mindenki másképp csinálja. Én sem érzem, hogy lemaradtam valamiről, a lányom sem.
48. unom (válaszként erre: 45. - Enissa)
jan. 28. 11:16

Ebben a korban sokan élnek nemi életet, pont úgy, ahogy régebben.

(Anno én is 16 évesen kezdtem 🙂, semmi bajom nem lett.)

47. Enissa (válaszként erre: 45. - Enissa)
jan. 28. 11:13
Hoppá, most vettem észre hogy Lady kérdései, melyeket nekem tett fel, törölve lettek, így tényleg nem tudja elképzelni senki mik ezek a hülye hozzászólásaim.
46. Enissa
jan. 28. 06:20
Nem használtak a szüleik fog.gátlót és csak úgy megszülettek. Aztán ők is akartak engem, sokak örömére, egyesek bosszúságára.
45. Enissa
jan. 28. 06:17
Persze, én igazi alkesz vagyok, de lehet inkább UFO, hogy 15 éves gyereklányról még nem a fogamzásgátlás jut eszembe.
jan. 28. 00:34
nalunk ehhez nem kell recept.
43. Enissa (válaszként erre: 42. - Enissa)
jan. 27. 21:06
15 lány- 15 éves lány
42. Enissa (válaszként erre: 26. - Unom)
jan. 27. 21:05

Nem tudom a hatvanas években mennyi lehetőség volt fogamzásgátlásra, még bőven nem voltam érintett, ahogy Te sem.

Nem néztem meg most a google barátunknál sem.

De maradi is vagyok nagyon, 15 lány, nekem az még gyerek kategória bőven, üljön az iskolapadban.

Családban 15 éves gyereknél lakott már a pasija, most meg csodálkoznak, hogy inkább az éjszakát választotta, mint a sulit, a pasikat meg úgy váltogatja, mint más a fehérneműt.

41. Channa* (válaszként erre: 13. - Enissa)
jan. 27. 20:49
Nem vontam kétségbe a munkájukat, pusztán annyit írtam, hogy egy tetanuszért is oda kell menni, mert az ügyeleten nem csinálnak semmit.
40. Lady Lavender (válaszként erre: 38. - Enissa)
jan. 27. 19:41

Rémes, hogy a kérdező néha nem troll (itt sem).


És amikor előben találkozol vele! Én már sok helyen voltam a helyi drogériás.

Szimpla kerdés: van egy fajdalom csillapítód?

- Ibuprofen vagy paracetamol?

- Fájdalom csillapitó.


És akkor tudjuk mit kell kerdezni.

Mielott a kezébe nyomjuk. Tajekoztato. 16 eves. nem tagadom meg.

Olvasd végig leulve, csendben, utána gyere vissza. Odaadom, ha kell menj haza, de akkor hivnom kell a szuleid.


En nem finomkodtam oktatasi intezmenyben, de roszyat sem mondtam.


valami a kis dragaknak kell.

39. Lady Lavender (válaszként erre: 35. - Timycat)
jan. 27. 19:02
A nem szült nők ne tetessenek spirált a méhszáj védelmében, de a mechanikus feszegetes mehet abortusz esetén a tabi helyett.
38. Enissa (válaszként erre: 26. - Unom)
jan. 27. 18:09
Ne addj a számba olyat, amit nem mondtam, nem írtam hogy a fiatalok azok, hanem azt , hogy a felnőttek is. Neked vannak orvos rokonaid, biztos tudnának mesélni mennyi szart beszednek az emberek úgy, hogy a Biri néni mondta az jó neki. Meg a csoda fogyasztó szereket.És igen, egy 15 éves gyerekre figyeljen a szülő ilyen téren, lehet olyan betegsége, amihez nem ajánlott.
37. timycat (válaszként erre: 36. - Enissa)
jan. 27. 18:03

Ja csak nem mindegy hogy 18 évesen szül és 2 éve dohányzik, 18 éve eszi a mű kaját vagy 35 évesen áll neki a projektnek, háta mögött mondjuk 10 év bagóval, 35 év car kajával és már egy krónikus betegséggel.


De tudom-tudom nem kell érteni...

36. Enissa (válaszként erre: 31. - Timycat)
jan. 27. 17:57
Akik hazánkban szülnek, na azok még carabb minőségű kaját esznek, gyakran dohányoznak is.
35. timycat (válaszként erre: 34. - Lady Lavender)
jan. 27. 17:43

Ahogy az abortusztabletta is tiltás alatt van.


Gondolom szintén a nők védelmében 😂

jan. 27. 17:37
Meg ha annyira féltik a nőket a hormonok káros mellékhatásaitól, miért gátolják annyira a művi meddővé tételt? Ez már tényleg nagyon költői, és a beszélgetés kezdő vonalától távoli.
33. Lady Lavender (válaszként erre: 25. - Enissa)
jan. 27. 17:25

Akik nem védekeznek egyáltalán soha, sehogy életükben, azok még szép, hogy szaporább réteget hoznak létre.

Meg nem is az ő körükből kerülnek ki a mesterségesen létrehozott utódok, akik könnyen hordozzák a kevésbé örökítésre alkalmas géneket.


Ez elég összetett, és még azoknak a bizonyos brit tudósoknak is homályos terület. Meg örökre az is marad, mert a statisztikával mindent, ahogy az ellenkezőjét is bizonyítani. A döntésben lobbi győz, a véleményhez mindenkinek joga van (és mindenki fel is dughatja).

32. timycat (válaszként erre: 31. - Timycat)
jan. 27. 17:05
*jav. 23-24 évesen
31. timycat (válaszként erre: 25. - Enissa)
jan. 27. 17:05

A fejlődő országokban nem 35+osan tervezik az első gyereket, azért ezt ne felejtsük el. A táplálkozásunk is annyival fejlettebb, hogy sokkal több szemetet viszünk be.


Nekem 23-24 első oda nem figyeléstől tabletta után 1-2 hónappal sikerült a gyerek, bár nem terveztem. Most 15-16 évvel később nem biztos, hogy attól hogy rámnéznek sikerülne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook