Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni fórum

Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni (Gondolatok)

1 2
30. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
jan. 27. 15:42
mondjuk azt nemigen értem,hogy a kenőcs a számra,miért vényköteles-megeszem,vagy megiszom?
29. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Enissa)
jan. 27. 15:40
szerintem mindig vényköteles volt.
28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Enissa)
jan. 27. 15:38
izomlazítót vettem,mikor annyira fájt a derekam,a húgom mondta.bedagadt a torkom,alig tudtam nyelni,oda is adtam neki,semmi baja nem volt tőle.
27. Enissa (válaszként erre: 26. - Unom)
jan. 27. 15:03

Nem tudom az árát, nem volt rá szükségem szerencsére, egy gyógyszerész mondta , az sem most volt.

De felőlem mindenki azt szed amit akar, azt ad a gyerekének,amit a kelkiismerete diktál. A vérnyomáscsökkentő,sźívre ható gyógyszerek,antibiotikum is szemenként, ha nem allergiás rá valaki, nem okoz problémát, de amennyiben úgy dönt valaki ő egyszerre veszi be, egyből másképp reagál a szervezete.

26. unom (válaszként erre: 19. - Enissa)
jan. 27. 14:37

Ez mikor volt, amikor úgy vették, mint a ckorkát? Ahhoz ugyanis igen drága volt mindig.

Épp ezeknek a fiataloknak lenne rá szükségük, hogy könnyebben hozzáférjenek.

A "mai fiatalok felelőtlenek" lózungról meg csak annyit, hogy a hatvanas években 200 ezer volt, tavaly 20 ezer körül.

25. Enissa (válaszként erre: 23. - Timycat)
jan. 27. 14:31
Nem hiszem, hogy okosabbak lesznek, de talán meggondoltabbak, a rendszer meg védi, hogy ne csésze szét a hormonrendszerét, utána meg majd ne a lombikprogramra költse a pénzét. És bocsánatot kérek,minden babáért küzdőtől, mert természetesen 100 más oka is lehet. De figyeljétek meg a fejlődőországokat,ahol nincs fogamzásgátlás, azt itthon kinél születnek csőstül a gyerekek, általában azoknál, akik nem védekeztek gyógyszerrel. A fejlett országokban nő a meddőség. Nekem anno azt mondta egy idős nőgyógyász, amíg nincs meg a vágyott gyermekeim száma, addig ne szedjek tablettát.
24. timycat (válaszként erre: 19. - Enissa)
jan. 27. 14:28

"helyettük döntöttek úgy, hogy jobb, ha vényhez kötik."


Utálom ezt a komcsi gondolkodást, ezen az elven be kellene tiltani az abortuszt is, az alkoholt, cigarettát, kávét, cukrot, vezetést stbstb. mert az emberek majd biztos agyatlanok, nem tudják a mértéket, kockázatot és helyettük kell gondolkodnia az állambácsinak.

23. timycat (válaszként erre: 19. - Enissa)
jan. 27. 14:19

Nem tudom mikor vásárolták cukorkaként, ha jól emlékszem 20 éve is drágább volt mint a 3 havi "normál" foggâtló és már 20 éve is vényköteles volt.


Most nem azért, de szerinted ettől majd felvilágosulnak,hogy nem jutnak hozzá vagy majd az abortuszból tanulnak?


Ez nem megoldás.

22. Enissa (válaszként erre: 21. - Lady Lavender)
jan. 27. 13:37
Teljesen normális ötletek ezek több országban működnek is, nem is kellene agyalni rajta. Csak majd valaki jópénzért előterjeszti talán, hogy az ő fejéből pattant ki.
jan. 27. 12:21

Most mar online minden fraszkarika elerheto, telefonra akarnak szemelyit atteni. Ha a mostani szabalyozas problema sok embernek, hosszu tavon lehetne azon gondolkodni, hogy kor limittel, idokereten belul, milyen feltetelekkel legyen ilyen tabletta egyszerubben kiadhato. Mondjuk 18 folott lehet egyszer, es addig tobbe nem, amig nem ment el nogyogyaszati felulvizsgalatra. Vagy kossek online tanfolyamhoz, kuldjek el a csaladgondozoba, hogy ujra kaphasson. Az iskolai oktatasba is bele lehetne adni, ami a sok adat mellett siman elfer.

Nem akkora lehetetlenseg.


A fantasztikus otleteimen nem kell am sokat rugozni, en csak a hasamra csaptam :D

jan. 27. 11:58
Ha valamilyen balesett történik. Akkor muszáj bevenni.
19. Enissa (válaszként erre: 17. - Unom)
jan. 27. 11:56

Megértelek, de azokat is értsd meg, akik nem a felvilágosult szülők gyerekei, hogy mennyire világosítják fel a lányaikat, hogy hányszor szabad bevenni ebből a tablettából, és helyettük döntöttek úgy, hogy jobb, ha vényhez kötik.

Mint írtam, pont ezért lett vényköteles, mert nem ismertek határt ebben, cukorkaként vásárolták.

18. Lady Lavender (válaszként erre: 16. - Enissa)
jan. 27. 11:52

Nem vagom a m.o.-i szabalyozas ezen tortenelmet.

Szerintem konnyen lehet, a sok agyatlanul felirt hormonalis fogamzasgatlo tobb kart okoz, mint amit a 72 orasak.

17. unom (válaszként erre: 14. - Enissa)
jan. 27. 11:51

Ez egyéni megoldás, én is alkalmaztam, most is van itthon.

Csak épp nem minden szülő felvilágosult, ezért miért a tini szívjon? Pont nekik lenne fontos, hogy könnyebben hozzájussanak.

16. Enissa (válaszként erre: 15. - Lady Lavender)
jan. 27. 11:44

Sajnos, nemcsak a tinik kapkodják. A legtöbb ember magából indul ki. Aki ilyen helyen dolgozik, az tudja mennyire felvilágosulatlanok, vagy trehányok az emberek.

Én úgy emlékszem, hogy régebben lehetett a gyógyszertárban kapni, csak pont azért, mert mint cukorkáért jártak be érte, lett vényköteles.

15. Lady Lavender (válaszként erre: 11. - Enissa)
jan. 27. 11:38

En feltetelezek. Lehet, hogy tevedek. Ha a venyekhez kotott eladasi adatok azt mutatjak, hogy a tinik ugy szeretik az esemenyutanit kapkodni, en is azt mondom, maradjon venykoteles X korig, amikortol ez az arany mar nem olyan magas. Mert most mindenkinek venykoteles.

15 evesnek amugy mar irnak fel hormonalis fogamzasgatlokat, vagy csak 16-tol? Ha az egyik merget szedheti a masikat miert nem? Nekem fura a feltetelezes, hogy a dragabb es macerasabb megoldast valasztanak. (Regebben dragabb volt az alkalmi bogyo, mint a rendszeres, ha meg most nem igy van, ezen igazan nem nehez igazitani.)

14. Enissa (válaszként erre: 12. - Unom)
jan. 27. 11:37

Anyukának készülni ilyen eshetőségekre.

Hogy felhomályosítsa a gyermekét (nekem is van lányom), hogy védekezzen, ha nemiéletet él, és anyuka megelőzésként tarthatna otthon. Ahogy lázmérőt, lázcsillapítót is tartunk normásesetben.

Egy műszakban beesik az SBO-ra 3-4 pár általában. Az a személyzetnek kb. 1 óra kiesés, amiből a "beteg" annyit lát, hogy kap egy receptet.

Ja a túladminisztrációt nem az orvosok találták ki, abban biztos lehet mindenki.

13. Enissa (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 27. 11:33

" Az SBO-sok mindig nyafognak, hogy olyanok is odamennek, akik nem sürgősek"


Amíg nem dolgozik ott az ember, addig nem is tudhatja, milyen lelkileg, testileg megerőltető munka folyik ott.

Aki "csak besétál" nem tudja, hogy a vizsgálóban, fektetőben hány életet mentenek meg 1-1 műszak alatt. Mindig csak a cart kapják a nyakukba, de azt nem látják, amikor pl. képesek a 86 éves mellkasát nyomni másfél órát, hogy visszahozzák, orvos, rezidens, beteghordó.

Amikor már a tökükön is folyik a víz, és besétál valaki, hogy fáj a torka 1 hete már, de ő nem várta ki a sort a körzetében, hát nem tapsikolnak az örömtől.

Vagy SBO-ra ami tudott, hogy kórház mellett működik, hogy miért őket tartják fel, miért nem a szülészet-nőgyógyászatra megy? Aki nem csinálta, el nem tudja képzelni mekkora adminisztráció ez.

12. unom (válaszként erre: 11. - Enissa)
jan. 27. 11:33
Ilyen esetben mi lenne a jobb megoldás? Abortusz? Vagy asszonynak szülni kötelesség, lánynak dicsőség?
11. Enissa (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
jan. 27. 11:21

"Ha 15 évesen van valakinek annyi esze, hogy fogamzásgátló után koslasson amikor már megesett a baj, akkor nem kellene kapásból debilnek nézni."


Ha felelősen gondolkodna, akkor eleve védekezne, oké lehet baleset, kiszakad a gumi, de azért az nem annyira gyakori probléma, és tényleg olyan hormonlöketre nincs szüksége esetleg többször, egy 15 éves kamasznak.

10. Enissa (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
jan. 27. 11:18

Elég sokba kerül, régóta nekünk kell kiváltani.

Mi akartuk, hogy így legyen, meg lett az akaratunk, amíg a többségnek így jó, hát ez lesz, meg lesz ez még így sem.

9. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 27. 11:14
hogyne lenne tetanusz.mikor engem megharapott a kutya,megkaptam az oltást.most a szomszédasszonynak fölírta az orvos,fene tudja mennyiért kellett kiváltani a patikában,akkor adták be.miért is fizetünk járulékot?
8. Channa* (válaszként erre: 3. - Timycat)
jan. 27. 11:10

Nem csak ezt a gyógyszert nem lehet megszerezni.

Ha kifogy egy gyógyszerünk, akkor napokat kell várni, amíg az asszisztens megnyomja azt a 3 gombot, amivel fellövi a felhőbe. Amikor megkérdeztem tőlük, hogy mi tart ezen 4 napig, akkor megsértődtek.


Az ügyeleten nincs tetanusz! Nem is írhatnak fel! Ahogy izomlazítót se írhatnak fel. Teljesen ledöbbentem, amikor tetanusz miatt az SBO-ra kellett menni, ráadásul azt sem tehettük meg, hogy a legközelebbibe, hanem a körzet szerintibe lehetett csak, ami akkor távol volt. Az SBO-sok mindig nyafognak, hogy olyanok is odamennek, akik nem sürgősek. Na de mit tegyen az ember, ha máshol nem látják el? Pl. egy tetanuszt miért nem adhat be az ügyeleten az orvos? Miért nem írhat fel gyógyszert. Mit tegyünk, ha a derekunk hétvégén áll be? Ja, nekem azt mondták, hogy jelentkezzek be reumára és majd ott kezelnek Senkit nem érdekelt, hogy mire bejutok addigra esetleg meggyógyulok vagy lebénulok, ahogy az sem, hogy nekem most fáj és nem 6 hónap múlva, mire lesz időpontom...


A fogamzásgátlás pedig megint egy más, de nagyon hasonló téma. Istenként kell a dokikra tekintenünk, mert istent játszanak a fentiekkel kart-karba öltve. Aztán meg jönnek a statisztikák, hogy hány 20 év alatti szült. Hányan nem tudnak védekezni. Hányan megölik a gyereküket, mert csak becsúszott...


Ja, és mindennel is a magánba vagyunk terelve...

7. Enissa (válaszként erre: 1. - A Nyuci)
jan. 27. 11:09

Nagyon sokan kötnek ki a sürgősségin.

Mindenhol van kiskapu, aki szeretné magát bebiztosítani, az amikor ráér, elsétál és felíratja , és elteszi vészhelyzetre. Néha muszáj hazudni.

Valahol megértem, hogy nem lehet csak úgy besétálni a gyógyszertárba, nagyon sokan nincsenek tudatában milyen veszélyeket rejt, ahogy az elején írtad, sokan tényleg napi-heti fogamzásgátlónak használnák. És az nagyon nagy károkat okozna, okozhatna.

jan. 27. 10:33

Azon az alapon, hogy úgyis mindenki hülye, minden gyógyszert be is tilthatnának.

Ha 15 évesen van valakinek annyi esze, hogy fogamzásgátló után koslasson amikor már megesett a baj, akkor nem kellene kapásból debilnek nézni.


Amit meg Timi írt a mangánklinikákkal kapcsolatban, egyenesen gusztustalan, de nem az ő hibájuk, mert ha a közellátásban nem lenne lehetetlen időben (vagy egyáltalán) beszerezni, ilzen jelenség nem állna fenn.

jan. 27. 10:20
nem is értem,miért nem szaporodik a magyar?hisz mindent megtesznek ennek érdekében.főleg tiltanak.
4. tumbo2 (válaszként erre: 1. - A Nyuci)
jan. 27. 10:18
mondjuk engem már nem érint,de hogy napi két óra a háziorvosi rendelés az igen.azt ugyan nem tudom,hogy az asszisztensnek milyen felhatalmazása van,de a megszokott gyógyszereket ő írja föl.egyszer nem akart egy kenőcsöt,mondtam a patikus mindig úgy keverte ki nekem .mondanom sem kell az egyik hozzávaló országszerte hiánycikk.
3. timycat (válaszként erre: 1. - A Nyuci)
jan. 27. 09:57

Ebben is Balkán vagyunk, sőt ez már a Balkánra sértő.


Nálunk mindig van itthon vészhelyzet esetére, pont mert macera a beszerzés, még orvosi háttérrel is. Eddigi életem során még nem kellett, pedig 40 múltam, de mi van ha majd kell. A lányom 16 lesz, már miatta is gondolnom kell rá.


Sosem felejtem el mikor egyetemi évfolyamtársam hívott sírva, hogy kibacták a nőgyógy klinikáról mert ilyenekkel ők nem foglalkoznak, az ügyeletes doktornő pedig a portáson keresztül azt üzenete, hogy ezért ő biztos nem fog felkelni... Valószínűleg ez a hozzáàllás azóta sem változott. Mindegy ott akkor megoldottuk ismeretség útján fél legálisan. Az a lány egyébként férjhez ment aztán később egy másik fiúhoz, van egy kisfia, boldog, felelősségteljes ember. "Biztos ugyanígy alakul" az élete ha nem várt terhes lesz az egyetem alatt vagy abortuszra kellett volna menni.


Magánklinikák egy email és 15-20ezer Ft fejében bárkinek felírják, aztán lehet is menni a patikába érte. Miért kell még ezért is horror árat fizetni? Nyilván üzleti alapon kihasználják a piaci rést 😕


Miért nem lehet az embereket "nagykorúként" kezelni? Menjen a patikába aztán vegye meg, ha annyira botor, hogy azt hiszi ez a normális menete a fogamzásgátlásnak akkor így járt, majd viseli következményeit, vagy az is lehet hogy nem lesz következmény.

2. unom
jan. 27. 09:57

Lehet, hogy te a 15 évet korainak tartod, de az alternatíva az abortusz. Szerintem a tabletta a jobb megoldás.

Ehhez kellene a fogamzásgátló eszközök állami támogatása, szexuális felvilágosítás az iskolákban, (nem egyházi), és még jó pár dolog.

jan. 27. 09:35
Megbökte a fülem a híradásokban, hogy már csak nálunk, Magyarországon maradt vényköteles az eseményutáni tabletta az Európai Unióban. Minden más országban bemész, kiváltod, beszeded. Sima ügy. Elgondolkodtam, pro-kontra...

Ugrás a teljes írásra: Már csak nálunk vényköteles az eseményutáni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook