Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magasvérnyomás és terhesség fórum

Magasvérnyomás és terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
12. Serry (válaszként erre: 11. - Kata óvónéni)
2008. máj. 20. 12:21

Nem feltételn lenne ez baj. Feltéve,hogy odafigylesz mit eszel.

Ha kéred elküldöm neked a sótlan diéta leírását és a kismamáét. aztná összevetheted.

11. Kata óvónéni (válaszként erre: 10. - Serry)
2008. máj. 19. 21:37
Köszönöm szépen,aranyos vagy!Általában sótlanul főzök-a család legalábbis ezt mondja. Szalámikat és mesterséges dolgokat ritkán veszek,szeretem magam elkészíteni az ételeket.Alapjában az a baj velem,hogy szeretek enni:))
10. Serry (válaszként erre: 9. - Kata óvónéni)
2008. máj. 19. 15:46

Szia Kata!

Egy kis diétás tanács! Magasvérnyomás esetén érdemes a sófogyasztásra odafigyleni. Már akkor is mikor nem ketten vagy:))) Vagyis nem kell túl sósan főzni, jobb kerülni a félkész kajáka, mert azok alapból sok sót tartalmaznak, a sonkafélék, szalámik stb. ( De ha érdekel a téma priviben küldok néhány gondolatot róla) Egyébként meg ált. a várandósság végén függően attól, hogy a kismama mennyire vizesedik bevezetik a sótlan étrendet.

Ha oda kerülsz és szükséged van néhány jó tanácsra állok rendlekezésre. Dietetikus vagyok.

9. Kata óvónéni (válaszként erre: 5. - Bb52f751dd)
2008. máj. 12. 22:40

Szia Moni!

Köszönöm szépen:)Neked is és mindnyájatoknak,aranyosak vagytok!

8. lizabella (válaszként erre: 1. - Kata óvónéni)
2008. máj. 11. 12:48
Szia. Nekem is magasvolt a vérnyomásom,mind a két terhesség alatt szedtem dopegytet meg más gyogyszeret is.Nekem nem társult más problémával gondolok itt fehérje a vizeletben stb...Orvosi felügyelet melett minden megoldható.Ráadásul engem befektettek a korházba a szülés idöpontja elött egy héttel ,de 3 napig megse mérték a vérnyomásom pedig azért fektettek be.
7. bb52f751dd (válaszként erre: 6. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 11. 11:43

Bármit!

Nincs is ennél fontosabb :)

2008. máj. 11. 11:39

Sziasztok!


Nem kedvelem azokat az embereket, akik mindenfélével riogatják az mebereket, de főleg a kismamákat. Csak azért, hogy mondjanak valamit...


Tény és való, hogy magas vérnyomással számíthatsz rá, hogy néhány hétre be kell feküdnöd a kórházba, de csak majd a terhességed vége felé, amikor már tartani lehet tőleg, hogy árthat nektek a magas RR. Egyébként ezt úgyis az orvosod fogja eldönteni, természetesen veled megbeszélve a dolgot.


Terhességem utolsó harmadában én is kaptam gyógyszert magas vérnyomásra és kb. egy hónapot bent kellett lennem (szülés előtt közvetlen), de hétvégére mindig hazaengedtek. Szóval, ne keseredj, ha így alakulna, nehéz, de ki lehet bírni, meg ugye mit meg nem tenne az ember a gyermekéért, hogy egészségesen szülessen?

2008. máj. 11. 11:25

Szia Kata!

Mindhárom terhességem alatt magas volt a vérnyomásom.Alapból sem túl alacsony,de nekem nem a súlyom miatt (én 54,56 kg voltam terhességek előtt).

Gyógyszereket szedtem mindháromnál,ami egyáltalán nem ártott a bébiknek.Nekem kórházba feküdni a 30.hét körül kellett 1 hetet,és a szülés időpontja előtt 2-3 héttel.Első baba császáros lett,11 nappal hamarabb jött,a második gyereknél 10 nappal kiírt időpont előtt spontán elindult a szülés,őt így megszültem simán.A harmadik szintén császár lett,3 nappal hamarabb.

Mindhárman teljesen egészséges gyerekek!

Drukkolok,hogy nálad is minden rendben legyen!

Moni.

2008. máj. 11. 11:03

köszönöm szépen a megnyugtatásokat:)

Sajnos nekem alapból magas a vérnyomásom,ezért az aggódás...

3. 1e958693ca (válaszként erre: 1. - Kata óvónéni)
2008. máj. 11. 07:16
Megnyugtatásul: én a terhesség kezdetén 112 kg voltam, amiről szülésre 108-ra mentem le (szülés után 94 -re, annyi víz volt a babán kívül bennem). Nem volt a terhesség alatt magas a vérnyomásom- hetente 3x mérettem-pedig a doki tartott tőle. Nem törvényszerű, hogy aki nagyobb darab, annk tuti magas lesz a vérnyomása, ha alaphelyzetben nem volt az. Ezt nem írod, hogy neked milyen (vagy nem jól értelmezem, bocsi), ezért mondom. Ha mégis magas, próbálj meg az ételek minőségén változtatni és ne a megszokott módon sózzál, hanem kevesebbet. Egyél több zöldséget, kevesebb zsíros kaját és kenyérfélét. Egyszerre úgysem tudsz majd sokat enni, mert ahogy a baba nő, kevesebb lesz bent a hely. Ha magas a vérnyomásod, majd méretni kell rendszeresen, kapsz egy kis füzetet, amibe beírják- háziorvosnál megoldható. Természetesen van olyan gyógyszer, amit terhesség alatt is lehet szedni, és nem árt a babának. A háziorvos felírja,és kontrollálja az eredményt.Még dolgozni is lehet az első 4-5 hónapig, bár a 3. trimeszterben általában kiírnak veszélyezetettnek. (Ezeket onnan tudom, h nemrég két ismerős is így szült) Kórházba csak nagyon extrém esetben kell befeküdni. A vége programozott császár szokott lenni. Persze ez mind attól függ, mennyire magas a vérnyomásod. Sok sikert, és nyugi, nyugi!
2008. máj. 11. 01:29

Én 36 éves vagyok, elég kövér, a vnyom alaphelyzetbe normális, ha stresszes vagyok magasabb. Anyukámtól örököltem, Ő szed rá bogyót, sztem én sem úszom meg. Fogynom kell de nem megy.:(

Két gyerekem van, mind a kettőnél, a vége fele nézegetnem kellett a vnyt 140/90nél ha magasabb akkor kell gyógyszerezni, mert az már nem jó a babának. Dopegytet, és a egy nyugtatót szedtem aminek a neve most nem ugrik be. 3*2 a max. adaható adagja indokolt esetben. Én a második terhességemnél, 3*1et szedtem az utsó hónapban.

A lényeg van gyógyszer ami szedhető, és nem hat a babára. Van még egy másik bogyó is amit akkor kell elszopogatni ha nagyon felmenne,tehát van mindenre megoldás.

Mind a kettő babámat császármetszéssel szültem, mert felment a vnyom, epidurális érzéstelenítésse. Melltől lefele nem érzel semmit, kb. 20-30 perc amíg kiveszik a babát, aztán a műtét után lassan kezdesz mindent érezni. Az első 2nap nehéz, de semmi gáz, úgyhogy nem kell elhinni az ijesztegetést, mindenre van megoldás. Én még nem hallottam olyanról, hogy ezért be kellett volna feküdni terhesség alatt a koriba. Főleg most, csak ha nagyon muszály indokolt esetben. Én otthon mértem a vnyom, és csak az utsó hónapban szedtem a gyogyit. Ne parázz előre, remélem tudtam segíteni, és sok sikert! :)

2008. máj. 10. 23:48
Sziasztok!A témát nem véletlenül "dobtam fel".Sajnos mi még csak próbálkozunk,de már előre riogatnak az ismerősök a magasvérnyomás miatt,hogy a 9 hónapot valószínüleg a kórházban kell tölteni....Nem tudom,milyen gyógyszert lehet majd szedni a terhesség alatt,ami nem árt a babának.Szeretném,ha tapasztalatotokat megosztanátok velem és természetesen minden "Hoxa lakóval":)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook