Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskaproblémák - Miért pisil az ajtóm alá az utóbbi időben? fórum

Macskaproblémák - Miért pisil az ajtóm alá az utóbbi időben? (beszélgetős fórum)


1 2
17. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. febr. 23. 16:47
Én is erre gondoltam, hogy valami nem a régi, ez lehet egy apró változás is!
16. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - B4c06bc553)
2012. febr. 23. 16:47

Már bocs, de látszik nincs macskád. Igen is tudnak sunyik, kedvesek, dacosak, sértödöttek, stb. lenni.

Nálunk pl akkor pisil le valami az egyik fiú cica, ha nem időben kap enni. Ha a megszokottól eltér valami, akkor így jelez.

Sajan mi se tudunk vele mit kezdeni.

15. timycat (válaszként erre: 1. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:46
Nem volt nálatok valamilyen változás? Pl egy új pasi? Mert ez területjelző pisi lesz... Nálunk akkor csinálta ezt a cicám mikor összeköltöztünk párommal :S de nem állt meg az ajtónál, lepisilte párom papucsát, cipőjét, ruháját, bármit amihez hozzáfért, sőt gyakran sunyi módon engem is megjelölt. Kellett fél év mire belenyugodott a helyzetbe, hogy rajta kívül más hímekkel is barátkozom
14. Mönkhe (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2012. febr. 23. 16:45

Az édesanya cica van itt még, Ő 18 éves most, és még egy herélt cicóm, aki az Ő fia.

Akiről most szó van, ő 11 éves. Régóta ki van kasztrálva, de ugyanúgy harcol a területén, amikor a kertben van. Most is sokat sétál kinn, de amikor bejön, főleg este, akkor csinálja ezt. :D Ráadásul csak ebbe a helységbe nem jöhet be, mindhova szabad járása van, ezért arra gondoltam ez idegesíti, hogy ide nem szabad bejönnie. De nem tudom. Amúgy régebben jelölt máshová, de nem rendszeresen és nem így nap mint nap. Tűröm persze, csakhát elég szagos. Amúgy a sunyiság meg néha a raffinéria ott van a macskákban, sőt még ennél is több, persze hogy imádom őket. Csak ez most új helyzet :D

13. Trinitas (válaszként erre: 8. - B4c06bc553)
2012. febr. 23. 16:40

Én se nagyon értem, egyrészt megdöbbentett másrészt kíváncsivá tett a megjegyzésed.. ami amúgy kicsit indulatosnak is tűnt.. kifejtenéd ezt miből gondolod? És, hogy az orvos szerinted mit fog mondani, ha odaviszi ezzel a problémával, hogy szerinte beteg? Mert az orvos szerintem ezt jelölésnek fogja fel, nem betegségnek, de lehet te tudsz valamit amit én még nem hallottam..


Egyébként a sunyi jelzőt össze is kötik a cicákkal.. az igazi macska imádók is tisztában vannak a cicák minden "negatív" tulajdonságával, de ezekkel együtt imádják őket és viccesen fogják fel (Simon's cat, Garfield..) Szerintem sok állat tud sunyi lenni, a macska is, de ezzel nincs semmi baj, ettől még szeretjük őket.

2012. febr. 23. 16:39

Nem vagyok macskaszakértő, de az biztos, hogy ebben az időben a kandúr macskák megjelölik azt a helyet, ahol macskalány lakik.Nekünk egy lánymacskánk van, s napok óta árad a bűz a bejárati ajtónk felől. Bármivel mossuk, szerintem ezzel üzennek a bátor kandúrok Lilinek, hogy ők készen állnak.

Na most a tiéd ivartalanított, akkor is működik az ingerenciája?A másik kettő lánymacska? Azoknak jelezne?De bent a lakásban? Nincs itt ingyenes állatdoki tanácsadáa a neten, ahol kérdezhetnél?Vagy a google nem ad ebben a témában irodalmat? Rettenetes a bűz nálunk is, reggel gyönyörűen besüt a nap az előszobánkba, és olyan büdös van!De aki szereti a macskát, annak tűrnie kell:))

11. Mönkhe (válaszként erre: 10. - B4c06bc553)
2012. febr. 23. 16:36
Valószínű Te meg okosabb vagy mint az állatorvosa ugye, aki rendszeresen vizsgálja??
10. b4c06bc553 (válaszként erre: 9. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:35
TE már csak tudod! Ha ilyen okos vagy, akkor mégis mitől pisil oda?
9. Mönkhe (válaszként erre: 8. - B4c06bc553)
2012. febr. 23. 16:32
Nem beteg. Egészséges a macskám. Ilyet ne írj. Ellenben igenis képesek "sunyi" és egyéb megnyilvánulásaik lenni. Hiszen ugyanolyan érzelmi világa van, mint bárkinek, de az ösztön erősebb.
8. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:30

Csak a 'sunyi' szóig jutottam - tovább nem is olvasom... A macska nem ember, aki képes sunyi lenni!!!


A cicád beteg! Valahogy jeleznie kell, hogy nincs rendben, ezért pisil oda!

Vidd minél előbb orvoshoz!

7. Mönkhe (válaszként erre: 5. - Imisz)
2012. febr. 23. 16:28
Hű köszi! Nem tudod esetleg a nevéta terméknek? Hogy célzottam tudjam kereseni?
6. Mönkhe (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. febr. 23. 16:27
Ó istenem... pár hét még. De már 2 hónapja ez van.. Ez nagyon kellemetlen és nem csak az, hogy annyit takarítok, hanem mintha szántszándékkal csinálná. Pedig imádom őket, mindenük megvan. Agymenésem lett ettől.. :(((
2012. febr. 23. 16:26
Lehet kapni valami riasztó sprét, próbáld ki. Nem drága, pár100 Ft. Igaz nálunk nem vált be, lehet mert kültéren használtam, hamar elillant. (ablakpárkány) de lehet nálad bent jó lesz. Valami olyan szaga van amit a macsekok nem bírnak. (én nem éreztem amíg fújtam)
2012. febr. 23. 16:24

most van párzási időszak, ilyenkor a kandúrok így jelölik meg a területüket (függetlenül attól, hogy herélt)

erről nem lehet leszoktatni, ez ösztön náluk


takarítani tudsz csak utána sajna


pár hét alatt elmúlik ez az időszak

3. Mönkhe (válaszként erre: 2. - MsFlower)
2012. febr. 23. 16:24
Igen próbáltam domestost, flóraszeptet és hagyományos hipót ne mintha ingerelné még jobban. Valószínű a klór ha megszárad, zavarja, és akkor méginkább. Ecetre mondta valaki, hogy az elriasztja, hát az nem igaz. Az enyémet nem. Tényleg rettenetes szag van, borzasztó. :(
2012. febr. 23. 16:22

Mi is jártunk már így.

Igaz nekünk nincs macskánk, de egy idegen macska mindig a bejárati ajtónkba pisilt éjjel, reggel mindig az az oltári bűz fogadott minket.

De hála sikerült elkergetnünk.

Mi is próbálkoztunk mindennel, de talán a legjobban a hypo és a domesztosz vette el a szagát.

2012. febr. 23. 16:19
Sziasztok. Szeretnék tőletek tanácsot kérni, mit tehetek az ellen hogy a macskám (herélt kandúr)az utóbbi 2 hónapban napi rendszerességgel az egyik ajtóm alá vizel, de sunyi módon akkor amikor nem látom, főként éjjel. Alatta parketta van, ami már felpúposodott és rettenetes szaga van. Ahogy meglátom rögtön felmosom, felfertőtlenítem, már mindent kipróbáltam. A macseknak van külön alom, 3 macskám van, mindegyiknek külön. Oda nem megy. Sokat van kinn, mégsem ott végzi el a dolgát. Próbáltam a legkülönfélébb klóros fertőtlenítőkkel, nem jött be, ugyanoda megy, próbáltam ecettel, illóolajokkal (levendula, citromfű, cédrus) egyszerűen ez a mániája. Van valami tényleg használható ötletetek?? Nagyon kivagyok már emiatt, kérlek adjatok tanácsot!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook