Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem sokszor elesik, megbotlik az utóbbi időben. Van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

Gyermekem sokszor elesik, megbotlik az utóbbi időben. Van valakinek hasonló tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 13. 17:55

sziasztok.

Tudom mindenki aggódik a gyerekéért,én mint eü.dolgozó néha túlzásba esek,e mérlegelendő,az alternatív gyógyászat mielőtt az orvosok neki esnek szegény gyereknek.

36. sajert (válaszként erre: 33. - Hancsalean)
2010. ápr. 13. 14:12

Nem az okosítóra kéne vinnem, mivel az csoportos, és jóval olcsóbb.

Egyéni fejlesztésre szorul, két hónapot tudtam vinni, valami gyógyos lány foglalkozott vele (gyógytornász vagy gyógypedagógus, de lehet hogy mindkettő).

35. fdóri (válaszként erre: 34. - Hancsalean)
2010. ápr. 13. 14:07
Az micsoda? Rákerestem, de csak sok hülyeséget dobott ki a gugli...
34. hancsalean (válaszként erre: 27. - Fdóri)
2010. ápr. 13. 10:02
Medicor vizsgálat volt, BERA nem.
33. hancsalean (válaszként erre: 26. - Sajert)
2010. ápr. 13. 09:58
Ezt a nagyobbiknak ajánlották, az okosító tornát.
32. hancsalean (válaszként erre: 24. - Kolibri)
2010. ápr. 13. 09:57
Hát már a 3 gyerekkel voltam rengeteg vizsgálaton, mindet úgy harcoltam ki. Elég hisztisnek gondolhat, de sajnod mindig beigazolódott a gyanúm.
31. hancsalean (válaszként erre: 29. - Pintyőke72)
2010. ápr. 13. 09:56
Még nem!
2010. ápr. 12. 19:06

Szia!

Mi minden 3-4 hónapban átesünk,hasonlón.A kisfiam szervezete nem képes a vasat megfelelően raktározni ,ill.nem eszik elég gyümőlcsöt/nem elégséges az ásványi anyag bevitel/.Vaskészítményt kap ilyenkor,és vitamint,a béres aktiv.jun..Egy egyszerű vashiány is okozhat ilyet.Labor viszgálat tisztázza,vagy kezdj el vitamint adni és 1-2 héten belül látványos különbséget fogsz észlelni.

Jobbulást!

2010. ápr. 12. 17:52
látásvizsgálaton voltatok?
28. fdóri
2010. ápr. 12. 17:51
Egyébként hol voltatok hallásvizsgálaton. A Heim Pálban voltunk pár hónaposan, ott csinálták a BERA-t, látták hogy tök süket, de csak pöcsöltek. Ha rajtuk múlt volna a gyerekem még most is alig hallana. 8 hónapos korig lehet korrigálni a hallásproblémákat.
27. fdóri (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 17:47

SziA!


Ha lehetőséged van rá vidd el a János kórházba, audiológiára.

Ha felhívod őket és elmondod mi a helyzet, szívesen megvizsgálják a fülét szerintem. Nagyon kedves a doktor néni. BERA tesztet nem csináltak? Talán még 3 éves korban csinálnának. A nagyfiamnak az egyik füle totál süket, vele is hasonló gondok voltak. Sokszor esett-kelt, későn tanult meg járni, csak 5,5 évesen tanult meg biciklizni, azóta is rángatja a kormányt....

26. sajert
2010. ápr. 12. 16:47

Nekem is sokszor esik a fiam, a beszédéhez meg külön szótár kell, ami én vagyok. Most kétéves, kéthónapos. A fiamnál, mint azóta kiderült viselkedési problémák is vannak. Amit én a dackorszakának tekintettem, kiderült köze nincs a dachoz...

Én vittem neurológushoz (külön kértem a házidokitól beutalót-ő nem adott volna). Az idegrendszere nem eléggé fejlett a korához képest (nem értelmi fogyatékos!), meg koordinációs zavara is van. Korai fejlesztőbe kellene már járnia, de még mindig várok az időpontra...

Másik megoldás a fizetős, magánfejlesztés, csak győzd fizetni. Erre nekem - sajnos - nincs pénzem. Havi 24eFt-ot nem tudok a kalapból elővarázsolni, HÓNAPOKON, ÉVEKEN keresztül.

25. sztolyka (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 14:38

nálunk is ez volt a baj,de BERA altatásos vizsgálattal sikerült megnézetni.

Sokan féltik gyermeküket ettől,de nincs mitől tartani.

De legelőször is NEUROLÓGUS-t keress fel!!!!!!!

2010. ápr. 12. 14:28

Inkabb nezzen hisztis anyukanak a doki, de szerezz tole beutalot egy neurologushoz! Legyen igaza a hazidokinak es ne talaljanak semmit, de nezzek meg!

Ha kell, kicsit tulozd el a dolgokat az orvosnal a beutaloert!

23. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 13:42

A gyerekek a ruhát és a cipőt növik ki KIZÁRÓLAG!


Én a helyedben mozgásvizsgálattal indítanék, a beszéd is ezzel van összefüggésben. Az orrvérzés meg nem normális, ha rendszeresen van.

22. Zsuzsa79 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 13:04
Szívből kívánom, hogy ne legyen semmi komoly gond! Tényleg borzalmas volt az az időszak, mindannyiuknak! :-((
21. Kotkoda28 (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 12:32
vidd el egy másik orvoshoz is.
20. szemmelver (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 12:00
fura egy orvosod van
19. hancsalean (válaszként erre: 18. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 11:56

Sajnos nem működött közre, részt vettünk rajta. :(

Félt a készüléktől és a sipolástól.

18. sztolyka (válaszként erre: 17. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 11:40
jó volna egy hallásvizsgálat
17. hancsalean (válaszként erre: 15. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 11:31
Igen, és mivel a beszéde sem tiszta, vhogy összekapcsolom a kettőt. Vagy a látás, attól is botladozhatna elvileg. Bár én is botladozom, alapból bénácska vagyok. :)
16. hancsalean (válaszként erre: 14. - Zsuzsa79)
2010. ápr. 12. 11:30
Azért bízom benne, hogy nincs ekkora baj. Sajnálom a kicsit, gondolom a diagnózis és a halála közti idő sem lehetett kellemes. Vizsgálatok, leépülés, kezelés stb.
15. sztolyka (válaszként erre: 12. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 11:18
lehet,itt az egyensúlyközpont ha jól tudom?
2010. ápr. 12. 10:38
Ja, és ne haragudj, tényleg nem megijeszteni akartalak! Csak nekem ez egy borzalmasan fájó emlék... :-((
2010. ápr. 12. 10:35
Igen azt tudom, hogy kell. Sajnos a kis unokaöcsémet sem küldték sokáig orvoshoz. Pedig ő is esett-bukott állandóan. Aztán amikor elküldték, vizsgálgatták hónapokon keresztül, és nem találtak semmit. Aztán egyszer a szülei elvitték egy pesti kórházba a korábbi vidékiből, és lám, rájöttek, hogy borsónyi agydaganata van a drágámnak! De akkor már késő volt. :-(( 4,5 éves volt, amikor meghalt. :-((((( Ennek már több, mint 10 éve, de még most is elpityeredek, ha rágondolok.
12. hancsalean (válaszként erre: 11. - Zsuzsa79)
2010. ápr. 12. 10:24
neurológushoz beutaló kell, gyerm.orvos nem látja indokoltnak. Mi vot a rokonságodban? Én arra gondoltam, hogy lehet a fülével van gond.
2010. ápr. 12. 09:36

Az én kisfiamnak is vérzett az orra kb. 3 éves korától. most 11 éves, és még most is gyakran előfordul. Több helyen is jártunk vele, azt mondták, gyengék az érfalai az orrában.

Viszont az esés az nem játék! Szerinten mindenképpen vidd el neurológushoz! Nem akarlak ijesztgetni, de volt a rokonságomban hasonló, és nagyon rossz vége lett!

10. Kotkoda28 (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 09:30
Szia az eséshez tudok hozzá szólni csak, ha esetleg elvinnéd szemészhez, lehet szemüvegre van szüksége.
9. sztolyka (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2010. ápr. 12. 09:27
ez nem valami jó,hogy vérzik az orra,szerintem,de az orvos tudja.
8. hancsalean (válaszként erre: 2. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 09:25
3
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook