Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma van a Takarékossági Világnap - te mennyi pénzt tudsz félretenni? fórum

Ma van a Takarékossági Világnap - te mennyi pénzt tudsz félretenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. okt. 29. 13:57

Ha az, hogy egy fórumkérdésre válaszolva leírtam, hogy mi hogyan bánunk a saját pénzünkkel és miért, "sokaknak rosszul esett", akkor azoknak a bizonyos sokaknak komoly szövegértési problémájuk van és ez a minimum.


MAGUNKRÓL beszéltem és nem rólad. És nem másokról.

2010. okt. 29. 13:54
Azt, hogy mások a saját elégedetlenségük miatt magukra vesznek dolgokat, az Ő problémájuk.
52. beu79 (válaszként erre: 50. - A25b44f6a3)
2010. okt. 29. 13:51

Ez érdekes amit mondasz, végül is igaz is. Még ha magamra gondolok is igaz. Hát ez érdekes, ezen még gondolkozom, bár lehet ez így msot hülyén hangzik, hoyg ezen még gondolkozom, de tényleg.

Bár lehet úgy értik, ha amikor kicsit több van akkor tesz félre, és amikor kevesebb van mint amiből kijönne, akkor esetleg ehhez a félretetthesz nyúl hozzá? Talán így lehet, vagy nem tudom.

2010. okt. 29. 13:50
És megtennéd, hogy elmagyarázod, hol vagy te abban a mondatban, amiben én magamról és a férjemről beszélek? Csak hogy értsem.
50. a25b44f6a3 (válaszként erre: 46. - Beu79)
2010. okt. 29. 13:45
Sokszor még azt nem szoktam érteni, hogy mindig épp annyiból jön ki valaki amennyi van. Ha esetleg kevesebb van, akkor abból is kijön...szóval akkor mégiscsak tudna félre tenni.
49. ani001 (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2010. okt. 29. 13:45

Jó kis módszer, nekem anyósom "tanította":)

Ők is így csinálták mikor fiatalok voltak, pedig apósom 74 éves!! Tehát ebből következik, h 40-50 évvel ezelőtt is meg kellett fogni a pénzt sajnos:(

48. a25b44f6a3 (válaszként erre: 45. - Ani001)
2010. okt. 29. 13:44

Ismerek olyat aki ezt csinálja és minden hónap végén kisebb idegbajt kap, hogy mennyit költött :-)

Én a félretett pénzemen felül már nem nézem meg mire költöttem, azzal már "szabadon rendelkezem".

Persze van akinek ez jön be.

47. spinneli (válaszként erre: 45. - Ani001)
2010. okt. 29. 13:42

én is így szoktam csinálni.

:)


plusz a kártyámról minden hónapban kerek összeget veszek le, pontosan annyit, amennyivel gazdálkodnom lehet, számomra így átláthatóbb, és a kártyalevétel díjakat is leredukálom egyre.

A számlán tudatosan hagyok 2000 forintot, úgy kezelem, mintha nem lenne, én így tudok spórolni.

46. beu79 (válaszként erre: 41. - A25b44f6a3)
2010. okt. 29. 13:41

Ezzel is egyetértek, én is így szoktam spórolni, hogy elhatározom mennyi pénzt akarok félretenni, és az onnantól nincs. És a maradékot próbálom beosztani.

Meg szerintem az is fontos, hogy az ember próbáljon alkalmazkodni az aktuális életkörülményeihez. MErt ha megszokta hoyg sokat költhet akkor depresszióba esik ha egyszer csak úgy alakul hogy nem, és ha még tovább is költekezik úgy mint régen akkor megint csak lefele megy a lejtőn. Ugyanez fordítva is igaz, elszállni sem lehet a hirtelen jött pénztől. Amúgy is igaz lehet az, hogy "ma nekem, holnap neked".

45. ani001
2010. okt. 29. 13:39

Sziasztok!


A legjobb spórolási mód(ezáltal tudsz is félre tenni, mert bármi közbe jöhet az embernek), vezess egy füzetet, egyik oldalra írd fel tételesen a bevételeket a másikra tételesen az összes kiadás, egyenként, h mit vettél a boltban. Hó végén vedd elő és nézd meg, h mennyi olyan dolgot veszel amit ki lehetne hagyni. És ezáltal azt a pénzt félre tudnád rakni:) Mi is rakunk félre, most kezdtük el komolyabban, mert három év múlva letelik az LTP-nk és ahogy most áll a frank a hitelfelvételhez számítva az katasztrófa. Így fel kell készülnünk a megnövekedő törlesztőrészletre. Ezenkívül meg akármi történhet az emberrel ami miatt szüksége lehet a pénzre. Érdemes félre rakni, még ha az ember havi 5e ft-ot tesz félre.

44. a25b44f6a3 (válaszként erre: 42. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 29. 13:33

Sajnos a mai fogyasztói társadalomban sokan nem addig nyújtózkodnak amíg a takarójuk ér.

Nem ezt nyomatják a "zombiknak" a tévéből....

43. 1a9f281d5b (válaszként erre: 41. - A25b44f6a3)
2010. okt. 29. 13:31
Ebben egyetértek. Siralmas az emberek hozzáállása a pénzhez, a munkához és nem is tudnak hosszú távon gondolkodni.
42. 1a9f281d5b (válaszként erre: 40. - Beu79)
2010. okt. 29. 13:30

Hasonlóan gondolkodunk. Nekünk van egy saját tulajdonú, élhető méretű lakásunk ott, ahol szeretünk élni. Nyaralni is járunk.

De a mai napig megnézzük, mire költünk, nem veszek meg bármit pusztán azért, mert van pénz a számlámon és egyáltalán.

Nekünk például egy kb. 8 éves tévénk van, mert tökéletesen működik, akkor minek vegyek helyette másikat? Mert divatos? Ugyanaz a műsor benne, igaz, nem lehet falra szerelni.


Nekem is van ismerősöm, aki szó szerint kikéri magának, hogy nekünk nincs hitelünk. Persze, mert nem építettem óriási házat, ha nem futja, jó nekem a lakásomban és nem vettem két kategóriával nagyobb és újabb autót szintén hitelre, amit meg sem engedhetnék magamnak. S ő 6 éve otthon van a gyerekeivel-az is egy kiesett kereset. Ezzel nem azt mondom, hogy gyerekkel együtt nem megy, mert dehogynem. Csak nem lehet egyszerre mindent vagy csak keveseknek.

2010. okt. 29. 13:28

Ehhez a fórumhoz én csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy akinek családja van és külön él annak már nagyon nehéz spórolnia. Addig kell, amíg az ember otthon lakik, nincsenek számlái (kivéve a telefonszámlát).

Az ismerőseim körében azt tapasztalom, hogy sok fiatal ezzel még mit sem törődik a "felesleges" pénzét elbulizza, ruhákra költi....itt a bibi a történetben, utána nulla félretett pénzzel akar összeköltözni, kocsit venni..stb, majd mivel már nem tud várni, hiszen ki akar 30 évesen otthon lakni hitelre vesz lakást, autót...na onnantól felejtős a spórolás.

Szerintem az iskolában tanítani kellene már pénzügyi ismereteket, hogy megtanuljanak bánni a pénzzel, megtanulják milyen befektetési lehetőségeik vannak.


Aki nem tudja hogy csinálja íme egy javaslat:

Döntsd el havi mekkora összeget teszel félre és milyen célra, onnantól az a pénz számodra nem létezik csak a cél. Ha ezt úgy tesszük, h pl elkötelezzük magunkat havi összegben egy biztosításos befektetésben akkor gyakorlatilag mint egy számla jön a havi összeg és azt félre kell tenni mese nincs. ENNYI!


ISMÉT HANGSÚLYOZOM EZT ADDIG LEHET CSINÁLNI AMÍG AZ EMBER FIATAL ÉS OTTHON LAKIK CSAK PL. FŐSULI MELLETT DOLGOZIK IS.


Aki meg 30 éves koráig úgy ül az iskolapadban, hogy mellette nem dolgozik, az meg meg is érdemli, ha ilyen hülye.

40. beu79 (válaszként erre: 38. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 29. 13:21

Gratulálok nektek, és minden jót a továbbiakban is! És teljesen egyetértek mindenben amiket leírsz.

És tényleg midnenkinek így kellene élnie, ez a normális, nem bocsánatot kérni mert pl. van autóm, vagy el tudok menni nyaralni.

Nekem is van kocsim, igaz nem luxuskocsi, de van, és nyaralni is el tudtunk menni eddig mindig. A Balatonra is és külföldre is. És ezt egy éven belül, ami szerintem sokak szemét szúrhatta. És nincs oylan sok bevételünk, de nagyon nagyon megnézem mire költök, és nekem pl. az utazás a fontos, akkor miért ne költhetnék arra, miért kéne két új plazma tévé, ha nekem azt a pár műsort a normális tévén megnézni is megfelel. De ez csaj egy példa volt. Kinek mik a preferenciái. Persze azt is megértem, ha valakinek egyszerűen nincs. Most pl. nekünk is pont annyi van, amennyiből megélünk egy hónapban. De legalább amit akartam ebben az évben azt megvalósítottam. Én azon szoktam csodálkozni, hogy mások mennyit tudnak azon gondolkozni, hogy a másiknak vajon mennyi lehet. Most a saját környezetemről beszélek persze. Inkább fektetné ezt az energiát valami másba ami őt viszi előbbre.

39. 1a9f281d5b (válaszként erre: 35. - Kira88)
2010. okt. 29. 13:04
Én csak azt tudom, hogy nagyon sokat számít, ha az ember a tanulmányait befektetésként kezeli ebből a szempontból. Hosszú távú dolog ugyan és baromi fárasztó, de segít elérni a célt.
38. 1a9f281d5b (válaszként erre: 37. - Beu79)
2010. okt. 29. 13:01

Tudod, az az igazság, hogy a tizes-huszas-és jórészt a harmincas éveinket is végigtanultuk, utóbbi kettőt munka mellett. Akkor senki nem kérte ki magának, hogy amíg ő tévét nézett hétvégén vagy este, addig mi éjjelig és hajnalban felkelve csak güriztünk. Hogy százszor átgondoltunk minden döntést, hogy bejön-e később anyagilag és érdemes-e meglépni.

Rengeteget dolgoztunk azért, hogy ne legyenek anyagi gondjaink, ez volt az egyik célunk, hogy viszonylag fiatalon élvezhessük az életet.

Nem vagyunk gazdagok korántsem, pusztán nincs hitelünk, vannak megtakarításaink, nem számít, hogy elseje vagy harmincadika van-e anyagi szempontból. De nincs kacsalábon forgó palotánk vagy nem tudom, mink. Azt hiszem, mindenkinek így kellene élnie, aki tesz érte, mert rettegtem én is életemben eleget a számláktól meg a hónap végétől és elegem volt belőle egy életre. Megkeseríti a lelket.

37. beu79 (válaszként erre: 23. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 29. 12:55
Én sem élek valami fényesen, de szerintem sem kell elnézést kérni azért, mert valaki nem minimálbérből tengődik. Ha abból élne nekem akkor sem lenne több, mint ahogy most sem hiszem hoyg attól van kevesebb, hogy valaki jobban él. Persze ha valaki semmit nem tesz érte mégis "bejön neki az élet", az más. De ahogy értelmeztem nálad nem erről van szó.
36. spinneli (válaszként erre: 35. - Kira88)
2010. okt. 29. 12:54
ja, valahogy így.
35. Kira88
2010. okt. 29. 12:52

:(


Azért írtam ki a témát elsősorban,hogy megosszuk a tapasztalatainkat,és segítsünk egymásnak!Biztos vannak,akik jobban értenek ahhoz,hogy kell "megfogni a pénzt"és vannak akik kevésbé(jómagam...)

Miért kell személyeskedni,és megszólni azt,aki tud félretenni,ahelyett hogy tanulnánk tőlük?

34. spinneli (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:49

merthogy azt írtad, hogy nem értik meg azt, aki rosszabbul él.

miben nem?

33. FormáSan (válaszként erre: 28. - 5ee68a0949)
2010. okt. 29. 12:49
Elkiserjelek a bankig?DDDD
32. spinneli (válaszként erre: 29. - FormáSan)
2010. okt. 29. 12:49
lehet, de nem értem, hogy mit vettél bántásnak, ezért kérdezem?
31. ceea79692f (válaszként erre: 28. - 5ee68a0949)
2010. okt. 29. 12:48
Akkor neked nagyon tuti:-)))
30. spinneli (válaszként erre: 26. - Ceea79692f)
2010. okt. 29. 12:48

Mi havi négyezret tudunk félrerakni.

:)

29. FormáSan (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:48

nem bántott senki sem! Nyugi!

De véleményem nekem is lehet, ha tudok spórolni ha nem! Nem pökhendien!

2010. okt. 29. 12:47
A millioimat egy svájci bankban gyűjtögetem :D
27. spinneli (válaszként erre: 24. - FormáSan)
2010. okt. 29. 12:47
plusz nem tudom téged ugyan ki bántott, de szerintem te sem.
2010. okt. 29. 12:46
Kerek hét ezer van a számlámon,amit közel fél éve gyűjtök.:-((((
25. spinneli (válaszként erre: 24. - FormáSan)
2010. okt. 29. 12:46
Én nem állok jól, de eléggé értelmetlennek gondolom azt, hogy az anyagi helyzetemért azokat tegyem felelőssé, akik jobban élnek nálam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook