Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma felmondtam a munkahelyemen és rettegek a változástól fórum

Ma felmondtam a munkahelyemen és rettegek a változástól (beszélgetős fórum)


1 2
59. fülemüledal (válaszként erre: 55. - VincentVega)
ápr. 15. 08:06

Becsülendő, hogy megírtad, mi a helyzet veled. Sok fórumban lenne jó tudni, mi történt végül az illetővel.


Sok sikert a továbbiakhoz is!

58. globus (válaszként erre: 55. - VincentVega)
febr. 25. 15:10
Gratulálok, aki mer, az nyer!
57. Csillagszem38 (válaszként erre: 55. - VincentVega)
febr. 25. 15:05
Szuper, gratulálok!
56. Ági0830 (válaszként erre: 55. - VincentVega)
febr. 25. 07:01

De jó, hogy megírtad! Örülök, hogy jól sült el a dolog. Érezni lehetett már tavaly is a soraidból, hogy nem lesz ebből baj, csak hát a bizonytalanság, a változástól való félelem, az is természetes érzés volt.

Küldök egy ölelést 🤗.

febr. 20. 21:33

Sziasztok. Pont a napokban gondoltam arra, hogy lassan 1 éve ennek a sztorinak. Hát már el is múlt.

Ha nem bánjátok írok pár sort és elmesélem mi változott azóta.

Nos a vállalkozásom továbbra is megvan, hála az égnek annyi munka van hogy nem győzöm megjegyezni őket. De mindezt csak másodállásban csinálom. Főállásban áruszállító sofőr vagyok egy magyar cégnél. Nagyjából 12-13 óra körül szoktam végezni, szóval utána még van idő a vállalkozással is foglalkozni. A munkatársak, a közeg homlokegyenest más mint ami ezelőtt volt. Mindenki nagyon barátságos, közvetlen és segítőkész. Ha elrontok valamit, nincs lecseszés hanem egyből segítenek. Sok új barátot és ismeretséget szereztem. A munkát is szeretem csinálni, csak néha fárasztó. Főleg tavaly nyáron volt az.

Viszont annyira meg voltak velem elégedve, hogy a cégvezetőség felajánlotta nekem azt, hogy, kifizetik nekem a C+E kategóriás jogosítvány képzését, cserébe aláírok 3 évet. Én erre igent mondtam, mivel ez egy baromi jó lehetőség, konkrétan egy másik szakma ami B tervnek a zsebemben mindig jól jöhet. Természetesen nem tervem innen nyugdíjba menni, de ilyen lehetőség több nem lesz az életben. Pont múlt héten sikerült kresz vizsgám.

Ja és tavaly nyáron sikerült egy újabb és szebb autót is vásárolnom.

Köszönöm ha elolvastátok. Veletek mi a helyzet?

54. Ági0830 (válaszként erre: 52. - VincentVega)
2023. febr. 22. 21:13
Örülök, hogy jól alakulnak a dolgaid. Ha van kedved, néha jelentkezz, hogy elmondd, mi a helyzet!
53. libikóka (válaszként erre: 52. - VincentVega)
2023. febr. 22. 11:32
Na 😀hát így kell ezt👏🏻
2023. febr. 22. 11:15

Sziasztok!

1 hét eltelt, hogy megnyitottam a fórumot, gondoltam, elmesélem a mostani helyzetet, hátha nézi és érdekel valakit.

Nos, mostanra, már minden rossz érzés és hiányérzet elmúlt bennem. Most értékelem igazán, a szabadságot, a fellélegzést, a lelki békét. El nem tudom mondani mennyire jó érzés, itthon lenni, és nem görcsölni azon, hogy már megint miben nem feleltem meg.


Nagyban hozzátett a dologhoz, az, hogy csináltam egy facebook oldalt, amin már van több mint 130 követő. Számomra idegenek osszák meg az oldalt illetve követnek be, kedvelik a képeimet.

Továbbá személyesen is sikerült egy újabb érdeklődőnek felkelteni az érdeklődését, és mindezek újabb vödör lelket öntöttek belém. Természetesen amellett se mehetek el szó nélkül, hogy Ti is nagyon sokat segítettetek nekem átlendülni ezen, hisz nagyon sokan írtatok.

A felfogásom az élettel is változott, nyugodtabb és higgadtabb lettem, úgy érzem, ismét értem egy kicsit .

Igazából tényleg csak az első 3-4 nap volt rossz, de mostanra ennek már se híre se hamva. Most azon vagyok, hogy a jövőben hogyan igazítsam a dolgaim, a múlt már egyáltalán nem zavar.

Még egyszer köszönöm mindenkinek !

51. Csillagszem38 (válaszként erre: 48. - VincentVega)
2023. febr. 16. 19:02

Meg persze:) és oda sikerült, amit már kinéztem magamnak 3 v 4 évvel ezelőtt. Türelem rózsát terem.🙂🌹

Szóval ez már felsiker, hogy bátran meglèptes és nem hagytad magad tovább alazni! Sokan nem mernek kilépni a komfortzonabol, mèg ha elviselhetetlen is!

50. VincentVega (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2023. febr. 16. 15:37

Igazából. 2 év alatt meg lehet szerezni a képzettséget. Emlékszem mikor én voltam tanuló, akkor volt egy kb. 50-55 körüli osztálytársunk. Mindenki csodálkozott hogy ennyi idősen még belevág egy új dologba.


Én is sokat tanultam youtube-ról. Legutóbb a járműfényezés rejtelmeit próbáltam ki, és nagyszerűen sikerült.


Köszönöm a tanácsokat !

49. VincentVega (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. febr. 16. 15:35
Köszönöm szépen, igyekszem.
48. VincentVega (válaszként erre: 46. - Csillagszem38)
2023. febr. 16. 15:34

Az igen!! Érdekes történet. Remélem azóta meg van az a bizonyos út!


Köszönöm az elismerést!

47. Amaunet (válaszként erre: 29. - VincentVega)
2023. febr. 16. 12:56

Ha fiatalabb lennék kitanulnám az asztalos mesterséget. A Vadász utca egyik pincéjében volt egy asztalos műhely és reggelente arra mentem be dolgozni, csakhogy a fa illatát érezhessem. Most azon vagyok, hogy legyen egy olyan fészerem/műhelyem/nagyobb garázsom, ahol mindenféle szerszámot összegyűjtve magam javíthatom a ház körüli dolgokat. Szeretek barkácsolni. A lapraszerelt dolgokat nagyon ügyesen össze tudom már "legózni" elsőre.:)

Most éppen a kamra durva beton aljzatát fogom kiegyenlíteni és lefesteni. (youtube-on tanulok😀)


Szóval, minden megtanulható és ha az emberben van egy kis akarat, szorgalom, akkor minden elérhető.

Nem szabad magadban, a döntéseidben kételkedni, mert akkor csak eltotyorgod az éveket!


🍀🍀🤞

46. Csillagszem38 (válaszként erre: 36. - VincentVega)
2023. febr. 16. 12:17

Én 38 évesen éltem át ezt életemben először, majd másfél év után jött egy olyan lehetőség, amiért érdemes volt váltani. De már 3 hónap után tudtam, hogy ez nem az én utam és folyamatosan azon dolgoztam, hogy olyan helyre tudjak menni, ami jó nekem. (sok állást visszamondtam, amire felvettek)


Nagyon káros tud lenni az ilyen hosszútávon! Bravó, hogy meglépted!

45. Channa* (válaszként erre: 39. - VincentVega)
2023. febr. 16. 11:59

Igen, tudom!


A lényeg, hogy tudod csinálni önállóan is, mert így már "csak" megrendelőt kell találnod és csinálni, aztán jönnek az ajánlások!;)


Sok sikert neked, abban amiben szeretnéd, hogy legyen!

44. VincentVega (válaszként erre: 21. - Icuska538)
2023. febr. 16. 11:52
Köszönöm szépen, ha nem felejtem mindenképp!
43. VincentVega (válaszként erre: 20. - Semleges)
2023. febr. 16. 11:52
Köszönöm szépen!
42. VincentVega (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2023. febr. 16. 11:52

Ismerősöknél már egy ideje szoktam dolgozni.

Nagyon bízom benne, hogy beindul .

Köszönöm szépen!

41. VincentVega (válaszként erre: 18. - Bichi)
2023. febr. 16. 11:50

Tavaly augusztusban egyszer már rácsaptam az ajtót és hazamentem, mert annyira felbosszantott hogy nem bírtam. Akkor is úgy voltam vele, hogy többet nem megyek vissza. De akkor felhívott és megbeszéltük és megígérte hogy normálisabb, türelmesebb lesz, de én akkor tudtam már hogy nem ebből nem lesz semmi. Igazából a pénz és a tapasztalatszerzés miatt mentem vissza.

Most nem hiszem hogy ez meg fog történni újból, ha vissza is akarna hívni, nem mennék vissza, mert ezek után ebből már jó nem sülne ki.


Köszönöm!

40. VincentVega (válaszként erre: 17. - Fülemüledal)
2023. febr. 16. 11:48

Pontosan ebben bízom én is . Hogy ellepnek munkával. Annyira jó lenne! Könnyebb lenne a mostani időszak is.


Lehet tényleg egy ilyen seggberúgás kellett. Már korábban is rúgtak seggbe, de azokból mindig is tanultam , és több önbecsülést adott.


A marketing részét nagyjából ki is találtam. Facebookos oldal, hirdetések, egy csomó fényképem van már. Van egy jó cimborám is, aki segít majd tik-tok videókat is csinálni. Meg van beszélve.


Köszönöm szépen!

39. VincentVega (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. febr. 16. 11:45
Szerintem ma már, senki se akar gyártatni parkettát mert méregdrága lenne. Meg jóformán felesleges is, hiszen a laminált vagy vinyl is teljesen megfelelő. Ráadásul a színválaszték meg nagyon széles.
38. VincentVega (válaszként erre: 15. - Sirga)
2023. febr. 16. 11:44

Én is féltem ettől a döntéstől, de előbb-utóbb bekövetkezett volna. Lehet már előbb is meg kellett volna tennem, mert mint ahogy mondtam, régóta érlelődött ez.

Bízom benne, hogy az új tapasztalatok és emberek hamar elfeledtetik velem a mostani érzéseket.


Köszönöm szépen a kedves szavakat!

37. VincentVega (válaszként erre: 14. - Soufflet)
2023. febr. 16. 11:38

Így van a meleg burkoló csinálja, de szerintem a mai napig bíznak meg vele sok asztalost. Főleg ha szegélyt is kell csinálni.

Nem szívesen foglalkozom vele, de ha megbíznak vele, meg tudom csinálni.

36. VincentVega (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. febr. 16. 11:37

Ez állandó probléma volt, hogy minél gyorsabban és hatékonyabban. Őrületbe kergetett már vele egy idő után, hogy az ember tök feleslegesen igyekszik és fektet bele több energiát. Mellette pedig egy szem pozitív visszajelzés sincs, csak a negatív napi szinten.


Köszönöm!

35. VincentVega (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2023. febr. 16. 11:35

Remélem én is eljutok majd ide, hogy könnyebben vegyem az ilyen dolgokat.

Köszönöm hogy megosztottad a te tapasztalatod is

34. VincentVega (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2023. febr. 16. 11:33

Igazából nem váltunk el annyira rossz szájízzel, de azért megvolt a tüske mindkettőnk hangnemjében.


Egy kis időt várok, míg mindketten lenyugszunk és ha lesz rá alkalom akkor megköszönöm neki, de visszamenni biztos nem fogok.


Köszönöm szépen!

33. VincentVega (válaszként erre: 10. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 16. 11:31

Sokszor voltam így, hogy a döntéseim meghozatala után nem sokkal megbántam, majd mikor láttam mi a következménye egyből elmúlt.


Köszönöm szépen!

32. VincentVega (válaszként erre: 9. - Csillagszem38)
2023. febr. 16. 11:30

Régóta fogalmazódott már bennem.

Köszönöm szépen.

31. VincentVega (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. febr. 16. 11:28

Hát, volt már pár balesetem, de szerencsére még megvannak az ujjaim.

Én imádom a fenyők illatát, a gyümölcsfáét még jobban, igazából az összesét. Legyen az tölgy, kőris, bükk.


Én igazából bútor és épületasztalos is vagyok egyben. Eddig jóformán bútoros munkákat bízott rám, abban vagyok tapasztaltabb, de az épületes részébe is volt szerencsém belelátni.


Amiket leírtál igazából, már csináltam is és gond nélkül meg tudnám csinálni. Szekrény, asztal, szék nem jelent n akadályt.

Parkettáztam is már, vinylt is raktunk, egyedül mintásan nem csináltam még.


Ablakot, ajtót javítani, ha fából van persze hogy meg tudom csinálni.

Igazából, amiket eddig elkövettem hibákat, eddig mindegyiket meg tudtam oldani kivétel nélkül. Mindig van rá ötletem, csak van, hogy később jut eszembe, van, hogy elébb, de mindig van.

Tudom milyen anyagokat kell megvennem, de ha esetleg nem tudnám édesapám tudná, ha pedig olyan lenne akkor a boltban is segítenének. Itt gondolok vasalatra , felületkezelő anyagokra. A többit tudjuk.

Árajánlatot is csináltam már. Az elejétől a végéig menne minden persze. Ha oda kerülnék, lehet hogy gondolkodnék rajta, de nem adnám fel.


Köszönöm szépen neked is !

Ezekkel a kérdésekkel még inkább bizalmat öntöttél.

30. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - VincentVega)
2023. febr. 16. 11:26
El fog múlni idővel. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook