Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


38814. 44a64b262f (válaszként erre: 38808. - Arcencil)
2020. márc. 3. 20:29
350-450 sem sok, van aki még ettől is többet szúr, de a magyar szabály max:450NE
38813. Kiscica19 (válaszként erre: 38808. - Arcencil)
2020. márc. 3. 20:17

Szerintem nekünk már kevés annyi, de az az igazság minél többet tudok úgy érzem annál kevesebbet. Mindig jön egy váratlan fordulat.

Közben megkerestem, nekem a cisztás leállított stimu alatt 6.ciklusnapon 8 mm-es volt a tüsző, és az nem is nőtt tovább. Csak a cisztám.

Gondolok rád hogy minden rendben legyen!

38812. Pompom (válaszként erre: 38807. - Lora79)
2020. márc. 3. 20:01
Hát stressz az van, ha akarom, ha nem. Pont a várt menzesz előtt kerültem egy számomra nagyon megalázó, kínos és fájó helyzetbe, ami után sírtam is és még ma is-pedig múlt hét csütörtökön volt-nyomaszt és több éjszaka is rosszat álmodtam miatta. Lehet ez is bekavart.
38811. Wester
2020. márc. 3. 19:30
Amikor voltatok itt nálunk, akkor a férjem mindig kérdezte, hogy Lackónak nem kellene már ezt meg azt csinálnia, főleg beszélni meg mondókázni. Én mindig mondtam, hogy 1. Amika több mint 3 hónappal idősebb, ez ebben a korban sokat sokat számít, 2. Lány, 3. Amika extra okos :))) Egyébként Lackó a tipikus fiús beszédet hozta: 20 szó egyik nap, rá 1 hétre összetett mondatokban beszélt és 3 versszakos mondókát mondott. Az egyik első mondata volt: Anyuci, ki kell kapcsolni a légtisztítőt mert nagyon hangos, nem tudok aludni. Mindezt úgy, hogy előtte egy héttel még nem mondta, hogy Anya, csak annyit, hogy, A, A:)
38810. Mango. (válaszként erre: 38803. - Benver)
2020. márc. 3. 19:15
Bőgök kicsit a buszon.❤️😍❤️
38809. BTB78 (válaszként erre: 38803. - Benver)
2020. márc. 3. 19:13
De micsoda sztori! Sok boldogságot a csoda babához!
38808. arcencil (válaszként erre: 38806. - Kiscica19)
2020. márc. 3. 18:54
Hát azt szeretném én is tudni, hogy milyen protokoll... erre vonatkozóan nem kaptam tájékoztatást. Kevés ez a hormon szerinted? Köszönöm a szurkolást, nagyon kiváncsi leszek mi lesz péntekre...
38807. Lora79 (válaszként erre: 38798. - Pompom)
2020. márc. 3. 18:30
Szia,én ugyanígy jártam januárban.Már a 24.napon elkezdtem barnázni,de végül megjött rendesen a 29.napra.Viszont én ha nagyon izgulok és ideges vagyok akkor szokott így megjönni.Biztos stresszelsz te is a stimu miatt,utazás,stb.Nekem a stressz beszokott kavarni nagyon.
38806. Kiscica19 (válaszként erre: 38791. - Arcencil)
2020. márc. 3. 18:25

Szia!

Milyen protokoll ez hogy csak 150 NE Ovaleap-et kell szúrnod? Szerintem azért van csak 2 db tüsző. Nekem mikor cisztám volt akkor nem nőttek a tüszők viszont a ciszta igen, emiatt 8.ciklusnap le is állították a stimulációt. Szorítok hogy te ne járj így! Péntekre kiderül! 🙏🏻

38805. 55f529333f (válaszként erre: 38803. - Benver)
2020. márc. 3. 18:21
Gratulálok 😘
38804. turodudi (válaszként erre: 38803. - Benver)
2020. márc. 3. 18:14
DE JÓÓÓÓÓ :)))))
38803. benver
2020. márc. 3. 17:44

Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt, de leírnám a történetem, hátha van aki erőt merít belőle.

2016-ban kezdtünk a Kaáliba jàrni, ahol inszemmel indítottunk. A 3. kör sikerrel is járt, ikrekkel lettem várandós de a 8.héten véget ért a csodánk. Volt még 2 inszem kör de egy biokémiain kívül nem lett eredménye.

Nekifeszültünk hát a lombiknak, lett sok embrió de a beültetés nem járt sikerrel.

Itt eljött az a pillanat amikor egy rossz mondat miatt úgy megsértődtem a dokimra hogy embriókat hátra hagyva meg sem álltam Kaposvárig.

Új stimu, új beülti, majd újra ikrek fogantak.

Határtalan öröm és bizakodás, hiszen kétszer ugyanúgy nem eshetünk arcra.

Hát de. A 8. héten újra a műtőasztalon találtam magam.

Na itt volt vége az én küzdelmemnek. Azt éreztem, egyetlen lépést sem vagyok képes megtenni ezen az úton. Vége van.

40 vagyok, mit akarok én még.


Munkahelyet váltottam, elkezdtem bulizni, koncertre járni, magasról tettem az IR diétára meg a PCOS-re. Nem szedtem vitamint, még magzatvédőt sem, nemhogy azt az arzenált amit lombikok előtt. Szedtem helyette cydert meg meggysört.

El is maradt a mensim.

Megállapítottam hogy klassz, most már klimaxolok is vagy csak minden felborult a második vetélés miatt. Mondjuk ez sem érdekelt különösebben.

Egy idő után éreztem hogy szúr a hasam. Biztosra vettem hogy ciszta,meg kell mutatni dokinak.

Már tudtam, az lesz az első kérdése hogy tesztet csináltam-e, ezért az esélytelenek nyugalmával csuriztam egyet és lám, pozitív lett.

A doki 14 hetes terhességet állapított meg.

Mostanra megszületett, most két hetes.

Még most sem hiszem el hogy megtörtént.

És most írhatnám hogy engedd el, meg hogy csodák márpedig vannak, de ha egy éve valaki ezeket mondja nekem, simán felnégyelem.

Szóval nem mondok semmit. Ez csak egy sztori. Az enyém.

38802. bargab (válaszként erre: 38796. - Zoliandy)
2020. márc. 3. 16:19

Szia!


Jelenleg Magyarországon lehetőség van támogatott állami és önfinanszírozós magán intézetek közül választani, ha lombikozni szeretnétek. Az állami intézetek felsorolását megtalálod lejjebb, a 38786.számú hozzászólás alatt. Magán intézmények a Róbert kórház, a Versys, a Reprosys, illetve a többiről nem hallottam, lehet, hogy még van több is. Ezen kívül "kedvelt" külföldi úticél Brno, Pozsony talán Bécs is.


A 40 feletti lombikozásnál szerintem fontos azt tudni, hogy hosszú idő lehet, amíg összejön a baba, mert a petesejtek minősége (energiaszintje) az idő előrehaladtával csökken, így nő a kromoszóma-rendellenességek száma, tehát sajnos a vetélések száma is.


A kérdés, hogy magán vagy állami intézményben gondolkodtok, mit engedhettek meg magatoknak? Mennyire vagytok elszántak és kitartóak, mert szép ez az út, főleg ha kisbaba a "jutalom", de göröngyös, és kihívásokkal teli, jól meg tudja dolgoztatni testileg-lelkileg (és még mindenhogy is :-) ) az embert a lombik, illetve az is fontos, hogy mennyi erőtök, időtök és pénzetek van vágyatok megvalósítására. Szerintem.


Ennek megfelelően -ismét csak szerintem- ma Magyarországon a legprofesszionálisabb hozzáállást a 40 feletti(!) gyermekáldás eléréséhez én a Versysben tapasztaltam, olyan kivizsgálásokkal, amelyek ugyan drágák, inkább úgy mondom, hogy nagyon drágák, de felgyorsíthatják a folyamatot: pl.beavatkozások előtti kivizsgálások (tehát nem "x" sikertelen beavatkozás után próbálják kideríteni, hogy mi lehet a hiba, hanem előtte, embrió genetikai bevizsgálása (az igaz, hogy külföldre viszik ki a kis embriókat, tehát ilyenkor akár az is felmerülhet, hogy akkor miért nem a pár megy külföldre), ERA teszt, azaz a méhnyálkahártya befogadóképességének a vizsgálata, stb. Természetesen mindez sem garancia a sikerre, mint ahogyan semmi sem, de nem azt mondják, hogy miért most jött hölgyem, hanem elmondják, hogy 10 petesejtből egy a jó, azaz egy az egészséges, ezt kell megtalálni. (Pont tegnap hallottam, hogy 47 éves hölgynek sikerült a baba náluk.)


Azt gondolom még fontosnak leírni, hogy nagyon jó, hogy információt próbálsz gyűjteni, hiszen ez kell az elinduláshoz, de szükséges majd egy belső döntés, hogy te mit érzel jónak, mi lehet a te utad. Ezt pedig nem tudja senki más helyetted, azaz helyettetek eldönteni.


Fontos, hogy milyen energiaszinten vagy, milyen a szervezeted vitamin- és ásványi anyag ellátottsága, hogy esetleg van-e valamilyen leterheltsége a szervezetednek (pl.nehézfém, EBV), van-e valami ételérzékenységed, ami állandó kis gyulladást okoz a szervezetedben. Esetleg mozogsz-e valamit ami főleg a női ivarszervekre és endokrin-rendszerre jó hatással van (Női jóga, Aviva, stb.). Van-e valamilyen már jelenleg tudott nehezítő tényező, pajzsmirigy nem megfelelő működése, mellékvese kifáradás, inzulinrezisztencia stb.? D-vitamin, B12 vitamin, vasszintek ellenőrzése.


Fontos a korunk, de fontos a hit is, ha elhiszed, sikerülhet (?). Persze könnyű ezt mondani, mert a hit a legnehezebb, amire rálelhetünk ebben a folyamatban. Ezt nem lehet bekapszulázva megvenni, és olykor nagyon sok idő eddig eljutni.


Szerencsés vagy, mert van már gyermeked, tehát azzal a furcsa érzéssel nem kell megküzdened, hogy meddőnek titulálnak vagy nem tudod magadról elhinni, hogy lehet gyereked. Éppen ezért lehet, hogy érdemes egy állani intézetben kezdeni, csak ne vedd fel a korodra vonatkozó megnyilvánulásokat.


Sok sikert, erőt kívánok. Olvasgass a fórumon, akár visszafele is, mert nagyon sok hasznos tanácsra lelhetsz.

38801. arcencil (válaszként erre: 38800. - Pompom)
2020. márc. 3. 15:59
Szerintem holnap lesz az 1. napod.
38800. Pompom (válaszként erre: 38799. - Bargab)
2020. márc. 3. 15:54

Hát, igen, ma ez már nem fog menni, max. holnap reggel (vidéki vagyok). Akkor meg csak estére kapok eredményt (Synlab). Úgy értelmezem, hogy a ciklus elején a progeszteronnak alacsonynak kell lennie (10 alatti nanomol/liter). A végén meg magasnak (80 nanomol/literig).

Azt hiszem, hogy a mai napot is 0. napnak veszem sajnos.....

38799. bargab (válaszként erre: 38798. - Pompom)
2020. márc. 3. 14:17
Ha még tudsz nézess progeszteron-szintet. Intima.hu oldalról másolva: “A leggyakrabban az oka a menstruációt napokkal, akar egy héttel megelőző barnázásnak a progeszteronhiány. A progeszteron feladata meg- és fenntartani a méhnyálkahártyát arra az esetre, ha teherbeesés történt, és ha nincs elég progeszterontermelődés, a méhnyálkahártya le fog dobódni. A progeszteron hiány (ösztrogén dominancia) egyik jellemzője a menstruációs vérzés előtt napokkal, vagy akar egy héttel történő rendszertelen vérzése.”
38798. Pompom (válaszként erre: 38797. - B6198b034a)
2020. márc. 3. 14:02

Semmi kezelést nem kapok, és az utolsó stimuláció még októberben volt, azóta minden rendben zajlott (megjött, ahogy máskor is). A ciklus 2. napján indulnak a szurik, azért fontos, hogy mi az 1. nap...

Ők du 4-ig írják, hogy úgy jöjjön meg, ahogy máskor...


Már attól tartok, hogy ez így marad pár napig és elmúlik, én meg elbukom a hónapot.

38797. b6198b034a (válaszként erre: 38795. - Pompom)
2020. márc. 3. 13:56

Nekem azt mondták, hogy az első nap az, amikor dél előtt bő vérzés kezdődik. (van ahol ez 14:00, van ahol 16:00)

Kapsz valamit szurit, bogyót, amitől esetleg most nem a hagyományos? (mert akkor nem tudom, és lehet, hogy ez a mensi)

Vagy ha elkezdődik a mensi, csak akkor indul csak a kezelés?

38796. zoliandy
2020. márc. 3. 13:49

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. 44 éves vagyok. Szeretnénk kisbabát az új párommal.1eve mikor osszejottunk 2 hét alatt terhes lettem, de sajnos 8hetesen már nem volt szivhangja a kicsinek. Azóta hiába próbálkozunk sajnos nem jön össze. Szeretnénk jelentkezni lombikprogramra. Ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek hogy ez hogy működik. 44 évesen még reménykedhetek hogy osszejon a baba? Már van egy 12 éves fiam. Köszönöm szépen a válaszokat.

38795. Pompom
2020. márc. 3. 13:21

Sziasztok! Gondban vagyok, tanácsokat várok Tőletek.


Már kezdenénk a stimulációt (Reprofit, IVF+PGS), de a menzeszem (amire ez az állapot nem jellemző, csak most) nem jön meg rendesen.


Vasárnap és hétfőn csak barnáztam. Klinika koordinátora szerint sem számított még menzesznek.


Gondoltam majd ma. Erre (ez elég intim, de ha választ akarok, akkor már le is kell írnom) még ma sem véres a betét, épp csak barnás, csak a wcpapír véres, ha pisilek.


Akkor ez most mi a fene? A vér az vér, de ha nem folyik... Szóval most ez már első nap vagy sem?!


Szerveznem kéne a 7. és 10. napi UH-ot (ami nem lesz egyszerű vidéken)0, de így nem tudom melyik napokra, foglalnék szállást, de még az sem megy így.


Járt már valaki hasonlóan? Akkor hogy döntött? Mi lett végül az első napja?

38794. Panna07 (válaszként erre: 38792. - Magni1)
2020. márc. 3. 13:12

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad! Gratulálok nektek! :)


Férjem már 3 hónapja szed vitamint az andrológus előírására, de majd a konzultáción kiderül, hogy javasol-e további vitaminszedést. A Maca-t sok helyen olvastam, hogy dícsérik, az Ashwaganda kapszulát is, utóbbiból rendeltem is.

38793. baba2019 (válaszként erre: 38791. - Arcencil)
2020. márc. 3. 13:11
Nalam az első stimunal szintén 5-ik napi uh-n 2,3 tuszo novogetett, ebből 6 lett a leszivaskor😊 A méreteket sajnos nem tudom, csak biztatáskent írtam..hajrá, drukkolunk,meg bmi lehet és a jól ismert lombikos közmondás szerint, csak egy kell a sikerhez 😉
38792. Magni1 (válaszként erre: 38788. - Panna07)
2020. márc. 3. 12:54

A férjemnél súlyos oligo, astheno, tertozoospermiát diagnosztizáltak, 3M / ml, 1,5% volt a normál morfológia, azt mondták, kb nincs remény, szedett fer14-et, és maca vibe-t, és spontán terhes lettem.

Egyébként előtte 39 évesen volt az első (és egyben utolsó) lombik stimulációm, 8 petesejtet szívtak le, 5 volt érett, mind megtermékenyült PICSI-vel, 3 naposan mlg mind megvolt, és hárman elmentek az 5. napig.

Szóval ez a mai világban egyáltalán nem akadály, ne stresszeljetek rá!

De érdemes stimu előtt 3 hónapig szednie a férjednek vitaminokat illetve maca-t!

38791. arcencil
2020. márc. 3. 11:39

Megvolt az első UH, ciklus 5. napján. Hát eléggé lehangoló az eredmény :( mindkét petefészekben 1-1 db 5 mm-es tüsző, plusz a balban sikerült egy cisztát növesztenem, ami nekem évek óta nem volt. Pénteken kell újra mennem, addig szúrom a 150 mg ovaleapet. Drnő szerint a ciszta hátráltatja a többi tüsző növekedését. Bevallom jobb eredményre számítottam, drnő is azt mondta nem nagyon hatja meg a petefészkeimet a hormon. Viszont legalább szarul vagyok tőle, 2 napja állandóan fáj a fejem.

Gondolom ebből már nem lesz több tüsző péntekre ugye? Van esély szerintetek hogy ezek megnőjenek? Vagy nagyon picik? Fos kedvem van, bár tudtam hogy 43 évesen nem sokkal jobb eredményre lehet számítani...😞

38790. Panna07 (válaszként erre: 38789. - Zizike79)
2020. márc. 3. 09:23
Köszönöm, ez nagyon biztató! :)
38789. Zizike79 (válaszként erre: 38788. - Panna07)
2020. márc. 3. 09:16
Panna07, a férjemnek mindig 3% volt a normál morfológia,a mennyiség 10-15 millió körül. Egy sikeres lombikunk volt így is! És a 190 millió 3%-a jóval több! :)
38788. Panna07
2020. márc. 3. 08:45
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Férjem most volt spermavizsgálaton, az eredmény vegyes. Az összmennyiség tök jó, 190 M, a progresszív motilitás az alsó határt lépte túl, 35 %, de a morfológia az csak 3 %. Megyünk majd az andrológushoz, hogy kiértékelje, de megőrölük addig, amíg eljutunk hozzá. Van valakinek tapasztalata ilyen alacsony morfológiával, van esély a sikeres lombikra?
38787. turodudi (válaszként erre: 38783. - Pompom)
2020. márc. 2. 19:01
Köszi, Pompom! :)
38786. zsuzsi_79 (válaszként erre: 38785. - Marcusne)
2020. márc. 2. 17:03

Szia, a megjelent rendelet szerint a következő intézetek végezhetnek ingyenes és korlátozás nélküli meddőségi kezeléseket:


Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház


Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházak


Debreceni Egyetem Klinikai Központ


Pécsi Tudományegyetem


Semmelweis Egyetem


Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ


Kaáli Ambuláns Nőgyógyászati Intézet Kft.


Sterilitás Egészségügyi Ellátó Kft., Budapest


Pannon Reprodukciós Intézet és Szolgáltató Kft., Tapolca


Forgács Intézet Egészségügyi és Szolgáltató Kft., Budapest


Vidékben gondolkozol vagy fővárosban?

38785. Marcusne
2020. márc. 2. 14:11

Sziasztok!


Allamilag tamogatott lombik programot szeretnek kezdeni. Tudtok ajanlani intezetet, hová erdemes fordulni?


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook