Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


39384. TAndi86 (válaszként erre: 39383. - Tundev)
2020. ápr. 2. 09:31

Teljesen egyetértek, még annyival egészíteném ki, hogy szerintem az életnek nem szabad megállnia. Megfelelő körültekintéssel és óvintézkedésekkel (pl. Versys) működhet(ne) intézet, mert az idő, az sajnos nagyon megy...


Az állami intézeteket elsősorban azért zárták be, mert "kell a hely" alapon az esetleges tömeges megbetegedések miatt orvosra és kórházi felszereltségre lesz szükség. Az egy másik, talán etikai kérdés is, hogy a megkezdett kezeléseket miért nem lehetett véghez vinni...

39383. tundev (válaszként erre: 39382. - Kiscica19)
2020. ápr. 2. 09:17

Szerintem mindenkinek van egy "koronavírus politikája", amit el kell fogadnunk, tiszteletben kell tartanunk. Nekem is volt már összetűzésem a nővéremmel, hogy nem engedte, hogy az utcárol felköszöntsem anyukámat a szülinapján...elfogadtam, mert ő fél. Én meg megteszek mindent, hogy ne kapjam el ezt a vírust.


Viszont probáljuk meg egy picit abból a szempontból is nézni, hogy azért működnie kell egy meddöségi intézetnek is, mert ez a vírus biztosan nem fog eltűnni sem 1 sem 2, de még 6 hónap múlva is lesznek fertözöttek. Szerintem egy klinikának mindent meg kell tennie azért, hogy megvédje saját magát és a pácienseit is. És erre megvannak az eszközeik, értsd szájmaszk, fertötlenitö...stb. ugyanis, ha ezek nem müködnének, akkor az összes egyéb klinikán már minden orvos, ápoló, nővér fertözött lenne a virussal. De nem,mert ott is vigyáznak...vigyáznak, hogy a betegeken szájmaszk legyen (orvosi), mert igy nem fertőznek. Vigyáznak, hogy rajtuk szájmaszk legyen, hogy ők se fertözzenek. És persze a megfelelö fertötlenités, az egyéb tárgyakon is.


A meddöségi klinikáknak is minden orvosi eszközt igy is, ugy is sterilizálniuk kell, illetve ugyebár újat használnak (mármint sterilt) minden betegnél. Szájmaszk, fertötlenitö van. És persze az, hogy nem 80 embert hivnak oda, hanem csak egyet. Szerintem ezzel abszolút megvédik magukat és a betegeiket.


Az pedig már megint egy másik kérdés, hogy a vírus, ha elkapja egy várandós kismama, hogyan, s miként hat a magzatra. Erre konkrét vélemény, diagnozis még nincs. De persze ez ellen is lehet tenni, hogy ne kapják el. Gondoljatok bele, hogy hány kismama van most, akik még a virus kirobbanása elött estek teherbe (pl az én nővérem). Az ő magzataik nincsenek "halálra ítélve", csak annyi, hogy nekik valoban nagyon nagyon kell vigyázniuk, teljesen ki kell zárniuk most a külvilágot és csak a házuk udvaráig menni, valamit az orvosig. Higgyétek el, hogy ők még annál is többbet megtesznek, hiszem az a baba bent nem maradhat és szeretnék ők is egészségben felnevelni.


És egyébként ha lesz Magyarországon is gyorsteszt,akkor még annak a bevetésével is tudják biuzositani a klimikák majd a saját maguk és a mi védelmünket.


Szoval én megértelek Kiscica, de Hugit szintén.

A legdontosabb, hogy mindannyian egészségesek maradjunk ❤️ És ez leginkább rajtunk múlik.

39382. Kiscica19 (válaszként erre: 39369. - Szisz3)
2020. ápr. 2. 08:52

Szisz,

Minden tiszteletem a tiéd mindig szeretettel gondolok rád, de a bejegyzésed utolsó részével egyáltalán nem értek egyet.

Korábban már írtam pár bejegyzést arról, hogy miért tartom szakmailag az egyetlen felelős döntésnek azt, hogy a jelenlegi helyzetben zárva tartanak a meddőségi intézetek az egész világon.

Nem ismétlem magam.

Mi is küzdünk, 42 éves vagyok és első babára várunk párommal. A mi történetünket is sokan tudjátok.

Úgy gondolom mindenkinek drága az ideje, mindenki nehéz helyzetbe került most.

Egy meddőségi beavatkozást sem lehet összehasonlítani egy bevásárlással, szerintem.

Kitartást és sok erőt kívánok Mindenkinek, türelmet de legfőképpen jó egészséget! ❤️

Drukkolok a pénteki vérvételhez, szép magas Hcg-t kívánok! 🙏🏻

39381. Mancs75 (válaszként erre: 39378. - Anonymvagyok)
2020. ápr. 1. 23:29
Szia, milyen esetekben okoz(hat) vagy sem károsodást? Nagyon sok sikert nektek!
39380. hantosska (válaszként erre: 39378. - Anonymvagyok)
2020. ápr. 1. 20:42
Én is így tennék szerintem. Iszonyat ellentmondások vannak mindennel kapcsolatban.
2020. ápr. 1. 20:24
Bárcsakot nem arra írtam hogy egyedül lennék terhes :)))) habem hogy bárcsak terhes lennék ...:))
2020. ápr. 1. 20:22

Szóval Róbert Kórház.

A leszívásig akartunk eljutni. 45 éves vagyok, nemhogy 3 hónapom 3 hetem sincs. Nyilván az én kockázatom. Ki tudja, talán már át is estem/estünk rajta. Köhögtem 2 hétig.

A visszahelyezéat rám bízták. Végül a biológus hölggyel azt beszéltük meg, hogy a fagyasztás bizonyos esetekben semmilyen károsodást nem okoz, bizonyos esetekben viszont igen.

Hát.. nem hiszem hogy egyedül leszek terhes a világon (bárcsak), és az eddigi tapasztalat alapján nincsen nagyobb veszélyben a terhes anya.

Sokat gondolkodtam rajta... nagyon. De nekem tényleg ez az utolsó eselyem!!!

Mindenkinek kitartást!!!!

39377. Mancs75 (válaszként erre: 39374. - RosaGina)
2020. ápr. 1. 18:02
Valóban szuper fórum az is, és van átfedés a két fórum tagsága közt. :)
39376. Zizike79 (válaszként erre: 39375. - Solinca)
2020. ápr. 1. 17:40
Hmm, azért egy következő beültetés előtt talán nem rossz, ha az ember megcsináltatja ezt a tesztet, ha tényleg kimutatja, hogy átesett-e rajta.
39375. Solinca
2020. ápr. 1. 15:16

Koronavírus gyorsteszt - akkor ez igM és igG-t vizsgál, ami "sima" laborban is elvégezhető immunológiai vérvétel?


[link]

39374. RosaGina (válaszként erre: 39362. - Espresso77)
2020. ápr. 1. 15:10

Szia!

Van egy donorpetesejtes lombik fórum, a lányok kb 80%a Brnoba jár. Érdemes elolvasni jegyzetelni, rengeteg hasznos infó van otthon leírva :-)

39373. Kiscica19 (válaszként erre: 39363. - Turodudi)
2020. ápr. 1. 15:02
Ez viszont baj. Felelőtlenség annak fényében is, hogy jelenleg kevés az ismeretünk a vírusról, a lappangási idő pedig 14-21 nap.
39372. Panna07 (válaszként erre: 39371. - Tyutyu1981)
2020. ápr. 1. 13:17
Szia! A Dns fragmentáción nem nézik az alap paramtétereket mint mennyiség, gyorsaság, morfológia, ráadásul ennél a vizsgálatnál feltétel, hogy legyen 1 hónapon belüli spermavizsgálat. Ha állami intézetbe jársz, sajnos nem lehet mit csinálni addig, amíg véget nem ér a járvány, ha budapesti magánintézetben el is tudjátok végeztetni a vizsgálatot, a leletek érvényességi ideje miatt kockázatos dolog.
39371. tyutyu1981
2020. ápr. 1. 12:40
sziasztok , lombik előtt kérik a mindenféle vizsgálatokat..ami ugye nem lehet 6 hónapnál régebbi... férjem spermiumteszt eredménye pl bőven kifut addigra , mire lecseng a korona vírus. Ha mondjuk utána nem újabb sima spermiumtesztet csináltat az urulogusnál hanem egy vérvételi ponton pl spermium DNS fragmentációt csináltat az is jó szerintetek ? Azon is rajta vannak az alap eredmények ?
39370. turodudi (válaszként erre: 39369. - Szisz3)
2020. ápr. 1. 11:28
szerintem is. Nyilván sokkal kevesebb ember/párral tudnak így foglalkozni, de a semminél több.
39369. Szisz3
2020. ápr. 1. 11:01

Hívtam telefonon a Versyst, mert pénteken kellene mennem hcg vérvételre. Mondták, hogy persze, menjek nyugodtan, működik náluk a labor, de konkrét időpontra kell mennem, mert úgy osztanak be mindenkit minden vizsgálatra, hogy egyszerre csak egy ember legyen benn. Minden vizsgálatot így csinálnak, van ismerősöm, akinek most lesz ott Era tesztje, ehhez többször mennie kell uh-ra, és mindig egyedül van a vizsgálaton (amikor március 21-én voltam a beültetésen, én is tök egyedül voltam, megérkeztem és kiabáltam vagy 10 percig, hogy: hahó, van itt valaki? 🤣)


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem ha akarnák, meg tudnák oldani a klinikák a meddőségi kezelések folytatását, csak a megfelelő óvintézkedéseket kellene meghozni. Ha egyedül vagy a klinikán, gyakran fertőtlenítenek, szellőztetnek, stb. nem nagyobb a veszély, mintha bemégy egy élelmiszerboltba. Szerintem.

39368. turodudi (válaszként erre: 39367. - Mancs75)
2020. ápr. 1. 10:45
Köszi, hasznos infó!
39367. Mancs75 (válaszként erre: 39366. - Turodudi)
2020. ápr. 1. 10:26
Persze, az Iscare-nél is van, igaz, ők nem Brno. :) A Reprogenesisnél is valóban van, náluk viszont fagyasztott van kevés. A Reprofitnál meg amit írtam, az van. :)
39366. turodudi (válaszként erre: 39365. - Mancs75)
2020. ápr. 1. 10:05
Van, ahol van dupladonoros is, úgy rémlik a reprogenesis-nél pl.
39365. Mancs75 (válaszként erre: 39362. - Espresso77)
2020. ápr. 1. 09:58

Szia, itt írok, hátha másnak is hasznos lesz az infó. Én még nem jártam meg Brno-t, nyáron készültünk, szintén donor embrió ügyében. A Reprofitba megyünk majd. Érdeklődő levelemre mindent leírt a koordinátor, küldött linket is, ahol le tudjuk írni saját előzményeinket ill. meg tudjuk adni a donorokkal kapcsolatos elvárásainkat. Több levelet is váltottam a koordinátorral, a legutolsót most február végén. A lényeg, hogy előzetesen meg kell küldeni a nő esetén a TSH, fT4, anti TPO és prolaktin értékeket, amelyeket ciklusnaptól függetlenül lehet nézetni. Férfiak esetén spermiumvizsgálat eredményt kell kiküldeni, valamint a két fél vércsoport meghatározását. Az orvos megnézi a leleteket és ha indokoltnak látja a donor embriót, akkor ajánlanak is embriót a megadott paraméterek alapján. Mi

még nem tartunk itt. A kiválasztott embriót három hónapig tudják foglalni, ha jól értettem, ennek nincs külön díja. Csak fagyasztott embrióik vannak, tehát friss dupladonoros eljárásra nincs lehetőség. A legújabb árlista szerint PGS tesztelt embrió 1940 euro, a nem teszelt 1280 euro. Ha írsz nekik, magyar koordinátor ír vissza. Ennyi infóm van most így hirtelen. :)

39364. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 39363. - Turodudi)
2020. ápr. 1. 09:54

Tenyleg ugy tunik.. :(

En kis naiv, megint.

39363. turodudi (válaszként erre: 39359. - Kiscica19)
2020. ápr. 1. 09:25

[link]


szerintem kezdenek újakat is, a folyamatban levőknek már ki kellett futni

39362. Espresso77
2020. márc. 31. 23:10
Lányok, aki már megjárta Brnot, megírná nekem privátban töviről hegyire, mi a menete, ára, kit kell keresni, van-e magyar kontakt, hol van ez az intézet, milyen vizsgálatokat kértek, mi történt ott kint, mindent-mindent tudni szeretnék. Donor petesejt, donor spermás történetre készülök. Csak hogy felkészült legyek, és ne ősszel kezdjek kapkodni, szeretnék mindent tudni. Elóre is köszönöm.
39361. arcencil
2020. márc. 31. 21:57
Kiscica jól szóltál! Iszonyatosan nehéz most mindenkinek de ez az egyetlen felelősségteljes döntés jelen helyzetben.
39360. Kiscica19 (válaszként erre: 39357. - Hantosska)
2020. márc. 31. 21:18
Mindenkinek nehéz ez most. Kitartást kívánok! 🙏🏻
39359. Kiscica19 (válaszként erre: 39355. - FuriosoNorthStar)
2020. márc. 31. 21:17

Szeretném ezt hinni én is. Hogy csak a már indított stimulációkat fejezik be. Őszintén nem tudom, mert mi már nem oda járunk. Hátha Anonymvagyok megírja nekünk.

Számomra azért sokat elmond a szakmaiságról, hogy az egész világon minden meddőségi intézet behúzta a kéziféket. Gondoljunk csak a vírus 14-21 napos lappangási idővel számolva egy szteroiddal gyengített immunrendszerű nőt megfertőz aki hormonokkal szúrja magát a stimuláció alatt. Természetesen a hormonokkal telepumpált útszélen maradás sem volt jó opció...de azonnal lépniük kellett.

Mi is várunk türelemmel a határnyitásra és amint tudunk megyünk majd Pozsonyba. Mert folytatni akarjuk. Amint lehet.

39358. hantosska (válaszként erre: 39355. - FuriosoNorthStar)
2020. márc. 31. 21:09
Na ettől mondjuk én ha empatikusan belegondolok :) szétrobbantam volna :(
39357. hantosska (válaszként erre: 39354. - Kiscica19)
2020. márc. 31. 21:07

Kiscica19 igazad van. Nem akartam állást foglalni, de talán mégis az jött le. Fogalmam sincs mi a helyes.

Szerintem is komolyan kell venni.

Talán azért írtam, mert kétségbe ejtő, hogy az amúgy is rövid időmet (ha van még egyáltalán) még egy ilyen kontrollálhatatlan dolog is húzza. :(

39356. Solinca (válaszként erre: 39349. - Anonymvagyok)
2020. márc. 31. 20:49
Szia, èn is így jártam a múltkor... 2 napig is. 😐 Előtte nekem sem volt ilyen. Lehet, hogy megsèrtettek odabenn valamit. :s
39355. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 39354. - Kiscica19)
2020. márc. 31. 20:29

De nem az van, hogy a Róbertben még végigvitték a március első felében még elindított stimukat? (és azóta újat nem indítanak?)

Szerintem az valahol jobb és emberibb megoldás, mint amikor már elkezdted szúrni magad hormonokkal és egyszer csak szólnak, hogy akkor off...

Persze mindenki eldöntheti, hogy szerinte mi a legbiztonságosabb jelen helyzetben (végigviszi-e a stimulált ciklust egyáltalán és a leszívott sejteket visszakéri-e, vagy csak fagyasztást szeretne.), de hogy telepumpálva hormonokkal ott maradsz az út szélén.. 🤔🙀

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook