Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


40914. baba2019 (válaszként erre: 40911. - Dorneo)
2020. júl. 7. 13:57
Köszönöm, kedves vagy, a kettobol egytol már elbúcsúztam, most a másodikra koncentrálok! Amit észrevettem, hogy ebben a ciklusban - gondolom a ciszta miatt - nincs peteérés..ismét parkolópálya🤨 Igen így tudom én is , hogy most szabin, mi talán agusztusban futunk neki újra...drukkolok a spontán hónaphoz is, hisz az nektek is majdnem meghozta a sikert a múltkor!😉 Jó toltekezest addig is!
40913. bargab (válaszként erre: 40908. - Pompom)
2020. júl. 7. 13:56
Ja és én sem kapok jutalékot! 😂 csak örülök annak, ha valami jó és hasznos, és szívesen osztom meg a tapasztalataimat. És nem bánom, ha valakinek nincs annyi ideje, hogy mindent kibogarásszon. Viszont kicsit dühít, hogy életünk egy ilyen fontos állomásakor a vacakot is próbálják nagyon sok pénzért ránk sózni, plusz gyönyörű honlapokat és reklámokat gyártanak a terméknek, csak az összetételt alig lehet megtalálni...
40912. bargab (válaszként erre: 40906. - Pompom)
2020. júl. 7. 13:51

🙏😘❤️👍

Így gondolom én is. Mindezek mellett én vérvételekkel is alá tudom támasztani a vitaminszintjeim alakulását (jó irányba 🥰), pedig mindig szedtem valamilyen étrend-kiegészítőt korábban is, csak akkor még nem tudtam fontos infókat, és szedtem amit találtam...


...és igen, hiteles az is, hogy felvállaják Bence is és Bíró Szabolcs is az arcukat, a véleményüket, tájékoztatást adnak, és profi a termékeknél a vitaminok leírása, az összetételükről és hatásukról is bőven van infó.


Ami nekem még “bejött” az a halolaj kapszula, ami a babaváró+ -ban benne van, de a simában nem, u.így a Mg is fontos, illetve a halkollagén, vagy marhakollagén főleg így a pocakosodás vége felé. ❤️


Mindezek mellett azt gondolom, hogy két út létezik, vagy valakinek van hozzá kedve és érdekli is, és utánajár (én nagyon élvezem, persze van már egy alapom is és ha elolvasok valamit, akkor egyből meg is jegyzem és az összefüggéseket is szeretem megérteni lásd pl. D vitamin hasznosulásához kell a Mg is, az A vitamin is és a K vitamin is, K vitaminból belerakják a K1-et az átlagvitaminba, mert az olcsóbb de amúgy meg kell a K2 is, Mg nagyon gyorsan ürül a szervezetből stressz hatására, cink-réz megfelelő hasznosulásához pedig az arány fontos azaz 10:1-hez, stb.) vagy valaki megvesz egy terméket, fogyasztja és elhiszi, hogy jó. Ez persze nem egy körültekintő és tudatos döntés, de ez a hozzáállás is sok ember “sajátja”, és ezt is el kell fogadni.


Sajnos, amikor olyan nagy céget, mint a Bayer is felvásárolhat egy Monsanto... hát akkor hogyan bízzon meg az ember a nagy cégekben, ahol azért -magánvéleményem persze- nagyon erős a profitorientáltság, és kevésbé erős “a tegyünk jót az emberekkel” szemlélet... pedig én nem sajnálom, ha jó a termék és jót tesznek másokkal is, akkor legyen profit is, csak a minőség és az ár legyen kiegyensúlyozott.

40911. Dorneo (válaszként erre: 40905. - Baba2019)
2020. júl. 7. 13:35
Nagyon drukkolok nektek, Baba, remélem, a ciszták hamar eltűnnek! Nekünk a július már biztosan spontán próbálkozós hónap lesz, mert szabin van a doki. Aztán meglátjuk!
40910. Mancs75 (válaszként erre: 40891. - Fannikutya)
2020. júl. 7. 13:32
Akkor vigyázz magatokra és adj hírt magadról.❤
40909. Mancs75 (válaszként erre: 40893. - Bargab)
2020. júl. 7. 12:22
Köszönöm, este megnézem mindenképp.:😉Igen, azt én is tudom, hogy a Gravida nem a legjobb, abszolút nyitott is vagyok a váltásra, csak az riaszt picit vissza, hogy nem tudom, mi a "tudományos" háttere a dolgoknak, mennyire bevizsgált, ellenőrzött termékről van szó, készült-e bármilyen hatástanulmány, vannak-e igazolható tapasztalatok azoktól, akik szedték, tényleg nem árt-e az a mennyiség, amiről ők úgy gondolják, hogy szükséges stb.
40908. Pompom (válaszként erre: 40906. - Pompom)
2020. júl. 7. 12:12
Ja, még egyik márkától sem kaptam jutalékot. :) És én is Elevittel kezdtem a karrieremet, de már a végét kidobtam.
40907. Pompom (válaszként erre: 40893. - Bargab)
2020. júl. 7. 12:10
Egyetértek minden szavaddal! Remélem, hogy egyre többen megnézik a termékek összetételét és kérdéseket tesznek fel legalább maguknak. Már az is jó, hogy Mancs75 a GAL és WTN márkában "kételkedik", mert ez tudatos döntés igényét feltételezi. Biztos vagyok benne, hogy váltani fog. :)
40906. Pompom (válaszként erre: 40889. - Mancs75)
2020. júl. 7. 12:08

Szia! Mi is GAL és WTN termékeket szedünk, csak ezekben bízunk jelenleg.


Ami a címkén van, annak benne kell lennie, mert ez a törvény. De természetesen törvényt sokan szegnek. Ezért szokott a NEBIH ellenőrizni és bírságot kiszabni. Amúgy étrendkiegészítőknél OÉTI (Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet) engedély vagy ESZCSM rendeletnek való megfelelés kell. Ez ennek a két márkának megvan.


Ráadásul ezeknél a márkáknál a gyártók (a cég vezetői) az arcukat és a tudásukat (youtube videók, webináriumok) is adják a termék mellé. Ez egy bizalmi kapcsolatot tud kiépíteni a vevők és a márka között. Bencénél még élőben!!! is lehet kérdezni pár havonta egy-egy webinárium formájában, ahol bármit!!! lehet kérdezni tőle és válaszol is azonnal!! (akár arról is kérdezheted, hogy mit eszik egy nap, milyen étrendkiegészítőt szed).


Plusz ők minden termék esetén tudományos/szakmai kutatások/publikációk eredményeit is közlik, amik alátámasztják a termék hatásosságát.

Próbáld ezt megkeresni egy átlagos (nem un. újhullámos) terméknél. Sok helyen még rendesen az összetételt sem írják le.


A fenti márkánál erre is figyelnek, nem csak annyit írnak, hogy B12 vitamin. Hanem leírják pontosan, hogy annak a vitaminnak melyik típusa/vegyülete van a termékben. Mert egy-egy vitamin általában több vegyületben létezik és ezek között vannak jobban és rosszabbul felszívódók és akár ártalmasak is. Sajnos hazai gyógyszergyárak nagy márkái is használnak "elavult" vegyületeket a termékeikben, legtöbbször azért mert az olcsóbb vagy erre van a termék engedélyeztetve (pl. jellemző a cianokobalamin sok-sok kedvelt hazai márkánál).


A fentiek minket meggyőztek. És nem is tagadom, én elfogult vagyok, pont amiatt, mert tényekkel tudják alátámasztani a termékek ajánlásait.


Azt még nem írtam le itt és lehet nem is fog tetszeni sokaknak, hogy sokan olyan bizonytalan eredetű (tehát nem csak a tulajdonos, de a pontos gyártási hely sem ismert) termékekkel kísérleteznek, ahol nincs esély egy mellékhatás/kár esetén a számonkérésre. Gondolok itt a kínai márkákra, stb. Ezek között talált a NEBIH többször is olyan termékeket az elmúlt években, amikben nem az volt, mint a címkén (pl. üvegszilánk, gyógyszer, föld, ürülék, stb.). És ezek a termékek kaphatóak a hazai bio- és reform boltokban és el is adják őket.


Hosszú lett, de szeretném, ha minél többen rádöbbennének, hogy nem minden az, aminek látszik. Amit én veszélyesnek tartok: kínai márkájú termékek, élelmiszer bolti vitaminok, vitaminos műzlik/vizek/stb. (nyilván a legolcsóbb vegyületekkel), elavult molekula formájú klasszikus márkák termékei (mert abban mindenki hagyományosan bízik, hisz ezt szedte a nagyi is).

40905. baba2019 (válaszként erre: 40895. - Dorneo)
2020. júl. 7. 11:44
... 😁 szóval sajnálom, gondoltam rátok, de ha nem most, majd legközelebb, igaz😉 szerencsére inszemet lehet gyakrabban! Én másodszor is kimaradok a dobasbol, mert az előző inszemnel kapott egyetlen ovitrelle-tol már 2 hónapja cisztát dédelgettek🙄
40904. baba2019 (válaszként erre: 40895. - Dorneo)
2020. júl. 7. 11:42
Sajnálják
40903. Mancs75 (válaszként erre: 40902. - Dorneo)
2020. júl. 7. 10:30
Igen, pihenjetek sokat, érezzétek jól magatokat. Melyik részen vagytok? :)
40902. Dorneo (válaszként erre: 40901. - Zsuzsi_79)
2020. júl. 7. 08:57
Köszönjük, Zsuzsi, eddig egész jól telnek a nyaralós napok, és pozitívak vagyunk!
40901. zsuzsi_79 (válaszként erre: 40895. - Dorneo)
2020. júl. 7. 08:50
Pihenjetek, töltődjetek fel! :)
40900. Dorneo (válaszként erre: 40899. - Zizike79)
2020. júl. 7. 08:46
Köszönöm, Zizike <3
40899. Zizike79 (válaszként erre: 40895. - Dorneo)
2020. júl. 7. 08:39
Sajnálom Dorneo! Jó pihenést!
40898. Dorneo (válaszként erre: 40897. - Kiscica19)
2020. júl. 7. 08:17
Köszönöm szépen, Kiscica <3
40897. Kiscica19 (válaszként erre: 40895. - Dorneo)
2020. júl. 7. 08:15
Nagyon sajnálom...jó pihenést és regenerálódást a Balcsin! ❤️
40896. Solinca (válaszként erre: 40890. - Fannikutya)
2020. júl. 7. 08:11
Akkor mi már elIndultunk... de már állt ott 3 magyar rendszámos kocsi. Jó utazást ès várakozást nektek is!
40895. Dorneo
2020. júl. 7. 07:51

Szorítok mindenkinek aki most épp pozi tesztre vár, vagy még csak rákészül a következő akcióra!

Nekünk sajnos nem sikerült az inszem, de csak egy nap szomorkodást szavaztunk meg magunknak, aztán lejöttünk Balatonra kicsit nyaralni, töltődni.

40894. bargab (válaszként erre: 40889. - Mancs75)
2020. júl. 6. 22:46
WTN?
40893. bargab (válaszként erre: 40889. - Mancs75)
2020. júl. 6. 22:43

Ez nem a Gravida, de egy piacon levő kismama vitamin elemzése. Ha gondolod nézd meg, dönteni te fogsz úgyis.


[link]


Gravidában cianokobalamin(B12) van sajnos, legrosszabb de legolcsóbb forma, a B12 vitamin amúgy a folát hasznosulásához kellene, gravidaban folsav van a szerencsésebb folát helyett, van benne vas és kálcium, amit elvileg nem kell pótolni, vashiány esetén inkább laktoferrin szedése javasolt.

Nyugati civilizált világban állítólag nincs kálciumhiányos ember. (Csontritkulást a nem megfelelő epeműködés és vékonybélből nem megfelelő felszívódás okozhatja.)


De mindenkinek más jön be, ezt el kell fogadni. ❤️

40892. turodudi (válaszként erre: 40881. - Fannikutya)
2020. júl. 6. 22:09
🍀🍀🍀
40891. Fannikutya (válaszként erre: 40886. - Mancs75)
2020. júl. 6. 22:06

Mancs!Köszi,igen,de az idő szalad és most újra itt.Igazából most egyszerűbb volt minden,mert FET volt.Eddig rendben ment minden lekopogom és mindenki kedves volt.😊

Igen ma kint.Pont most jöttünk a vacsiból.Holnapig maradunk.Nekem home office így nem olyan megerőrtető.😊

40890. Fannikutya (válaszként erre: 40888. - Solinca)
2020. júl. 6. 22:03
😀😀Csak 11-re értünk ki.Fekete,zöld rendszámmal.Ti voltatok a klinikán ma?
40889. Mancs75
2020. júl. 6. 21:33
Sziasztok, GAL + babaváró vitaminnal kapcsolatban lenne kérdésem, mivel kiderült, többen szeditek. A kérdésem az, hogy ti megbíztok ebben a termékben? Nyilván igen, különben nem szednétek.:) Én nagyon hezitálok rajta, mert alapvetően szeretném, de őszintén szólva picit tartok attól, hogy mennyire megbízható a termék, ill. hogy tényleg csak annyit tartalmaz az egyes anyagokból, ami véletlenül sem okozhat túladagolást stb. Mert így, az ismertetőben leírva, minden nagyon szép és logikus, de milyen klinikai tapasztalatok támasztják alá a leírtakat? Persze a nagy gyógyszergyártókban sem lehet jobban megbízni, de ott talán hamarabb kiderül, ha valami hátulütője van a terméknek. Illetve melyik az a másik magyar készítésű vitamin, amitől itt még szó volt? Azt hiszem, a nevében van egy W.:)Most a biztonság kedvéért vettem még egy havi Gravidát, addig csak kiderül, mit szedjek a továbbiakban.:) Köszi, szép estét mindenkinek!
40888. Solinca (válaszként erre: 40881. - Fannikutya)
2020. júl. 6. 19:43
Melyik kocsival álltatok ott? Sasoltam dèlelőtt! 😂
40887. Solinca (válaszként erre: 40878. - Mancs75)
2020. júl. 6. 19:42
A legvègèn 3, egyet kèrtem vissza. Úgy volt, 4 lesz, csak sajnos nem úgy fejlődött az egyik, kicsit szomi vagyok emiatt. 😐
40886. Mancs75 (válaszként erre: 40881. - Fannikutya)
2020. júl. 6. 19:26
Juhéj, de jó, hogy már te is itt tartasz, pedig tavasszal, a vírushelyzet alatt milyen messzinek tűnt ez a nap. :) Hogy élted meg az egészet, milyennek találtad a kintieket? Ma még kint alszotok? Szabi neked is?
40885. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 40881. - Fannikutya)
2020. júl. 6. 19:22
🤞🤞🤞🤞🤞

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook