Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
4214. Janesugar
2015. febr. 26. 18:19
segitsetek légyszi. vita alakult ki köztünk a párommal sajnos. Neki van gond a morfológiájával, érték alatt van. De mondta neki az orvos, hogy ez rossz eredmény, de akár spontán is teherbe tud ejteni valakit (bár az inkább a csoda kategória) és ő azóta ebbe kapaszkodik. KÉptelen felfogni, hogy a jelen értékek alapján ő meddőnek számit. És folyton az én amh eredményemre mutogat, hogy miattam nem leszek terhes. mintha ő ha meghúzna egy 2o éves lányt, akkor az terhes lenne. múltkor ez poénként is elhangzott a bátyja szájából, amikor szóba került a gyerek, és azon tanakodtunk hogy ki miatt nem sikerül. szerintük nekem nem kéne rágörcsölnöm, mert miattam, meg hogy azért mert 37 vagyok. Emellett nekem semmi más problémát nem mutattak ki, csak azt, hogy már merülőben van a petefészkem. emellett neki a morfológiánál van egy egyértelmű meddőségi faktor. Én nem őrá akarom húzni a vizeslepedőt, csak sértő, hogy ezért is engem vesznek elő, hogy miattam nincs gyerek, mintha nem akarna szembenézni vele, hogy jelen állapotában meddőnek számit. Én azt mondom, hogy persze nincs annyi évem hátra mint egy 2o évesnek, ez tény, de azt, hogy most ezzel az értékkel teherbe eshetnék egy jó spermától, az szerintem igy van. hiszen ez csak az időt mutatja nem? a jelenlegi sejtek állapotát nem annyira ugye? úgy értem, hogy ez nem befolyásolja a spontán teherbe esés esélyeit nem? csak azt mutatja, hogy úgy kevesebb az esély, hogy kevesebb az idő hátra. Vagy ez is úgymond egy meddőségi tényező a jelent tekintve? a minőség is rossz? tehát egy jó spermától se esnék most teherbe? tegyetek már pontot a vitánkra, kinek van igaza légyszi.
4213. Janesugar (válaszként erre: 4176. - Bonne Maman)
2015. febr. 26. 18:02
bocsi,most vettem csak észre hogy irtál. orvos irta fel meddőségiben, hetente kell egyel megemelni az adagot, hatodik héten már 6 szemet kell szedni naponta. igen, sima patikában vettem, a nyugatinál van egy ilyen patika, meg a déli patika. nem mindenhol kapható ha jól tudom.
4212. atyaisten (válaszként erre: 4209. - Puttócska)
2015. febr. 26. 17:56
Köszi szépen válaszod!Nagyon jó egészséget kivánok nektek!Türelemmel én is babázhatok hamarosan!
4211. atyaisten (válaszként erre: 4210. - Lukácsné,Ilike)
2015. febr. 26. 17:54
Köszönöm szépen!Nagyon jó ez az oldal és öröm számomra hogy ennyi jó szándéku emberre akadok mint te is!Nagyon szeretnék kismama lenni és egy kismanó boldog anyukája!Egyelőre nagyon pozitivan állok hozzá!Nem is gondolok arra hogy nem sikerülhet!Mégegyszer nagyon jó egészséget nektek!
4210. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 4203. - Atyaisten)
2015. febr. 26. 11:24

Köszi szépen

Nem könnyű,de ha nem adod fel,akkor sikerülni fog,

csak higgy magadban és az orvosodban!!!

A kor nem feltétlen számít,csak amíg lehet menjetek az úton,az út végén titeket is vár egy kismanó,

hidd el!!!Sok sikert nektek,szorítok értetek!!!

4209. puttócska (válaszként erre: 4206. - Atyaisten)
2015. febr. 26. 11:14

Nekem is 3 tüsző volt szeptemberben, kb. ugyanolyan eloszlásban, mint neked. 2 nagyobb és egy kisebb. Sajnos a kicsi nem tudott beérni a leszívásig, de a 2 nagy miatt már muszáj volt leszívni, nehogy eldurranjanak. A 2 érett megtermékenyült és a 2. napon beültették őket.

Egyébként látványosan romlott a tüszőszámom, egy éve még 6 volt, aztán 5, aztán ennyi. Úgyhogy tényleg minden hónap számít ebben a korban.


Viszont lehet tenni értük és főleg a minőség javításáért. A második lombik után elkezdtem az AVIVA tornát, nagy dózisban Q10-et szedtem (100-200mg), D vitamint, Omega3-at. Ha most nem sikerült volna, akkor az inofolic vagy a DHEA jött volna. Az AVIVA tornát a stimu elején is még csináltam, a könnyebb részeket (nyilván nem a menstruáció beindítókat), viszont a Q10-et abbahagytam, nehogy bekavarjon. A többi vitamint szedtem tovább, illetve a Femibinot, E vitamint és plusz folsavat is. Valamint az Aspirin Protectet kezdtem el szedni a leszívás utántól, az elvileg segít a méh jó vérellátásában, és így a beágyazódásban is.

4208. NLbaby
2015. febr. 26. 10:19

Ilike, Puttocska, gratulalok nektek es boldog babavarast kivanok!

Jo olvasni az ilyen sikersztorikat.

4207. 68454605f4 (válaszként erre: 4204. - Puttócska)
2015. febr. 26. 09:33
Szia..én is jövő hónapban töltöm a 43-at,és örülök az ilyen jó híreknek? GRATULÁLOK!! :-) Neked az FSH és AMH rendben volt?Én nagyon izgulok,mert jövő héten ha megjön,újból le kell vetetni az FSH-t,már most félek,mert a múltkori 76,16 lett,bár rossz napon,és műtét után vetettem le!Az AMH-m 0,04,szóval szép kilátások..Gondolkodom a DHEA-n,de kis pajzsmirigy alulműködésem van,ezért csak vigyázva,de jövő héten szeretném elkezdeni,és jelentkeztem AVIVA tornára is,nagyon sok pozitív visszajelzést halottam,pont petevezeték elzáródás és ovu probléma miatt...Mindenesetre tudom hogy lombikot csak max 15-ös FSH-val indítanak..:-)Szép babavárást..
4206. atyaisten (válaszként erre: 4204. - Puttócska)
2015. febr. 26. 09:30
Köszönöm szépen a biztatásod!Nem tudom feladni és nem is akarom!Neked hány tüsződ volt és mekkorák?Holnap megyek ultrahangra Három tüszőm volt kedden14,9,12 nem tudom igazából hogy ez jót jelent e?Gratulálok a babádhoz és jó egészséget kivánok nektek!Tudsz valamit ajánlani a leszivás elött remélem hogy eljutok odáig!
4205. 68454605f4 (válaszként erre: 4203. - Atyaisten)
2015. febr. 26. 09:25
Szia..én még 42 vagyok,de már nem sokáig..Mi is bejelentkeztünk konzultációra március végén,de nagyon izgulok az FSH és AMH miatt!Most volt 2 hete endometriózis műtétem,közben csináltak átjárhatóságit,és mindkettő petevezeték sajnos átjárhatatlal,ami iszonyatosan letört.Műtét utáni 7.napon megnézetettem az AMH és FSH értékeket,persze 3.ciklusnapon kellett volna,és Dokim szerint a műtét is bekavarhatott,de rossz lett mindkettő.Neked rendben vannak a hormonok?Nállunk még most lesz a párom kivizsgálása,és az enyém is..egyébként én is voltam már terhes,de 12 éve,akkor nagyon könnyen jött,de személyes okok miatt nem tartottam meg!Azért soha nem adom fel,nekünk is csak egy édes csöpség hiányozna életünkből,de én kettőt sem bánnék..akár egyszerre...Sok sikert nektek,minden jót...Hol Lombikoztok? :-)
4204. puttócska (válaszként erre: 4203. - Atyaisten)
2015. febr. 26. 09:15

Én is csak biztatni tudlak! Nem szabad feladni!

1 hónap múlva leszek 43 éves és a 3. lombikunk sikerül. Tavaly januárban volt az első, ami vetéléssel és műtéttel végződött, aztán volt egy sikertelen és az őszi lombikból (2 érett petesejtem volt és 2 naposan kaptam vissza őket) az egyik nagyon szépen elindult és most már 23 hetes terhes vagyok. Kisfiúnk lesz! Nálunk ez első gyermek mindkét oldalról. Szóval határtalan boldogság van, persze jó sok izgalommal, aggódással, de szerencsére minden szépen alakul.

Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön nektek is és mindenkinek, aki itt babát szeretne!

Csak nem szabad feladni a kudarcok ellenére sem! Mert kudarc az van, sajnos ez egy ilyen dolog. Nekem is mondták már, hogy el kéne ezt engedni, sőt a dokim maga is mondta, hogy felesleges tovább próbálkoznunk. De ezek után intézményt váltottunk és miután az új orvosom hitt bennem, én is hinni tudtam magamban.

4203. atyaisten (válaszként erre: 4202. - Lukácsné,Ilike)
2015. febr. 26. 09:00
Szia!Nagyon Nagy gratula neked!Ne haragudj én még új vagyok!Örömmel tölt el mikor ilyen jó hireket olvasok !Nagyon erős és kitartó vagy!Ehez is külön kell hogy gratuláljak nektek!Igaz Én már betöltöttem a 43évemet két gyermekem sikerült spontán azóta történtek változások elváltam új párom lett akivel nagyon szeretjük egymást egy kis angyalka hiányzik nagyon az életünkből!Túl vagyok egy mióma és egy petefészek műtéten egy petefészkem maradt az is elvan zárodva!A páromnak hála isten semmi baja!Most lesz az első lombikunk a stimulálás vége felé tartunk!Ne haragudj hogy rád zuditottam a problémámat nagyon jó mikor pozitiv dolgokat hallok!Sok Boldogságot kivánok nektek!
2015. febr. 26. 08:50

Sziasztok csajok!

Egy kis erőt akarok adni mindannyiótoknak!!!

38 éves vagyok,0,1 es amh-val,nagyon kevéske összesen 2 db leszívott petesejttel,amiből egyetlen egy pindurkám került vissza 2 naposan,4.lombikunk gyümölcse,itt van a pocimban 16 hetes kismama vagyok,a világon a legboldogabb!!!!!Pedig már donorsejtben gondolkodtunk,már egyre kevésbé reménykedtünk,sokszor voltam mélyponton,sokszor dőlt össze egy világ bennem,nem volt könnyű idáig eljutnunk,de tu7dtam sosem adhatom fel!!!!

Őérte,a mi kis életünkért,gyümölcsünkért,akinek szive itt dobog a szivem alatt!!!!

Csajok ne adjátok fel!!!

Mindenkinek sikerülni fog!!!!Sokn erőt,kitartást!!!

4201. 2015fun
2015. febr. 25. 21:35
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy egy évvel ezelőtti AMH-m 2,9 volt most meg 3,7. Ez most jót vagy rosszat jelent?
4200. c934cbe419 (válaszként erre: 4198. - NLbaby)
2015. febr. 24. 18:23
Bocsi akkor
4199. NLbaby (válaszként erre: 4196. - Remény2013)
2015. febr. 24. 18:05

Nekem ultrahangos volt (hycosy) office hiszteroszkopiaval egybekotve. Elotte vettem be cataflamot, igy viselheto volt. Utana vezethetsz, ha nem vagy rosszul, de ez majd csak ott fog kiderulni, igy ne ugy keszulj. Dolgozni masnap biztosan fogsz tudni menni.

Elotte lehetett enni es inni is.

Ha osszenovesed van a missed ab utan a mehedben, azt petevezetoatjarhatosagi vizsgalattal nem tudjak megallapitani, sem orvosolni. Ahhoz operativ mehtukrozesre lenne szukseg.

4198. NLbaby (válaszként erre: 4197. - C934cbe419)
2015. febr. 24. 17:57
Amit irtal, az laparoszkopia es nem az egyszeru (hycosy vagy rontgenes) petevezetek atjarhatosagi vizsgalat. Ez utobbinal ugyanis nem altatnak es nem vagnak a hasadon semmit.
4197. c934cbe419 (válaszként erre: 4196. - Remény2013)
2015. febr. 24. 17:50
Milyen volt? Hát passz. Lehet Neked valami új technika lesz, mert nekem előző nap délután be kellett feküdnöm, gondolom a kórháznak kellett a pénz. Este már nem lehetett enni csak inni. Hajnali 5-kor kaptam egy hashajtó kúpot, kb. 11-kor mentem a műtőbe. Branült bekötötték és aztán én aludtam. Ébredés után nekem a köldök alatt volt egy cm-es vágás, azt összeöltötték, szeméremcsont felett egy minivágás varrat nélkül. Fájni nem fájt utána semmi alhas tájékán, viszont a gáztól amit kaptam az átfújáshoz a mellkason feszített vagy 4-5 napig. Mintha beszorult volna a levegő. Én nem voltam elzáródva. Kíváncsi leszek akkor Neked hogyan csinálják.
4196. Remény2013 (válaszként erre: 4195. - C934cbe419)
2015. febr. 24. 15:41
Milyen volt? Röntgenes vagy ultrahangos? Fájt? Lehet utána vezetni, dolgozni? Enni és inni előtte lehet? Hatásos volt? Nem voltál elzárodva? Nekem volt egy missed ab üres petezsakkal és 5 napon belül kétszer műtötték. Lehet, hogy ez egy összenövést vagy valamit eredmenyezhetett. Köszi a valaszt! Holnap reggel megyek!
4195. c934cbe419 (válaszként erre: 4193. - Remény2013)
2015. febr. 24. 12:53
Nekem volt igen, mit szeretnél tudni róla?
4194. c934cbe419 (válaszként erre: 4186. - 68454605f4)
2015. febr. 24. 12:50

Még nem szedtem, nemrég kezdtem, várom a hatást. Mellékhatást nem tapasztaltam szerencsére, majd kiderül 3-4 hét múlva. Egyébként mellette én is szedek 25 mg letroxot, doki mondta is hogy nyugodtan ettől szedhetem őket ( inofiloc+DHEA).

Egyébként ez állami TB alapon megy minden, felujított a csapat is szuper, 2 doki van olyan 40 körüliek, a recepciósok is teljesen képben vannak. Kérdezz bátran akkor írok részketeket. Volt átjárhatóságim méhtükrözésem, inszem, lombik.

2015. febr. 23. 22:25
Sziasztok. Holnaputan megyek petevezetek-atjarhatosagi vizsgalatra. Volt mar valakinek ilyen? Remelem Merci hamarosan en is jo hirekkel szolgalhatok itt. Iszom rendesen az inofolicot, eszem a mehpempot es hetente ketszer aviva ttrnazom is.
4192. 4636c6852d (válaszként erre: 4191. - 7deae2326c)
2015. febr. 23. 18:34
Én jelenleg semmit. Két sikertelen lombikon vagunk túl. Nagyon sok pénzümkbe került és anyagilag többet nem tudtunk vállalni. Mindamellett lelkileg nagyon-nagyon megviselt. Most gongolkodom azon, hogy újra elkezdek valamit...De egyébként az intézetben semmit sem javasoltak, hogy szedjek az AMH miatt.
4191. 7deae2326c (válaszként erre: 4189. - 4636c6852d)
2015. febr. 23. 14:03

Màsodik konzira megyek Miskolcra.

Te mi mellett döntöttél az AMH miatt?

Mit szedsz, mit mondott az orvosod?

4190. kislivus (válaszként erre: 4188. - 68454605f4)
2015. febr. 23. 13:11

szia,


február 12-én volt a beültetés, még nem tudom az eredményt. Nem érzek semmit, meglátjuk.

Augusztus óta nézetem a kezdő hormonértékeket, mert akkor derült ki az alacsony amh is ( 0,1 alatti volt, azaz mérhetetlen) az fsm-m mindig 15-16 körül volt. Ezt két és fél - három hónap alatt emelte (amh) illetve csökkentette (fsh). Az fsh 8 körüli volt ebben a hónapban, amikor elkezdtük az első lombikot, az amh pedig 0,2. Nem volt más mellékhatás...a hajhullás is elég :-)

4189. 4636c6852d (válaszként erre: 4175. - 7deae2326c)
2015. febr. 23. 12:19

Ne stesszelj! Nem szabad! Sikerülnie kell!

Két hét múlva mész az első konzultációra vagy már a leszívásra? Tapolcára jársz?

4188. 68454605f4 (válaszként erre: 4184. - Kislivus)
2015. febr. 23. 11:05
A hajhulláson kívül volt más panaszod is?Megkérdezhetem mennyi volt az FSH-d DHEA előtt?És mennyi idő alatt vitte le értékhatáron belülire?Szedsz még mást is mellette??Köszi...:-)Azóta estél teherbe?
4187. 68454605f4 (válaszként erre: 4185. - C934cbe419)
2015. febr. 23. 11:01
Most látom h írtál...szóval Pécsre jársz.Én Bp-i vagyok..majd azért írj h mit érzel a DHEA után?Rosszullétek?Stb..Örülhetsz h ilyen jó dokid van!!Sok sikert...:-)
4186. 68454605f4 (válaszként erre: 4182. - C934cbe419)
2015. febr. 23. 10:58

Igen köszi..én is DHEA beszerzés alatt vagyok..igaz be vagyunk jelentkezve márc végére konzira,azelőtt jóval szeretném elkezdeni.2 hét múlva mensi 3.napján megint megnézetem az FSH-t,AMH:0.4,hátha azon is javítana? 12 éve voltam terhes,nem volt semmi gond,könnyen teherbe estem,de nem tarthattam meg...és persze az 12éve volt,azóta pedig nem volt kinek.:-) Most 2 hete Inofolic,pár napja méhpempő,vitaminok...és nemsokára a DHEA. Azért 100mg nem kicsit sok kezdetnek? Én 25mg-al indítok,mert pajzsmirigy alulműködéses vagyok,nem merek többet,és ha hozzászoktam akkor jöhet a nagyobb dózis!!Milyen boldog lennék ha még "csak" 39 lennék.Az a baj,hogy mostmár hónapok is számítanak!!:-)42 vagyok...Megírnád priviben hogy hová jártok és mennyibe kerül?(Persze ha magán kórház?)

Te már szedtél DHEA-t? Tudsz rólla hogy mennyi idő után hat?Hetek?Hónapok?Mégegyszer köszi..:-)

2015. febr. 23. 09:31
Lányok, én Pécsre járok, oda hozzák a DHEA-t a recepcióra: Puritans'Pride. Angolul sajnos nem tudok. Dokim 2 havonta nézet vérvételt, bizom benne, de mindenre figyel szerencsémre. Kíváncsi leszek, ha megjön megyek vérvételre, de mégcsak 6. nap, szóval eszem-iszom a csodaszereket.
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook