Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


1634. Kiscsillag77 (válaszként erre: 1632. - VendrinerPiroska)
2013. jan. 28. 10:26
Hát igen, ez mesés történet......
1633. Dry69
2013. jan. 27. 18:34

Kedves friss kismamák, megkérdezhetem hány évesek vagytok? Mindenesetre a 40 éven felülieknek üzenem,a klinikán,orvosra várva,mesélte az egyik ott dolgozó hölgy,hogy 46 éVesen mos kapott vissza egyből egyet náluk Viki.

Remélem,hamarosan két ilyen esetről számolhat be,s a második én szeretnék lenni. Holnap kiderül,megnőtt- e az az egy odabenn...

2013. jan. 27. 12:39
Különben multkor beszélgettem az egyik vevőmmel a babásodás nehézségeiről, mert neki is úgy volt, hogy 1 sem lesz, végül röviddel egy laparoszkópiás műtét után teherbeesett, utánna jött még kettő minden probléma nélkül. A barátnőjéék, több sikertelen lombik után, örökbefogadtak, szám szerint hármat. Utánna még egyszer nekifutottak a lombiknak. Két petesejtje lett, mind a kettő megtermékenyedett. Most végén jár a terhességének - hármasikreket vár. Szóval minden lehetséges.
1631. Mikolt39 (válaszként erre: 1623. - Erabera80)
2013. jan. 27. 10:28
Nagyon jó!! Vigyázz magadra!Pihizz sokat!!
1630. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1625. - Csilu222)
2013. jan. 26. 23:54

És még lesz is vérzésed nagyon sokáig. Ne add fel.

Se a hőmérő, se a naptár nem 100%-ig megbizható. Nagyon jó jel, hogy a torna hatására beállni látszik a ciklusod, úgyhogy semmiképp se hagyd abba.

Ha találkozol az orvossal, akkor, ha magától nem adna, mindenképpen kérj beutalót endokrinológiára. Szerintem egy alaposabb vizsgálat biztosan nem ártana. Az eredményeid alapján a TSH-d is picit magas a babázáshoz és az estradiolod sem, főleg az ingadozást figyelembe vesszük, igazán ideális. Egy jó szakember biztosan tud ezekre és az FSH-dra is mondani valami hasznosat.

1629. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1623. - Erabera80)
2013. jan. 26. 22:21
A drukk megy! Most biztosan maradnak még 9 hónapot.:)
1628. bridget0801 (válaszként erre: 1623. - Erabera80)
2013. jan. 26. 18:28
Naaaaa dejoooooo sok-sok babaragacs megy!!!!
1627. bridget0801 (válaszként erre: 1625. - Csilu222)
2013. jan. 26. 18:27

Minden bizonnyal valami segitett neha csak maga a hit segit...ki miben hisz.En is jartam akupunkturara es minden fele csodaszert ittam+sport en ngyon jol ereztem magam a boromben.Hagy ne mondjam az eskuvonk is epp csak megvolt ugyhogy en nagy boldogsagban es harmoniaban voltam mikor ra 3hetre volt a beultim ami sikerult.


Szerintem folytast az avivat sok lanytol hallottam mar.Van egy ismim arrafele aki szinten jar vaalhova ha gondolod ot megkerdezem hova.

1626. Csilu222 (válaszként erre: 1623. - Erabera80)
2013. jan. 26. 14:20
Nagyon szorítok, vigyázz magadra :)
1625. Csilu222 (válaszként erre: 1615. - Bridget0801)
2013. jan. 26. 14:19

Nyíregyházára járunk dokihoz egyenlőre, csütörtökön megyünk vissza az eredményekkel.


Kíváncsi vagyok mit fog mondani. Nagyon jó szakorvos, de nem meddőségi szakember. Gondolom át fog irányítani egy másik orvoshoz. Azért én mégis sokat adok majd a véleményére.


Egyébként mióta nem jelentkeztem elkezdtem Arwen-tornázni. 2 torna után megjött a mensesem, a 29. napon. Semmi barnázás se előtte, se utánna. 4 napig tartott görcsök nélkül. Viszont a hőmérőzés szerint nem volt pém.(Az előző ciklusom 67 napos volt és a barnázásokkal 10 napig tartott)


Az hogy ez a tornának köszönhető e, azt még nem tudom, de az is valami, hogy egyáltalán még van spontán vérzésem.

2013. jan. 26. 08:20
Nagyon drukkolok!!!!!!!!
1623. Erabera80
2013. jan. 26. 07:23

Tegnap visszakaptam mind a két kis mütyürkénket! :)

Mind a kettő nyolcsejtes volt.

Mondtam a dokinak úgy tegye be őket, hogy 9 hónapig ott is maradjanak. :)

Most pihenek.

Bár ma már elmegyünk sétálni egy kicsit.

Az előző lombiknál majdnem végig feküdtem, de az nem vált be. Most megpróbáljuk így.

Pihenek, közben semmi megerőltetőt nem csinálok, de jövök-megyek.

Szorítsatok csajok légyszí!!! :)

2013. jan. 26. 00:51

Bocsánat hogy te leírtam az oldalt 10 oldalt kellett vissza olvasom. Mindenkinek sok drukk ill gratula akit kihagytam!!! Mar mindjárt 1ora álmos vgyok.


Era mi lett végül a kis kettecskevel? Miért várnak 5. Napig? Nálam a kevés pete miatt 3. Nap van beulti mindig. Mármint eddig amikor volt. Drukkol mennek neked is!


Kismamáknak is gratula!

1621. bridget0801 (válaszként erre: 1606. - Shanee)
2013. jan. 26. 00:48
Jól mondod! Nagy gratula neked!
1620. bridget0801 (válaszként erre: 1544. - Dorkalány)
2013. jan. 26. 00:30

Ez a doki nem olyan!!! Csurdig van "betegel" es az ilyen nehéz eseteket is csak es kizárólag miattunk vállalja!!! (Na jó szereti a kihívásokat)


Nekem mondta az elején ha en megnézem az o statisztikáját az nem lesz a legjobb. Azt mondta hogy o viszont elvállalt olyan esetet akiről mar mindenki lemondott! (Mar ha érted az összefüggést)


Nekem 5eve petesejt donort ajánlottak Japánban es Amerikában is! Itthon megkerestem a legjobb dokit!! A legjobbak legjobbját. Mint szakmaigal mint emberileg es az 1% -os esélyem mellett azt mondta o mindvégig küzdeni fog amíg en benne vgyok azert hoy nekem babát csináljunk! Hallatlan jólesett. Es láss csodát 3. Lombikom sikerült! Több tudtom volt mint általában a mas problémával levő normál fsh+ normál AMH-soknak!! Jah es itt a gyönyörű kisfiam az elő példa ez a doki nem félre beszél.


Most sem o hivogatott ugyan mikor megyek megint. Hanem en hívtam es a meg rosszabb eredmenyemen igaz kicsit húzta a száját bevállalt! 2 hónapja Amerikában szinten csak es kizárólag petesejt donort ajánlottak. Mosolyogva tart karokkal var (nem csak engem) es en is TB támogatott vgyok es soha semmi csúszó pénzt nem adtam. ( alitolag lesen fogadhatnak erről is alá kellett írnom egy nyilatkozatot)


Na ide jár most lully is. Szerintem tok jó kezekben a lehető legjobb helyen!

1619. bridget0801 (válaszként erre: 1542. - Lulluly)
2013. jan. 26. 00:19
A pálinkát nekem is emlegeti ;-)
1618. bridget0801 (válaszként erre: 1531. - Lulluly)
2013. jan. 26. 00:16

De kaaar mar azt hittem végre ez a te időd!


:-(

1617. bridget0801 (válaszként erre: 1437. - Dorkalány)
2013. jan. 25. 23:52
Szia! Ne keseredj el!!! Az en AMH -m is 0.3 volt amikor összejött a kisfiam! Az fsh-m meg 18-24 közötti!!! Úgyhogy semmi para csak a megfelelő dokihoz kell elmenni aki tényleg komolyan kezeli a dolgokat es foglalkozik veled!!
1616. bridget0801 (válaszként erre: 1425. - Klara2)
2013. jan. 25. 23:45

Szia! En a kaaliba járok es van várólista minden dokihoz. Krizsa dokit ajánlanám Bar várni kell hozza megéri. (Ha elmondod a problémád talán előbb fogadnak! ) itt van olyan lehetőség is ha valaki nem tud várni vgy nem akar akkor az időpontja elott mehet egy "kisebb összegű lombikra" 100valahany ezer Ft es akkor nem kell sorba állni ha sikerül a dolog az jó ha nem akkor megmarad az időpontja! Jelenleg ezt tudom. De előbb érdemes lenne megpróbálni bejelentkezni hozza es feltétlen említeni a problémát!


En elmentem egy megbeszélésre aztán egy keddi nap aztán másik hét kedden kellett menni megint egy uhura aztán ra 2napra majd ra 3 napra punkcio es talán 3naposan beulti. Erre kell menni de lehe az ember az elején többször megy. Vgy ha mas a protokoll vgy ha új. Azert mindenki mas de időpontja van az emernek es nem kell napokat ott ülni. Szerintem ha kicsit elnézoek a melohelyeden akkor megoldható.

1615. bridget0801 (válaszként erre: 1404. - Csilu222)
2013. jan. 25. 23:28

Szia neked is!

Hat az fsh az első leleten tényleg kicsi soknak tűnt de hozzam mérve nem vészes. Viszont a másodikon ki kerekedett a szemen.


Magas ngyon de azt tudnod kell az fsh minden hónapban változik igenis kell/lehet nézetni akar miden hónapban. Főleg ha az ember lánya gyereket akar es nem a legjobbak az eredményei.


Dokinak kene látnia egy igazi dokinak. Hova jártok? Szerintem van esélyed mert annyira nem hűde kaka az eredmenyetek csak meg kell találjátok a megfelelő embert hozza. Mármint dokit!

1614. bridget0801 (válaszként erre: 1400. - Jenny79)
2013. jan. 25. 23:21

Szia!!

Fsh-m 18-24 AMH 0.16 de az utolsó mérés szerint 0.26 amikor a kisfiam összejött a 4.lombikra (ebből az uccso 3volt a a kaaliban akkor 0.3 volt) van reményt!!!!!

Üdv a csapatban. Mik a tervek?

1613. bridget0801 (válaszként erre: 1369. - Momacs)
2013. jan. 25. 23:10
Krizsa dokira nem akartál várni. O "szereti a kihívást" es ngyon ügyes ;-)
1612. bridget0801 (válaszként erre: 1363. - Erabera80)
2013. jan. 25. 23:07
Nekem ngyon fontos hogy egy doki megértő is legyen amellett hogy jó doki. Az en lelkem is ilyen kis érzékeny pláne amikor nekünk a gyerek a tét!!!! Ennek adok indok ugy látszik ez a stílusa. Mondanám hogy valts a kaalira de tudom ez nem ilyen egyszerű. Kitartás!!!
1611. bridget0801 (válaszként erre: 1351. - Erabera80)
2013. jan. 25. 22:58
Tudom késő mar de en simán szóltam volna persze ha jobb eredmény Jon ott ki. Igaz nekem nem a kaaliban néztek először de azert mondtam neki hogy van másik AMH eredményem. Ezt amúgy kifejezetten kérte a dokim hogy nézzünk mégegyszer. Azt hogy masik helyrn csibaltatom arrol mar en döntöttem. Elmondtad? Majd olvasom mik a történések de ha van energiad leirhatnad. Drukkolok!
1610. bridget0801 (válaszként erre: 1333. - Lulluly)
2013. jan. 25. 22:52
Bocsi csak most tudtam jönni. Mar voltam pl ma is volt uhu. Szuriknak vége 8-) te? Kicsit elvgyok maradva 10oldalt kell vissza olvasom es telorol vgyok.
1609. Dry69
2013. jan. 25. 22:00
A Versysbe járunk,a Vereckeihez.Hétfön ultrahang,addig meg szuri,szuri,szuri,s sok pozitív tüszőcske és petesejt érlelő gondolat.Azt mondta ma a doki,hogy 40 év felett,gyakran,egyszerűen csak lassabban mennek a dolgok.Csak menjenek!sziasztok
1608. lulluly (válaszként erre: 1607. - Dry69)
2013. jan. 25. 13:57

Remélem lesz benne petesejt!

Hova jársz? Hétfőn megint UH lesz?

1607. Dry69
2013. jan. 25. 13:45
Hát igen,feladni nem szabad soha!Kicsit szégyenlem magam mert,nem tudom,hogy ti az első babátokér izgutok-e így,de én a másodikon. De az első sem volt egyszerű!! Több év probálkozás,orvoshozjárás után,38 évesen a Káliban azt javasolták mindkét petevezetékemet el kell vágni,mert "rossz oldalon" el van zárodva,hogy a lombikra legyen úgy 20% esélyünk.Minden porcikámban azt éreztem,az képtelenség,hogy meddővé kell tenni egy nőt,hogy babája lehessen! A következő hónapban megfogant,életem első terhességéből,lassan öt éve született kisfiam.Az ő születése óta szeretnénk még egy gyereket.Az orvosom szerint,mindig minden renben volt velem,s szerinte a második bármikor jöhet.Ezt megunva mentünk egy lombikos céghez,ahol meg épp csak el nem tanácsoltak,mert koromnak megfelelő Amh -val mit is akarok én.De ez már a múlt,mert most jöttünk az orvostól,s a kettő az csak egy,viszont,ha lassan is de nőtt 3-ról 12mm-re!!!Még egy"kis"hormon,s hétfőig három nap bizakodás. Ma félig tele az a pohár..!
1606. Shanee
2013. jan. 25. 06:55

Szia Dry! Nálunk is spontán lett baba, én "csak" D3 vitamint, Villarosa kapszulát (alacsony progeszteronszint miatt) és metformint szedek (inzulinrezisztencia miatt). Nekem a dokim azt mondta, ne foglalkozzak az AMH-val, amíg minden hónapban 2 naponta követjük UH-gal a pé-t, és az rendben van, addig nincs gáz. Az AMH-t nagyon befolyásolja a stressz. (De kérdem én, ki az a nő, aki nem stresszel állatira, ha babát szeretne és esetleg évek óta vár rá?)

Nem szabad feladni!!!

Nekem a férjem azt mondta, ha nem lesz spontán babánk, akkor inszemináció, ha úgy sem lesz, akkor lombik, és ha úgy sem jön össze, akkor örökbefogadunk egy picikét. Attól ő még ugyan úgy imád engem, nem azért vett el, hogy gyereket szüljek neki, az csak hab a tortán. tudom, hogy nehéz, mert (legalábbis én)úgy érzi az ember, hogy nem is nő, ha nem tud teherbe esni, de ezt le kell küzdeni!!

mindennek megvan az oka, annak is, hogy mikor jön hozzátok az a baba, vagy éppen egyáltalán nem jön, akkor más a feladatod a világban. pl., hogy felnevelj egy olyan babát, akinek a szülei nem képesek rá.

Erre kell gondolni, és főleg picit lekattanni a témáról (ez mondjuk nekem sem ment 100 %-osan), belekezdeni valamibe, ami érdekel, megnyugodni, és akkor minden rendben lesz!


Puszi mindenkinek!

1605. Bonne Maman (válaszként erre: 1604. - Dry69)
2013. jan. 24. 19:43

Szia Dry,

Spontán baba. Lombikban a lányok tudnak segíteni. Ha tudnám a receptjét, hogyan lehet 0.1es AMH-val teherbe esni, már régen telekürtöltem volna a netet, fôleg ezt a fórumot. Még tippem sincs, hogy mi segített a következôk közül: akupunktùra, talpmasszázs, barátcserje, D-C-E vitamin, méhpempô, virágpor, cickafark és palástfû.

De lombik elôtt érdemes pajzsmirigyet, inzulint, cukrot nézetni, mert ezek gátolhatják a teherbeesést és ezen a hormonok sem segíthetnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook