Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenység-diéta fórum

Lisztérzékenység-diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. ápr. 8. 17:03

Sziasztok!

Épp kenyérsütésre készülök. Remélem ehető lesz majd a végeredmény. :) Egy saját recepten dolgozom, fincsi szokott lenni a kenyér, de beesik a teteje, úgyhogy mé kísérletezem a víz és az élesztő mennyiségével... Amúgy gépi sütésről van szó.

Ami meg az árakat illeti... Jobb nem belegondolni!

2008. ápr. 8. 16:58
Lisztérzékenyek hogy vagytok? Ma voltam vásárolni a gyógynövényesbe,vettem magamnak fél kiló kenyeret,ételízesítőt,és kenyérmorzsát. Csupán 2500 forintot fizettem...Ehjj! Elgurult a gyóygszerem egy kicsit. Míg más ember ezt megveszi cirka 600 forintból,nekünk ezek ennyibe mennek!Visszaélnek az ember bajával....
34. fe20557d00 (válaszként erre: 33. - Tutajos11)
2008. febr. 15. 07:59
Nem értem a kérdést?
33. tutajos11 (válaszként erre: 28. - Fe20557d00)
2008. febr. 15. 06:19
ha ez szerinted LÉ forum akkor minek látogatod?????????????????????????????
2008. febr. 6. 17:14

[link]

Érdemes elolvasni. Lehet, hogy a jövőben könnyebb lesz?

2008. febr. 1. 18:40

Sziasztok. Most láttam csak, hogy itt a hoxán is van a lisztérzékenységről szó, vagyis fórum.


Nálunk a nővérem férje érintett, hosszú kivizsgálások után, kb. két éve derítették ki a lisztérzékenységet, csakhogy ő kukoricaérzékeny is, emellett tejfehérje vagy tejcukor? azt nem is tudom így hirtelen, csak azt, hogy a tejes dolgokat sem szabad ennie.


És elvannak, nővérem sütöget neki, épp ma mesélte, hogy kipróbált vmi habot, nem értettem pontosan, de olyan, mint a tejszínhab, és fölverhető, bele kis kakaópor, és azt keni a saját készítésű, keveréklisztből sütött piskótába (azt hiszem, burgonyalisz, plusz vmilyen speckó liszt)

Bocs, hogy nem tudom.

Majd ajánlani fogom a nővéremnek ezt a fórumot. És majd alkalomadtán meg is kérdezek tőle néhány általa kipróbált receptet, és leírom ide, hátha nektek is tetszene.

Sok sikert mindenkinek.

2008. febr. 1. 17:46

[link]

Ez egy oldal élelmiszerallergiások számára, ahol nagyon sok gyártó termékeiről találhattok allergén információt. Benne van a glutén, tej, tojás, és szója is. Dietetikustól, különböző orvosoktól lehet kérdezni, ráadásul a hírlevélből mindig megtudhatjátok az újdonságokat is.

29. 8c7bc9a6ce (válaszként erre: 21. - Ffc9d89fcb)
2008. febr. 1. 17:41

Szia Anni!

Nem akarlak elkeseríteni, de az autisták körében gyakori a lisztérzékenység. A diéta betartásával a tünetei jelentősen javulnak. Érdemes lenne utánajárni.

A bélbiopszia azért fontos, mert csak ezzel lehet teljes bizonyossággal felállítani a lisztérzékenység diagnózisát, elötte nem szabad elkezdeni a diétát, mert meghamisítja az eredményt. Ráadásul, ami sajnos nem elhanyagolható szempont, egy csomó kedvezményt csak a diagnózis fejében vehetsz igénybe. Ilyen az emelt összegű családi pótlék, az alanyi jogon járó közgyógy, utazási kedvezmény, ingyenes keményítő receptre.

2007. dec. 30. 19:21

[link]

Itt a kenyérfélékre rámész és kiad recepteket...továbbá gyere fel a fórumra mert ez egy LÉ fórum...sok jó hasznos dolgot megtudhatsz..bármiről.

2007. dec. 30. 18:33

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok! 7-én lesz 6 éve, hogy diétázom. Most vettem kenyérsütő gépet. Ha valakinek van kedve, írjon fel kipróbált receptet ide a Hoxára! Köszi.

26. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - Tutajos11)
2007. dec. 5. 21:09
Köszi Tutajos!!:-)
2007. dec. 5. 07:33
sziasztok! az én kisfiam is liszté.,már lassan 5 éve-sajna.én szoktam meki sütni és imádja. ha valakinek tudok segiteni irjon szivesen segitek.én még könyvet is vettem hátha abbol finomakat lehet sütni .ám nekem a könyvből semmi sem sikerül ugyhogy magamnak szoktam kisérletezni átvariálom a recepteket. és finik.!!!!!!!!!!egyépkén igen sokféle ételt lehet főzni amit ugyanugy kell csinálni mint a mindennapokban csak picit oda kell figyelni(pl:csak knorr kockákat-huslé,gulyás,zöldség.)tarhonya helyett igen finom a hajdina kása!!!!!!!! ugyanugy kell megcsinélni mint a tarhonyát.igen sokféleváltozatos ételeket lehet csinálni csak rá kelll jönni pl a knorr üveges szoszok:szecsuáni ,édes-savanyu mártás,mézes-mustáros...-ezeket rizzsel köritve.
24. fe20557d00 (válaszként erre: 23. - Hetessycintia)
2007. dec. 4. 20:05

A sütést egyáltalán nem próbáltam,mert én nem vagyok édes szájú nem szeretem a sütiket!A főzésnél meg észre sem lehet venni a különbséget...sőt sok esetben finomabb!Szerintem a gluténmentes kenyérmorsza és a burgonyaszirom sokkal finomabb mint a hagyományos zsemlemorzsa!


Nekem inkább a különböző termékek gluténtartalam szokott zavarni tehát még ott tartok mindent megviszgálok mielőtt megveszem az összetevőket átnézem!

23. hetessycintia (válaszként erre: 16. - Fe20557d00)
2007. dec. 4. 13:25

Igen nagyon rendesek.Van ahová visszajárunk,és sokszor figyelmeztetnek,hogy "abban van liszt".

Te szoktál sütni sütiket,vagy ilyesmiket?Mert én néha megpróbálom,de nem boldogulok ezzel a gluténmentes lissztel.Annyira csomosodik.:(

22. fe20557d00 (válaszként erre: 21. - Ffc9d89fcb)
2007. dec. 4. 12:37

Szia!Hát nem igazán ehetünk mi szóját,úgy tudom!De utánna érdeklődöm!

Jár esetleg valamilyen logopédiai foglalkozásra?A diéta mellett lehetséges,hogy kellenne neki beszédindítás!De nagyon örömteljes amiket írtál,hogy mennyit változott!Meglátod hónapról hónapra alkul a dolog!

2007. dec. 3. 23:34

De jó, hogy te gyógypedagógus vagy! Pont azért kezdtem el nagyon utánnajárni a lehetséges okoknak,mert számomra nem tűnik autistának a lányom.Tökéletes a szemkontaktusa, és semmilyen˝hepp-je˝ nincs neki.Ami viszont tény, hogy 4-éves, és még nem beszél, és sokat jár lábujjhegyen, és imád nyakláncokkal, vagy játékk kígyóval játszani.Kérdezgettem a fejlesztő gyógypedagógusunkat, az ovodai gyógypedagógust, és az au.kutató szakembereket is, hogy nem-e inkább értelmi fogyatékos.Erre mindenki határozottan azt mondta, hogy az biztosan nem, mert az teljesen más.A hallásvizsgálaton kívül semmilyen szervi kivizsgálás nem volt, és nem is javasolták.2,5-évesen kaptuk meg a diagnózist. Mondjuk azon a gyerekorvos is meglepődött, hogy nem volt MR, sem CT vizsgálat sem.1 hónapja voltunk MR vizsgálaton, mert azt is én erőltettem, de szerencsére negatív lett.Ja és a diétát augusztusban kezdtük.Az alvása és a széklete teljesen rendeződött.Szobatiszta lett, rengeteget javult a beszédértése, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb.Most már a spontánabb dolgokat is megérti.Ma délután a szobában voltunk, és hallottam, hogy jött az apja, és szóltam neki.Futott az ajtóhoz, csak úgy vette a kanyart, egyenesen az apja karjába.Majdnem elbőgtem magam, mert ilyet kb.1.5-évesen csinált utóljára.Akkoriban minden napos volt.

Neked a szóját is kerülni kell? Lilla még eszik egy csomó szóját, de azt hallottam, hogy nem ártana azt is kiiktatni az étrendjéből.

20. fe20557d00 (válaszként erre: 19. - Ffc9d89fcb)
2007. dec. 3. 14:37

Mivel gyógypedagógus vagyok,azt gondolom hogy valóban ha a diétára javult és az értelmi képességek is fejlődnek stb,akkor ez az autisztikus tünetek amik alapján diganosztizálták autistának???!!!,a lisztérzékenységét jelezték!Minden ilyen diagnózist Pl:értelmi fogyatékosság,autizmus...stb Egy alapos orvosi vizsgálatnak kellenne megelőzni...hisz elsőre mindig szervi okokra kellenne gondolni!!!!Ne foglalkozz velük szerintem sem autista!!A lisztérzékenység gyerekkorban valóban az értelmi fejlődésre is kihat,és a diéta hatására rendeződik,ahogy te is írtad!És igen a sérült bélfal miatt felszívódési zavarok vannak,ahogy nekem is az lett a baj,hogy a folsav nem szívodott fel így olyan vérszegény lettem hogy az utolsó pillanatban kerültem a kórházba!!!

Én is azt gondolom nem szükséges ezek tudatában a biopszia,bár azt tudom hogy a két vizsgálat leghitelesebb a diagnóz felállításához.A vérvételben lévő ellenanyag kimutathatósága illetve a vékonybél biopszi!

Bár ez a lisztérzékenység is annyi,de annyi tüneteben tud villogni..:-((Nehéz felismerni.

2007. dec. 3. 11:06
Azért ez elgondolkodtató! Nekünk meg sem említették, hogy szükség lenne nálunk szülőknél is ilyen vizsgálatra.Lehet, hogy azért, mert nincs magyarországi diagnózisunk.Pedig az unokatestvérem belgyógyász főorvos és gasztroenterológus.A mi kálváriánk úgy kezdődött, hogy a kislányom kb.másfél évesen elkezdett értelmileg visszafejlődni.Diagnosztizálták minden orvosi vizsgálat nélkül, hogy autista.Kb.30 percig játszottak vele, meg kikérdeztek minket egy csomó mindenről, és megkaptuk a diagnózist.Szóban még elmondták, hogy annak az esélye, hogy tévednek, gyakorlatilag 0%.Még azt is mondták, hogy ne is vigyem sehova kivizsgálásokra, mert úgy sem tudnak genetikailag sem kimutatni semmit, és nem lehet gyógyítani.Fogadjuk el, és kész.Na persze mondanom sem kell, hogy nem tudtam beletörődni, és addig mentem, amíg találtam egy orvost a Heim Pál gyermekkórházban, aki komolyan vett minket, és csináltatott amerikai laborban a lányomnak egy nehézfém telítettségi vizsgálatot.Kiderült, hogy ólom, és ón mérgezése van.Az ólom a normálistól 5x magasabb, az ón pedig 30x magasabb.Utánna még jött egy csomó laborvizsgálat, és kiderült, hogy szerves toxinokkal is mérgezett, gombái vannak a tápcsatornában, lisztérzékeny, tejfehérje érzékeny,és túlműködik az immunrendszere.Azok a tévedhetetlen szakemberek, akik kiadták az autista diagnózist,(csak a nehézfém eredmények láttán)azt mondták, hogy na jó, akkor lehet, hogy mégsem autista.Most úgy néz ki, hogy valószínűleg a lisztérzékenység okozta az összes problémályát.A gyúlladt, sérült bélfal miatt nem ürítette a nehézfémeket, ebból jött a gomba, nem szívódtak fel rendesen a vitaminok, ásványi anyagok, stb.Mióta diétázik, rendeződött a széklete, megszűntek az alvászavarai, és nagyon sokat fejlődött.Mindennek ellenére, még mindíg azt szajkózzák az autista kutatóban, hogy nem értenek egyett a diétával.Most tegyem ki egy fájdalmas béltükrözésnek, megy gyomorszövettani vizsgálatnak, hogy az orruk alá dughassam a papírt? Bár a Heim Pál kórházból adott az orvos egy papírt, amire leírta, hogy nagyon fontos Lillának a diéta, mégsem tetszik nekik.
18. fe20557d00 (válaszként erre: 17. - Ffc9d89fcb)
2007. dec. 2. 17:25

Én most fogom vinni a kislányomat vérvizsgálatra,ahol megvizsgálják,hogy termel-e a szervezete ellenanyagot,ha igen akkor színte 100%-os a lisztérzékenység és csak akkor kell gyomorszövettan!Az azért hogy megnézzék mennyire károsodott a sejtállomány.

Tehát itt is "csak" egy vérvizsgálat!

Úgy tudom a szüleimnél is vérvizsgálat.

17. ffc9d89fcb (válaszként erre: 12. - Fe20557d00)
2007. dec. 2. 15:27
Milyen vizsgálattal állapítják meg a család többi tagjánál a lisztérzékenységet? Én erről most hallok először.Nekünk a kislányomnál egy párizsi laborban állapították meg a vérből.Azt mondták, hogy itthon csak bél tükrözéssel, meg valami szövettannal lehet megállapítani.Ennek nem akartuk kitenni a gyereket, és zsebből fizettük a kinti labort.Ha tudsz valamit, akkor írjál már rólla.
16. fe20557d00 (válaszként erre: 15. - Hetessycintia)
2007. nov. 29. 12:17
Akkor általában megértőek a pincérek?Mert én még azóta amióta kiderült nem voltam étteremben.És remélem lelkiismeretesek is...
15. hetessycintia (válaszként erre: 14. - Fe20557d00)
2007. nov. 29. 11:17
Igen,ezért vagy natúr szelet,vagy cigánypecsenye kerül elénk.
14. fe20557d00 (válaszként erre: 13. - Hetessycintia)
2007. nov. 29. 11:07
De azt tudod ugye hogy az étteremben nem csak a lisztre kell figyelni!Az ételízesítők szinte mindegyik tartalmaz nyomokban glutént!
13. hetessycintia (válaszként erre: 11. - Ffc9d89fcb)
2007. nov. 29. 10:58
Szia.Nekünk is van a családban lisztérzékeny.Kb2-éve derült ki,és annyira szégyelli.Pl:ha étterembe megyünk stikában kérdezgeti,hogy van-e benne liszt.Mi is ezt az olasz schar kenyeret vesszük.van belőle pizza tészta,és magvas is,meg croason is.Én ezt a sima glutén mentes lisztet használom,de nem szeretem,mert nagyon csomósodik.Milyen az a glutenmix?
12. fe20557d00 (válaszként erre: 11. - Ffc9d89fcb)
2007. nov. 29. 10:51

Köszike!Na pont ezeket az alapanyagokat használom én is vagyis pontosabban vettem!A burgonyapehelyről már mások is mondtak jókat,hétvégén avval panírozok:))

Ez a betegség örökletes.Volt nálatok családszűrés?Én nekem kell a kislányomat vinnem,megvizsgálják.

2007. nov. 29. 10:46
A kenyérsütő gép egyébként nagyon jó! Egy csomó mindent meg lehet vele csinálni.Pl.Pizzatésztát, édes kelt tésztát,stb.A pizzából lehet nagyobb adagot készíteni, és a tésztát kinyújtod,beleteszed egy kis alu tálcára, rápakolod a feltéteket, és le lehet fagyasztani.Amikor kell, csak előveszed,tálcástól betolod a sütőbe, és máris eheted a friss pizzát.Nekünk a Glutenix-es liszt vált be a leginkább.Finom volt belőle a kenyér is, és én még panírozáshoz is azt használom.Nokedlit is finomat lehet készíteni belőle.Ja! És még egy tipp: A rántott húst nem morzsában szoktam megforgatni, hanem burgonyapehelybe, és sokkal finomabb, puhább, na meg olcsóbb is.
10. fe20557d00 (válaszként erre: 9. - Ffc9d89fcb)
2007. nov. 27. 17:55

Igen,de nem mindegyik.Továbbá az nem kerül a belekbe:)Így nyugodtan lehet fogatmosni!

Nem lehet könnyű a kislányodnak...bár mire felnőtt lesz ezeket az ízeket fogja szeretni,tehát nem fognak hiányozni neki a régi bevált ízek...mint mondjuk nekem most, és nem utolsó sorban egészségesen fog étkezni!!:DDD

Én még nem sütöttem,de már van egy rakat receptem..:)))a klub vezetőnk feljön és megmutatja nekem hogyan kell a gépet használni és sütünk közösen így már utánna könnyebb lesz.

2007. nov. 27. 16:59

Sziasztok!

A gluténmentes kenyeret meg lehet egy kicsit pirítani, és akkor finomabb, mint a normál kenyér.Bundás kenyérnek is tök finom.Nekem a 4 éves kislányom lisztérzékeny, és tejfehérje érzékeny.Egy időben én is sütöttem a kenyeret, de mindíg egy csomó ki lett dobva belőle.Én a Schar kenyeret szoktam venni, és az sokáig jó.

Tudtátok, hogy a fogkrémek is tartalmazhatnak nyomokban glutént?

2007. nov. 12. 09:58
Írtam priviben
7. fe20557d00 (válaszként erre: 6. - 8f2f7af735)
2007. nov. 9. 21:09

Nagyon nagyon megköszönném,ha kenyér receptet küldenél nekem:))

Most fogok névnapomra kapni kenyérsütőt,mert iszonyat drágák a gluténmentes kenyerek!

Írhatsz privit is!

Örülök,hogy írtál:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook