Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt fütyi ismét fórum

Letapadt fütyi ismét (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. ében11 (válaszként erre: 29. - Ti-mici)
2009. máj. 28. 20:02

lehet, de akkor is...kérdezd meg a párod megcsináltatná-e a kedvedért vagy a gyerekedet elvinné-e?

A zsidóknál a vallás része, ők hisznek benne ugyanúgy mint egyiptomba és afrikába abban hogy a kislányoknak ki kell vágni a csiklóját!

Inkább húzogatom kenem és ha nagyobb lesz megtanítom hogyan tartsa tisztán vagy mire figyeljen hogy ne kapjon el betegségeket.

Lehet később számon kérné rajtam miért vágattam ki belőle egy darabot(és ugye a vallási magyarázatott nem tudnám elővenni)!

29. ti-mici (válaszként erre: 27. - Ében11)
2009. máj. 28. 18:59

nem kenyelem miatt!

itt irt par anyuka a problemajarol...es ugy latszik egyeseknek bevalt a krem, masoknal meg mind visszatero problema...amit elobb utobb majd ugyis meg kell oldalni a felemlito "kessel"...akkor meg?!

es miert lenne csonkitas?!

a zsidok mind ezt csinaljak?!

es?!

tok egeszsegesek es semmi bajuk, nem szegyelik es nem tartjak csonkitasnak!

soooottt!!!! sok betegseget megeloznek vele!!! ilyen olyan fertozest maga a fiunal, es!!! akivel egyutt van...hisz nalunk noknel is e miatt a borocske nem tisztan tartasa miatt jelentkeznek sok fetozesek!!!

28. ti-mici (válaszként erre: 23. - Csapoari)
2009. máj. 28. 18:56

elhiszem hogy sajnalod es szereted a gyereked...de nem ertem miert es mitol felsz enyire es utasitod el, az ugy latszik egyetlen megoldast, a kest?!

most miert jobb az ha ma kenocs, holnap kenocs, holnaputan kenocs, es kered es konyorogsz a gyereknek h engedje...es vegul majd rad fog csunyan nezni mert te okzol neki fajdalmat...egyszeruen elviszed az orvoshoz az megoldja es kesz! ha ugyes kedves orvos akkor meg a gyerek sem fog szenvedni!

27. ében11 (válaszként erre: 26. - Ti-mici)
2009. máj. 28. 18:55
lehet igazad van, de ezt én a gyerekemre bíznám.Nekem az olyan mint a csonkítás, ha nem muszály akkor minek az én kényelmem miatt?
2009. máj. 28. 18:52
Erdekes tema, es latom eleg sok gyerkocnek van ilyen gondja, azt tudom biologi orarol, hogy az a bor ott vedelemre valo, es h tisztitani kell meg egyebek...de ott a meteles dolog...sokan azert csinaljak hogy ilyen gondokat kikuszoboljenek...es oszinten nekem egy nagyon okos dontesnek tunik, foleg azutan amiket itt olvastam...persze hogy sajnalod a gyereked...de inkabb "kinozod" egy kis beavatkozassal 1 2 3 napig, mint honapokon eveken at, hogy vegulis csak az opercaio legyen a megoldas...ha nekem gyerekem lenne, es ilyen problemaim lennenek, en nem varnek, orvosra, kenocsre, csodara...egy par perces beavatkozas es mire megno elfelejti...es szerintem abs semmi szegyelni valo nincs benne ha valaki korbevanmetelve!!!
25. nagyreni (válaszként erre: 23. - Csapoari)
2009. máj. 28. 18:13

Muszáj a kés? Nem lehet egyszerűen csak felhúzni? Persze, az sem kellemes, tudom. Szerencsére nálunk késre még nem volt szükség.

A patikában nem tudod esetleg megbeszélni, hogy megkapd vény nélkül? Ha nem, kérdezd meg a saját meg a gyerekorvost is. Esetleg valami ismerős...

24. ében11 (válaszként erre: 23. - Csapoari)
2009. máj. 28. 17:49
nem tudom, nekem a gyerekorvos kérdés nélkül felírta, sőt ő mondta ez lesz a legjobb.Próbáld meg háziorvossal felíratni, mert egyéb panaszokra való felnőtteknek, esetleg bőrgyógyász?
2009. máj. 28. 17:46

Én azt gondolom, meg kell próbálni a kenőcsöt, amíg nincs begyulladva.

De vajon az én háziorvosom felírja? Kivel írassam fel? Ha a gyereket viszem, egyből kés alá teszik, azt pedig még nem akarom!

22. ében11 (válaszként erre: 21. - Nagyreni)
2009. máj. 28. 17:10

nekem is azt mondta a doki, hogy ez nagyon jó és bevált kenőcs.most kicsit le van tapadva, de így is kenjünk neki-szerintem így nem tapadt le jobban.minden este felhúzuk neki amennyire lehet, és ő is tornáztatja magának!

Jó lenne doki nélkül megoldani, nem akarom hogy megijedjen vagy féltse a kukiját.júliusba megyünk a dokihoz, meglátjuk mit mond.

21. nagyreni (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. máj. 28. 16:37
Próbáld meg, hátha. Mikor megkaptuk, több ilyen témás fórumot is átolvastam és mindenhol elégedettek voltak vele. Többen is írták, hogy ezzel kenték, feszesre húzták és pár hét alatt látható volt az eredmény. Nekem meg a doktornő valahogy úgy magyarázta, hogy azért kell ezzel (jó vastagon) kennem, hogy ne tapadjon vissza, mert ez a kenőcs gátolja a visszatapadást. És addig kellett vele kennem, amíg teljesen meg nem gyógyult a fütyije.
20. aa66d84753 (válaszként erre: 17. - Csapoari)
2009. máj. 28. 13:36
Én csak azt tudom javasolni, hogy ezt meg kell oldani, tökmindegy, hogy az orvosok mit mondanak. Inkább kicsi korában essen át rajta, mint tizenévesen kelljen megbírkozni ezzel a dologgal, akár pszichésen is! Hidd el nem mindegy. Én játékosan próbáltam a kicsivel, nagyon nehéz volt, az apja is segített. (Együtt csinálták, :-) egyszerűen nem tudtunk mást kitalálni). De megoldódott. :-)
2009. máj. 28. 13:32
Nekünk a kence nem ért semmit. A kisfiam 3 éves, én múlt nyáron elvittem dokihoz. Szondával oldotta meg. Aznap borzalom volt, a gyerek nem akart pisilni, nyilván nagyon fájt neki. Másnapra már oldódott, harmadnap este a fürdővízbe együtt "bújtattuk elő"... (borzalmas vízek folytak le rólam mire rá tudtam beszélni), de azóta nincs gond, viszont javaslom mindenkinek, hogy minden nap fürdéskor húzza hátra. Nagyobb gyerekek már önállóan is tudják csinálni. Nem hanyagolom el, minden nap megmossuk. Már csak azért is, mert a nagyfiam átesett nem is olyan régen egy műtéten, hát az sokkal nagyobb trauma!
18. ében11 (válaszként erre: 14. - Nagyreni)
2009. máj. 28. 13:20

ugyanezt a kenőcsöt kaptuk, de én se mertem vastagon kenni mert hát ha elolvassa az ember, most kicsit bárabb leszek, többet kenek rá remélem a 3 éves vizsgálaton nem küld a dokinő sehová se.

Meg húzni se mertem csak finoman, most engedi csak féltem ha erőszakosabb vagyok, fáj neki és utánna nem engedi meg.

Most ő húzza hátra magának, pelus nélkül van és szereti magát tanulmányozni,akkor sikerül jobban felhúznia ha kicsit áll is a kukaca-akkor biztatom húzza fel, én meg gyorsan bekenem.

2009. máj. 28. 10:23

Sziasztok! Kiírtam a témát, de csak most tudtam jönni.

Nálunk a helyzet az, hogy a gyereknek van egy élettani szűkülete, ami még nem múlt el teljesen. Először azért kellet megcsinálni erőszakkal az urológusnőnél, mert a letapadt rész alá váladék gyűlt be. Nem fájt neki, de állítólag veszélyes volt. Erőszakosan megcsinálták szondával, azóta nem engedi, hogy hozzá nyúljunk, csak nagy könyörgés árán. Persze így visszatapadt. nem akarom bántani, de azt sem szeretném, hogy úgy járjunk, mint apuka, akit gyakorlatilag körül kellett gyerekként metélni, mert szűkület miatt nem jött fel a bőr és letapadt.

Húzogatni szabadott, de nem erőszakosan, mert ha megreped a bőr, akkor okozunk valódi szűkületet a hegesedés miatt.

A 8 hónapos babámnak alig van egy picike lyukacska, amin pisil, de szép egyenes sugárban, így ott még várni kell - a dokik egybehangzó véleménye szerint.


Nem tudom, mit csináljak. Az itteni urológus mind sintér, ahogy hallom, nincsenek tekintettel arra, hogy egy pár éves nagyon érzékeny gyerekről van szó. Pisti fiam azt hiszi, miután bántották, hogy ha hátrahúzzuk a bőrt, akkor kipukkan a makkja, mert annyira megduzzad a szűkület miatt.


Megoldás? Ötlet? Kínozom szinte minden este, de semmi eredmény. Tetrant használtunk/használunk, a Ftorocort pedig vényköteles, szintén nem írja fel a dokinő.

2009. máj. 28. 06:24

hát énis úgy hallottam hogy 3 évesen már fel kell jönni a bőrnek róla ha nem akkor orvos??

nemtudom 2 éves de nemigazán jó!!

2009. máj. 28. 06:08
Fürdésnél,fontos felhúzni,tisztán tartás miatt.Segédkezzen Apuka is,ők tudják jobban,hogy nem fáj!
2009. máj. 28. 00:11

Nekünk is második nekifutásra sikerült rendbetenni a fütyit. Elsőre a Heim Pálba mentünk tavaly (agglomerációban lakunk), érzéstelenítették, teljesen hátrahúzták, aztán mehettünk Isten hírével. Visszatapadt. A gyerekorvosunk a Pimafucortot szokta felírni, próbálkoztam a Diprosalic-kal, sok anyuka írta a különböző fórumokban, hogy nagyon jó, de arról lebeszélt a doki a szteroidtartalma miatt. Aztán a 3 éves státusz után ismét felkerekedtem. A Heim Pálba most nem tudtam bemenni, a férjemnek nem volt ideje furikázni bennünket, én nem merek Pesten vezetni, és ahhoz sem volt kedvem, hogy miután kimegy az érzéstelenítő, egy ordító gyerekkel végigbumlizzam a fővárost tömegközlekedéssel, úgy, hogy azt sem tudom, merre vagyok arccal előre. Így a szomszéd városba (Szentendre) mentem el magánorvoshoz. Egy nagyon kedves urológus doktornő rendel ott, megcsinálta, és ami nekem nagyon szimpatikus volt, hogy nem előtte, hanem utána érzéstelenített. A kórházban előtte csinálták, így maga a művelet nem fájt a gyereknek, viszont ahogy pár perc múlva elmúlt a hatása, kezdődött a kálvária. A doktornő megcsinálta és egyből kent is rá valami zselét, és egy perc múlva elindulhattam a csendesen pislogó gyerekemmel, és az első pisilésig nem is volt semmi gond. Következő héten kontroll (amire a kórházban pl. nem is vették a fáradtságot, pedig ha igen, talán már tavaly megoldódott volna a gond). Másnapra letapadt, és a doktornő volt olyan kedves, hogy a lakásán, ingyen, ellátta a gyerekemet, és adott egy kenőcsöt, Ftorocort-ot, hogy azzal kenjem. A modern anyuka meg utánanéz a neten és elszörnyülködik, mit adott az orvos a kezébe és a használati szerint szépen vékonyan, naponta egyszer kenegetem. Persze egy kis részen megint visszatapadt, amit a kontrollvizsgálaton ismét meg kellett csinálni, következő héten újabb kontroll. És megmutatta, hogy jó vastagon kenjem be minden alkalommal, így ezután jó vastagon naponta kétszer bekentem. Aminek az eredménye a következő hétre egy gyönyörűen gyógyult, teljesen hátrahúzható fütyi lett.

Persze nem volt ilyen egyszerű és könnyű menet, ahogy elsőre hangzik. Rengeteget bírkóztam a gyerekkel, könyörögtem, kérleltem, lefogtam, de most már azt mondtam, ha ez az ára, akkor is rendbe tesszük, és hát ez másképp nem megy. Ha elsőre rendesen csinálom pár nap alatt rendbejött volna, így kb. másfél-2 hét volt. De úgy voltam vele, inkább most, mint pár év múlva, mert akkor már elég idős lesz ahhoz, hogy emlékezzen a fájdalomra. Most meg már nem is emlegeti. Engedi, hogy felhúzzam, ha állva pisilünk vagy fürcsi közben a kádban, már egyáltalán nem kell vele egyezkedni. Én pedig megkönnyebbültem végre:-)

13. csilla80 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. máj. 27. 23:20
Jaj en nem mernem felrantani,megszakadna a szivem.
12. ében11 (válaszként erre: 4. - Jusztina)
2009. máj. 27. 23:18
nekem azt mondták egy éves korig ne húzogassam, utána is inább csak finoman megmozgatni fürcsinél, mert 3-4 évesen még letapadva is normális,ha valaki erőszakosan felrántja az sebes lehet és akkor inkább sszenő.nem tudom, majd ha megyek nyáro bizti mondja a dokinő, most a gyerekem magának húzogatja amennyire tudja mert bilizünk így alul semmiben van.
11. csilla80 (válaszként erre: 7. - Ritkó)
2009. máj. 27. 23:18
Az egyik baratnom kifiae leragadt,megmetszettek,most 3 es fel eves,de nem engedi senkinek,hogy hozzanyuljon,pedig ez kb masfel eve tortent.
2009. máj. 27. 23:18
Ja és míg nem él nemi életet a gyerek,addíg nincs funkciója.
2009. máj. 27. 23:17
A legújabb álláspont az,hogy míg a pisilést nem zavarja,addíg nem kell bántani.Majd 5-6 éves korában,ha kell akkor meg lehet műttetni.
8. csilla80 (válaszként erre: 5. - Ritkó)
2009. máj. 27. 23:16
Koszi! Tenyleg nem jon fel,de probaltam huzogatni... rendesen pisikal,nem zavarja,gondolom nincs baj. Nekem is azt mondtak,hogy nem szabad hozzanyulni,de a legtobb anyuka azt mondta,hogy ne eroltessem,de huzigaljuk...
2009. máj. 27. 23:14
De orvosa válogatja. Mindegyik mást mond. A barátnőm orvosa azt mondta, hogy nem kell túlzásba vinni a húzogatást, vagyis nem kell mindennap húzogatni, de ha 5 éves korában sem jön fel a bőr, akkor kicsit megmetszik. Hát nem tudom. Tényleg mindegyik mást mond.
6. csilla80 (válaszként erre: 4. - Jusztina)
2009. máj. 27. 23:13
Ez engem is erdekel.
2009. máj. 27. 23:12

Nekünk azt mondta a gyermekorvosunk, hogy 1 hónapos koráig tilos hozzányúlni, aztán lehet húzogatni. De egy 5 hónapos babának még úgyse jön fel a bőr, csak picit kell mozgatni.

Az én kisfiam 2 éves múlt és neki rendben van, fel lehet húzni a bőrt, de én se mindig húzogattam neki, főleg most, mert már nem engedi. De most meg már kellene húzogatni, hogy ne tapadjon le.

2009. máj. 27. 23:10
Az en babom 5 honapos mult. Kell Neki huzogatni vagy sem? En semmit nem tudok,a dokineni azt mondta,hogy nem kell hozzanyulni. Mit tegyek?
2009. máj. 27. 22:59

Én is elvittem a fiam a gyerekorvoshoz, ő meg felrántotta szegénynek. Persze visszatapadt. felhívtam a gyerekorvos ismerősömet, ő mondta, hogy vagy 5 éve tanítják, tilos felrántani, kérjek beutalót sebészetre, ott majd a sebész útbaigazít.

A kenőcsöt nem ismerem, de ha egyébként nincs gond a pisivel, akkor nem kell műteni sem, a mai felfogás szerint a természet megoldja.

Utána kérdeztem, és a fiatalok nagy része azt mondta, nem kell vele foglalkozni, ha egyébként egészséges, és nem zavarja, majd ő megoldja magának.

Azért te húzogathatod, ha akarod. és ha a sebész is ezt mondja:)

Az biztos, hogy még egyszer nem engedem a körzetinek ezt a fajta beavatkozást....

2009. máj. 27. 22:48
erről még nem halottam, nekünk a ftorocort kenőcsöt írta fel, igaz nem jött még helyre, de én se szívesen urológushoz,sebészhez az enyémet-bár júlisban megnézi a dokinő a hároméves vizsgálatnál.remélem sikerül felíratnod!
2009. máj. 27. 22:37

Sziasztok!

Segítsetek! A nagyobbik fiamnak húzgálás ide vagy oda, megint letapadt a bőr a fütyijén.

Mielőtt ismét megöletném az urológussal, kicsit utána olvastam a dolgoknak plusz felhívtam egy gyereksebészt, és mindenütt egy Diprosalic nevű kenőcsöt ajánlottak.

A gyerekdokinőm nem hajlandó felírni, mert szteroidos. A sebész szerint annyira kicsi a szteroid mennyiség, hogy ez nem gond. Ő viszont Bp-en van, fényévekre tőlünk.

Tudtok valamit erről a cuccról? Hol tudnám felíratni? Mindent meg akarok próbálni, mielőtt kés alá küldöm a gyerekem!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook