Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt fütyi ismét fórum

Letapadt fütyi ismét (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. máj. 29. 14:46
Nekem az egyik ismerősömnek kellet gyermek korában beavatkozni fütyi dologban.Ma már 30 éves.Van egy írtó rossz tulajdonsága,és szerintem tudat alatt pont-e miatt,de ha meg kell csinálni ,szerintem minél hamarabb,minnél kevesebb negatív nyom maradjin a gyerekben.Na szóval az ismerősöm a mai napig állandóan buzerálja.Folyton benyúl a naciba és rakosgatja,"mzsolázza".Egyszer megkérdeztem tőle,hogy viszket,vagy elkapott valamit,vagy mi van,de nem.Csak tiszta kínos,hogy áll az emberrel szemben,beszélgetsz vele,és ez lehet akárhol,közért ,az utcán,meg mindenhol,és matat a nadrágban.És tök mindegy kivel beszélget,lehet az vad idegen is.Az se zavarja,ha te ülsz ő meg áll,akkor is matatja.Nehéz dolog a fiuknál ez a fütyi ügy.Én is hallottam már sok mindent.Valaki azt mondja,hogy a legelejétől,valaki azt,hogy 1,2,3 hónapos kortól.Valaki azt,hogy nem kell huzogatni nekik!Na most valójában akkor mi a jó?
2009. máj. 29. 14:41
ja és erről jut eszembe, hogy a klinikán szülés után csak egy kislánynak szúratták át a fülét a szülei(fülbevalló miatt),pedig régebben ez is megszokott általános volt én is így kaptam az elsőt.De most már nem áll ott a család általában, hogy na tessék berakni azt a fülbevallót, mert az a szokás.
58. ében11 (válaszként erre: 56. - Aa66d84753)
2009. máj. 29. 14:36

hát ebéd után végiggondoltam.

Igen segíteni kell, ha már megcsinálták,ne maradjon egyedül ezzel, bár nagyon intim és érzékeny dologról van szó.

Az amikor vallási okból elvégzik kiskorban"nem emlékszik rá" kicsit álszent, mert mekkora ünnepséget csinálnak és mennyi ajándékot kap olyankor a kisgyerek.Ha ezek a dolgok nem lennének, talán már rég felhagytak volna vele, vagy nem mindenki tenné meg a saját gyerekével.Valószínű hogy ilyen embert nem tudok majd megkérdezni,hisz a vallásából fakadóan nem a fütyijéről fog velem beszélgetni, és a családjában se és a saját párjával ugyanebből kifolyólag szintén nem.És ezért a saját fiát is aláveti ennek.Nekik valószínű ezért egyszerű a dolog.Én nem tudom ilyen könnyen venni.Hogy orvosilag pozitív hatásai vannak, ezért ez csak egy kis nyissz!

57. Ritkó
2009. máj. 29. 13:01

Nem vagyunk csökkent agyúak, Te is értsd már meg végre! Én a többi anyukával szeretnék tapasztalatot cserélni. Hozzászóltál a témához és kész. És amúgy meg nem ítélkezünk. Csupán csak azért kérdeztem meg, hogy idevalósi vagy-e, mert lehet más országban másképpp vélekednek a körülmetélésről. És Te tényleg másképp vélekedsz!


micsoda egy fórum!!!!

micsoda emberek!!! mondod ezt TE????? Nem kötelező ide írni!!

Nem vagyunk rossz emberek, csupán anyukák, akik csupán tapasztalatot szeretnének cserélni.

56. aa66d84753 (válaszként erre: 54. - Ében11)
2009. máj. 29. 12:34
Persze ebben igazad van! Szerintem is az a "veszélyes", hogy saját maguk hogyan is élik meg. Mert negaív érzések vannak benne ezzel kapcsolatban ez tény! De az a baj, hogy miért? Miért kell ezt úgy kezelni, hogy rossz!!! Na itt jöttem én a képbe és egy kicsit rásegítettem, hogy fogadja el. Nem egyszerű! De ha nincs más választás? Akkor? (Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy jobb ezeken a dolgokon kicsi korban átesni és nem kellene úgy kezelni, hogy ez egy nagy problémát, mert szen meggyőződésem, hogy lelki problémáról, ha úgy tetszik cikis dologról beszélünk!)
2009. máj. 29. 12:30
Azért is így vélem, mert sok szakember szokta mondani, hogy a kisfiúknál szinte mindig előjön egy bizonyos korban, hogy elkezdenek azon szorongni hogy levágják nekik a fütyijüket.És ez magától jön, nem azért mert a szülő mondja, vagy mert épp a szűkölet miatt járt már orvoshoz, egyszerűen foglalkoztatja őket a dolog. és ha ehhez hozzájön a fütyibaj...
54. ében11 (válaszként erre: 53. - Aa66d84753)
2009. máj. 29. 12:27
én se arra gondoltam hogy nem fogja szeretni más, hanem hogy saját magát nem fogja, negatívan éli meg stb. ahogy a nagyfiad(de kiskorban elvégzett után is el tudom képezelni ugyanezt), lehet ha később ő ír majd egy ilyen fórumra, azt írná a körülmetéléséről hogy csonkítás volt, még akkor is ha lesz aki éppen így fogja szeretni és azt is tudja hogy csak így tudtak rajta segíteni!
2009. máj. 29. 12:22
:-) hát érdekesen alakulnak a hozzászólások! Szerintem (2 fiú gyeremekkel a háttérben), lehet próbálkozni kencékkel, de ha nem megy, akkor igen is meg kell oldani! Nyilván az orvos (én magán urológushoz vittem mindegyiket) tudja mi a teendő, vagy mi a legoptimálisabb ebben az esetben. Aztán a szülő dönt. A kicsi fiamnál a szonda megoldotta,(persze lehet, hogy később még akadnak vele problémák), a nagynál 17 évesen (!) körülmetélés. Hát mit mondjak? Sem a fájdalom, sem a pszichés része nem volt egyszerű. Én sajnálom, (sőt ő is), hogy nem előbb kicsi korban "csináltattuk" meg neki! A 3 éves gyerekem már rég elfelejtette, a nagyfiam viszont még most is emlegeti, nyilván negatív értelemben! De a baj az, hogy valamiért előítélettel viseltetünk és "csonkításról" beszélünk. Miért? Ebben az esetben foghúzásra se menjünk? Szerintem hozzáállás kérdése. Ha szeretni fogja valaki a gyerekünket, akkor "hiányossága" mellett is szeretni fogja!
52. ében11 (válaszként erre: 51. - Ti-mici)
2009. máj. 29. 11:38

dehogy szóltalak le, én is csak azt írtam gyerek nélkül nekem is ilyen egyszerűnek tünt ez és még sok minden más is!

A fájdalomról azért nem olvastál, mert elég nehéz egy újszülöttet, egy 1-2 éves gyereket erről kérdezni.

Ja és Afrikában orvos is csinálja, mert hagyománya van...bizony én nem szeretnék ott születni...hogy gyereként kivágják a csiklómat...

2009. máj. 29. 11:30

nem értem miert kell egyből leszólni valakit, ha fiatal és nincs gyereke, akkor persze már felelőtlen és foggalma sincs az életről és lazafiatalos és nála minden praktikus és kényelmes...de persze ez se volt se támadás se egyebb...


micsoda egy fórum!!!!

micsoda emberek!!!


ja és ha vennéd a fáratságot utána nézni neten a metélésnek, akkor tudnád miről is van szó, fájdalom meg kílodásról én nem olvastam még, tálán Afrikában ahol ezt nem korház és nem orvos csinálja...


milyen igaz hogy minden a fejünkben jön létre és hal meg...

2009. máj. 29. 11:20

még mindig az a véleményem, hogy nem megoldás...akkor mikor megszületett rögtön kellett volna körülmetéltetni, de szerintem egy ilyen fájdalmas dolog akkor is megmarad az emberben,és utánna nem az elítélés miatt félteném a gyereket egyszerűen csak megkérdezné-anya miért vágták le?És én ezzel éljek együtt hogy nekem csak pár napig kellett kenni, neki meg egész életében ott lesz az hogy nincs ott a bőr!

Persze ha valakinek már csak ez a megoldás marad akkor oké, én se ellenkeznék.Ennyi erővel a fülét is levághatnám, mert akkor nem kell mosni...és ez benne a kényelem...kényelmesebb így felfogni, így hozzáállni.Addig ilyen egyszerű neked is még nem lesz saját gyereked, akiről nem csak te döntesz majd hanem az apukája is.

Régen én is úgy gondoltam micsoda praktikus dolog ez, de a páromat kérdezve, gyerekemet látva átértékelődtek a dolgok, és nem ilyen lazafiatalos módon hozzom meg a döntéseket a gyerekkel kapcsolatban.

2009. máj. 29. 11:12

csapoari : a hsz. első része szólt neked :)


a többi meg ...hát annak aki majd elolvassa és képes felfogni is...

48. ti-mici (válaszként erre: 46. - Csapoari)
2009. máj. 29. 11:10

A metélés a legbálisabb sbészeti beavatkozás, letapadva is meg tudják csinálni, csak ne legyen begyulladva, pár perc az egész.


"summa summarum: ha muszáj, akkor akár kés alá küldöm a gyereket, de ez lesz az utolsó, úgy gondolom."

Végre valaki aki kezdi megérteni mit is írtam!

végső eset és kis-agyban tartani ezt a lehetőséget, én ezt probáltam sugallni, hogy ezt sem kell elutasítani, csak mert neked nem tetszik az ötlet, de mégis lehet hogy orvosilag és egészségügyileg indokolt!!!!

de hát szépen fel lett fújva...és akkor kivel is van a gond? azzal akinek nincs gyereke és semmi köze, vagy azzal aki nem érti mit olvas vagy egyből támad?


hát persze hogy azzal van gond akinek nincs gyereke és még nem is Magyarországi...

47. ti-mici (válaszként erre: 45. - Ritkó)
2009. máj. 29. 10:57

Hát úgy látszik hogy ezerszer kell még leírjam hogy egyáltalán felfogjátok...


Érdekesnek találtam a témát, gondoltam írok, de arra nem gondoltam hogy egyből le leszek támadva, mivel nincs gyerekem, es nem élek magyarba...

ezek után ítelkezni...szép mit is mondjak...


nem pártolom a dolgot! de NEM is UTASÍTOM el! itt lett férreértve és felfújva a dolog!!!


csak egy ötlet volt, egy vélemény, tanács...hogy egy olyan alternatíva is létezik hogy kés...még mielött teljesen elutasítanátok, azért végig lehetett volna gondolni nem?!


és nem egyből azzal kezdeni hogy persze én mit szólok bele, hogy nekem foggalmam sincs és ilyenek...kivülállóként lehet véleményem! sőt lehet jobb és hasznosabb is mert kivülállóként nem érzem át anyira a dolgot nem köt le érzelmileg és képes vagyok objektívan értékelni, amit ha vegiggondoltok volna és innen közelítitek meg a dolgot, a hasznotokra is válhatott volna...

de hát egyszerübb először támadni és TALAN utána vagy utána sem! elgondolkodni...

2009. máj. 29. 09:41

Sziasztok!

A kiírt téma kicsit elkanyarodott a tárgytól, lassan vallási kérdés csinálunk egy kisgyerek fájdalmából és hisztijéből.

Én úgy gondolom, hogy nagyon fontos, hogy a gyerekemnek ne legyen semmi baja. Első lépésként meg kell oldani a fitymaszűkület és letapadás problémáját. Ha ez nem megy, vagy állandóan visszatérő gyulladást és fájdalmat okoz, lehet azon gondolkodni, hogy hogyan tovább.

Ti-mici! Érdekes kérdés fogalmazódott meg bennem: A körülmetélést letapadt bőrnél hogyan lehet megcsinálni? Mert a szűkület esetén rendben, értem. De ha le van tapadva? Azt is feloldják, ugyanúgy, mint itthon, mondjuk szondával. Aztán levágják a bőrt, és ugyanúgy kenni kell, mint a mi esetünkben, feltételezem. Hiszen a gyulladást meg kell szüntetni, amit a műtét okozott. Tehát ugyanúgy hozzányúlsz, mint mi, csak épp két bekenés között semmiféle bőr nem védi a begyulladt makkot. Akkor ez nem szenvedés a kicsinek?

A későbbiekben persze lehet, hogy jobb, nem tudom. A férjem esetében éppen elég, ha kicsit koszos a keze, mikor pisilni megy. Azonnal elkap valami fertőzést szegénykém. Ezért aztán mániákusan mossa a kezét...De ez lehet alkati kérdés is.


summa summarum: ha muszáj, akkor akár kés alá küldöm a gyereket, de ez lesz az utolsó, úgy gondolom.


Szóltam, uff.

45. Ritkó
2009. máj. 29. 09:06

Nem kell százszor leírni amit mondtál, megértettük. Te is érts már meg végre, hogy nem akarjuk a gyermekeinket körülmetéltetni!!!!!!!!


És nem megbántásképp írtam, hogy a nevedből jöttem rá, hogy nem idevalósi vagy. Lehet ott nálatok ez a szokás, és azért pártolod ennyire, de mi nem akarjuk. Majd ha lesz gyermeked és tapasztalatod, azokat írd majd le ide. Részemről téma lezárva.

2009. máj. 28. 22:51

a nevem után rájöttél hogy nem magyarba lakom...érdekes!

szal már a magyar név sem eleg magyar a magyarorszagiaknak...mert kiszúrják egyből hogy nem magyar =))))


akkor mégegyszer...bár ha nem élek magyarba akkor nem ugyanazt a magyart beszéljük és írjuk ezért persze férreértések vannak, és abszolút érthetetlen amit írok...de azert leírom mégegyszer!


hátha van tolmács köztetek, vagy egyiptológus, aki majd megfejti érthetetlen magyar írasom vagy hieroglifáimat...


nem az első és egyetlen módszerként javasoltam!!!

hanem azért írtam hogy jelezzem, egy olyan megoldás is létezik, és nem kell teljesen elutasítani, ha a krémek és egyebek nem használnak elöbb utobb úgyis az orvos kell elintezze a dolgot!!! és ezt jo ott hátul a kis-agyban raktározni...

43. ében11 (válaszként erre: 37. - Ti-mici)
2009. máj. 28. 22:34
ugyanakkora trauma lehet a gyereknek a körülmetélés mint az hogy szondával elválasztják a bőrt a fügyijétől...azért nem mindegy marad-e ott valami.Gondolom ha valami baj lenne a füleddel, és a doki azt mondaná most próbálkozni lehet vagy levágni egy darabot belőle-szóval ezt jobban meg kell gondolni.Körülmetélés után is szenvedős a dolog, hiszen annak is meg kell gyógyulni!
42. Ritkó
2009. máj. 28. 22:33

De hiába visszatérő gond, akkor sem az az első gondolatunk, hogy vigyük az orvoshoz körülmetéltetni.

A nevedből gondoltam, hogy nem vagy idevalósi, és nálatok biztos elfogadottabb a körülmetélés mint nálunk, úgyhogy nincs itt semmi félreértés.

41. nagyreni (válaszként erre: 37. - Ti-mici)
2009. máj. 28. 22:20

Hidd el, én végiggondoltam, amit írtál, és egyedül a kisfiam érdekeit nézve utasítom el a körülmetélés lehetőségét. És pont azt írtam, hogy egy körülmetélés és egy "fütyiigazítás" gyógyulási folyamata szerintem nem sokban eltérő, legalábbis nem tudom elképzelni, miben lehet különböző, hiszen így bőr szakad, úgy bőrt vágnak, bár talán az, hogy elvágják, neccesebb, mintha csak felhúzzák.

Igen, sokan vannak, akik nem képesek fájdalmat okozni a gyereküknek, náluk valóban elhúzódó ez a folyamat. Én is próbálkoztam az első visszanövés után, hiszen nem akartam még egyszer kitenni annak a gyerekemet, amit már egyszer átélt. De muszáj volt. Én sem azt mondom, hogy szívesen tettem, mert a szívem szakadt meg, de igenis lefogtam, hátrahúztam, bekentem, mindezt reggel-este, miközben a kisfiam kiabált, hogy hagyd már abba, fejezd be, segítség, ne nyúlj hozzá, engedj el, ne kend be, és még sok hasonlót. Mikor már rendesen csináltam, pár nap alatt meg is gyógyult. Nyilván a körülmetélés után is valahogy kezelni kellene a helyet, és ugyanilyen kegyetlen érzés lenne az is a szülőnek.

De a gyereknek nagyon nem mindegy, hogy egy olyan társadalomban, ahol a körülmetélés egyáltalán nem elfogadott és általános jelenség, neki van-e fitymája vagy nincs.

2009. máj. 28. 22:20

na helló...


én megszenvedtem a kisfaimmal 7hós volt amikor felhuzták neki rajta a bört.. de be volt gyulladva a kis kukija azért vittem jorházba. elözménye hogy a háziorvosunk 4hosan is megnézte hogy mozog a bör rajta. persze ekkor kezdödött a baj. mostmár nagyon szépen jár rajta a bör, másfél éves a kisfiam.. szépen tisztitgatom neki.. nem fáj neki engedi szépen. én se vagyok hive a késnek. csak azért nem metéltetném körül hogy ne legyen vele gond neki. mert biztos hogy nagyon fájdalmas mütét. a páromat 17évesen mütötték fitymaszükületre, és elmesélte hogy iszonyatos fájdalma volt. na ha nem muszály én biztos nem engedném a mütétet a gyermeknek..minek szenvedjen. felelösséggel tartozok a kisfiam ioránt. azért szültem hogy gondoskodjak róla. vigyázok rá, és meg is fogok tenni mindent hogy elkerüljük a betegségeket és a komolyabb dolgokat. persze ami elkerülhetetlen az ellen nem tudok mit tenni, de igyexem azért megóvni mindentöl...

2009. máj. 28. 22:19

nem minden esetben kell megcsinalni! de ha valami visszatero gond akkor valahogy meg kell oldani...ez is egy problema megoldo otlet volt...de ha nem nem...


de hat latom ha nem elek magyarba akkor mar meg is van beszelve minden, es akkor minden vilagos...erdekes...es persze a ferre ertesek sem maradhatnak el...

38. Ritkó
2009. máj. 28. 22:10

Mindenki leírja a véleményét és kész. Senki sincs leszólva.

Nekem eszembe se jutott, hogy körülmetéltessem a fiamat, de amint látod a többiek is ezen a véleményen vannak. Rendben, akkor ezt meg is beszéltük.

2009. máj. 28. 22:05

Nem, nem magyarba elek...


De attol meg nem egy szivatultes amit egy sima orvos, sebesz ne tudna megcsinalni, en ezt ertem rutin alatt...

sajat gyerekem nincs...de sok a gyerek a kicsi-gyerek a csaladban, tudom mi az vigyazni rajuk, es azt is ha bajuk van...tobbel toltottem ejszakat korhazban is...persze nem sajat gyerek de akkoris...


es elmondom megegyszer hogy senkit se akartam megtamadni, megbantani, csak nem szeretem ezt a felfogast hogy van amit vegig se gondolunk, de mivel masok elutasitjak es ellene vannak, akkor gyorsan mindenki anyira elutasita hogy jajj es mast ezert leszolnak mert talan egy picivel mereszebben gondolkodik...

36. Ritkó
2009. máj. 28. 22:00

Persze elmondhatod a véleményed, bár fura, hogy még nincs gyereked, de már így nyilatkozol, hogy Te biztos, hogy elfogod vinni az orvoshoz körülmetélésre.

Mivel még nincs gyermeked, még nem érzed át azokat a dolgokat, amit mi szülők.

Nálunk Magyarországon tényleg nem egy rutinbeavatkozás a körülmetélés még ha fura is Neked. Te itt élsz Magyarországon?

2009. máj. 28. 21:58

es meg vmi

mivel ti elutasitjatok ezt a beavatkozast, igy a gyerek is ezt fogja tenni, es kesobb sem fogja megtenni, csak ha nagyon nagyon muszaly lesz orvosilag...

kulfoldon ezzel nincs abs semmi gond...csak nalunk mind a problemak hogy jaj ki mit fog majd mondani es hogy elitelik es elutasitjak es ilyenek...

2009. máj. 28. 21:54

en beteges gyerek voltam...sokat jartam orvoshoz...es engem is kinoztak...es most jol vagyok!!!! ugyh koszonhetoen a szuleimnek akik nem nyavajogtak anyit h jaj a gyerek igy ugy, mert tudtak azt h most kinoznak egy kicsit es utana egesz eletemben nem lesz gondom!

hosszutavon igy jobban megeri!


csak a velemenyem mondtam el!

ha nem tetszett sajnalom!

de mielott vegig kinlodnatok x idot, gondoljatok at minden lehetoseget! csak erre probaltam utalni!


hat bocs h nincs gyerekem de majd lesz, es akkor majd tuti nem arra fogok gondolni hogy velem mi van, es hogy en sajnalom, hanem az ami a gyereknek a legjobb...


es mi az h nalunk ez nem rutin eljaras?! akkor mi?! es ha egy ilyen semmitol traumatizalt marad a gyerek...hat nem tudom! es akkor mit mondjon az a gyerek aki eveket ul korhazba?! akit tobbszor mutenek?! akinek nagyon beteg?! vagy aki siman csipoficammal szuletik?! vagy aki siman eltori a karjat...akkor sem visszuk orvoshoz es vetjuk kes ala mert hat sajnalom?!


hat bocs hogy hozzaszoltam!

de elmondom megegyszer, arra probaltam utalni, hogy a hosszutavu erdekeket es celokat nezzetek, es merlegeljetek minden lehetoseget!

33. Ritkó (válaszként erre: 32. - Nagyreni)
2009. máj. 28. 20:27

Így van, jól mondod!


Az én kisfiam is Bence :)

2009. máj. 28. 20:22

Ha az ember lánya nem kezd el "nyavalyogni", hogy így sajnálom a gyereket meg úgy sajnálom a gyereket, nem teszem ki ennek, meg nem csinálom ezt meg azt, mert nem akarom kínozni, hanem összeszedi és kicsit megkeményíti magát, akkor ez is meggyógyul(na) pár nap alatt. Ahogy már leírtam az előbbiekben a kálváriánkat, láthatjátok, hogy tapasztalatból tudom ezt. Nem hiszem, hogy tovább tartana a gyógyulása, mint egy körülmetélésnek, és azt sem hiszem, hogy a körülmetélt gyermek nagyon hagyná magát a beavatkozás után piszkálni. Viszont azt is figyelembe kell venni szerintem, hogy itt nálunk ez nem egy rutineljárás, mint pl. a zsidóknál, és a későbbiekben lehet, hogy a gyereknek emiatt gátlásai alakulhatnak ki, hiszen ő más, nagyon más lesz emiatt, mint a többiek, és ez főleg abban a korban fog nyilvánvalóvá válni számára, amikor az ilyesmire a legérzékenyebbek a gyerekek. Én nem tenném ki ennek a gyerekemet. Ha akarja, majd megcsináltatja magának.

Az pedig az én felelősségem, hogy a gyerekemet megtanítsam az alapvető higiéniai szabályokra.

31. Ritkó (válaszként erre: 30. - Ében11)
2009. máj. 28. 20:18

De nincs neki gyereke.

Nem tudom, hogy ha majd ott lesz az orvosnál, karjában a gyermekével, hogy megcsináltatja-e a beavatkozást.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook