Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetek várandós ilyen esetben? fórum

Lehetek várandós ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


11. Altair (válaszként erre: 9. - 3c253ca4d3)
2021. ápr. 20. 19:50
Ez teljesen jogos felvetés!
10. Altair (válaszként erre: 8. - 3c253ca4d3)
2021. ápr. 20. 19:49

A teszt érzékenységétől függ, mekkora hcg szinttől mutat +-t. Ez tény, hogy hcg nélkül nincs terhesség.

[link]

Ez nyilván nem szakoldal, de tájékoztató jellegű. Látható, hogy ovu után, valamint adott terhességi hétben milyen szórása lehet a hcgnek. 5.héten jó eséllyel kimutatható, de az 5 hét végére biztosan. De a 4.héten,ami jó esetben a kimaradó ciklus hete, még nem feltétlenül éri el a szintet, főleg, ha 25-ös érzékenységűt használ az ember.

9. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:18

Egyébként azt meg külön vicces, hogy egy fórumon kérsz segítséget, és ha valaki nem azt mondja, amit szeretnél, akkor kikéred magadnak, hogy orvos-e.

Orovshoz nem mész, mégis mit szeretnél akkor?

8. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:13

Szülésznő. Olyan nincsen, hogy nincs HCG a szervezetben és valaki terhes. Ha pedig van HCG a szervezetben, azt kimutatja a teszt. Én nem azt mondtam, hogy kevés/elmaradó menstruáció esetén nem lehetséges a terhesség, hanem azt, hogy ez + negatív teszt esetén nem lehetséges.

És ne keverjük a szezont a fazonnal, ovuláció + 14 nap a menstruáció. Tehát az simán lehetséges, hogy valakinek nem a 14. napon, hanem a 28. napon van az ovulációja, természetesen ebben az esetben nem a 28. napon, hanem a 42. napon kellene megjönnie.

De rendszeres ciklus esetén, úgy, hogy egyébként vérezgettél is, a teszt is negatív, 99,99%, hogy nem vagy terhes, bármennyire is szeretnéd.

7. Altair (válaszként erre: 5. - Sz123)
2021. ápr. 20. 18:02
A kimaradó menstruáció után 1-2 héttel is lehet pozitív a teszt. A 2 hét ritka, de kései ovulációnál előfordulhat. Sógornőmnek csak a 6.héten lett pozitív a teszt, mondjuk egy 25-öst használt, lehet, hogy a 10-es hamarabb is kimutatta volna neki. De nem egyenletes a hcg termelődése mindenkinél. Lehet találni táblázatot arról, kb hogyan, milyen határok között alakulhat a hcg szint a hetekhez mérten. Ezért is mondják, hogy miután kimaradt, 1 héttel később érdemes ismételni tesztet, ha addig nem jön meg, és esetleg tüneteket is érez az ember.
6. 6b72794f68 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:46
Én most pont így vagyok, de kész csoda lenne, ha terhes lennék!😂 Viszont attól te még lehetsz az, bár a teszt, ha negatív, nem sok esélyt látok, de hátha! Szurkolok! 😉
5. Sz123 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:18
Pedig igaza van. Biztos vannak kivételek, de az esetek 99,99%-ban kimaradó menstruáció ÉS pozitív teszt jelzi a terhességet.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 3c253ca4d3)
2021. ápr. 20. 17:14
Sogornomnel ilyen tunetekkel indult a 3. gyerkoc..... Szoval barmi lehetseges, vagy tan orvos vagy hogy igy tudod pontosan?
3. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 15:28
Ha a teszt negativ,nem vagy terhes, nem is ertem ezeket a forumokat, nincs olyan, hogy megjon, negativ a teszt es terhes vagy.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 10:30
Hát attól mert mással volt ilyen, az nem jelenti, hogy terhes vagy, és az sem hogy nem. Hogy lehet-e, hát igen, mint ahogy volt már példa arra, hogy valakinek hónapokig megjött, miközben terhes volt...
2021. ápr. 20. 10:20

Sziasztok!


Egy éve próbálkozunk a párommal, eddig rendszeresen megjött a menzeszem szinte napra pontosan. Viszont a legutóbbinál nem a rendes mennyiség jött, hanem csakk épphogy valamennyicske... Először pénteken, aztán szomabton semmi. Majd utána hétfőn egy kicsit. Persze a teszt negatív. Ettől függetlenül lehet még baba a dologban? Tudom, nőgyógyász megmondaná, de még várni szeretnék vele és kíváncsi voltam hátha volt már mással is ilyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook