Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya vs macska. Kisgyerekek mellé melyiket ajánlanátok és milyen fajtát, ha lakásban tudnátok tartani (egyelőre)? fórum

Kutya vs macska. Kisgyerekek mellé melyiket ajánlanátok és milyen fajtát, ha lakásban tudnátok tartani (egyelőre)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. c3f39fd03b (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 13:34

Igen,ebben igazat adok neked...viszont én pont ebben látom a kutya előnyét is: rávesz arra,hogy ne csak otthon üldögélj,meg tespedj,meg dolgozz,hanem kimozdít,kivisz a szabad levegőre.

A macskaalomról én is azt hittem,hogy tök büdös lesz,de egyáltalán nem az egyébként.A mai macskaalmok alapból illatosítottak,és nem büdös.Nálunk legalább is sose volt büdös.Kandúrnál lehet,hogy az,nekik sokkal erősebb a vizeletük szaga.

A másik még a cicákkal kapcsolatban..Pontosan az van,amit leírtál: a macska napközben szunyókál,este/éjszaka van ébren.Tehát a gyerek alapból nem fog tudni vele sokat játszani,hacsak nincs éjjel szintén ébren.A cica ha nem akar valamit,nem fogja csinálni,sőt,ha akarata ellenére tovább piszkálják,fúj,karmol,harap.Nekem egyszerű játék után is tiszta karmolás utána a kezem,pedig abszolút nem játszik durván se ő,se én.Kutyánál ez azért kiküszöbölhető.

62. Babeck
2011. okt. 4. 13:07

Szép cicák a brit rövidszőrűek (mondjuk nekem mind az :))

Azt mondják nagyon okosak is :)

61. andi6020 (válaszként erre: 58. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 13:04

Szomorú vagyok.

(Pedig van 2 macskám is)

2011. okt. 4. 13:01
Brit kékre
59. Babeck (válaszként erre: 58. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 13:01
Melyik? :)
2011. okt. 4. 12:49
Hát most erősen hajlok egy bizonyos fajta cica felé.
2011. okt. 4. 12:45
Egyiket sem.
56. andi6020 (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 12:09
Nyilván, de azért minden kutyafajtának van jellemző viselkedésformája.
55. Babeck (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 12:07

:D:D:D Neeeeeeeee :D


Édes lehetett :)

54. Babeck (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 12:06
Igen :), csak lakásban "praktikusabb" talán egy kisebb ebet tartani (egy nagynak nehéz lehet, ha nem tudja kielégíteni a mozgásigényét).
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Babeck)
2011. okt. 4. 12:05
nincs semmi gond:DDD csak leírtam van ilyen macska is :) Órákig képes volt tipegőben a babakocsiban feküdni, nem kikötözve, simán szerintem ő is élvezte. Mi is voltunk normafánál is. Az volt a legszebb amikor a metrón megakartak büntetni, hogy nincs rajta szájkosár /komolyan/ gondoltam ha tudná, nem a harapásától a karmaitól kellene félnie :DD
52. benvik (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 12:02
Nekünk egy nagyon jó gyerekorvosunk volt régen (sajnos már meghalt). Tőle kérdeztem, hogy mi legyen szerinte a macskákkal, mert én őket is imádom, befogadtam őket, nem szeretném elajándékozni a gyerek miatt. Ő mondta, hogy nem is kell, és általában azoknál a gyerekeknél nem is fordul elő allergia, ahol az állattal együtt nőnek fel. Lehet bámilyen állat mellet is tisztán tartani a lakást, és lehet állat nélkül is koszban, mocsokban élni.... Tény, hogy a szülőre több feladat hárul, de pl nekem a 4 éves lányom eteti a cicákat, cseréli a vizüket szó nélkül. Egyedül az almot nem engedem neki takarítani, mert hát mégsem, meg is van sértődve, mert az is ő szeretné.
2011. okt. 4. 12:01
Szerintem nem attól függ melyik mekkora, a természetétől és a nevelésétő, melyik hogy viszonyúl a gyerekhez, emberhez,
50. Babeck (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 12:00

:))

Sétáltatással mi is próbálkoztunk (Normafánál, hámmal), de annyira nem volt kutya azért :D


Bocs az offért :)

49. Babeck (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:57

Az igaz :)

Sajnos nem ismerem a kistestű kutyákat, hogy melyik mennyire bírja a dögönyözést.


A minikutyák közül a francia bulldog a kedvencem, de sajna a természetéről nincs tapasztalatom. Ha olyan nyugis, mint a "nagy" bulldogok, biztos nem lenne bajotok vele :)

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Babeck)
2011. okt. 4. 11:57

Jövök csatlakozni a cicákkal kapcsolatban.

Nem volt rosszabb egy kutyánál, a gyerekekkel játszott, kirándult az erdőben póráz nélkül.Pórázzal utcán, de azt megszüntettük, mert fertőzést kapott a galambürüléktől.

ki lehet fogni buta kuzyust és okos barátkozó cicát is.

Nekem volt gyerekek mellett lekásban kutyám és cicám is Snaci kutyám volt, fantasztikus értelmes,nyugodt állatok. A gyerekeknek nem lett semmi baja, :)

47. andi6020 (válaszként erre: 43. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:56
Köszönöm.
2011. okt. 4. 11:55

Igen, a halak nagyon hálás állatok.

Önzetlenek, és rengeteg szeretetet adnak. Nagyon jó érzés lehet, ahogy úsznak eléd, amikor hazaérsz, tátognak ahogy beszélsz nekik, hozzád dörgölőznek a kis uszonyukkal. Jókat lehet velük játszani, kommunikálni. Komoly érzelmi kötődés alakulhat ki egy gyerek (vagy felnőtt) és egy guppi között.

;)

45. benvik (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:55
Az is van nekünk is. Tiszta állatkert. Sőt volt papagáj is, de azt végképp nem ajánlom:-)))) Amúgy a hal tényleg csak dísz, sok mindenre nem jó. Csak megnyugtató nézni ahogy a színes halak úszkálnak:-)
44. hancsalean (válaszként erre: 41. - Benvik)
2011. okt. 4. 11:55
Nekem perzsám volt és házim is. A végtelenségig nyúztam őket, de soha egy karmolás nem ért, ha kiakadtak odébb álltak. A házi 16 évig hű volt...aztán elpusztult. :(
43. hancsalean (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2011. okt. 4. 11:54
Tündériek a kutyusaid!
42. hancsalean (válaszként erre: 37. - Babeck)
2011. okt. 4. 11:52
Vannak halaink évek óta. A nagyobbik 9 éves lesz, ő vágyik állatra leginkább és kutyára már évek óta. (ezért lettek a halak, de ugye azt se megfogni, se szeretgetni nem lehet)
41. benvik (válaszként erre: 21. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:52
Macska egy házi és egy perzsa. Perzsa teljesen gyerekbarát, bármikor bármeddig lehet nyúzni, még csak nem is fúj morog soha. Csak hát a szőre.... A házi elég magánakvaló, ő sem bántja a gyereket soha, csak inkább keres magának egy nyugodt helyet, ahol nem érik el, és csak akkor engedi simogatni magát, amikor ő akarja. De azért annak is hullik a szőre, bár kevésbé vészes. Kutya fajtiszta Labrador, de ő a kertben van. Illetve picinek a lakásban volt, mert nagyon hideg volt kint. Sokkal büdösebb volt, mint a macska, pedig fürdettük, és a szőre is hullott. Sajna olyan a padló, ahol azonnal látszik.
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - C3f39fd03b)
2011. okt. 4. 11:52

De azon minden ember átesik majdnem. Az immunrendszer erősítéséhez ennyyire szükség is van.


A legújabb kutatások is ezt igazólják,akik környezetében állat van, sokkal kevesebbszer fordul elő allergia, nem csupán állatokra vonantkoztatva az allergiát.

39. andi6020 (válaszként erre: 35. - Tündér74)
2011. okt. 4. 11:51
Abba a lakásba, ahova embert beengednek, ott az állat sem tehet nagy kárt. :)
38. hancsalean (válaszként erre: 35. - Tündér74)
2011. okt. 4. 11:51
Eltudsz kinti hidegben képzelni egy kistastű, vézna állatot? Amelyik tenyésztés és keresztezés útján jött létre?
37. Babeck
2011. okt. 4. 11:50

Én is inkább akváriumra voksolok. Tökéletesen megtanulhatják a gyerkőcök a felelősséget (etetés pl.).

Egyébként mekkorák a gyerkőcök?


Kutyákkal sokat kell foglalkozni, betanítani, szoktatni, napi három séta, stb.

A toxoplazma lakásban tartott macskáknál nem igazán esélyes (hamarabb kapod el hústól), de az tény, hogy az átlag cica inkább "magának való" :)

(A miénk volt az élő példa az ellenkezőjére, hűséges volt, apportírozott, utált egyedül lenni :))

36. andi6020 (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:50
Ilyen kutyám még szerencsére nem volt. Lehet, hogy azért, mert jól vannak szocializálva. :)
35. tündér74 (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:49
Egyiket sem ajánlanám, szerintem lakásba nem való állat, max. hal.:)
34. hancsalean (válaszként erre: 31. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 11:49
jav.: könnyen
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook