Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. aug. 9. 11:10

Az egész koplalósdit azzal magyarázzák, hogy a farkas sem rendszeresen eszik a menzán, minden nap meghatározott idöben, éthordóból.

Akkor eszik, ha van zsákmány, ami bizony napokig is eltart néha. Sokszor egészen ki van már éhezve, mire kaját talál, akkor viszont iszonyú gyorsan fal be nagy mennyiséget. Lévén, hogy kutya és farkas egy faj, ezért mondják, hogy jó a koplalósdi. Ártani biztosan nem árt. Az más kérdés, hogy a kutya már olyan nagyon régen domesztikálódott, hogy lehet, hogy nem is használ annyira, mint hiszik. Mindenesetre amíg az állatorvosok sem értenek egyet, addig mit váruk magunktól? :)

Szerintem a koplalás még mindig sokkal kevésbé káros (egyáltalán nem tartom annak), mint az, ha mindenféle müanyag kajával tömjük a kuttyokat.


A napi kétszeri etetést egyébként határozottan elöírták Emberem elözö, 76 kilós leonbergijének, mondván, hogy a fajta hajlamos a gyomor átfordulására, és ennek az esélyét növeli, ha gyorsan terheli le a gyomrát.


Az én kutyáim egyébként koplalnak maguktól is: néha egy egész napot kihagynak, föleg melegben.

436. Casia (válaszként erre: 434. - Gokart)
2010. aug. 9. 11:10
Na ez már beszéd! Ha egy állatorvos mondja, akkor én is jobban elhiszem. Meg a havi egy nap is sokkal jobban hangzik!
2010. aug. 9. 11:02

Na tessék! Ez már jobban hangzik a havi 1 nap, mint a heti 1!!! :))


Tésztanap nálunk az, amikor egy csomag tészta (bármilyen) háromnegyedét megfőzöm, pörkölt alapban átforgatom, elosztom ketté, még teszek hozzá egy kevés száraz, vagy konzervtápot, és ezt kapja reggel és este! Imádja!!! :D Persze azért arra ügyelek, hogy ne legyen túl fűszerezve, max. só és egy pici delikát kerül bele. De a párom felügyelete alatt, mert ő a kóstolgatós ember. Ami a páromnak ízlik, az szerinte Rolfentyúnak is! Mert hát igaza van, ízetlen kaját még az ember lánya sem csápol be! :D


Eddig Rolfi napi 3x kapott enni, de a nagy melegre való tekintettel nem is kívánja, úgy, hogy simán elég neki a napi 2x-i étkezés. Nagyon sokszor délben ott hagyta a kaját, inkább elment hűsölni és sok vizet ivott, úgy, hogy simán elég neki, ha bepakol reggel és este! :D

434. Gokart
2010. aug. 9. 10:57

Sziasztok!

Én napi kétszer etetem Gokit!Reggel fele, meg este a másik fele.Ő így szokta meg.Kopllós napot nem tartok neki, de havonta egyzser van, hogy kevesebbet kap.Állítólag azért jó, mert kicsit kürül a szervezet, ha vannak benne felhalmozódott dolgok, és ezért jó. Állatorvos mondta, szóval nem lehet kamu. Persze nem hetente, hanem havi rendszerességgel.

433. Casia (válaszként erre: 432. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 9. 10:22
Aha, szerintem is jobb a napi három... Na nem mintha csont és bőr lenne!! :D
432. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 430. - 75596a56f2)
2010. aug. 9. 10:10

Kérdezd meg a dokit, szerintem Rolfi korában még a napi 3 sem sok...!

Tésztanap? Az meg mi?

2010. aug. 9. 10:09
Ha Kat nem is írod, akkor fel sem tűnik az elírásod! :D
2010. aug. 9. 10:09
Én úgy vagyok vele, hogy mivel nagy termetű kutyát nevelünk és a nagy termetű kutyáknak általános tény, hogy lassabb is az emésztése, nem egyszerre adok neki sokat, hanem napi 2x-i étkezésre kezdünk most beállni. És én úgy gondolom, hogy meg is fog maradni ez nálunk! De én nem valószínű, hogy beiktatom a heti egy nap koplalást! Főleg télen! Akkor azért kell neki az energia! Viszont heti egy tésztanapot tartok ám neki! :))))))))
429. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 426. - Casia)
2010. aug. 9. 10:07

De rendesek vagytok.... csak tegyem tele a hsz-eimet heleysírási hibákkal, és máris az én kávém a központi csipkelödés tárgya... :)



Viccölök, természetesen.

428. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 425. - Casia)
2010. aug. 9. 10:05

Egy másik fórumon parázs vita alakult ki a a "hányszor adjunk a felnött kutyának enni" témakörben... Volt, aki esküdözött a napi egyre, heti egy koplalással, volt, aki ragaszkodott a kettöhöz.


Na persze, feltúrtam a netet... :) A napi egy a legelterjedteb, de már a "legújabb kutatásokról" is lehet olvasni, miszerint napi kettö, a rendes napi adagot ketté osztva... Szóval nem is olyan biztos, hogy nem helyes... :)

427. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 424. - 75596a56f2)
2010. aug. 9. 10:02
Meg! Meg a nagy séta is. A napi elsö... :)
426. Casia (válaszként erre: 424. - 75596a56f2)
2010. aug. 9. 09:03
:D Ezt én is meg akartam kérdezni!!!!
425. Casia (válaszként erre: 423. - 75596a56f2)
2010. aug. 9. 09:03
Ugye? Tudom, hogy nem helyes, de azon kívül, hogy Mázli napi egyszer eszik rendesen, este, mindig kap egy kis nasit reggelente... Na nem sokat, csak pár falatot, hogy ne vesszen éhen a nap folyamán. És mindig úgy várja. Ja, és persze ott a szombat, a sültkolbász-nap. Azt hiszem, ha akarnám sem tudnám koplaltatni őkutyaságát, mert minden szomszéd eteti. Kell is az energia, épül a helyi metróvonal és ő az egyes számú fúrópajzs! ;)
2010. aug. 9. 08:37
Kat! Kávézás megvolt?? :)
2010. aug. 9. 08:36

Sziasztok!


Nos, én ezt a koplalás dolgot nem igazán tudnám megcsinálni az ebemmel... De azért érdekes!

422. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 420. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 8. 08:36

na meg a hallottam is.... 2 l-lel...

inkább kilépek, majd jövök kutyázás után.

421. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 420. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 8. 08:35

annyi


Jézus.... még nem ittam kávét...

420. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 417. - Evuci3)
2010. aug. 8. 08:34
Legalább anyit kutyástól halottam, hogy kihagy heti egy napot, mint amennyiröl azt tudom, hogy nem. :) Szerintem ártani nem árt.... Hogy mennyit használ, azt nem tudom... :)
419. Casia (válaszként erre: 418. - 75596a56f2)
2010. aug. 8. 08:16
Heti egy nap koplaltatásról én is hallottam, de nem hiszem, hogy olyan csudijó dolog lenne. Még egy állatorvos sem javasolta nekem. Mázli meg főleg nem szokta azt mondani a vacsira, hogy "Köszönöm, de ma böjtölök!" :D
2010. aug. 8. 06:43

De jó, hogy egyet értünk kjmarta!

Leírnám, hogy mi az első cicámmal 3x-i költözést éltünk át, és a macska mind végig hűségesen velünk maradt, és sosem szökött vissza a régi helyre-lakáshoz!

sőt, van egy nyaralónk is, ahol minden nyáron megfordultunk, macska jött velünk, és a macska ott is ki-be járt a lakásban. A vadászterületének tekintette azt is, de eszébe nem jutott, hogy az igazi állandó lakhelyre cirka 30 km-t nekivágjon az útnak, csak hogy visszataláljon! Szerintem, ha egy macskusz házikusz is nevelve van, vagy van vele foglalkozva, igen is megéri a nevelést, mert ők is okosak, annak ellenére, hogy néha öntörvényűek, és mindegyik egy egyéniség! :)

Ennek ellenére tudnak ragaszkodni is! Nem is kicsit! :D


Hűűű evuci3. Nem tudom, én egyelőre nem koplaltatom a kutyámat, bár ilyenről én is hallottam, hogy heti 1x no kaja.... erre én is kíváncsi vagyok!!!!

417. evuci3
2010. aug. 8. 06:18

Sziasztok!

Egy szintén kutyás kollégám szerint hetente egyszer koplaltatni kell a kutyát, azaz semmit nem kaphat enni csak inni. Ez jót tesz az emésztésének. Ti ezzel egyetértetek? Ő így csinálja.

416. 119a4bf976 (válaszként erre: 414. - 75596a56f2)
2010. aug. 7. 20:34
Épp az elmúlt hétvégén vitatkoztam a férjem egyik barátjával erről. Itt voltak nálunk, és folyton leszólta a macskáimat. Már az sem tetszett neki, ha ránéztek, pedig kint voltunk a teraszon, és csak a kajálásnál jöttek oda hozzánk. Jött a hülye sztereotípiákkal, hogy a macskák nem a gazdájukat szeretik, csak hogy enni kapnak tőlük. Én meg mondtam neki, hogy csak azért mond ilyet, mert nem ismeri a macskákat. Elmagyaráztam neki, hogy a macskák épp olyan inteligensek, mint a kutyák, csak épp egészen más a természetük. De pont annyit lehet nekik tanítani, mint a kutyáknak. Én velük is szoktam beszélgetni, és már sokszor bebizonyosodott, hogy minden szavamat értik, amit nekik mondok.
2010. aug. 7. 16:10
Na! Tettem fel egy Mix-et a régi cicákról!!! :))
2010. aug. 7. 16:04

Vidultam, értettem, már jobban vagyok Kat! Kialudtam, bár ezt nem nagyon lehet... :(( Mindegy, tovább lépek az ebem segítségével! :))))))))


Tegnap este még hatalmas birokpartit rendeztünk, amit inkább ő élvezett én meg lefáradtam. lassan úgy érzem, hogy egy póni(ló)kutyával küzdök, olyan erő van benne. :)


Oh, igen elgondolkodtató ez az IQ szint... hm.... szerintem is lehet benne valami, és Kat, valóban jó fejek a kutyáid! hehe tetszik a pofázmányuk, meg úgy az egész felépítésük, engem igazán a skót juhászokra emlékeztetnek... csak kisebb termetben.


Hűűű Kjmarta, nekem az első cicóm 17 évig élt velünk 11 éves koromban kaptam, tehát sok mindent kibírt mellettem. Aramisznak hívták és imádtam!! Ő is fekete-fehér volt, teszek majd fel képet róla! A másik cicám Gordon, ő még a párom előtt volt, őt sajnos megmérgezték, de én azt vallom, hogy a cicákból is simán ki lehet hozni egy magas fokú intelligenciát, csupán foglalkozni kell velük becsülettel!! :D

413. Casia (válaszként erre: 410. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 7. 07:25

:D :D :D :D

Hogy erre nem gondoltam!! :D

412. 119a4bf976 (válaszként erre: 378. - 75596a56f2)
2010. aug. 6. 19:59

A nagypapám nevezte a cicáját csizmás kandúrnak, merthogy csizmás volt, és kandúr. A becsületes neve Cecil volt. Aztán meg az én cicám, Döme, aki szintén fekete-fehér volt, rendelkezett két papuccsal, egy zoknival és egy harisnyával, amihez még harisnyatartó is tartozott.

Egyébként tényleg igaz, hogy az állatok a gazdáikra hasonlítanak. Talán azért, mert mi neveljük őket. Vagy épp fordítva.

Mindenesetre éppen ezért mondom mindig, hogy bár nagyon imádom az írszettereket, de sosem lesz ilyenem. Ha egy ilyen infantilis kutyát összehozna a jó sorsa egy ilyen infantils gazdival, abból sok jó nem sülhetne ki.

2010. aug. 6. 19:21
sziasztok írtam a kutyások ide fórumba légyszi olvassátok el!
410. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 409. - Casia)
2010. aug. 6. 18:29
Szerintem tök egyértelmü. Wellnessben utazik.
409. Casia
2010. aug. 6. 18:01
Mázli fél délután egy óriási gödörrel dolgozott. Azt hittem, alápincézi a garázst, vagy valami, de nem. Kiásta, bevonult a házikójába aludni, majd jött a felhőszakadás, ami langyos vízzel föltöltötte lyukat. Őkelme azóta pocskol benne. Mit ne mondjak, a bundácskája színe jelentős változást mutat. :D
408. 6cab8968c9 (válaszként erre: 383. - D6b71af9a8)
2010. aug. 6. 17:33
Nem lesz olyan a kutyád ne aggódj. :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook