Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

17. Spiritus (válaszként erre: 14. - 75596a56f2)
2010. júl. 22. 13:03

Na azért van rossz kutya :) az én kutyáim közül az egyik :) Vittük kutyaiskolába is, ott is elmondták, hogy rossz kutya nincs, és majd hívnak ha indul új tanfolyam.....ennek egy éve már :)

Szegénykém olyan gyógyszert szed ami mentálisan is befolyásolja...ergo rémálom vele minden kimozdulás...de azért megtesszük nincs mese :) Egy évezred volt megtanítani pl autóban utazni...de ma már megy. Bízunk abban, hogy majd öregszik és picit lenyugszik, nem akar majd mindenkit megölni (legalábbis minden kutyát). Szóval rossz kutya van. Még az ilyen kutyanevelős tv-s műsorokban is néha van, hogy azt mondja a nevelő altatni kell nincs mese.


Csak azért írtam le mert én se gondoltam volna korábban...aztán az élet jó kis tanítóleckét adott.

2010. júl. 22. 11:17

Nekünk kicsi kertünk van, de ha hatalmas lenne, akkor is vinném naponta hosszú sétákra a kutyáimat. Nagy a nappalink, de asszem, megbolondulnék, ha a nappaliban kéne leélni az életemet. Pláne láncon, mert "legvégsö eset" forog fenn, ahogy a cikk írja.... Nane.... Nincs legvégsö eset, csak gazdi, aki a könnyebb megoldást választja. Ezt ne vegye senki személyeskedésnek, nem célom senkit kritizálni, csak hangot adok a véleményemnek.


zsizsmizs: kullancs sajnos a kertben is lehet, a legtöbb, amit tehetsz, az egy jó kullancs elleni védelem...

2010. júl. 22. 10:12

Mi is gyakran vittük sétálni a kutyust, de mindig összeszedett kullancsot. Egyszer nagyon beteg lett tőle, majdnem elpusztult. Azután féltünk kivinni, mert mindig volt benne. Azóta ő sajnos elpusztult, most egy kiskutya boldogítja a családot. :) Nagy a szerelem. Szeptembertől apu jár majd vele kutyasuliba is, azt az előző kuty is élvezte.

Egyébként tényleg szeretnek sétálni, hiába van nagy udvar.

2010. júl. 22. 10:03

Sziasztok!


Nekünk egy kaukázusi-németjuhász kutyusunk van, most 4 hónapos és 1 hetes. Nekünk is nagy kertünk van, úgy, hogy elvan a kis kópé, viszont mi is szoktuk vinni sétálni. Kell, hogy egy kicsit szocializálódjon, érzékeljen más környezetet, és ne csak azt a teret, amiben él! Szerintem minden kutyával foglalkozni kell! Rossz kutya nincs, csak igénytelen gazdi!

Egyébként tünemények tudnak lenni!:D

2010. júl. 22. 09:18
Én azt gondolom, hogy akármekkora is a kert a kutyának szüksége van a "kinti" életre is. Mi is vidéken élünk nagy kerttel, de azt a boldogságot ami látszik a vizslánkon és tacsinkon amikor kimehetnek az mindent megér. Sajnos az utcánkban csak mi visszük ki, a szomszéd kutyák irigykednek is (megőrülnek ha meglátnak mást az utcán). Csak sajnálni tudom őket. Szükségük van más közegre, látnivalóra, illatra, hangokra.
12. pviki
2010. júl. 22. 08:55

Én naponta kétszer viszem sétálni az ebem. :) Reggel 6-kor meg este 7-8 körül, amikor már jó idő van. Azt sem bánom, hogy miatta korábban kell kellnem egy órával, mert megéri minden vele töltött perc. Nagyon szeret mászkálni, vagy csak kiülni egy padra és nézelődni.


Amikor esik akkor tudja, hogy nem megyünk, de ha eláll, rögtön "szól" hogy most már mehetünk, nagyon édes pofa. Imádom. :)

11. Kamillka (válaszként erre: 7. - Rozália)
2010. júl. 22. 08:41
A Gellért hegyen több ember hagyja ött az ürülékét mint ahágy gazdi a kutyája után. Mindenhol vannak olyan kutyások sajna, akik nem szedik össze a kakit, de szerncsére nem ez az általános! Az udvaráról sem szedi össze mindenki, hiába az övé...
2010. júl. 22. 07:28
Szerintem minden esetben kell a kutyát sétáltatni.Én is egy faluban lakom,ahol senki nem viszi sétálni öket,csak mi.Rosszalóan néznek,mert a kutyák ugatnak,de nem foglalkozom veük.3 csivavám van,és egy német dogom.Nem könnyü sétáltatni az igaz,de már kezdi élvezni.Eleinte két méter után lefeküdt,ugy kellett hazahuzni,mert még felálni sem akart,aztán két három ilyen alkalom után,ha meglátta a porázt,már tudta mi lesz,és boldogan jött.Csak az az egy baj van,hogy eddig ki sem akart menni a kapun,még ha nyitva is volt,most meg,,ha kinyitom a nagykaput hogy kiálljunk a kocsival,ugy kell behúzni.Ez viszont nem jó,de majd megtanitom rá. A kutyapiszkot én is összeszedem,még az udvarrol is,hisz nem akarok belelépni.Nehezen viseli a meleget,mint minden kutya.Nekem bejön a lakásba,lefekszik a nappaliba egy sarokba,onnan fel sem kel,csak ha szomjas vagy éhes,meg persze ha jön valaki.:)Na csak pár szót akartam irni,és ez lett belöle.Imádom a kutyákat..
9. Spiritus (válaszként erre: 7. - Rozália)
2010. júl. 22. 06:28

Szerintem sokan összeszedik a kakit... vagyis nem ismerek olyat aki nem....


Mi is egy faluban/községben lakunk, soha nem látom, hogy más kutyátsétáltatna (legalábbis az utcából) de attól én még próbálom minél gyakrabban. Bár amerre járunk könnyen van sár így esős időben nem lehet, és nyáron a nagy melegben pedig nem nagyon bírják a kihívást, tehát van, hogy több hétig csak a kert marad, de amúgy lakásban vannak tartva.


Szóval sétáltatni kell, akármilyen hülyének is néznek.... és egy kutyával ez csak azért lehet nehéz, mert nincs hozzászokva és nem is tudja, hogy hogy kell viselkedni séta közben...

2010. júl. 22. 04:57
sajnos már nincs kutyám, pedig nagyon szerettem őket. Mindkettő rövodszőrű vizsla volt....
7. Rozália (válaszként erre: 3. - Ad04b33206)
2010. júl. 22. 04:48

Én összeszedem a kutyagumit az udvaron. Már csak az unokák miatt is, hogy bele ne lépjenek. És itt a faluban több helyen is láttam, hogy ezt teszik.

Aki sétáltatja - akár faluban, akár városban a kutyáját, az szintén összeszedi a kutya piszkát szerinted? Jó, szerintem te összeszeded, de ez egyáltalán nem általános még.

2010. júl. 22. 04:41

Nekünk német juhászunk van. Hatalmas a füves udvar, az egész az övé. Nem tesz tönkre semmit. Ásni csak akkor szokott, ha van "felesleges" csontja, amit el akar tenni rosszabb napokra. Egy icipici faluban lakunk és enyhén szólva is feltűnést keltenénk, ha sétálni vinnénk. Arról nem beszélve, hogy az egész utca kutyái megőrülnének, ha kutyával mennénk ott végig. Másrészt, szerintem kikívánkozna olyankor, amikor mi nem szeretnénk, hogy elmenjen. Pl. párzási időszakban. Az pedig veszélyt jelenthetne esetleg másokra nézve... Mi sokat foglalkozunk vele, nagyon szeretjük és ő is nagyon szeret bennünket. Imád pl. autózni, de mivel ő a mi őrző-védő ebünk, akkor van szolgálata, ha elmegyünk otthonról és senki sem marad a házban.

Itt senkit nem zavar, ha egy kutya ugat. Pl. jön a postás, az újságos, lovas kocsi megy az úton, esetleg megáll valaki a házunk előtt. Az a dolga, hogy ugasson. Egyetlen hely van, ahol "kijárt" útja van, ott fű se terem, az az utcafronti kerítés mellett van végig, mintegy 25 m-en. Szerintem fegyelmezett, mert a ház előtti kiskert egy cca 60 cm-es, jelképes kerítéssel van elkerítve, oda simán be tudna ugrani, de tudja, hogy nem szabad. A lakásba is volt bejárása, de mióta megvannak az unokák, erről leszoktattuk.

2010. júl. 22. 00:08
A kis kutyánké volt az egész kert, udvar. A művelt területre nem lépett rá, virágot, bokrot, cserjét kikerülte. Imádott sétálni, de az volt a baj, hogy minden kutyával szembe mert volna szállni, s ilyenkor ölbe kellett kapni. Ő sima szőrű tacskók leszármazottja volt, de sajnos selyem szőrű tacskó. Óriási bundája miatt nyáron vizes kendő a nyakában, fején szintén, magának ásott hűsítő gödröt a háza mellé, ott pihent. Ha már megzörrent a póráz, szűkölt, hogy megyünk. Ha kocsiajtó kinyílt, már be is ugrott, mert szeretett autózni is. Ám csak + ventilációval bírta. Vizet mindig vittünk magunkkal, meg tálat is. Eleinte éjjel nagyon ugatott, míg rá nem jöttünk, hogy sünök vannak, azokat ugatja. Áttettük a szomszédba a sünöket, csend lett. Éjjelente meg bent aludt, bezárva, de ott szabadon a garázsba. Bal hátsó kerék mellé húzta a rongyait, ott volt a kedvenc helye.
2010. júl. 21. 23:47

Szerintem szoktatás, nevelés kérdése.

egy kis korcs, nem fajtiszta Pamacsom van. Az egész udvar az övé. Egy helyre jár a dolgát elvégezni. Ha bezárom a kennelbe nagyon ritkán pisil, a nagydolgát meg ott egyáltalán nem.

viszont "rongyizik"

Mindent megrág , ami az útjába kerül.nagyon kell rá figyelni.

A papucsokról úgy szoktattam le, hogy a nyakába kötöttem egy papucsot és leszokott egy nap után.

Nagyon nagy törődést igényelnek. Fekete a szőre, most a melegben szenved. Nappal elzárom, hogy ne szaladgáljon. Egy palack víz mindig be van fagyasztva és azzal hűsítem, simogatom vele.

Főleg este eszik nyáron.

Minden mozdulatom lesi, állandóan velem van.

A virágaimat szinte átugorja, annyira vigyáz rájuk.

2010. júl. 21. 22:29
bocsi, de szerintem minden kutyat kell/kellene setaltatni. Mindegy hogy hol es hogyan van tartva. Nekik is szüksegük van erre. Arrol nem beszelve hogy egy olyan kutya aki setaltava van, nem piszkit az udvarba, mert az az elettere, es normalis esetben a kutya sem hasznalja ezt wcnek.
2010. júl. 21. 21:31

Nagyon jó lett a cikked!

Nekem Angol Bulldogjaim vannak,velük még nehezebb bánni mint a többi kutyákkal.Mondtam is sokszor, hogy ezek már nem kutyák, hanem bulldogok :D

Nappal ha meleg van, be kell sajnos zárni őket hűvös helyre, mert a nagy melegben hőgutát kapnak és elpusztulnak.De amikor eljön az este... akkor mit akiket rakétából lőnének ki, csak szaladgálnak és szaladgálnak..Jó nagy kertünk van, ezért sétáltatni nem szükséges őket.Egyébként sem nagy mozgásigényű kutyák.

2010. júl. 21. 21:08
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mivel jár egy kerti kutya tartása. Attól, hogy a kutya kertben van, még nem lesz sokkal kevesebb munka vele, mintha lakásban tartanánk. Ha erről elfeledkezünk, akkor jönnek az olyan problémák, mint hogy pl. a kutya mindent tönkretesz vagy egyfolytában ugat.

Ugrás a teljes írásra: Kutya a kertben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook