Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2010. aug. 2. 13:09

Na igen Csajok! Amikor rám néz az ártatlan boci szemeivel, és a hosszú szempilláival... egyszerűen elolvadok! Olyan kis okostojás feje van olyankor, amit nagyon meg tudok bügyörészni... Nem könnyű döntés ez az ivartalanítás, közel sem... :(


Talán ez vígazstal, hogy kanoknál rutin, és max. 3 napig viseli meg az ebet!

286. Nikike1988 (válaszként erre: 284. - Casia)
2010. aug. 2. 13:03
kanoknál nagyon rutin dolog ez.Bercit az altatás viselte meg de az csak 1napig tartott,aztán még kb 2napig furán ment de semmi különös nem volt
285. Nikike1988 (válaszként erre: 282. - Casia)
2010. aug. 2. 13:00

jaj ezt elképzeltem:DDDDDDDDDDDDDDD

de vicces lehetett:DDDDDDDDD

284. Casia (válaszként erre: 283. - 75596a56f2)
2010. aug. 2. 12:58
Tudom, hogy ajánlott, keverékeknél meg főleg... de nincs szívem kés alá küldeni a kis büdöst... :( Most "vau-vau-morr", nyisz-nyisz után meg "beü-beü-szűk"? Nem tudom... Pedig nem tervezünk kölyköket. Igaz, Mázlit sem tervezték. :D
2010. aug. 2. 12:54

Sziasztok!

Szomorúan olvasom Kat, amit írsz! :((( Azt tudom, hogy szukánál legalább egy tüzelést meg kell várni, a kannál nem tudom. Viszont azt mondta egy nagyon jó kutyaszakértő ismerősünk, hogy ha nyugodt természetű marad a kutya nagy korára is, akkor nem feltétlenül kell ivartalaníttatni. Ha ősszel nem is, szerintem megvárjuk a tavaszt! Még egyelőre nekünk is úgy pisil, mint egy kislány! :D De fogom figyelni, hogy ha már emeli a lábát, akkor ivarérett – ezek szerint!


Kösz Kat, az infót. Igen, én is úgy gondolom, hogy jobb lenne túlesni rajta, de már most egy kicsit összekavarodtam. Szerintem megvárjuk a tavaszt…, de ha úgy lesz, lehet, hogy a vénasszonyok nyara vége felé beütemezzük. :D

282. Casia (válaszként erre: 279. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 2. 12:36
Ami a lábemelgetést illeti, mi már profik vagyunk, csak néha elfelejtjük izgalmunkban. :) Ja, és Marci meg legalább két hónapig azt sem tudta fél éves kora körül, hogy ő fiú vagy lány. :) Először lekuporodott, de nem pisilt, mert eszébe jutott, hogy nem úgy kell. Felegyenesedett és felemelte a lábát, de így sem pisilt, csak gondolkodott egy ideig, hogy most hogy is kell. Végül visszakuporodott és kiengedte a fáradt olajat. Nagyon vicces szertartás volt. Aztán elmaradt a végéről a lekuporodás, majd az elejéről is, és és férfiasan aláírt minden szembejövő lámpaoszlopot. :) Mázlinál ilyen átmenet nem volt.
2010. aug. 2. 11:42

Három perce olvastam egy állatorvosi véleményt az ivartalanításról. Szerinte minél korábban, annál jobb, mert a fiatal szervezet jobban tolerálja az ilyesmit. Ezt most Greenlime-nak írom, mert már nem tudom, hol kérdezte, de biztosan idetéved elöbb-utóbb... :)


Szerencsére nálunk Bátor nem tud szökni, és a szerelmét pont ma ivartalanítják... :(

280. Nikike1988 (válaszként erre: 279. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 2. 11:36

értem:D

én örülök hogy viszonylag kicsi korában "túlestünk a dolgon" és nem bántam meg!

Az előző kutyám folyton szökni akart a csajokhoz és nem nagyon volt előtte akadály,akkor fogadtam meg hogy ha lesz egy másik kutyám akkor ivartalanítva lesz mindenképpen!

279. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 276. - Nikike1988)
2010. aug. 2. 11:03

Greenlime kérdezte valahol, valamelyik ilyen kutyás helyünkön :D, hogy mikor érdemes a kutyát ivartalanítani.


Nem hiszem, hogy örök gyerek marad, de nem hajkurássza majd a csajokat... :) Amúgy nem tudom, mennyiben lesz más, mint a nem ivartalanított fiúk.


Bátor kb. 9-10 hónaposan kezdte emelgetni a lábát pisiléskor, de még ma is van, hogy nem emeli.... már 16 hónapos... Ivarérett, de néha lusta... :D Szóval ez az emelés nem úgy jön, hogy ma még nem, de holnap már emelek. Szépen fokozatosan.... Jó ideig Bátorom csak a nagy fáknál emelgetett, ahol meg tudta támasztani a felelmelt lábát, így nem billegett... :) Vicces volt, de nem nevettük ki, csak magunkban... :D


Szóval Berci nincs elkésve!

278. Nikike1988 (válaszként erre: 277. - D6b71af9a8)
2010. aug. 2. 10:45

én sem tudom hogyan működik ez:D

persze nekem igazából tök mindegy hogy pisil:DDD

de azért ha valaki tudja írja már meg hogy is van ez?

Azt meg nem is bánom hogy nem jelölget mert az csak 1el több vitatéma lenne......

277. d6b71af9a8 (válaszként erre: 276. - Nikike1988)
2010. aug. 2. 10:43
Én úgy tudom, de nem akarok hülyeséget írni, hogy a kanok, akkor emelik a lábukat, amikor már ivarérettek. Ez egy ivartalanított kutyánál, nem tudom, hogy van.
276. Nikike1988 (válaszként erre: 272. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 2. 10:34

az enyém ivartalanítva lett már 3hónapos korában.A mi dokink ajánlotta hogy ilyen korán legyen elvégezve a műtét.

és akkor ő komolyan nem fog "serdűlni"?örök gyerek marad?:DDDDD

ja meg képzeljétek pisilésnél nem emeli fel a lábát:S nm is fogja?

275. Nikike1988 (válaszként erre: 269. - Casia)
2010. aug. 2. 10:32

hát igen:D

én azért mindig is próbálok szigorú lenni ha olyan történik nehogy a fejemre nőjön:p

de nálunk a párom a falkavezér legalábbis úgy néz ki,pedig ő sem az a hú de szigorú vagyok fajta de fene tudja lehet ő határozottabbnak tűnik Berci számára?ki tudja:) és valószínüleg azért is van ez így mert amikor az utcán egy kutya megtámadja BErcit(ami sajnos már rengetegszer előfordult) akkor a párom az aki elzavarja és szerintem ezért is őt tekinti "vezérnek"

Szerencsére rám is hallgat Berci és pórázon is simán irányítom ami nekem nagy szó mert itt egy több mint 30kilós kutyáról van szó én meg 60kiló vagyok és nem egy izmos csaj:p simán el tudna rántani!


húú ez az ölbemászás nálunk is volt vagyis van.Kicsi korában rengetegszer ölbe vettem:D

Én sokszor le szoktam ülni hozzá az udvaron aztán megbeszélem vele hogy csak a buksiját teheti az ölembe:D legtöbbször sikerül:p és mi a hintaágyon is szoktunk ülni:)leülök és Berci már huppan is fel aztán odafekszik mellém:DDDD nagyon aranyos:DDD

274. d6b71af9a8 (válaszként erre: 273. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 2. 10:01
:D
273. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 271. - D6b71af9a8)
2010. aug. 2. 09:58
Hehe... erre írtam Neked a nagykutyás fórumon... :)
272. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 270. - 75596a56f2)
2010. aug. 2. 09:57

Szia!

Rossz hír: ez még nem az igazi tinikorszak... az késöbb jön! :) (Bár egy ivartalanított kannál nem olyan vészes, igaz, nem tudom, ajánlják-e, hogy még a hormonrobbanás elött ivartalanítsátok.)


Jó hír: a párodnak igaza van! :) Nagyon határozottnak kell lenni, egyértelmüvé kell tenni a kutya számára, hogy hol a határ. Legyetek határozottak, egyértelmüek és következetesek, ennyi a titok.

271. d6b71af9a8 (válaszként erre: 269. - Casia)
2010. aug. 2. 09:51

Én is csak néha engedem meg Mentának, hogy az ölemben aludjon, pedig...annyira szeretem, amikor összegömbölyödik, a fejét a karomra hajtja, és szuszog.:)))) Már alig várom, hogy nagyobb legyen, és ki tudjam tenni az udvarra! Annyira imád kint lenni és önfeledten futkározni.:)))

Ami sajnos, mostanában elég veszélyes, mert első útja Maffihoz vezetne, én meg félek, mert be is fér hozzá, és nem szeretném, hogy Maffi rátaposson, vagy valahogy kárt tegyen benne.

Úgyhogy, most még a dolgát elvégezni, sem nagyon tudom kiengedni, mert az első, hogy ezerrel rohan hátra fele, és alig bírom elkapni.:((((

Nem tudom, mit csináljak, ma akarok venni neki nyakörvet, és pórázzal kivinni, amikor ki kell mennie. Legalább, amíg kicsit nem lesz nagyobb.:)))

2010. aug. 2. 07:46

Sziasztok!

Nálunk beköszöntött a tini korszak. Most éppen azt teszteli, hogy kinél meddig mehet el... :(( Harapdálás, morgás, vicsorítás, akaratosság, fütyülés arra, amit a gazdi mond.

Semmi mást nem tehetünk, ahogy a párom mondja: "Csírájában folytjuk el!"- muszáj!


De legalább már nem harapja a kezemet! :))

269. Casia (válaszként erre: 268. - Nikike1988)
2010. aug. 2. 07:19
Aha, itt szúrjuk el a nevelést, mi lágyszívűek... :) Annyira szerettem azt a korszakot, amikor egy pici élő, lélegző, pihe-puha bundácska befészkelte magát az ölembe és ott szunyált... Azt hittem, ez tartható állapot. Csak akkor kaptam észbe, amikor jött az ősz, a sár, eső, és egy húsz kilón jóval fölül lévő csatakos kis szörnyeteg ugrott lendületből a karjaimba. Nem egyszer tepert le, be kell vallanom. A napi három-négyszeri átöltözés után indult az ölbeugrásról való lenevelés. Magyarul: nem ülök ki az udvarra. :P Vagy ha igen, akkor összetekert reklámújság van nálam. Rengeteg fogy belőle. Mázli valamiért nagyon fél tőle. Pedig nem rá ütök, hanem mellé, valami olyan felületre, ahol jó nagyot csattan. :D
268. Nikike1988 (válaszként erre: 265. - Casia)
2010. aug. 1. 23:33

sokan mondják hogy elnövi és tényleg így ehet mert Berci is ritkán harapdál már:D

Hidd el hogy akit azok a kis tűhegyes fogak most is éppen harapdálnak az kis helyes pofi kárpótolja a sebekért:DDDD Én így voltam:DDDDDDD

267. Nikike1988 (válaszként erre: 264. - Casia)
2010. aug. 1. 23:31
:DDDDDDDDD
266. Nikike1988 (válaszként erre: 263. - 119a4bf976)
2010. aug. 1. 23:31

értem:D

megnéztem még egyszer:p hihetetlenül kedves pofija van:DDD

265. Casia (válaszként erre: 262. - 75596a56f2)
2010. aug. 1. 22:03
Igen, kinőheti. Mert végül nem hinném, hogy én szoktattam le róla. Nem volt semmi különösebb erre irányuló módszerem vagy stratégiám. És tényleg, Mázli is még tejfogas korában rágta buzgón az ujjaim, azután nem annyira. Most meg sehogy. Mondjuk ezzel nehéz vigasztalni bárkit, akinek azok a kis tűéles tejfogak cincálják a bőrét! :D
264. Casia (válaszként erre: 261. - Nikike1988)
2010. aug. 1. 21:59
Bizony! Étvágyért nem, csak kolbászért "megyünk a szomszédba". :)
263. 119a4bf976 (válaszként erre: 258. - Nikike1988)
2010. aug. 1. 17:09
Hát nagyjából 2 éves. Amikor hozzánk került, a doki azt mondta, a fogai alapján 8-10 hónapos lehetett.
262. 75596a56f2 (válaszként erre: 260. - Casia)
2010. aug. 1. 12:04

Sziasztok!


Hűűűű, ez a történet nagyon ismerős, mert Rolfi ugyan ezt csinálja velem!! :DD De örömmel hallom, hogy kinőheti a kutyus!

261. Nikike1988 (válaszként erre: 260. - Casia)
2010. aug. 1. 11:06

kicsi korában sokkal többet harapdált főleg mikor még tejfogai voltak...de most már sokkal ritkábban fordul elő és tudja ő hogy nem szabad csak néha muszáj bepróbálkoznia:DDDDDDDD


Nem semmik a szomszédaid:DDDDDD Ez olyan aranyos:DDDDDDD

a kis sunyi már biztos várja is a szombati kolbászt:DDDDDDD

260. Casia (válaszként erre: 257. - Nikike1988)
2010. aug. 1. 07:13

A harapdálásból kinő. Mázli kb féléves koráig azzal szórakozott, hogy hozott valami kis gallyat, befészkelte magát az ölembe (ez a végén már nagyon vicces és irtó kényelmetlen volt), és amikor az ágacskával végzett, megkereste a kezem, azt rágcsálta tovább. Már már ott tartunk, hogy ha játékból a kezem felé kap is, nem csukja rá a fogait. Szerintem tudja, hogy nekem az fájna.


Mondtam már, hogy minden szombaton sültkolbászt reggelizik? Ez számomra tegnap derült ki. A szomszéd néni meg a párja mindig három adagot sütnek, egy-egy nekik és egy Mázlistának. Tudtam, hogy hébe-hóba kap, nade hogy ez egy szertartás?? Tegnap épp akkor néztem ki rá, amikor megkapta az adagját, beszéltem pár szót a nénivel, így lepleztem le a "nagy kutyaetető" hadműveletet. :D Szerintem minden szombat hatalmas aranyozott betűkkel szerepel a naptárában.

259. Casia (válaszként erre: 248. - Nikike1988)
2010. aug. 1. 07:03
Még jó, hogy nem esett bajotok! Szerencsére még nem kerültem Mázlival hasonló helyzetbe, de Marcival annak idején többször is. Persze az ő esetében simán megoldottam: felvettem mind a 12 kilóját és a legközelebbi fal felé fordultam vele. Az én hátammal szemben már egy nagykutya sem olyan nagykutya. :D
258. Nikike1988 (válaszként erre: 256. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 22:41

értem:D

nagyon jól áll neki ez a név tényleg:D találó:DD

ő mennyi idős?

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook