Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
527. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 526. - Casia)
2010. aug. 10. 20:49
Nálunk is a labda meg a frizbi a motiváció 75 %-ban, de mégsem elégednek meg bármivel... Föleg Bátor... Ha valami nehezebbet akarok töle, akkor csirke vagy labda, semmi más...
526. Casia (válaszként erre: 525. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 20:44
Mivel mi már egy ideje csak dicsérettel működünk, szerintem kb bárminek nagy sikere lenne! :D
525. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 523. - Casia)
2010. aug. 10. 20:41
Nekem harapnak a felkockázott kutyakolbira is, De a sláger a csirke... Ezt viszont csak suliban kapják, vagy ha nagyon tréningezünk.
2010. aug. 10. 20:37

Nem tooom, én továbbra is az "egyszerűség" mellett szavazok, talán azért, mert mi megtudjuk oldani az életet a síp nélkül is. :)


Ohhh, jutalom falat??? Bármi jöhet nálunk, ami hétköznap nem kerül a táljába, és aminek különleges a bukéja! :)

523. Casia (válaszként erre: 522. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 20:31
Akkor az virsli lesz. Enyhén füstölt, roppanós, mert ízlése az van Gyomros Úrfinak! :D
522. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 521. - Casia)
2010. aug. 10. 20:23

:)

Nem jönnek gyorsabban vagy lelkesebben, mint sima füttyre, de néha muszáj bevetni, mert nem tudom, hallanák-e a sima füttyszót.

"Terepen" én amúgy is olyan jutalomfalatot tartok magamnál, ami csak úgy, otthon, nem esik le nekik... :)

521. Casia (válaszként erre: 520. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 20:20
A talántól eljutottam a tutibiztoshótziherig. Veszek egy sípot! Hátha engedelmesebb lesz visszahíváskor!
520. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 519. - Casia)
2010. aug. 10. 20:16

Elsö kutty elsöre húzta a fülét, második egyáltalán nem.

Elsö kuttyal azt csináltam, hogy valami extra kaját elökészítettem (asszem, akkor az sajt volt, mindegy, olyan legyen, amiért ölni tudna, és nem kap minden nap), halkan belefújtam a sípba, és már tömtem is a szájába a kaját. Ezt kb. 4-5-ször, néhány óra múlva mnegint, a következö alkalommal meg már élesben, sétálva, amikor kb. 5 méterre volt tölem. És így, szépen fokozatosan... Nem kell sokat gyakorolni, maradjon a kaja különleges. Nekünk tényleg hasznos, mert vannak olyan bokros, fás legelök, ahol el tudom öket engedni, és néha elkolbászolnak. Általában nem is messze, csak nem látom öket a bokroktól... :)

519. Casia (válaszként erre: 514. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 20:11
Mondasz valamit. Talán beszerzek egyet. Csak meg ne ijedjen tőle butuskám! :D Nagy hős tud ám lenni!! ;)
518. Casia (válaszként erre: 513. - Nikike1988)
2010. aug. 10. 20:08
Hát, engem nemcsak majdnem szokott felborítani. Van is erről yt-on egy videó, asszem már mutattam nektek. Hozza a labdát, és nekemrohan. :D Kis dilis! Próbálom leszoktatni róla. Már csak elvétve fordul elő, de annó mindennapos volt.
517. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 516. - 75596a56f2)
2010. aug. 10. 19:00

Bátor soha nem is lesz 19 kiló! :) Most olyan 17-18 körül van, ennél tovább biztosan nem megy... Hehehehehehehe....


Kutyasíp... döntsük el, melyikröl beszélünk! :) Ha a számunkra nem hallhatóról azt mondod, nem szimpi, megértem, bár nem árt a kutyának. Viszont Nektek valószínüleg nincs is rá szükségetek, hiszen nem fogtok olyan kiképzésben részt venni, ahol kellene (terelés, vadászat stb...).

A hallható síp (majdnem olyan, amit kisdobos korunkba a vállunkra csatoltak) hasznos lehet még nem terelös vadászós gazdiknak is, ha úgy kell hívnod a kutyát, hogy nem lát téged és messze van. Ugyan úgy müködik, mint amikor fütyülve hívod. Csak hangosabb.


A klikkernek a síphoz semmi köze, az egy kiképzési segédeszköz, vagy mi. A síppal nem képzel, a sípjel maga a vezényszó... Jó dolog a klikker, de csak akkor, ha jól használja az ember lánya. Ellenkezö esetben még össze is zavarod a kutyát.


A pisi megvolt, de még tartozom nekik egy lasztizással... és még mindig esik.... Emmigráltam volna inkább Hawaii-ra! :D

2010. aug. 10. 18:44

Köszönöm Nikike, aranyos vagy! Hát igen... párom szombaton mérte cirka 19 kg a kis husom falatja! :DDD


Lehet, hogy igazad van Kat! Lehet, hogy érdemes a kutyasíp, abban az esetben, ha már túl messze van a kutya??? Azt hiszem, akkor is inkább a kézjelet választanám! Bár... ha háttal van nekem a kutya és nem lát, akkor a kézjelzéssel fittyfenét érek! :S

Nem toom, nekem annyira nem szimpi ez a kutyasíp, akárki akármit is mond!


Ez a klikker jobban tetszik!! :D

szakadó esőben pisilni! Na az is pompás lesz számotokra Kat! :D

515. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 512. - Nikike1988)
2010. aug. 10. 18:00
Van egy könyv is, nem olvastam, de állítólag nagyon jó. A kutya.hu-n megtalálod, nem írom ki, a végén még reklámnak nézik.
514. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 511. - Casia)
2010. aug. 10. 17:53

Ha nem akarsz vele vadászni, akkor nem is kell... A hallható viszont tényleg jó lehet, ha tudod olyan helyre vinni, ahol szaladgálhat akár töled messze is. És rá lehet tenni a kulcstartódra.


Tudom, milyen, amikor messze van a kutya, és pánikol az ember. Nem szabad! Megérzik.

Viszont jó játék elbújni elöle... :)Be egy fa mögé, ahonnan tudod lesni, és amikor látod, hogy elkezd keresni, és már kezd pánikolni, akkor kiugrani a fa mögül hogy "hellóittvagyokhiányoztam?". Föleg kölyökkutyáknak jó tréning, megtanulja, hogy fél szemmel mindig a gazdit kell figyelni. És úgy de úgy örülnek, amikor megvagy!

513. Nikike1988 (válaszként erre: 511. - Casia)
2010. aug. 10. 17:27
MÁzli is képes neked futni teljes erejéből? Berci néha ezt teszi:D majdnem felborít:O
512. Nikike1988 (válaszként erre: 510. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 17:26

majd beszerzek 1et:) Megtetszett a dolog:P

van egy oldal most találtam ,Klikker.hu ott elvileg mindent leírnak:)

511. Casia (válaszként erre: 507. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 17:22
A nem hallhatóról beszéltem. És én sajna nem vagyok olyan bátor, hogy messzire engedjem... Talán később, majd. Amikor nagyot fut, mindig aggódni kezdek, hogy nem áll meg, vagy nem jön vissza. És kiabálni kezdem a nevét. Akkor megfordul, és olyan jó érzés, amikor látom, hogy teljes erejéből felém rohan! Na az már nem, amikor megérkezik... :D
510. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 505. - Nikike1988)
2010. aug. 10. 17:08

A klikkerröl csak angolul meg hollandul van anyagom, de van valami magyar nyelvü oldal is a neten. Nem a jutalomfalatot helyettesíti, hanem így mondod el a kutyának, hogy amit éppen csinál, az neked nagyon tetszik.

Az a lényege, hogy egy semleges hangot használsz a kutya által produkált magatartás megerösítéséhez. (Nagyon röviden azért jobb a klikker, mint az emberi hang "nagyon jóóóóóóóó kutya!!!" felkiáltása, mert minidig egyforma (a hagod nem, és a kutya ezt érzi, ha az emberek nem is), és pontosabban tudod megjelölni vele azt a magatártást, mozdulatot, amit elvársz a kutyától.)


Pl.: ha csinál valamit a kutyád, több mozdulatot egymás után, és te rákezdesz, hogy mennyire nagyon jó kutya vaaaaagy!, és teletömöd jutifalattal, akkor a kutya nem fogja tudni, hogy miért van megdícsérve, melyik az a mozdulat, ami most ennyire tetszett a gazdinak. Csak akkor, ha az adott magatartás jól elhatárolódik a többitöl.



Nem is az ajtónyitás volt nálunk az utolsó... Lunával használtam a meghajláshoz. A kaját toltam be a földön a mellsö lábai közé, próbáljátok meg, meg fog hajolni a kutya. :) Csak az én kiskutyám nagyon gyors volt, és mindig rögtön le is feküdt. :) Ezért elövettem a klikkert, és klikkeltem, amikor még csak a két mellsö lába volt a földön igazi meghajlós pozícióban. Így tanulta meg, hogy mit is várok töle.


Most viszont megyünk pisilni... Szakadó esöben.... :(

509. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 506. - Nikike1988)
2010. aug. 10. 16:56
Nem figyel rá jobban, de hallja. A Te hangodat lehet, hogy már nem.
508. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 496. - 75596a56f2)
2010. aug. 10. 16:53
Szrencsére ez a húzás nálunk tényleg nagyon ritka, és csak akkor fordul elö, ha egyedül viszek két kutyát. :)
507. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 497. - Casia)
2010. aug. 10. 16:52

A síp nem nevelésre való, hanem sípjelet használsz a vezényszavak helyett. Amikor a kutya 250 méterre van töled, akkor a síppal le tudod fektetni pl, de kiabálva már nem nagyon... Nem bántja a fülüket. :)


Elöször megtanítod a kutyának a fekszik parancsot, utána kapcsolsz hozzá egy sípjelet. Ettöl meg húz a kutya, ha nem neveled le róla, de ugyanúgy lefekszik, ha mondod neki, mint amikor "sípolod".

506. Nikike1988 (válaszként erre: 504. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 16:52
szerintem is jó az hogyha egy nagy területen síppal hívod vissza a kutyát:) mert erre biztos jobban odafigyel..szerintem
505. Nikike1988 (válaszként erre: 502. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 16:51

aha értem:)Szóval nem kell állandóan használni:)

és ez hogyan működik pontosan? A jutalomfalatot helyettesíti?

504. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 495. - Casia)
2010. aug. 10. 16:49

A kutyasíp alatt a rendes, emberek számára is hallható vadászsípot érted, vagy azt, amit a mi fülünk nem érzékel?


Mi használunk sípot behívásra (vannak olyan sétálós helyek, ahol hagyom bátran, hogy a kutyuk eltávolodjanak), de csak ennyi. A hallható változatot.

Ha valaki vezényszavakat akar síppal helyettesíteni, az is tök jó, de az inkább terelésnél vagy igazi vadászkiképzésen hasznos.


A síp egyáltalán nem árt a kutyának.

2010. aug. 10. 16:47

Greenlime néztem a képeidet:O

Jaj annyira szép ez a kutya:)gratulálok hozzá:) Annyira különleges szerintem:D de ahogy nézem már most nem kicsi:) Nagyon nagy kutya lesz szerintem:)

502. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 491. - Nikike1988)
2010. aug. 10. 16:46

Van klikkerem, ha jól használja az ember, akkor nagyon jól müködik. Kezdheted felnött kutyával is.

Én nem használom minden nap. (Két kutyával egyszerre néha nehéz, illetve nem is mindig áll kézre - ezt most nem tudom másként megfogalmazni -, de pl. legutóbb az ajtókinyitást klikkerrel tanulta Bátor.)

501. Nikike1988 (válaszként erre: 495. - Casia)
2010. aug. 10. 16:44

nekünk van kutyasíp.Régebben használtuk is :) 5perc alatt megtanulta...de most hogy mondod jó ideje nem is használtuk:S

Szerintem már nem is emlékszik rá

500. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 490. - Casia)
2010. aug. 10. 16:42
Arra céloztam, hogy néha ásson más irányba is, ne csak Kínába! :)
499. Casia (válaszként erre: 498. - 75596a56f2)
2010. aug. 10. 15:30
Ezzel én is így vagyok. És akkor hallgathatom a dumát (szerencsére nem túl gyakran), hogy Mázlista túl akaratos, és meg kell törni. Megtörni? Nem tudnék tükörbe nézni. Na mindegy, csak pont ma futottam össze vele, és ilyenkor kicsit jobban foglalkoztatnak ezek a dolgok. Tudom, ostoba, nem is kéne figyelnem rá. Fogalmam sincs, miért hiszi, hogy a jó gazdi abból áll, hogy a kutyának parancsolgat. Ami engem illet, igenis szeretem, hogy ilyen kis bolond a szentem. A mai saras sztori is egy jó emlék, nem fosztanám meg őt az ilyen örömöktől. És ha ki kell mosni a ruhám? Hát istenem, akkor kimosom... Zavar, ahogy a kutyáival bánik. Rendesen eteti őket, jó helyük van, de otthon az ilyen? Na hagyjuk, mert megint csak felmegy a vérnyomásom.
2010. aug. 10. 15:25

Az már nem emberi, vagyis nem ebecskei! :D Én csak arra alapozok Casia, hogy az én fülem sem örül, ha magasabb frekvenciáju fura zajt hall, akkor nem hisze, hogy a kutyának olyan jó lenne, főleg, hogy olyan érzékeny és 1000x jobb a hallásuk, mint egy embernek!!!


Továbbra is tartom, hogy én sem használnám!

Robot kutya?? Akkor minek az igazi??? Lelkük van nekik is!! Külön egyéniségek, a személyiséget kell fejleszteni és kihozni belőlük, hogy stabil és önbizalommal teli kutyusok legyenek, ne robotok!!! :SS

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook