Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

137. Nikike1988 (válaszként erre: 126. - D6b71af9a8)
2010. júl. 28. 23:42

Nagyon mérges volt a párom és egyből mondta hogy felejtős az hogy be lesz csukva!

Végülis reggel vissza sem csuktam hiába mondta anyós és egész nap kint volt de semmi rosszat nem csinált és anyós sem szólt.

Délután viszont mondtam neki hogy "látod hogy nincs is vele semmi gond?" de erre aztán jött minden.

Hogy ő nem ért 1et azzal hogy a helyén nem jó a kutyának mert van aki kisebb helyen tartja(kit érdekel más?)és hogy akkor kerítsünk el nagyobb helyet de az egész udvaron ne mászkáljon a kutya.Ne menjen a járdára mert az nem az övé:S,ha ő kimegy ne legyen ott mellette vagy mi?:S meg a virágok...

ja és mondta hogy ő nem utálja az állatokat de őt kerülje el mert ő megtartja a távolságot..(ez nekem olyan fura)

ááááááááá kész vagyok teljesen

136. Nikike1988 (válaszként erre: 118. - 75596a56f2)
2010. júl. 28. 23:35

igen én is azt mondom hogy nem csak a kutyának kell alkalmazkodni..

a "kedves sógor" meg úgy nézem próbálja inkább kerülni Bercit ma figyeltem..Remélem máskor is így van. Berci mondjuk furán viselkedik vele mert szerintem érzi hogy nem csípi...

Igen szerintem is hergelhette mert nem egy agresszív kutya..

Igen közös kutya és a párom is imádja.

135. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 134. - 119a4bf976)
2010. júl. 28. 21:46
Ne kérd hússzor, hanem taníts neki újat! Ha valamit tud már, attól nem fárad el! :) A leülést pedig igenis tartsa tovább! Ez jó nagy koncentrációt igényel, pont azt, amire szükséged van ahhoz, hogy lefáraszd!
134. 119a4bf976 (válaszként erre: 132. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 21:38
Ne is mondd, annyira imádom Őt tanítgatni. Sose unja meg, ha egymás után hússzor kérem, akkor hússzor ismétli el ugyan azt. Csak azt ne kérjem, hogy üljön le, mert az három tized másodpercnél tovább nem megy neki. Még le sem ért a feneke, de már újra ugrál. Sokszor, ha valamiért rászólok, hogy nem szabad, látom rajta, hogy remeg, annyira akarja, de csak figyel rám, és várja a következő kérést. Sokszor meglepődöm, hogy mire nem képesek. Én biztos nem tenném meg, de ők mégis engedelmeskednek.
133. ibolya1971.01 (válaszként erre: 130. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 20:39
KÖszi, meg is nézem :)
132. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 131. - 119a4bf976)
2010. júl. 28. 20:29
A buksiját kell lefárasztani, az okos kutyáknál ez a megoldás. Trükköket tanítani, keresösdit játszani... Tudom, ez idö... :(
131. 119a4bf976 (válaszként erre: 41. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 20:08

Nem igen ismerek itt olyat, akire nyudodt szívvel rábíznám a kutyáimat. A szomszéd fiát imádja, de Ő még kicsi. Mindenesetre a szomszéd a szívébe zárta a kutyust, mikor hozzánk került, mert végre enni kezdett a fia. Mesélte, hogy mindig úgy kellett könyörögni a gyereknek, hogy egyen egy pár falatot. Aztán mikor Elek hozzánk került, akkor Zolika kirakta a kisasztalt meg a kisszéket a kerítésünk mellé, és Elekkel együtt reggelizett. Egy falat neki, egy a kutyának. Azóta hajlandó enni a gyerek. Pedig nekik is van kutyájuk, de vele nem evett.

Viszont olyat nem tudok elképzelni, hogy Eleket valaki lefárassza. Annyi energiája senkinek sincs. A falu minden gyereke kevés lenne ehhez, mert Elek hiperaktív. És ráadásul imád csavarogni. Nem unalomból megy, hanem mert élvezi. Itthon sem unatkozna, mert itt van vele Morzsi, régebben Dorka is itt volt, és egyfolytában játszanak. Itt vannak a macskák, de még Fáta sem képes lefárasztani Eleket, pedig Ő tényleg mindent belead. Órákig tudnak kergetőzni. Illetve Fáta órákig kergeti a kutyát, az meg lelkesen szalad előle. De még fáradtnak sosem láttam.

2010. júl. 28. 20:02

Nem simered? Pedig nagyon jópofa! A lényeg, hogy a kutyus lefekszik az oldalára mozdulatlanul vezényszóra. Odáig fejlesztheted, hogy az ujjaddal pisztolyt formálva ráfogod a "fegyvert", azt mondod: bumm, és a kutty máris tetszhalott.


Ha a youtube-on a dog tricks play dead szavakat beírod, többszáz videót fogsz találni szerintem. Ha nem is többszázat, de sokat.

2010. júl. 28. 19:46
Kat07 most már kiváncsi lettem erre a tetszhalottas trükre !! :)
128. ibolya1971.01 (válaszként erre: 118. - 75596a56f2)
2010. júl. 28. 19:43
Aranyos vagy ,de a kutyusom nagyon rendes mikor vele vagyok ,igy nem kell rászolnom :) most jöttem be a kertböl ,kint voltam egész du, szinte végig velünk volt ,mint egy kis angyal :) Veteményes miatt lenn van kerités ,de ha nyitva hagyom magam után a kis kaput akkor sem jön tovább ,leül a kapuban és megvár.
127. 119a4bf976 (válaszként erre: 94. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 19:40
Dorkának csibéje volt. Egy pici plüss csirke. Aztán lett egyszárnyú csibe, aztán repkétlen csibe, aztán fej nélküli csibe. Lelkiismeretesen összevartam, ahol elszakadt, így végig csibézte a kölyökkorát. Döbbenetes volt, hogy mindig tudta, hol van. Ha kicsit rendbe akartam hozni a játék séróját (megvarrni) és nem találtam, csak szóltam neki, hogy "Dorka, hol a csibéd?" És már kúszott is be érte az ágy alá, vagy ahol éppen hagyta. És olyan édes volt, ahogy ott ült, és várta, hogy megstoppolva odaadjam neki.
126. d6b71af9a8 (válaszként erre: 121. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 19:30

Lehet, hogy igazad van, de egy próbát megérne.

Legalábbis, ha én lennék a srác helyében, én biztosan elbeszélgetnék az anyámmal. :)

125. 119a4bf976 (válaszként erre: 60. - Kat07)
2010. júl. 28. 19:11
Nálunk a nyakörv jött be, bár kipróbáltuk a hámot is Eleknél, de mire kettőt pislogtunk, miszlikekre szaggatta. Az egész udvar tele volt apró hám darabkákkal. Ő nagyon élvezte. Én meg nagyon nem. Bár lehet, hogy annyira tetszett neki, hogy direkt tépte szét, hogy legyen neki sok kicsi hámja.
2010. júl. 28. 18:21
Ez igaz, csak az valahogy személyesebb... :SSS
123. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 122. - 75596a56f2)
2010. júl. 28. 18:20

Csak annyi, hogy a "Kutyások ide!" helyett most itt lógunk... :)


Engem nem zavar, ha nem titkos a klub.... Úgyis az néz bele, aki kutyázik.

2010. júl. 28. 18:16

Hová kell vissza menni?? :)))))))))))


Mondjuk annyi, hogy jobban örülnék egy titkos klubnak, mint egy nyitottnak... :(( Nem tudom, Ti, hogy vagytok vele????

121. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 117. - D6b71af9a8)
2010. júl. 28. 16:15

Naja, de ettöl még nem fogja szeretni a kutyát....

Ha "csak" kötözködik, mert ha nem lenne kutya, akkor is belekötne másba, mert ez a heppje, akkor teljesen mindegy az egész, a családi idillnek vége.


Ha viszont tényleg a kutya zavarja, akkor hiába beszél vele bárki, ha le is áll a kötözködéssel, a kutyát még utálni fogja, és a feszültség marad.

:(


Tanítsd meg a tetszhalottas trükköt,így bármikor "lelöheti"... :) és vicces is. Szerintem.

120. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 119. - 6cab8968c9)
2010. júl. 28. 16:11
Vagy menjünk vissza, mégiscsak az a "miénk", nem? :)
2010. júl. 28. 14:56

Sziasztok,

Fórum - Kutyások ide! Itt olvastam hogy mindenki átjött ide, így én is csatlakoznék.

2010. júl. 28. 14:51

Ibolya sajnálom a kutyust! :(( Lehet, hogy érdemes lenne Kat07 tanácsát megfogadnod, és amikor ás, kapar, akkor lefoglalni, picit oldalba bökni és kibillenteni ebből az izgatott állapotból. Vagy akár valami játékkal elterelni a figyelmét!! Próba szerencse!! :D


A cicán még gondolkodom... még a páromat is szokatni kell a gondolathoz, viszont ha meglesz a kutyaház, akkor szerintem nincs akadálya, mert a cica be tud bujni a kutyaházba hozzá! :DD


Hát Nikike itt nem csak a kutyának, de anyósodéknak is alkalmazkodni kéne. Én úgy látom, hogy a kutya felé túl nagy az elvárás. Sajnos, én is tanácstalan vagyok! :((

Ha a sógorodat támadta, annak oka van! Szerintem is hergelhette, amit a kutya nem felejt!

Valahol igaza van Sirálylánynak! A párodnak kellene helyt állni, és anyucival egy kicsit elbeszélgetni!! Hidd el, hogy döntő szava van ebben a történetben azért neki is! Végtére is közös a kutyus, vagy nem??

117. d6b71af9a8 (válaszként erre: 116. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 14:46

Megnéztem a kutyusodat, nagyon édes.

Én úgy érzem, hogy ebben a helyzetben, a párodnak kellene a sarkára állnia, és kiosztani a kedves mamát és a kedves testvérkéjét!!!!!!!

116. Nikike1988 (válaszként erre: 114. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 13:07
tudom hogy senki em tud segíteni ebben de úgy kiakadtam:(:(
115. Nikike1988 (válaszként erre: 114. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 13:07

Nem bántaná azért de fél tőle ami számomra érthetetlen főleg hogy más kutyáktól meg nem.Na mindegy...ez a kisebb gond..

én is értem a virágokat de ez úgy érzem csak kifogás:( úgy érzem nem szereti a kutyákat pedig mindig azt mondta hogy szereti ő csak nem úgy..én ezt úgysem értem meg soha.NEkem a kutya családtag,barát,nem csak kutya aki ugat az udvaron:(

a trükk nem rossz ötlet bár nem hiszem hogy nagyon meghatná.

ő egyébként 42éves szóval nem egy idős nő..

de azért köszi hogy írtál.

114. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 112. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 13:01

Ha valaki cukkolja a kutyát, az jó ember nem lehet, én a helyedben sosem hagynám öket felügyelet nélkül, ki tudja, mire képes az ilyen...


Értem, ha mama kiakad a virágok miatt, de a leírtak alapján ha nincs virág, akkor is talál valamit, amibe beleköthet....



Nem tudok tanácsot adni... :(


Tanítsd meg valami trükkre, aztán mondd maminak, hogy csinálja meg vele, hátha elolvad... :) Mondjuk a tetszhalottast, az mindig nagy siker! Én még nem tanítottam meg, minidg elfelejtem... :(

113. Nikike1988 (válaszként erre: 111. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 12:43

Eszetlen néha a kutya de nem bánt:( csak még gyerek de már rettentő sokat komolyodott csak ezt nem veszi észre.

Meg egyébként is labrador,az agresszió távol áll tőle,

nem tudom de ebbe belehülyülök:(

Nem tudunk hova menni:(perpill

112. Nikike1988 (válaszként erre: 111. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 12:40

már próbáltuk összehozni őket és ideig óráig tartott...sajnos.

A "sógor" meg fél tőle és ezt egyszerűen nem értem.Azt mondja megtámadta holott soha senkit nem támadott meg.Láttam már hogy cukkolta a kutyát.Sőt azt is láttam hogy Berci a labdával a szájában vigyori fejjel ugrált a "sógor" körül ő meg majd összesz*rta magát:( Mindig azt csinálja amit mondunk hogy ne csináljon!

Anyós meg a virágai miatt...és mert nagy kutya és mert megnyalja és stb..szóval mindig van valami..


Igen ivartalanítva van (kan )

111. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 109. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 12:32
Vagy próbáld meg "összehozni" öket: valami finom nöi taktikázással érd el, hogy anyuci belássa, milyen édes és jó kutyud van (nem egyszerü, pláne, mert most jön majd a pubertáskor - vagy ivartalanítva van? Bocs, ha már írtad!). Vagy pedig lépj le. Tudom, könnyü mondani.... De ha nem juttok a dolog végére a mamával, akkor az a családi béke végét fogja jelenteni, és az senkinek sem jó...
110. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 109. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 12:29
én sem, sajnos....
109. Nikike1988 (válaszként erre: 108. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 12:16

nem látom a megoldást

:(:(

2010. júl. 28. 12:15

sziasztok.

adjatok tanácsot légyszi.

kb 5hónapja költöztünk ide a párom családjához(anyukája és bátyja)és hoztuk a kutyánkat aki most 9hónapos szóval akkor még kicsi volt.Előzőleg természetesen meg lett beszélve hogy jöhet.

de azóta csak a gondjuk van vele:(

Lett csinálva neki egy elkerített hely(11X3méter kb)azzal a címszóval hogy ha valami van be lesz csukva na meg éjjelre de most meg nem így akarják..

Sok virágot tönkretett ez tény és mindent rágott de már nem.

MOst hétvégén nem voltunk itthon csak a "sógorom" és kiengedték a helyéről(ami nagy csoda)és lerágott 2virágot unalmában mert ők nem játszanak vele és hát 2nap az 2nap...

Anyósom ma reggel azzal fogadott hogy nem engedhetem ki a helyéről csak amikor kint vagyok vele mert ilyen meg olyan.......

de tényleg már hónapok óta nem csinált ilyet csak most:(((mért utálja így?:'(

Sírással kezdtem a napot de kiengedtem és most is kint van de tudom hogy szólni fog érte.

Azt mondta csináljunk nagyobb helyet blabla:(

Én nagyon szeretem a kutyámat és a párom is:( nem zárom börtönbe!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook