Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

167. Nikike1988 (válaszként erre: 166. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 18:50
igen így van sajnos...
166. d6b71af9a8 (válaszként erre: 163. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 18:44

Persze, hogy értem. Én is laktam anyósnál, volt vita(nem kutya miatt), de persze, ott nem nyitottam ki olyan nagyra a számat, bár azért az sem volt kicsi, amennyire...:DDD

De természetesen, az ember másnál kénytelen alkalmazkodóbbnak lenni.

165. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 164. - 119a4bf976)
2010. júl. 29. 18:25

Hehe, aranyos vagy.... de nem vagyok szakember, én csak azt tudom megmondani, hogy én hogy csináltam. Persze, én is tanulom, tanultam valakitöl, de pl. ha az egyik módszer nem jön be, nem biztos, hogy tudok alternatívát javasolni.


Ha Elek szeret labdázni, akkor lehet, hogy nem is jutalomfalattal kell dolgozni, hanem labdával. Mi már sokmindent csinálunk azzal.

164. 119a4bf976 (válaszként erre: 150. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 29. 17:47
Köszönöm szépen, tudom, hogy már sokszor hallottad, de tényleg kincs vagy. Én abszolút amatőr vagyok kutyakiképzésben, sosem tanultam, csak magamtól csinálom, gondolom, a legkisebb mértékben sem szakszerűen. Ez az ül parancs tanítás például Dorkánál hasonló volt, bár őt nem nagyon izgatta a jutalomfalat. Ő mindig mindent simogatásért csinált. Eleknél meg Dorka segített. Amikor Elek hozzánk került, úgy csüngött Dorkán, mint egy árnyék. És két nap múlva észrevettem, hogy amikor Dorkát leültettem, akkor Elek csinálta utána. Egy csomó mindent úgy tanult meg, hogy Dorkát utánozta. Most, hogy Dorka már nincs velünk, sokkal nehezebb a dolgom. Már egy csomó helyen keresgéltem, hogy mégis miképpen kell egy hiperaktív kutyát tanítani, de minden hol csak annyit találtam, hogy azt nagyon nehéz. Nekem kézzel fogható tanácsokra lenne szükségem. Azt hiszem, Te vagy az emberem :)
163. Nikike1988 (válaszként erre: 162. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 13:28

Nem semmi ez sem.

A kutya azért kutya hogy ugasson.Jesszus:S

Biztos érezte hogy a sógorod nem szereti őt.A kutyák megérzik ki az aki nem szereti őket!

Berci viszont még nagyon gyerek és így mindenkivel játszana mindenkinek viszi a labdát...(ezzel szerintem semmi rosszat nem tesz)

Pont azt mondtam a páromnak egyik nap hogy örülhetnek hogy a kutya még így is haverkodni akar velük pedig ők ilyen szemetek vele!


Képzeld ki van engedve Berci de anyósom nem szólt érte sőt megkért hogy figyeljek a kutyára amíg kiáll az autóval....

Igaz délelőtt nem is volt itthon úgyhogy nem történt csoda csak most asszem elfoglalt ahhoz hogy morogjon a kutyára...


Nálunk azért az a különbség hogy ez nekem nem hazai pálya úgymond mert csak pár hónapja költöztem ide és ez az ő háza...szóval érted..

162. d6b71af9a8 (válaszként erre: 161. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 13:13

A pincserem miatt én, hányszor üvöltöttem a sógorommal! Annyi előnyöm volt, hogy én voltam hazai pályán, mert itt nálunk történt. Mert ő utálta, hogy a kutya mindig ugat, ezért már az elején állandóan kergette, rugdalt felé. A kutya annyira megutálta, hogy senkit, még egy vadidegent sem ugatott annyira, és olyan kitartóan, mint őt.

Nem egyszer volt, hogy láttam, hogy rúg a kutya felé, meg mondta, hogy nem látom, úgyis agyonveri, meg felemelt valamit az udvaron, hogy rácsap a kutyára.....úgyhogy, mikor láttam, hogy bűntani akarja a kutyát, akkor az udvaron kiabáltam vele, hogy ha valami nem tetszik ott a kapu, kívül lehet fáradni, és nem kötelező bejönni többet(párommal közösen melóztak itt nálunk)! Ha pedig a kutyának a legkisebb baja is lesz, fel fogom jelenteni, mert tudni fogom, hogy ő csinálta vele, és tanúim vannak, hogy mennyire utálja szegény kutyát.

Aztán annyit elértem, hogy már nem bántotta, inkább elviselte, hogy a kutya szinte odacsípjen neki. Ja, és egyszer nyilvános helyen, is ráüvöltöttem, mert azt mondta, hogy úgy agyon rúgom ezt a dögöt, hogy összehugyozza magát.

Na, nekem nem kellett több, kinyitottam, a nem kicsi számat..... Azt mondta, hogy én milyen vagyok, mert én nem csak otthon kiabálok, hanem, ahol más is hallja, ott is megszégyenítem. Mondtam, neki, hogy érdekes, de ezt csak te hozod ki belőlem, és talán meg is érdemled. És ha kell, legközelebb sem fogom be a számat!

Úgyhogy, engem ennyire nem érdekel semmi, és senki, ha a kutyámról van szó! :DDDDD

Bár, lehet, hogy ez rossz tulajdonság, de ez van. :)

161. Nikike1988 (válaszként erre: 158. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 12:56

:DDDDDDD

Én is csapnék patáriát de nem szeretnék balhét.NOrmálisan megmondtam nem egyszer a véleményemet anyósnak de szemben áll az övével...


JA egyébként a "sógorral" már egyszer összevesztem a kutya miatt..Leordítottam a fejét és csak nézett de nem vitatkozott mert szerintem tudta hogy igzam van..

2010. júl. 29. 12:31
Komolyan elszorul a szívem, ha ilyeneket olvasok!
2010. júl. 29. 12:31
Gratulálok Nikike az anyósodhoz. biztos csupaszív asszony! :((
158. d6b71af9a8 (válaszként erre: 155. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 12:27

Azt már én is megkaptam, hogy a kutyának több tisztelet van nálam, mint egy embernek. Na, igen - mondtam - mert a kutya megérdemli!!!! Hát, annak az arcát kellett volna látni, akinek mondtam.:DDDDD


Direkt ki az utcára, aztán még ki is engedte. Hát ehhez már csak annyit fűznék hozzá, hogy egy fajta stílusom, azokkal szemben, akiket nem csípek. Azt hiszem, ha ez velem történne, sokszorosan jönne ez elő, és nem is leplezném. Én már olyan patáriát csináltam volna, hogy..... Tudom, hogy nem megoldás, de ha az elején megbeszéltétek, hogy jöhet a kutya, akkor mi a francnak veri most a víz???? Akár utálja, akár nem. De tudod, egy dolog biztos, Isten nem bottal ver!!!!!!!!!!!!!!! Vissza kapja ő még az élettől ezt sokszorosan.

Vagy a másik.....hogy kutya lesz következő életében, vagy patkány, vagy varangyos béka! :DDDDD Tényleg, ha már itt tartunk, talán macska volt az előzőben, és megette egy kutya...:DDDDD

157. Nikike1988 (válaszként erre: 156. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 29. 12:23

......

gondolhatod milyen mérges voltam...

156. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 155. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 12:21
Kedves egy hölgy ez a te anyósod.... és buta is....
2010. júl. 29. 12:03

Most jutott eszembe valami .

KÉpzeljétek el volt egy eset amikor anyósom elkezdett labdázni a kutyával ami fura is volt..2 szer 3szor el is dobta a labdát erre azt mondja most figyelj és kidobta az utcára a labdát direkt! A kutya teljesen megzavarodott mondja neki hogy keresd stb..aztán Berci szomorúan odaült elé és elkezdte löködni őt az orrával hogy kéri vissza.ő meg nevetett rajta (nekem nem volt kedvem nevetni)Aztán azt mondja hogy nem gondolod hogy majd én hozom be a labdát,majd kimész érte te!

Azt tudni kell hogy nem szoktuk kiengedni az utcára Bercit csak pórázzal mert megkergethet egy macskát vagy akár kimegy a főútra ami történetesen pár méterre van...a biciklisek után futhat bármi szóval nem szoktuk kiengedni egyenlőre és ezt ő is tudja.Mondom neki ne engedd ki!dede mindjárt visszajön.Kiengedte Berci odafutott a labdához megnézte és elkezdett össze vissza szaglászni ,futkosni,de még véletlenül sem be az udvarba.Láttátok volna a fejét.hiába beszélt neki Berci sz*rt rá. Akkor jött az hogy "NIKI szólj neki te " Azt hittem szétrobbanok !!!!!!!!!

2010. júl. 29. 11:57

Sziasztok! Oh, ibolya, ha a kertben szöszmötölök, akkor nekem is egy angyal! :DD

Tegnap 2x helyre kellett utasítanom, hogy tekintélyem legyen, mert elkezdte a nadrágom ráncigálni. Azt hiszem, kemény küzdelem lesz, de nem vagyok hajlandó megadni magam! Ma biztos lesz folytatása, mert ma megint kint akarok a kertben szöszmötölni.


Remélem, Nikike rendeződnek a dolgaitok, azért ha van kedved, néha számolj be, hogy hogyan alakul a sorsotok!!!! :SS


Én 11 éves voltam, amikor az első cica hozzánk került. Ám én mai napig imádom a macskákat, sőt most már a kutyákat is. Egyszerűen nem tudom eldönteni, melyiket szeretem jobban, de lényeg az, hogy nagyon oda vagyok mind a kettőért, ezért akarok a kutyusunk mellé egy kis cicát is! :DD


Egy kérdés: hogy lehet, kutyát vagy macskát utálni???? Már ha ránézek a pofijukra elolvadok!!!

153. Nikike1988 (válaszként erre: 151. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 29. 11:51

én is csak néztem

ezt még akkor mondta mikor ideköltöztünk és gondolom látta rajtam hogy mennyire szeretem a kutyát.Nem tudom mit gondolt:)

152. Nikike1988 (válaszként erre: 148. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 11:50

látom felzaklatott a dolog...

Az a tengeri malac több mint 7évig volt velem.Konkrétan bent a szobámban és imádtam:)

Úgy tanultam mindig hogy őt néztem és még a tanulás is jobban ment:) neki mondtam fel a leckét:DDDDDDDD

és mivel rendszeresen takarítottam a helyét így valóban nem volt büdi:)


Az meg tényleg oltári nagy baromság hogy azok tartsanak csak kutyát akiknek nincs senkijük meg hogy a kutya az csak egy kutya és blabla..

Sok embernél 1000szer többre tartom a kutyámat....


Ezért mondom azt hogy mi lenne ha utálná?

ááááá fura...de felesleges idegeskedni rajta már rájöttem.Az állatok nem lesznek a közös témánk soha az az egy biztos...

de az is biztos hogy nem hagyom hogy szidják vagy bántsák azt akit szeretek és ez a kutyára is vonatkozik mivel az én szememben ő teljes jogú családtag és szerencsére a párom is ugyan azt gondolja amit én..

151. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 146. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 11:48

"Képzeld el egyszer olyan mondott nekem hogy a kutya az csak pótlék és azoknak való akik gyedül élnek és nincs senkijük de nekem akinek itt a párja nem kéne ennyire. . . . . :DDDDDDDDDDD ez olyan vicces szerintem:DDDDDDDDDD "



Ez nem vicces, hanem szánalmas..... :(

150. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 144. - 119a4bf976)
2010. júl. 29. 11:46

Jutalomfalattal.

Jaaaaj, olyan szívesen megmutatnám! Amikor le kell írni az ilyesmit, akkor mindig nagyon topának érzem magam! :)


Az "ül" tanítása úgy a leggyorsabb, leghatékonyabb, a kutya számára legjobb, ha az álló kutya orr elé egy jutalomfalatot tartva, azt szépen lassan a feje fölé emelve (mintha egy vonalat rajzolnánk az orrától a homloka közepéig) vezetjük az eb orrát. A kutya oda megy, ahova az orra, ergo emelni foga a fejét, miközben leteszi a hátsóját. Aki nem hiszi, járjon utána. (Jobb, gyorsabb, a kutyát kevésbé inzultáló módszer, mintha a fenekét nyomnánk a föld felé.)


A popsi földet érésekor (fontos az idözítés) kimondjuk az "ül" vezényszót, megkapja a falatot és egy hatalmas dicséretet. Ezt azért írtam le, mert ez a kiindulópont.

Ha ez már megy, akkor egy kicsit húzhatjuk az idöt a kaja odaadásával, illetve lehet több falat a kezünkben, és egymás után aduk neki párat, persze, csak akkor, ha ülve maradt. Ha látja, érzi, hogy az orra elött levö kezünkbe van még finomság, akkor maradni fog. Ha eleget ül, akkor lépjünk el töle (egy lépés elég), és mondjuk neki, hogy "mehetsz", vagy valami.... ha kitartóak vagyunk, megtanulja, hogy a "mehetsz" jelenti a feloldást bármilyen kapott feladat alól... Néhány naponta növeld 1-2 másodperccel az üldögélést. (Én ezt szimplán a "mehetsszel" tanítottam, de a feksziknél kellett hogy a fekve naradó kutyának adjak 1-2 plusz falatot - legalábbis a kicsi kutyámnál. A nagyobbiknál már nem is emlékszem...) A "marad", vagyis amikor a helyén marad úgy, hogy te elmész, az már eggyel magasabb szint. Van, aki külön megtanítja a "marad" vezényszót, van, aki nem, hanem a kutya addig kell, hoy a kapott vezényszó szerinti pozícióban maradjon, amíg azt fel nem oldja a gazdi.


A jutalomfalat lehet virsli, párizsi, bármi, én jobban szeretem a füszerek nélküli dolgokat (kutyakolbi pl.), és borsónyira darabold. Nem kell nagyobb semmiképpen!

149. d6b71af9a8 (válaszként erre: 148. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 11:41
Ne, is haragudj, de nagyon felbosszant, még így ismeretlenül is, el tudom képzelni, hogy akkor Téged mennyire!!!!
148. d6b71af9a8 (válaszként erre: 146. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 11:40

Ez a nőőő........pfffffff Még, hogy csak azoknak, akik egyedül élnek. Ennyire beszűkült egy elmét!:(((( A tengerimalac patkány, és büdös????

Talán nem látott még patkányt? Én vinnék neki!!!!!

Nekem volt kettő, egy fehér és egy fekete fehér patkányom....és üzenem a mamának, hogy nem büdösek!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDD

A tengeri malac, meg tengeri malac....

És, lehet, hogy egy állathatározót is vinnék neki!

Tessék, a kedves mamának, áttanulmányozni! :DDDDDDDD

Na, ezek után ne mondja, hogy ő nem utálja az állatokat!!!!!!!!!!!

147. Nikike1988 (válaszként erre: 145. - 119a4bf976)
2010. júl. 29. 11:29

igazából ezt én is így gondolom.

Egy állat nem hagy cserben és őszinte önzetlen szeretettel szeret,nem érdekből,nem csap be stb..

Bezzeg az emberek...

146. Nikike1988 (válaszként erre: 142. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 11:27

Érdekes hogy ennyire nem vagy oda már a macskákért de valahol érthető is mert meg kellett válnod a tiédtől..

Nekem van macskám de nem hozhattam magammal és amikor megyek a mamámékhoz már hangos nyávogással üdvözöl aztán egészen addig még ott vagyok egyfolytában a sarkamban van:)

Nem tudom hogy vele történt e valami hasonló de nem hinném hogy ilyen oka lenne.Egyszerűen csak ő ilyen..

Kihangsúlyozta hogy ő nem útálja az állatokat de megtartja a távolságot(magyarázkodás szaga volt)

Csak az bánt hogy azt képzeli egy kutya élhet bezárva(természetesen élhetne úgy de nem az én kutyám!)

kíváncsi vagyok ma mond-e valamit.

Párom szerint csak mérges volt de nem gondolta komolyan a dolgot.Háát nem tudom.Nekem nagyon komolynak tűnt:S


Képzeld el egyszer olyan mondott nekem hogy a kutya az csak pótlék és azoknak való akik gyedül élnek és nincs senkijük de nekem akinek itt a párja nem kéne ennyire.....:DDDDDDDDDDD ez olyan vicces szerintem:DDDDDDDDDD

Ja és nem csak a kutyákat nem szereti mert a macskákat sem meg amikor még a mamáméknál laktunk ott volt egy tengeri malacom (azóta már elpusztult sajnos) és arra meg azt mondta hogy patkány és büdös és stb.


Az a rossz hogy pillanatnyilag itt kell laknunk nincs más lehetőségünk sajnos:(úgyhogy bízok benne hogy megoldódik a dolog de nem sok reményt fűzök hozzá....

Alapvetően normális az anyósom de ebben a dologban nagyon ellentétek vagyunk és nem szeretném ez miatt megutálni őt vagy ilyesmi...


Olyan fura hogy nem veszi egyik sem észre a jó dolgokat:( Amikor kimennek és vigyorogva viszi nekik a labdát hogy játsszanak vele és néha ilyen morgószerű hangot ad akkor azt hiszik támad vagy nem is tudom...pedig csak rá kell nézni:D Még a seggét is szokta riszálni:DDDDDDDD

nehéz ügy..

2010. júl. 29. 11:13

Kövezzen meg érte nyugodtan bárki, de én úgy gondolom, hogy vannak olyan emberek, akik szeretik az állatokat, és vannak rossz emberek.

Nekem szilárd véleményem, hogy aki az állatokat nem szereti, az jó ember nem lehet. És egyetlen dologgal meg tudom indokolni a véleményemet. Az állatok őszinték, és a jó emberek is őszinték. Ezért megértik, és szeretik egymást.

144. 119a4bf976 (válaszként erre: 135. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 29. 11:05
köszönöm, csak áruld el, hogy mivel bírjam rá. Tudja mit kérek, meg is teszi, de tényleg csak egy pillanatig. Hogyan érjem el nála, hogy úgy is maradjon?
143. d6b71af9a8 (válaszként erre: 138. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 07:24

Szerencsére az én anyósom imádja az állatokat, most egy kutyája(több szokott lenni) van, meg három macskája. Volt már rá példa, hogy egy 5 hetes kiskutyának, nem volt helye, tudtam, hogy ő befogadja. Elvittem hozzá, és nem is mondta, hogy nem kell!:))) Volt, olyan, mesélte, hogy nagyon régen, elütötték egy kutyáját. Kilógott szegénynek a bele a hasa oldalán(persze nem az egész). Régen mi volt ilyenkor az egyszerű embereknél? Vagy végignézték, ahogy meghal szegény, vagy lelövették. Akkoriban még nem igazán volt az, hogy azonnal állatorvos.... Ő kifutott, felkapta, bevitte, visszatette a belét, és összevarrta a kutya hasát. Adott neki valami gyógyszert, jóddal(akkor még)fertőtlenítette neki.

A kutya, csodával határos módon felgyógyult!!!!!!!!!!!!

Szóval, ő ennyire imádja az állatokat.:))) Ezt a tulajdonságát nagyon szeretem!!!!(ha a többit nem is:DDD)

142. d6b71af9a8 (válaszként erre: 137. - Nikike1988)
2010. júl. 29. 07:16

Ahogy most írtad, eszembe jutott valami. Nekem volt egy macskám, több mint 10 éve. Imádtam...együtt ettünk, aludtunk, fürödtünk....amit csak el tudsz képzelni.:))) Volt egy srác, aki feljött hozzánk, és felhangosította a rádiót(de nagyon,és köztudottan a macska sokszorosan jobban hall, mint az ember), rugdalt a macska fele, takarodj címszóval.....na, én a rádiót lekapcsoltam, a srác elé álltam, és megmondtam neki, hogy ha ezt nem fejezi be, akkor az ajtón kívül fogja találni magát!!!!!:DDDDDDDD

Meg pl. amikor aludtam félig hason, a macska a takarón a két lábam között feküdt, már zsibbadtam, de nem mozdultam meg, nehogy felébredjen szegény. Mindent lepisilt, ahol az akkori párom "szagát" érezte. Ivartalanítás után is, mire kiderült, hogy féltékeny a cica.:))))

Szóval, amikor terhes lettem a lányommal, egy szobás albérletben laktunk, és mondom, a macska az nem kutya, beleugrik a kiságyba....szőre hullott....stb..stb.. Ezért, visszaadtam annak, akitől kaptam(tudtam, hogy ott nagyon jó helye lesz!!!) Egy hétig sirattam, még a tálkája is helyén maradt talán egy hónapig is! Azóta nem tudom miért, de herótom van a macskáktól!!!!!!!!!!!! Képtelen vagyok akár csak megsimogatni őket.:( Anyósomnál is vannak macskák, utálom őket!!!! Holott rengeteg macskás könyvem van a régi időkből....azok is a mamámnál vannak, nem hoztam el.

Nem lehet, hogy anyósoddal is történt valami, és azért ilyen a kutyákkal???? Bár, persze, ez nem általános, de ki tudja????

141. Nikike1988 (válaszként erre: 140. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 23:55

ebben teljesen igazad van!

örök ellentétek sajnos..

azon néha én is nevetek jót:)

140. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 138. - Nikike1988)
2010. júl. 28. 23:49
Van a kutyás ember meg a nem kutyás ember. Soha nem fogják megérteni egymást. :( És mivel én a kutyás ember vagyok, jót röhögök azon, hogy valaki behisztizik, mert egy kutty megnyalja a nadrágját.... Tudom, ez téged nem vidít fel... :(
2010. júl. 28. 23:47
a párom mérges volt és holnap megpróbálja vele rendezni a dolgot mert őt is idegesíti a dolog hiszen imádja Bercit.
2010. júl. 28. 23:45

komolyan nem utálja vajon? akkor ez mi? láttatok már ilyet? Milyen lenne ha utálná.

Az az érzésem hogy itt a "sógorom"barátnője is ludas mert ő is nyavalygott a kutya miatt nem egyszer.mert hogy az ő kutyái nem ilyenek(lehet nincs is neki)meg hogy megnyalta a nadrágját...

blabla......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook