Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási szakvizsga - ktv. jogviszony miatt (nem jogi) fórum

Közigazgatási szakvizsga - ktv. jogviszony miatt (nem jogi) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
98. gyöngy:) (válaszként erre: 96. - Babszib)
2016. júl. 19. 14:14
Igen, ez lehetetlenség, leginkább szerencse kérdése:/
97. gyöngy:) (válaszként erre: 95. - SzilvyaÁdám)
2016. júl. 19. 14:13

Most változott sok minden júliustól, gondolom több kidolgozott tétel sem lesz jó, ill. lesznek újak.

Én is ősszel megyek, de semminek nem néztem még utána, az időpontot sem tudom még pontosan.

2016. júl. 19. 14:05

Sziasztok!

Aki esetleg volt mostanában vizsgázni, tőlük érdeklődnék, hogy az írásbeli részen kb milyen arányban vannak a kérdések? Hogy épül fel? Gondolok itt ilyenre, hogy mennyi belőle a 15-10-5 pontos kifejtős kérdés, stb.?

Én is ősszel megyek, de kb lehetetlenség ennyit megtanulni. Pedig már olvasgatom egy ideje.

Kb azt se tudom, hogy álljak neki.

2016. jún. 15. 15:02

Sziasztok. Pár kollégámmal ősszel megyünk vizsgázni. Nagyon megköszönném, ha tudnátok kidolgozott tételeket küldeni. A választott szaktárgy az önkormányzati igazgatás.

Előre is köszönöm szépen.

Email címem: szilvya800928@gmail.com

2016. ápr. 20. 21:40

Sziasztok!

arszakacs-tól kérdezném, hogy sikerült-e a kidolgozott írásbeli tételeket megszerezni mert nekem is jól jönne. Persze, bárkitől jöhet. Lehet, hogy együtt vizsgázunk! Szabadon választott önkormányzati kidolgozott van. Azt küldhetek!


e-mail: tahiferenc@vipmail.hu

93. Lyna-san (válaszként erre: 92. - Arszakacs)
2016. ápr. 20. 18:47
Szia! Elnézést, egy ideje nem jártam az oldalon. Aktuális még a kérés?
92. arszakacs (válaszként erre: 89. - Lyna-san)
2016. ápr. 7. 09:42

Szia!

Szintén vizsga előtt állunk többen is, jelenleg a konzultáció folyik, de vészesen közeleg a vizsga időpontja. Nagyon nagy segítség lenne ha elküldenéd az alábbi e-mail címekre a kidolgozott tételeket. Szíves segítségedet előre is köszönjük.

A címek a következőek: arszakacs@gmail.com és vizsga16@citromail.hu

2016. márc. 28. 15:18
Sziasztok! Ha valaki megtenné atkuldené nekem a kidolgozott tételeket! Koszi. Cím: vinczezsuzsa86@gmail
2016. febr. 19. 22:41

Szia Lyna-san. Nekem el tudnád küldeni a kidolgozott szakvizsga tételeket. Kösz!

bulatova@freemail.hu

89. Lyna-san (válaszként erre: 88. - Gege28)
2016. febr. 11. 14:45

Szia!

Ha regisztrálsz a koziglap.hu-ra ott fent vannak a kidolgozott tételek. Ha adsz e-mailt, át tudom küldeni. Nem tudom mennyire használhatók, a könyveknél kényegesen egyszerűbbnek tűnnek. Ha esetleg neked is van valami anyagod, akkor azt én is megköszönném.

88. Gege28 (válaszként erre: 87. - Lyna-san)
2016. febr. 3. 15:18
Szia .Neked van már valamid?Én most szembesültem az új anyaggal.Az eddigieket kidobhatom.Tudsz valamit ajánlani?
87. Lyna-san (válaszként erre: 85. - Tirsa)
2016. jan. 25. 09:26
Hát elég nagy szívás, ezért keresek társakat, hogy össze lehessen dobni, kinek mije van. :)
86. gyöngy:) (válaszként erre: 85. - Tirsa)
2016. jan. 24. 21:42

Sok sikert nektek!

Én majd ősszel vizsgázom, legszívesebben Csipkerózsika álmot aludnék...és amikor felébredek, megvan a vizsga:)

85. tirsa (válaszként erre: 83. - Lyna-san)
2016. jan. 24. 20:53

igen, Budapesten és nekem is az államigazgatás a választott :)

az anyagok terén én nem állok valami jól még, igazából még csak nemrég sokkolódtam azzal a ténnyel, hogy mennyire sok az anyag és hogy kb lehetetlenség kidolgozni...

84. Lyna-san (válaszként erre: 83. - Lyna-san)
2016. jan. 24. 16:59
Ja most láttam, hogy ugyanaz a hozzászóló vagy. :D
83. Lyna-san (válaszként erre: 80. - Tirsa)
2016. jan. 24. 16:58
Szia! Budapesten? Akkor beszélhetnénk, anyagok terén.
82. Lyna-san (válaszként erre: 81. - Tirsa)
2016. jan. 24. 16:57

Szia!

Államigazgatás. De a törzsanyag keményebb dió. Sajnos úgy láttam 2015-ben megváltoztattak egy csomó kérdést.

81. tirsa (válaszként erre: 79. - Lyna-san)
2016. jan. 24. 11:26
mi a választott tárgyad? :)
80. tirsa (válaszként erre: 79. - Lyna-san)
2016. jan. 24. 11:25

Szia!

én is március-áprilisi vizsgaidőszakra jelentkeztem :) néztem, de fb-n még nem találtam csoportot..

2016. jan. 20. 15:38

Sziasztok!

A március-áprilisi vizsgaidőszakra jelentkezett valaki? Vannak anyagaim, bizniszelhetnénk. :)

78. gomzsu
2015. nov. 30. 13:03

Sziasztok! Önkormányzati tananyaghoz keresnék új kidolgozott tételeket! nagyon szépen köszönöm:)


Gombai Zsuzsanna (gombaizs&gmail.com)


Kötelező tárgyból kidolgozott tételeim vannak cserébe :)

2015. nov. 13. 15:20
Pénzügy viszont még hátra van, ha esetleg van valakinek bármilyen anyag már az új követelmény szerint nagyon szívesen veszem, egyedül nagyon sokáig tart kidolgozni! Köszi!
2015. nov. 13. 15:19

Sziasztok!Én voltam már vizsgázni!

Írásbelin engedték a segédanyag használatát, szóbelin nem igazán, de van aki próbálkozott, de nagyon rendes volt a vizsgáztató Nálunk pl, nem nézte mi a tétel, mit kellene elmondani én is csak mondtam ami eszembe jutott és kicsit is kapcsolódott a témához

Írásbeli, Kecskeméten A csoport kérdései nov. 4-én


1. Mutassa be Mintzberg szervezeti formáit: nevezze meg az öt modellt (1); határozza meg sikeres alkalmazásának feltételét (környezeti feltétel vagy belső adottság) (2); mindegyiknél azonosítsa a legfontosabb alkotóelemét (3)!

2. Mutassa be, miként változott az Alaptörvény elfogadásával az egészséges környezethez való jog alkotmányos szabályozása!

3. Választós kérdés 3

Abszolút nem emlékszem már rá, de kinek ki a felettese kérdés volt , nagyon bonyolult megfogalmazásban Nagyon boldog

4. Határozza meg a fizetési mérleg nemzetgazdasági jelentőségét, részeit és egyenleg pozíciói (hiány, többlet) jelentőségét, finanszírozását.

5. Jellemezze a kvázi-államigazgatási szerveket!

6. Választós kérdés 1:

Államháztartás központi alrendszere:

• az állam,

• a központi költségvetési szerv,

• a törvény által az államháztartás központi alrendszerébe sorolt köztestület,

• a köztestület által irányított köztestületi költségvetési szerv.

a) Igaz

b) Nem igaz

c) Részben igaz, kivétel a köztestület

7. Választós kérdés 2 (IV modulból, nem is emlékszem rá,hosszú volt, több mindent ki kellett választani A,B,C pontban)

8. Határozza meg a hatáskör fogalmát és szabályait!

9. HATÁROZZA MEG, MI A KÜLÖNBSÉG A KIZÁRÓLAGOS ÉS A MEGOSZTOTT HATÁSKÖRÖK KÖZÖTT!

10. HATÁROZZA MEG AZ UNIÓS ACQUIS FOGALMÁT

11. Jogeset :

nem emlékszem rá pontosan , de kérelemmel kapcsolatos

term. személy adott be - felettesének... befogadhatja-e, mit tenne a vezető helyében, hol adható be kérelem

12. MUTASSA BE AZ EURÓPAI SZÁMVEVŐSZÉK SZERVEZETÉT ÉS FELADATÁT!

További jó felkészülést és egy kalappal aki még most fog menni!!

75. Barnamanci (válaszként erre: 74. - Rekusi)
2015. nov. 12. 19:37
Szia! a fb-on van egy szakvizsgára létrejött csoport, gyere, csatlakozz, a többiek töltöttek fel anyagokat! bár én ma voltam a felkészítőn, és mondták, hogy a tananyag sokat változott, és a neten található kidolgozott tételek nem biztos, hogy jók, hát azért szerintem az előző félévit is lehet használni valamilyen mértékben.
74. rekusi
2015. nov. 10. 12:26

Sziasztok!


Államigazgatás kidolgozott tételekre van szükségem SOS-be! Ha valaki elküldené az rvianner@gmail.com e-mail címre azért nagyon hálás lennék. Kötelező tantárgyakból kidolgozott tételeim vannak cserébe :)

2015. nov. 9. 15:00

Sziasztok!

Nekem az ÖNKORMÁNYZATI IGAZGATÁS választott tárgyhoz kellene puska :) (szóbeli, írásbeli)


Aki tud segítsen!

Köszönöm!

E-mailem: eszti.szitas@gmail.com

72. pannip
2015. nov. 5. 11:21

Sziasztok!

Én a héten voltam, az írásbeli teljesíthető volt, viszont a szóbelin tényleg csak magadra számíthattál és az elnök sem volt túl jóindulatú. Többen megbuktak sajnos. Javaslom, hogy a szóbeli kérdésekre készüljetek inkább.

Hallottam, hogy van a facebookon is egy csoport ahol megosztják a tapasztalatokat a vizsgázók, de én sajnos nem találtam meg, de keressétek, talán több sikerrel jártok.

Államigazgatás kidolgozott tételsor nekem is jól jönne!

71. Zsifi1
2015. nov. 4. 06:56
Sziasztok! Mi újság? Biztos, vizsgázott már valaki a héten. Milyen kérdések voltak? Tapasztalatok a vizsgáról?
2015. nov. 2. 14:57
Sziasztok! Volt ma valaki szakvizsgázni! Írnátok kérdéseket? kösziii
69. Zsifi1 (válaszként erre: 58. - Törpikék)
2015. nov. 2. 09:45
Szia! Te már túl vagy a vizsgán? Milyen volt? Mik voltak a kérdések?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook