Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


92668. khi72 (válaszként erre: 92663. - Aquarius76)
2021. okt. 5. 09:55

2019-ben mi voltunk informatika iránt érdeklődő fiammal a Leövey info tagozatán nyílt órán. Neki annyira nem jött be, azt mondta túl gyenge volt a szint. Programozás iránt akkor még Ő sem érdeklődött, a prezentáció volt a szíve csücske, de abban fővárosi 3. helyezett lett.

Ha elérhető nektek a Leövey, egy nyílt órát ( ha lesz ) szerintem megér.

92667. levia (válaszként erre: 92664. - Eleonóra123)
2021. okt. 5. 09:10
3 éves az infó, akkor 5 pont volt. Nyeken a fele. (Ott a két szóbeli áltlagolódik, ha a nyelvi minimumot elérte a jelentkező)
92666. Borian (válaszként erre: 92664. - Eleonóra123)
2021. okt. 5. 08:32
Elhiszem, én csak csodálkoztam a pofaviziten...
92665. Borian (válaszként erre: 92663. - Aquarius76)
2021. okt. 5. 08:31

Szia! Egy beszélgetést megér, hogy szerinte mit jelent informatikusnak lenni és ütköztetni azzal, mit jelent tényleg a való életben. Mi van a fejében, hogy telnek egy informatikus mindennapjai? Szeretné azt csinálni egész életében? Nem unná-e, hogy egész nap ül a gép előtt és kódokat ír, stb?


Sok foglalkozásról nagyon téves kép él a kamaszok fejében, csak mert divatosak.

92664. eleonóra123 (válaszként erre: 92657. - Borian)
2021. okt. 5. 08:23

De mérnek a szóbelin. Van tételsor, fent van a honlapon. 5 vagy 10 pont valóban a szimpátiapontszám de a többi a tudást nézi. Nyek-re pl.B1-2 szintű nyelvtudást kérnek, ezt szóbelin felmérik és van akit nem is rangsorolnak ha nem megfelelő a nyelvtudása. A többi tárgyból se elég ha csak odaballag valaki.

Lányom volt szóbelin segítő diák. Azt mondta hogy jó pár felvételiző óriási nagy arccal ment szóbelizni magas pontokkal aztán a feladatokkal elvéreztek (matek, fizika) mert nem voltak hajlandóak jelezni ha valamit nem értettek. A diáksegítőkkel is alig álltak szóba, ez nem tette őket szimpatikussá de nem ez döntött a pontszámokról.

92663. Aquarius76
2021. okt. 5. 08:23

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Fiam most kitalálta, hogy az informatika érdekli őt amiről eddig hallani sem akart.

Úgy tűnt, hogy csak a nyelv és a matek érdekli ezért én "kinéztem" neki többek között a László angol tagozatát. Mivel a sulijukban nem igazán jó a nyelvoktatás, online kezdett tanulni különtanárral szeptember elején.

Fiam angol szókincse elég jó, mert sok (olykor tudományos) videót néz angolul a youtubeon meg játék közben szokott chatelni külföldiekkel (pl. orosz, szlovén, ázsiai felnőttek és kamaszok). A suliban a nyelvtannal eddig nem hasítanak ezért tanul külön.

Most viszont megmakacsolta magát, hogy ő nem akar angolra jelentkezni és angolul szóbelizni. Szerintem azért, mert ahhoz hajtani kellene a szóbeliig amit ő nem akar.

Viszont az informatika inkább csak felhasználói szinten (interneten szörfözés, ppt készítés ilyesmik) volt jelen az életében, nem programozgatott, mint sok más gyerek.

Nem tudom, hogy a csak felhasználó szintű informatikai tudás nem okoz-e gondot infó tagozaton? Ott az alapoktól kezdik vagy aki oda bejut már eleve is nagyon ügyes?

Azt sem tudom, hogy presszionáljam-e az angol miatt vagy az angol max. nyek-ként szerepeljen a felvételi listáján. Azt találtam ki (férjjel), hogy a fiam járjon külön angolra a nyelvtan miatt, meg hogy fejlődjön, de ne készüljenek célzottan a szóbeli témákkal ha az neki nem fekszik.

Nem tudom fiam mennyire gondolja komolyan az infós vonalat. Nem akarom lebeszélni, hogy olyanra jelentkezzen, bár ha most még nincs meg benne az elhivatottság az informatika iránt akkor nem tudom mire jó ez. Tudom, az info az egyetemen mérnök szakokhoz jó lehet.

Ti mit tennétek a helyemben?

Esetleg ha van itt akár csak olvasó üzemmódban olyan akik voltak hasonló helyzetben, ossza meg velem a tapasztalatait!

92662. levia (válaszként erre: 92659. - Minpins)
2021. okt. 5. 08:21

Jaj, ennek nagyon örúlök! Méltán került be. :-)

És elégedettek vagytok a német szinntel is? Van meg rajta kívül tenyleg kezdő angolos?

92661. minpins (válaszként erre: 92657. - Borian)
2021. okt. 5. 08:20
Valamit biztosan mértek, de nem olyasmit, amire össze tudja magát kapni a gyerek. Szerintem minden bizottság mást. Én nem voltam bent, úgyhogy konkrétat nem tudok, csak a gyenge pontszámainkat :-)
92660. levia (válaszként erre: 92657. - Borian)
2021. okt. 5. 08:16
Igen, az odaillő személyiség keresése és az együtt gondolkodás tesztelése fontos része. Ezt jól megfogalmaztad. Kb. így.
92659. minpins (válaszként erre: 92652. - Levia)
2021. okt. 5. 08:15

Imádja a sulit. Nekünk nagyon jó az általánosunk, de még így is csupa pozitív csalódás éri.

A bejárás nehéz. 6.45 és 6.55 közt kell indulniuk (forgalomtól függően) az általános suliba az öccsének is, mert mindenki kénytelen egyszerre menni. Este meg 7-8 körül ér haza. Egyelőre csak ötöse van, majd meglátjuk. Jövőre lehet, hogy újra szóba jön a kolesz.

92658. levia (válaszként erre: 92657. - Borian)
2021. okt. 5. 08:14
Ne egy db. online szóbeli tapasztalatből indulj ki. Nagyon is mér a szóbeli. A klasszikus személyes mindenképpen.
92657. Borian (válaszként erre: 92656. - Minpins)
2021. okt. 5. 08:11

Ja, értem. :-) Ott nem jártunk, nem is fogunk, mindkét utód későn érő típus és nem kocka, illetve a fiam most kockásodik, nem tudom, beteg, vagy mi, de eddig csak 5-öse van, még infóból is, ami mumus volt tavaly.


Érdekes különben, hogy annyira nagy oda a verseny és a szóbelin nem mérnek. Mit néznek akkor? A lazaságot, hogy odaillő személyiség?

92656. minpins (válaszként erre: 92654. - Borian)
2021. okt. 5. 08:01
Konkrétan az Eötvösről volt szó.
92655. Chelsey (válaszként erre: 92651. - Minpins)
2021. okt. 5. 07:17

Még a pofavizitre is van, amikor össze kell kapnia magát valakinek, hogy ne úgy viselkedjen, mint aki halálra unja az egészet vagy éppen görcsöl, hogy jól válaszoljon pl. "A mivel töltöd a szabadidődet?" mélységű kérdésekre. Többször írták itt anyukák, hogy szóbelin írásbeli feladatok megoldása a beugró (más sulikban).


Egyébként egyetértek, az ilyen "szimpátiaszavazás" típusú szóbeli megkérdőjelezhető, de valamiért ezt a módját választják a kiválasztásnak.

92654. Borian (válaszként erre: 92651. - Minpins)
2021. okt. 5. 06:57

Hol?

A fiam ahol volt szóbelizni

Apáczai humán szak: a magyarra nem lehetett készülni (két Karinthy novellát kellett összehasonlítani, jelleezni), de történelemből tételek voltak, a töri tanár segített neki felkészülni, a középfokú érettségi alapján, azt mondta, le tudna érettségizni is. :-) Tényleg nagyon jól tudta, fel is vették a magyar gyengélkedése ellenére.

László: biosz-kémia szóbeli, szintén tételek voltak. Kémiából egy számolós feladat is. Ezek könnyebbek voltak, mint az Apáczai témakörei, de olvastam már olyat, hogy nehéz a szóbeli. Ide jár.

Karinthy: ide az évben mindenkit behívtakszóbelizni, ezért nagyon szórtak. Matekból és magyarból volt szóbeli. Matekból igaz-hamis kérdések, és egy geometriai bizonyítás. Utábbi a gyengéje, ezért ez sajnos nem lett a legjobb. Magyarból több minden volt, de arra emlékszem, hogy egy témakörről kellett pro és kontra érvelni és pont olyan téma volt, amit kutatok (mi a környezetszennyezőbb, ha messziről szállítod a terméke vagy helyben termeled), ezért ott kitett magáért.

A negyedik szóbeliről hazaküldték, hogy már fel van véve.


De a másik három egyáltalán nem volt pofavizit.

92653. eleonóra123 (válaszként erre: 92651. - Minpins)
2021. okt. 5. 06:06

Pedig nem nettó pofavizit.

Az online felvételiről érdekes sztorikat mesélnek. Hogy a szülők miképpen próbálták meg a kamera elől elbújva előremozdítani a sikeres felvételit vagy befolyásolni, kontrollálni a gyerek válaszait.

92652. levia (válaszként erre: 92651. - Minpins)
2021. okt. 4. 22:09

Ha esetleg a lányod jelentkezik majd segítőnek sok közössegi óráért (15 db. körül szoktak kapni) a szóbeliztetés idejére, akkor megláthatja hogy offline tényleg van egy speci hangulata a dolognak.

Apropo, hogy tetszik neki a gimi? Birja a bejárast?

92651. minpins (válaszként erre: 92647. - Chelsey)
2021. okt. 4. 22:01
Mondjuk ez az "összekapja magát" a szóbelin, számomra értelmezhetetlen, mert itt nettó pofavizit volt, az is online, szóval továbbra sem érzem az erőt egy ilyen szóbeli felvételiben.
92650. Flame02
2021. okt. 4. 22:00

Off: A héten az egészségügyi dolgozók ingyen iratkozhatnak be a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár egy választott tagkönyvtárába, mindenki más október 11-én (néhány könyvtárban 10-én) ingyen válthat próbatagságot december 31-ig.

[link]

92649. virgilius (válaszként erre: 92648. - Pangea76)
2021. okt. 4. 21:53
Pedig német nyekre ez olykor elég tud lenni, kitűnő bizi és B2 szintű némettudás mellett. Voltak ilyen évek.
92648. Pangea76 (válaszként erre: 92646. - Minpins)
2021. okt. 4. 21:48

Azert nem tudom elhinni, hogy 75 pont elég a behíváshoz. De nagyon remélem igazatok lesz:) Vagy inkább remélem attól több lesz a gyereknek😀

Amúgy akinek esetleg van infója a természet szakról írjon légyszi:)

Eötvös/Api/Berzsenyi például:)

92647. Chelsey (válaszként erre: 92646. - Minpins)
2021. okt. 4. 19:15
Azért az jó, hogy ha valaki nem tudja produkálni élete legfényesebb felvételijét, de nem is annyira csapnivaló, akkor még van esélye - ha egyébként nagyon jó tanuló és összekapja magát a szóbelin.
92646. minpins (válaszként erre: 92633. - Pangea76)
2021. okt. 4. 18:58
Lányom osztálytársai közt van olyan is állítólag, akinek 80 pont alatt volt az írásbelije. De reális is, mert az én gyerekem a szóbelivel és a hozott pontokkal veszített 14-15 pontot (í.b. 90 pont), tehát max. hozott ponttal és szóbelivel akár 75 ponttal is be lehetett kerülni.
92645. akinomuj (válaszként erre: 92636. - Levia)
2021. okt. 4. 15:18
Valahogy így kellene csinálni.
92644. eleonóra123 (válaszként erre: 92643. - Dp)
2021. okt. 4. 11:51
Nem kifejezetten az elején, de váltottunk. Nyolcosztályos gimiből 3 év után.
92643. Dp
2021. okt. 4. 11:03
Van/volt olyan, akinek nagyon nem jött be a választott iskola és még az elején iskolát váltott?
92642. mamaka123
2021. okt. 4. 10:34

Nem tudom, ismeritek-e, szerintem jó kezdeményezés az oktatási rendszerrel kapcsolatos meglátások közzétételére (optimista énem abban bízik, elérhető a kritikus tömeg, és egyszer valaki meghallja és orvosolni igyekszik majd a gondokat):

[link]

92641. Chelsey (válaszként erre: 92633. - Pangea76)
2021. okt. 4. 10:05
Nálunk ezt közzé teszik, de pici magánsulinál ez nem akkora feladat, mivel osztályt kell listázni. Egyébként elég komoly reklámértéke lehet, csak alapvetően a suliknak ezzel nem annyira fontos foglalkozni, ha úgyis dőlnek be hozzájuk a gyerekek.
92640. levia (válaszként erre: 92638. - Khi72)
2021. okt. 4. 09:11
Itt találhatók a korábbi évek listái: [link]
92639. levia (válaszként erre: 92638. - Khi72)
2021. okt. 4. 09:05
A tavalyi év a méltányosságik éve is volt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook