Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések beszélgessünk fórum

Kontaktlencsések beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Nikike1988 (válaszként erre: 33. - Nikike1988)
2012. júl. 6. 11:41

a műkönnyet ugyan úgy kell használni mint a szemcseppet??

a lencse betétele előtt vagy után? vagy többször naponta?


biztos vagyok már benne hogy azért tudom ilyen nehezen levenni a szememről a lencsét mert száraz..

2012. júl. 6. 10:10

sziasztok


kivárom a 2hetet és kiderül.

Ma még nem tettem be


Tegnap viszont kiszáradt a szemem..

Műkönny fog kelleni..

tudtok ajánlani?

32. kislany2009 (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2012. júl. 5. 20:34
Én sem érzem csak emlékszem, hogy legeslegelőszőr éreztem mivel a szemem nem volt hozzászokva.
31. maneki neko (válaszként erre: 3. - Nikike1988)
2012. júl. 5. 19:29

Szia,


igaziból nekem a kivétel könnyen ment, betenni viszont nagyon lassan tanultam meg :) de gondolom ez midenkinél változó.


Nekem is cilinderes, van hogy nem látok jól de akkor vagy már nagyon fáradt vagyok , vagy jó régi már a lencse és ideje cserélni :)

de egyébként szeritem is nagyon felületesek velem is volt már h kicsit bővebb vizsálatot vártam volna ...

2012. júl. 5. 17:50

szemüvegben mentem,így először abban megvizsgált,majd kérték hogy tegyem be a lencsét..aztán abban is..

és még mindig a szememben van..Már előre félek attól amikor ki kell szednem:(

2012. júl. 5. 17:46

sziasztok


Megvizsgáltak szerintük jó a dioptria max egy féllel lehetne növelni de nem kötelelező szerintünk..

abban maradtunk hogy pár napig használom és hátha megszokja a szemem mert más mint a szemüveg dioptriáj és szerintük majd megszokom..Belementem de legkésőbb keddig várok

A csaj aki vizsgál szabin van és csak 2hét múlva lesz legközelebb,most egy tök bunkó dokinő vizsgált...

műkönnyet ajánlott az optikus...de most nem vettem meg mert majdnem 4ezer ft:O

2012. júl. 5. 14:25
Ja én Visint ajánlom.
2012. júl. 5. 14:23

Várom a fejleményeket amúgy nem kell érezned semmit hogy a szemedbe van.

Én sem érzem

26. Nikike1988 (válaszként erre: 25. - Kislany2009)
2012. júl. 5. 13:05

szia


Nem is merném bele rakni..

Tegnap felhívtam az optikát és aztmondta lencsében kéne menni hogy korrigálják a dioptriát és rendelnek újat ami ingyen lesz.de én biztos nem fogok lencsével a szemeben menni egyrészt mert fáj és nem akarok bajt még ha nem is nagyon fáj már,másrészt meg nem akarok végig menni az utcán mint egy vak egér.Bizonytalan vagyok mert nem látok benne jól..multkor is alig értem haza benne..jött valaki szembe és nem ismertem fel:O


Igen tudom hogy nem szabad kifordulnia.


Egyébként nem éreztem kellemetlen érzést mikor először a szememben volt,nem is éreztem hogy ott van,nem bökött meg semmi ilyesmi..

Csak mikor tegnap ki akartam venni akkor nem akart kijönni a bal és már sírtam, biztos akkor rosszul nyúltam valahogy a szememhez vagy nem tudom...

biztos szárazabb volt a szemem:(

25. kislany2009 (válaszként erre: 21. - Nikike1988)
2012. júl. 5. 12:45

Szia!


Én 10 éve kontaklencsézek! A sérült szemedbe semmiképp se rakd vissza a lencsét, mert azzal csak még jobban ártanál vele. Az,hogy nem látsz vele jól, az nem jó. Ha a lencse dioptriája megfelelő és helyesen van betéve a szemedbe, akkor rendesen kellene látnod vele. Annyit kellene érezned,mintha valami lenne a szemedbe, de nem kell, hogy kibírhatatlanul szúrjon.. Első nap 2 órát második nap 4 órát harmadik nap 6 órát lehet a szemedbe és így fokozatosan növelve az időtartalmat.. meg kell, hogy szokja a szemed. Persze arra is jó oda figyelni,hogy hogy áll a lencse, mert nem mindegy melyik oldalával teszed be. Ha a lencse szélei kifelé állnak, akkor az nem jó. Akkor vissza kell fordítani a helyes oldalra, mert, különben a lencse szúrni fog. Eleinte elég nehéz észrevenni a különbséget, de ha jól megnézegeted, menni fog.


Kivenni úgy a legkönnyebb, ha jobb kezes vagy, hogy a bal kezed mutató újával a szempilládat felfogod, a jobb kezed középső újával az alsó szemhéjad lehúzod (így nem pislogsz). A jobb kezed mutató újával a lencsét kicsit oldalra húzod és a jobb kéz hüvelyk újal segítesz a mutató újnak összecsippenteni. Legalábbis én így csinálom.


Én első időkben egy hónapig szenvedtem vele, de van akinek sec perc alatt megy.. pl az öcsikém aki még csak 14 volt amikor elkezdett lencsét használni. Fiú létére első pillanattól ment neki és egy hét alatt be is gyakorolta.


Bocsi, ha hosszú voltam. Ha esetleg kérdésed van írj szívesen válszolok. De mindenképp menj vissza a dokihoz és mond el neki is a problémádat. Biztos segít majd.

2012. júl. 5. 12:41
2után megyek
23. Nikike1988 (válaszként erre: 22. - Bea0124)
2012. júl. 5. 12:41

megyek a gyógyszertárba más miatt..

Tudsz ajánlani valami szemcseppet? vagy majd az optikában mondanak valamit..

Egyébként most néztem már csak kicsit ilyen eres a szemem vagy hogy mondjam és már nem fáj annyira csak a bal sarkánál a fehér részen van egy piros folt de nem nagy..lehet a körmöm ért oda kínomban már:(

2012. júl. 5. 12:37
Mikor mész vissza?szerintem kéne szem csepp
21. Nikike1988 (válaszként erre: 19. - B4c1ab2cbf)
2012. júl. 5. 12:27

szia


nem csak úgy oda adták hanem be kellett tennem és kivenni ott de a kivétellel már ott voltak gondok..


és tegnap itthon szerintem kicsit megpiszkálhattam a szemem mikor nem tudtam kivenni mert azóta fáj

2012. júl. 5. 12:24
Az nem baj hogy felcserélted én nem is szoktam nézni a betűket.
2012. júl. 5. 12:12

Szia Niki!

Ahol vetted a lencsét nem magyarázták el neked hogy kell használni?

Én 13 évig hordtam lencsét (szerencsére már nem kell, mert megműtettem a szemem) de arra tisztán emlékszem hogy első alkalommal ott ült velem egy ott dolgozó, 2 órát szenvedtem amíg sikerült betennem mindkettőt :) de kivárta! és mindent jól elmagyarázott, mutatta hogy húzzam szét a szemem stb...


Neked csak úgy odaadták hogy használd? :S

18. Nikike1988 (válaszként erre: 16. - Bea0124)
2012. júl. 5. 11:31

bele mártottam nem volt száraz mikor betettem..lehet kivételnél kellett volna kicsit a folyadékba mártanom az ujjam?

nem látom hogy sérült lenne semmi sérülés nem látszik rajta

2012. júl. 5. 11:29

most nézem a tokba is fordítva tettem már legelőször a lencsét:D

nem angolt tanultam látszik..és nem tudtam melyik mit jelez:D


a bal oldalit tettem az R , a jobb oldalit az L be:DDDD

A bal a left úgyhogy na mindegy de a szemembe nem cseréltem fel

2012. júl. 5. 11:28

Hát az nem jó.És raktad kontaktlencse folyadékba?Én van hogy vissza mártom a lencsét mert néha szárazabb a szemem.

Remélem tudnak segíteni.

Szerintem tedd fel a szemüveged vidd a lencset és majd ott be rakod ha kérik.

Nézd meg a lencsét nem-e sérült.Nekem is volt pont az első próba lencse szele le volt szakadva és hála égnek tudtak adni másikat

15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Bea0124)
2012. júl. 5. 11:13

szia


Amikor megérkezett a lencse be kellett mennem és mondta hogy rakjam be,ez ment is szinte egyből majd ki kellett vennem ami akkor kb 1óra is volt...

Ezután újra vissza kellett raknom és mondta hogy majd itthon vegyem ki..Itthon akkor is kb 1órát szenvedtem mire kivettem.

Másnap reggel vagyis tegnap ébredés után beraktam és majdnem 4órát volt a szememben,(mert szerinte majd beáll a szemem rá vagy mi),de egyszerűen nem lett jobb,nem úgy láttam ahogy kéne,főleg messzebbre...

Aztán a jobb szememből szinte egyből ki is vettem de a ballal majdnem másfél órát szenvedtem,mintha rá lett volna tapadva nagyon vagy én nem tudom de nem akart kijönni és azóta fáj és piros a szemem sarka...Szerintem megsérthettem kicsit vagy nem tudom..


A lényeg hogy ma be kéne mennem és megnézik a látásom lencsével..

Az egyik bajom az hogy én a piros szemembe nem merem betenni a másik meg hogy még ha be is teszem hogy menjek úgy el odáig mikor nem látok jól?

Szóval nem tudom mit csináljak..

Én már akkor mondtam neki hogy nagyon furán látok vele,főleg messzire...


Nekem erős kell sajnos és nélküle alig látok..

2012. júl. 5. 10:13

Szia.Én nem értem hogy neked nem mutatták meg hogy kell be és ki rakni,venni?

Nekem amikor kaptam mondták hogy elsőre egy próba kontaktlencsét rendelnek és amikor megjön szólnak és akkor kell rá szánni kb 1órát a betanulás végett.De ez nálam nem volt 1óra hanem kb 20perc.És haza hozhattam 1havi volt.majd amikor le telt vissza mentem meg vizsgáltak megint a szemem és kérdeztek hogy milyen?fáj e,látok e vele rendesen.

Nekem nem okozott problémát.

A próba lencse igaz feles volt de utána már a pajaj dioptriámat rendelte meg.


Amúgy -0,75ös .És jól látok vele.


Nyugodtnak kell lenni berakáskor meg kivételkor is.

Én úgy veszem ki hogy egyszerűen a bal kezemmel szét feszítem a szemem majd a jobbal benyúlok és ki veszem kicsit össze nyomva.

De hivatalosan oldalra kéne húzni és úgy kivenni.

Esetleg videón nem tudnád megnézni?


Amúgy bele fogsz jönni.


Még annyi hogy ha nem megy akkor ne erőltesd hanem várj egy kicsit és utána próbáld kivenni.

2012. júl. 5. 10:12

Még mindig piros eléggé és fáj a bal szemem..de ma lencsében kellene mennem hogy megnézzék a látásom..

Most mit csináljak?

Be merjem így tenni?

12. Nikike1988 (válaszként erre: 11. - Forrika)
2012. júl. 5. 10:11

aha azt én is próbáltam de olyan mintha amikor elhúzom visszaugrana és nem ment:(


és tegnap olyan volt mintha rátapadt volna a szememre..lehet száraz volt? pedig könnyeztem nagyon...

11. forrika (válaszként erre: 8. - Nikike1988)
2012. júl. 5. 00:13
Én oldalra húztam 1 ujjal és ott csippentettem össze 2 ujjal. Így nem pislogtam, mert nem közvetlenül a látóteremben "matattam".
2012. júl. 4. 23:51

Most megyek aludni mert már nem akarom tovább erőltetni a fájós szemem..

Köszi annak aki írt és aki ezután ír.

jó éjt

9. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - Forrika)
2012. júl. 4. 23:42
most is olyan piros még a szemem és fáj is:(((
2012. júl. 4. 23:41
Nektek milyen taktika vált be kivételnél??? mi a legegyszerűbb?
7. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - Forrika)
2012. júl. 4. 23:41

szia


Hát épp ezt nem értem hogy mért nem látok rendesen szóval megyek reklamálni mert nem fogom erőltetni s szememet...

Nézegettem de sérülést nem látok rajta..

Ma én is bőgtem..érdekes módon a jobb szememből valahogy hamarabb sikerül kivenni de a bal:( hát komolyan mondom már pánikba estem ma hogy ez benne marad nem bírom kivenni és akkor végre sikerült:)

2012. júl. 4. 23:35

szia

én is évekig hordtam lencsét. De első pillanattól sokkal jobban láttam vele, mint szemüveggel.

De nekem is hibás volt, csak úgy nap közben elszakadt a szememben, kicserélték, de azon meg pöttyök lettek. Akkor kértem más gyártó termékét, az bevált. Utána volt több féle és soha nem volt gondom vele.


A kivétel nekem is nehezen ment először. Volt amikor már bőgtem, annyit kűzdöttem vele, akkor meg a könny miatt nem sikerült. De pár nap alatt ráéreztem a technikájára és utána 2 mp alatt kint volt tükör nélkül is.


Szerintem is menj vissza. Az, hogy nem látsz vele élesen, nem normális és nem fog elmúlni (szerintem).

2012. júl. 4. 23:29

Holnap visszamegyek..Már ha elmúlik a fájdalom éS a pirosság és bele tudom tenni mert gondolom nem ártana lencsében mennem...

Amúgy én már tegnap is mondtam hogy nem jól látok mégis aztmondta hozzam haza várjak stb..még a táblát sem olvastatta le velem hogy ellenőrizze a látást meg semmi...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook