Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2010. máj. 6. 15:59
De nekem segítettél... :D Már nekem sem sebes,csak piri... Köszi szépen.. :-)
828. antsus (válaszként erre: 827. - Orsi cicuska)
2010. máj. 6. 11:48

Szia!

Az enyém 17napos,és ugyanígy"akad"...Ha felállok,hajolgatok,stb.akkor mindig...és én se tudom csak úgy magába mozgatni...csak mosáskor,meg amikor bespriccelem!Nekem is viszketett az első 10napban...aztán elmúlt!Annyi,h nekem seb nincs,az nem is volt,hanem ilyen bőrhámlásos a lyuk körül...gondolom ilyennek kell lennie.Sokat nem segítettem,de legalább már 2en vagyunk akinek ragad...:D

2010. máj. 5. 21:14
Szerintetek az normális hogy akad a piercingem? Ha pl. reggel felkelek és leápolom akkor meg szoktam mozgatni de nemtudom rögtön mert vmiért szorul... Lehet még van rajta pici seb vagy még friss(9napos) meg napközbe is ha meg akarom picit mozgatni akkor se mozog hanem mintha be lenne akadva,olyankor kicsit lemosom vizzel vagy aloe first-el lefujom hogy már ne szoruljon és akkor meg tudom mozgatni... De ez normális?? Mikor lesz olyan amikor már bármikor meg tudom mozgatni és nem akad majd? Meg viszket is...:S
2010. máj. 5. 16:45

Sziasztok!

Lenne egy "kérdésem" vagy "problémám", nem is tudom melyik...:D Az a helyzet, hogy tegnap (május 4-én) csináltattam a köldökömbe piercinget. Lefertőtlenítette a nő, meg minden, csak mintha egy kicsit ferde lenne. (Ha hanyatt fekve nézem, nem egyvonalban van, hanem a felső kisebb kő pont az alsó, nagyobb kő "mellett" van.) Szóltam neki egyből, mire azt mondta, hogy "be fog állni" és a 18 év alatt nem volt gond a munkájával... Tényleg van rá esély, hogy "beáll" (amit kétlek...) vagy pedig vegyem ki esetleg, várjam meg amíg beforr és majd később csináltassam meg újra? (Természetesen máshol akkor...) Előre is köszönöm a segítségeteket!:)

825. Orsi cicuska (válaszként erre: 823. - Bonpprr)
2010. máj. 4. 16:12

Szia! Nekem is ma 8 napos.. .:D És a seb ami volt rajta,mikor reggel kezeltem a piercinget akkor nozgattam és ahogy feltoltam az ékszert lejött :))

De az az idegesítő hogy attól a sebtől hogy rajta volt a szárán amiatt szorul és csak ugy tudtam mozgatni,ha aloe first-el lefujtam(gondolom picit felpuhul a seb) és akkor tudtam picit fel le mozgatni,de nostmár csak olyan "száraz" körülöte a bőr.. Én is betadinnal kezelem meg first-el és jót tesz neki :-)

824. bonpprr
2010. máj. 4. 15:48
*kamillás
823. bonpprr
2010. máj. 4. 15:48

Sziasztok!

AZ én piercingem 8 napos. Nem fáj. Nekem is ott van a seb, én is próbáltam leszedni, de nem jött, ezért inkább hagytam. Nem mozgatom.(najjóóóó..néha picit kihúzom, de tényleg csak picit:))

Kenem reggel este betadinnal meg már tettem rá kammilás borogatást is.A kamilla után nagyon szép volt másnap a bőröm:)

Régebben volt már pc-m ugyanitt, egy ismerősöm szúrta és azt mondta mozgassam sokat. Na én meg aztán nekiláttam mindennap reggel-délben-este mozgatni:)

Most viszon szalonba mentem és mondták, hogy hozzá ne merjek nyúlni. Szóval no piszka :D

822. Mindzsi (válaszként erre: 821. - Orsi cicuska)
2010. máj. 1. 06:07
Nekem is van már 4 éve. Ha még friss, akkor normális ha kicsit fáj, nekem fél év volt mire befogadta a szervezetem és nem fájt már. Mindig kell egy kicsit mozgatni, belenőni nem fog. És mindennap alkohollal le kell fertőtleníteni, amíg azt érzed hogy fáj, és gennyezik esetleg. És fél évig nem szabad kivenni, csak az orvosi piercing lehet benne, amit beletettek mikor átszúrták! Nem kell aggódni, idővel befogadja a szervezet, kinek több, kinek kevesebb idő alatt!!
2010. máj. 1. 00:51
Persze nem szolizok még,de nem fog ránöni a bör az ékszerre??Meg normális hogy ha lehajolok akkor fáj? Meg azért néha(1-2szer) fel le mozgatom,de ha sokat nem piszkálom akkor olyan mintha "beragadna",de nem fog ránöni a bör ugye?? :-D Bocs hogy ilyen sokszor kérdezösködöm csak én szeretek mindent biztire tudni meg hát picit "hipohonder" vagyok,képes vagyok a semmiért orvoshoz menni..:-DD
820. ében11 (válaszként erre: 815. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 30. 15:16

Szia!

ne mozgasd az ékszert-csak akkor amikor reggel este megmosod-annyi bőven elég.

a pici seb pirosság normális-hisz kell idő amíg bőr nő rá végig-belül is.

jó lenne ha a napozást szolit kerülnéd-nem a fertőzés miatt, inkább az hogy felforrósodik az ékszer-ami nem tesz jót a sebnek és izzadás is marhatja irritálhatja.én kihagynám egy jó pár hétig.

819. ében11 (válaszként erre: 807. - Wisike)
2010. ápr. 30. 15:12

szia!

mindenképpen mutasd meg annak aki szúrta vagy egy piercingesnek-mert előfordulhat hogy nagyobb bőrt szúrt át mint kellett volna-és rádagad az ékszerre, ilyenkor nem szokott meggyógyulni a piercing hanem begyullad-nekem is volt ilyen :(

kezeld addig is,betadinnal és inkább bepanthen plus kenőcsöt vagy tengerisós oldatot tennék rá-akár a tengerisós orrsprayt is rá lehet fújni.ne mozgasd és csak akkor érj hozzá ha előtte alaposan megmosod a kezed.

ha pár nap múlva sincs javulás menj vissza, vagy egy stúdióba-nem éri meg vele szenvedni!

818. ében11 (válaszként erre: 806. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 30. 15:08
nyugodtan használd-egy kicsit befogja az ékszert meg a bőrt is-lehet esetleg clarasept szappannal jó alaposan reggel és este átmosni az ékszert a bőrt-de elszínezi kicsit-majd ha legyógyult teljesen, szépen meg lehet tisztogatni az ékszert.
817. ében11 (válaszként erre: 805. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 30. 15:05

Szia!

bocsi hogy megkésve-igen az jó rá a zöld szappan-de lehet felhabosítva bő vízzel átmosni.átfolyhat rajta a víz, csak ne ázzon kádfürdőbe.

816. russodebby (válaszként erre: 815. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 30. 08:50
Szia! Nekem is van egy apró kis seb a piercing végeinél,pedig nekem már lassan 5 hónaposak,csak mindig megtapossa a kisfiam és bedurran. :)
2010. ápr. 30. 08:36
Most néztem hogy a piercingem köré ahol kijön a teteje ott icipici sebecske lett a fém körül de nem nagy szinte nem is látszik csak én észrevettem... Az baj? Vagy normális hogy van körülötte seb? Amúgy hétfön szurták... szal még nincs 1hetes...
814. antsus
2010. ápr. 29. 20:52
ja,és ne forgasd,ne mozgasd!-én asszem legfőképp ott rontottam el az előzőt:S Mindig piszkáltam!Most nem....de alíg bírom ki...:D
813. antsus (válaszként erre: 812. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 29. 20:49
Nekem azt mondták ne mozgassam egyáltalán,mert attól is begyulladhat,mert folyamatosan irritálja.Így is rengeteget mozog....mint ahogy írtad is,h felállás,leülés,oldalrahajolás...stb...A szoli nagyon necces sztem...igazából nem tudom miért nem szabad,sztem a fertőzésveszély miatt,de olvastam már olyat is,h azért mert felmelegszik a fém és az is rossz,meg tudod,az izzadás miatt se jó.Nem tudom...sztem bírd ki...igaz én 2naposan napoztattam,de a sebgyógyulás érdekében meg,h levegőzzön,mert ilyet is olvastam,de aztán amikor izzadni kezdtem,akkor abbahagytam és azonnal nyomtam rá azOcteinsept-et.Másnapra meg jól bedagadt az egész,meg is ijedtem.Aztán 3napig nagyon piros volt,meg duzzadt,paráztam,h most elcsesztem a gyógyulást,de szerencsére(lekopogom)most jobb sokkal.Szal sztem NE szolizz!De ez csak az én véleményem...ahogy jónak látod!De azért legalább 2hetet bírj ki!
2010. ápr. 29. 14:44
És ugy szabad szoliznom,hogy vizes vattával letakarom? :-S
811. Orsi cicuska (válaszként erre: 810. - Antsus)
2010. ápr. 29. 14:40
Nem kell mozgatni akkor napközben? Mert beszéltem barátnömmel aki aztmondta hogy sokat kell mozgatni,nehogy ránöjön a bör...:-S De szerintem nem kell mert attól félek hogy akkor be fog gyulladni ha sokat mozgatom,forgatom.Meg ha megyek,leülök,felállok stb,akkor mozog eleget nem ugy mint egy fülbevaló amit mozgatni kell.. Nem?!:D
810. antsus
2010. ápr. 29. 08:57
Sziasztok!az én pc-m ma 10napos!:)Alul-fölül piros a környéke,kicsit hámlik,meg viszeket,és érzékeny...nem fáj,de néha húzódik!Én Clarasept-tel mosom reggel-este,napközben meg Octenisept 3-4szer!10éve már volt nekem a köldökömben,akkor annyira begyulladt,h 3hónap múlva már csak 2mm-es bőr tartotta,akkor kivettem...durván keloidos lett a helye,de most már nem olyan durva látvány...és így,h újra van benne éxer,így nem is feltünő az előző heg!Ha van vki akinek kb. az enyémmel egyidős a k.pc-je,írjon már néha,h neki hogy gyógyulgat,mit csinál vele,tapasztalatok stb..Én rettegek a gyulladástól,vagy hogy újra kilökődik,de nagyon kezelem és vigyázok rá!Ja,és ami közhely,de nagyon igaz:tényleg csak tiszta kézzel és csak ha nagyon szükséges akkor hozzányúlni,feleslegesen nem mozgatni!-az elöző után ezt megtanultam:)Szép napot mindenkinek!
809. russodebby (válaszként erre: 807. - Wisike)
2010. ápr. 28. 22:36
Szia! Tetrannal kend be,ez nagyon jó a gyulladásra. A neorgranormont nem ajánlom,mert szerintem az nem tesz jót.
808. Catrin89 (válaszként erre: 804. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 28. 20:40

Nincs mit! :)


(Claraseptekből én is fel vagyok szerelve, mert kéz- és lábápoló, műkörömépítőre járok. Mi mindenre jók ezek a tanfolyamok... :D )

807. Wisike
2010. ápr. 28. 19:22

Sziasztok!

A barátnőm hétfőn szúrt nekem köldökpiercinget. Aznap egész szép volt és nem fájt, de tegnap és ma nagyon duzzadt és fáj. Az ékszert nem is tudom fel-le mozgatni, annyira duzzadt, szúrás után pedig néhány milimétert tudtam mozgatni. Egy picit most is sikerül, de max 2mm-t látok belőle húzogatom.

Betadin oldatozomnaponta többször és neogranormonnal kenem.

Ugye nem lesz baj, ez normális?

2010. ápr. 28. 18:17
És még azt szeretném kérdezni,hogy a Betadne-oldat is jó ha azzal kenem be?? Nem fogja elszínezni a piercingem?
805. Orsi cicuska (válaszként erre: 803. - Ében11)
2010. ápr. 27. 21:30

A Clarasept az nem az a zöld folyékony szappan? Mert van nekem itthon kell a vizsgámhoz(kozmetikusnak készülök) azzal mossam át?? Fülpucira tegyek és ugy ha megtisztitom jó?

Olvastam a naplódban amugy:-)

Köszi a segítséget!

804. Orsi cicuska (válaszként erre: 802. - Catrin89)
2010. ápr. 27. 21:27
Köszi szépen!:-)Én is gondoltam az Aloe First-re... azzal fogom ápolni meg veszek 3%os hidrogén-peroxidot,mert amit kaptam ápolót az nekem nem jó..
803. ében11 (válaszként erre: 801. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 27. 11:46

szia!

elég ha kezelés közben megmozgatod-többször nem szabad.amikor jársz leülsz stb. mozog eleget.

mindig moss kezet mielőtt kezeled.

a naplómban is van leírás kezelésről-ha gondolod olvasd el.

több módszer szer is van amivel kezelni lehet kell.

mi most azt szoktuk ajánlani hogy reggel és este este clarasept folyékony szappannal le kell mosni jó alaposan a piercinget.napközben pedig két alkalommal fújni octenisept spray-vel,esetleg clarasept derm spray-vel.

végül is mindegy, melyiket alkalmazod, biztos neked is mondták mi a teendő vele-csak legyen kezelve és minden alkalommal ha meg szeretnéd fogni a piercinget,kezeled moss alaposan kezet!

802. Catrin89 (válaszként erre: 801. - Orsi cicuska)
2010. ápr. 26. 19:54

Szia!

szerintem KELL mozgatni! Nekem 2x volt szúrva és mind a 2x mozgattam és kezeltem, és mind 2x szépen meg is gyógyult, a 2. azóta is meg van és meg is marad! :)

Amit én használtam rá: aole vera fisrt és tetran, és eleinte csak akkor forgattam amikor vmelyikkel befújtam vagy bekentem, úgy nem fájt. És napközben koszos kézzel nem piszkáljuk :) Remélem segítettem! :)

2010. ápr. 26. 17:58

Sziasztok!

Nekem ma löttek piercinget a köldökömbe és azt szeretném csak kérdezni hogy forgassam vagy tologasam fel le? vagy inkább csak hagyjam békén?? :D Köszi:-)

800. RylPlyr. (válaszként erre: 797. - Krisztii.)
2010. márc. 20. 22:33

a szurás PC nélkül nekemis 2 vagy 3000 volt:D

(Miskolc)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook