Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisemmizem az anyukámat, vagy éppen ő teszi ezt velem? fórum

Kisemmizem az anyukámat, vagy éppen ő teszi ezt velem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
27. 2577cdcc12 (válaszként erre: 15. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:20
Akkor nem értem anyukádat. És ebben az esetben nem jótékonykodnék a saját magam ellenére, bár ahogy már mások is írták, az én anyukám soha nem várná ezt tőlem...
26. 0b099f6590 (válaszként erre: 18. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:17

Miért ne örökölhetne?

Ha nincs végrendelet, akkor ő örökli a felét.

25. erababa1111 (válaszként erre: 10. - 655201810e)
2009. jan. 12. 12:16
de igen! Eszembe sem jutott, hogy ne adjak neki pénzt! Csupán arról van szó, hogy nem gondoltam, hogy a felajánlott harmadrész után még "követelőzik"... Ezen húztam fel magam egy kicsit.
24. Nikice
2009. jan. 12. 12:16

Erababa fogadd részvétem!

Amit már más is írt: egy picit várj még, emésszétek, majd mindenképp beszélj vele, ha még így gondolja.


Azt nem értem, ha annyira fontos a pénz neki, akkor miért ilyen drága síremléket csináltatni? Nem mintha nem érdemelné meg elhunyt édesapád, ne érts félre, de sokkal több számomra egy gonozott, rendszeresen látogatott sír, mint egy csillivilli síremlék, ahova max évente egyszer mennek... ez külsőség csak.

23. a74de3d08a (válaszként erre: 20. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:16
nem érdemes, mert nincs igazad, a haszonélvezeti jog "erősebb".
22. dancingqueen (válaszként erre: 20. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:16
na jó,de az összeg azért őt is érinti...próbáltál anyuddal normálisan beszélni az ügyben?egyébként jogos,én is kikérném ingatlanjogász véleményét...
2009. jan. 12. 12:14
Abban igazad van,hogy a szülő támogassa a gyermekét minden formában, hisz a gyerek nem mondta, hogy ő meg akar születni.Ha már megszületett,akkor viszont meg kell adni mindent, amit meg tudnak a szülők adni.Kérdés, hogy meddig? Mikor a gyerek már családot alapított,önálló életet él,a szülő innen már nem köteles a gyermekén segíteni,hiszen már ők egy másik család.Az viszont igaz,hogy ha megtehetné és nem segít még sem, az fájdalmas a gyereknek.A további kérdésedben nem tudok választ adni,mert nem vagyok ügyvéd.Ha nem tudtok kiegyezni akkor itt már csak az ügyvéd segíthet,ami persze megint pénzbe kerül,így még jobban megcsappan az egy főre eső örökség.Vigasz legyen neked, hogy a fiamék 11.0000000ft önrészből tudtak két szobás lakást venni maguknak,csak hát 20 évre elkötelezték magukat a banknak.Havi 50.000ft-ot fizetnek részletet.Sok szerencsét a továbbiakban, és kívánom, hogy a legjobb megoldást sikerüljön elérnetek.
20. erababa1111 (válaszként erre: 8. - Dancingqueen)
2009. jan. 12. 12:13
tesóm anyukámmal "van", hiszen otthon lakik, nincs is tervben számára az elköltözés, családalapítás. Nem tudom, hogy érdemes-e vele is vitatkozni a "jussomért"?!
19. Kriszy86 (válaszként erre: 7. - Sünciné)
2009. jan. 12. 12:13

Így van!Ne hagyja magát!Nem értem a többi hozzászólást,miért ne lenne jó ember????

Neki kell még felnevelnie egy babát,és ha itt a lehetőség akkor ne szalassza el,kitudja mikor tudna saját lakást venni!!!!!!


Egyébként meg tudom milyenek az ilyen emberek,az én anyukám is valami ilyesmi!Mindig csak magával foglakozik,már úgy tekint rám mintha nem is a lánya lennék,elmúltam 18?Akkor oldjam meg magam a dolgaimat,dehogy néha segíteni?Mert azért szültem h amíg él segítsem?Á dehogy!Mostmár levagyok szarva!

Nálunk is épp eladásra vár a ház(emeletes)persze én teljesen más helyzetben vagyok,nem jár nekem semmi-apáé,meg anyáé-de nekik mint szüleimnek eszükbe sem jutna adni egy kisebb összeget-hogy én könnyebben boldoguljak egy gyerekkel!Persze nem várom el,az övéké,de azért rossz h csak magukra gondolnak!

Szóval tudom miről van itt szó!

Szerintem így h jár neki a pénz,ne engedjen belőle!

Ez az én véleményem!

18. erababa1111 (válaszként erre: 4. - Winny)
2009. jan. 12. 12:11
Nem az övé a fele, ugyanis anyukám nem örököl jogilag apukám után, csak mi ketten a tesómmal. Házastárs nem örökölhet, csak egyenes ági leszármazott. Az apukám háza csak az ő nevén volt...
17. Nikice (válaszként erre: 4. - Winny)
2009. jan. 12. 12:10
nem! A gyerekeké, de a házastárs a haszonélvező.
16. 127f14054c (válaszként erre: 14. - 127f14054c)
2009. jan. 12. 12:09
En legalabbis igy tudom...
15. erababa1111 (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2009. jan. 12. 12:09
Anyukám a családi házunkban él az öcsémmel, a szóban forgó ház egy teljesen különálló házikó...
2009. jan. 12. 12:08

Szia..hagyateki targyalas utan csak akkor tietek 100% ban a lakas ha vegrendelet van rola....ha nem akkor torveny szerint fele az anyude es fele osztozik 3 fele...anyud+te+ tesod!......

Ezt megerdeklodted?

2009. jan. 12. 12:08

ha özvegyi joga van az ingatlanon, akkor ő (édesanyád) rendelkezik afelől, hogy a hasznot ki és mi módon húzza, érdektelen dolog, hogy a tulajdonosok ti vagytok a testvéreddel.

nem tudok egyet érteni veled.

jogszabály vonatkozik arra, hogy az özvegyi jogot meg lehet váltani, ha édesanyád ebbe hajlandó belemenni. jogszabály vagy törvény írja ennek mértékét is.

de legyél vele nagyon tisztában, hogy erre nem kötelezhető édesanyád, és az ingatlan hasznát ő élvezheti, eltekintve attól, hogy ti vagytok a tulajdonosok.

már amennyiben édesanyád özvegyi joga van a megörökölt egész ingatlanon.

12. dancingqueen (válaszként erre: 10. - 655201810e)
2009. jan. 12. 12:07
had kérdezzem meg,hogy te édesanyádtól mennyi segítséget kaptál az életben?
2009. jan. 12. 12:05
És igen, feltétlenül mondd el neki, a te álláspontodat is, csak ne veszekedjetek!
10. 655201810e (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:05

magyarán te mégsem akarsz anyukádnak pénzt adni.

mert az apa által hagyott tartozások meg a síremlék is közösen menne,de a megmaradt pénzből már nem adnál édesanyádnak.

ha jól látom a dolgot.

szíved joga,de akkor ne állítsd be magatok úgy,hogy jó embereket nevelt belőletek mert ez nem igaz.

szerintem ő élt édesapátokkal és igazából az anyagi oldal amit neki köszönhetett nem nektek hanem neki fog ezentúl hiányozni.gondolok itt arra,hogy a rezsit és egyéb költségeket ketten fizették,ezentúl egyedül kell majd neki.

persze ő is megtehetné,hogy nektek adja a ház teljes árát,de biztos átgondolta,hogy nehezen fog tudni megélni...

9. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Kriszy86)
2009. jan. 12. 12:05
az ilyen típusú emberek nem értik meg
2009. jan. 12. 12:04

oh,ha tudnád ez mennyire ismerős nekem!!!:(túlságosan is...nem tudsz sajnos mit tenni, a te lelked is bánná,ha vitáznál vele:(((hidd el,tudom. Hagyni fogod,ahogy eddig is hagytad,hiszen nem akarod megbántani(és ez helyes),de aki magától(Anyukád) nem látja be,hogy segítenie kéne,nem is fogod tudni...


had kérdezzem meg,tesód mit szól mindehhez?

7. Sünciné (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:04

Lehet, hogy most sokan elítélnek de én követelném a részemet! Ők ott laknak egy 2 szintes házban, Ti pedig albérletben. Neki van saját lakásuk Nektek nincs!!!

Mi régen lemondtunk az Öcsém javára a szüleink lakásáról, hogy Ő örökölje mivel nekünk ( 4-en vagyunk testvérek ) volt lakásunk!! Persze köszönet az nem volt érte!

Nekem ez a véleményem!

2009. jan. 12. 12:04
Nem biztos, hogy teljesen tisztában vagy az anyukád motivációival! Lehet, hogy beszélgetned kéne vele, kicsit mélyrehatóbban, és nem feltétlenül a pénzt helyezve a középpontba. (Nem könnyű, de nem lehet tudni!)
2009. jan. 12. 12:04

Szia!


Bár én nem sok mindent tudok hozzáfűzni ehhez,de annyit igen h szerintem teljesen igazad van mindenben.Semiképp ne hagyd magad!!!Biztosan megfogja érteni h neketek házra/lakásra kell a pénz.Mondd el neki így ahogy leírtad ide,h te h látod,ha meg nem érti meg,akkor se hagyd rá,hisz neked ott van egy kisbaba,én is ezt tenném a helyedben!!!

4. winny (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:04

Szia

Nem értem,hogy miért írod azt,hogy neki semmi nem járna?Hisz a fele az övé?

Nem értem,hogy mi szükség van arra a drága sírkőre?

Fogadd őszinte részvétem.

2009. jan. 12. 12:04
És anyukádnak van hova költöznie, ha eladjátok a házat? Mert ha nem, akkor lehet, hogy azért kéne neki a pénz. Ha nem, akkor viszont én nem vitatkoznék, így is jófejek voltatok...
2. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:03

Húúú, de nehéz.... egyelőre ne csinálj semmit... kicsit emészd a dolgot, talán anyukád is azt teszi, és majd közös nevezőre juttok. (Ezért nem akarok soha örökölni, vagy nyerni a lottón. :o()

Nincs jó válasz....

Amúgy én odaadnám anyunak, amit kér... de az én anyum soha nem kérné... szóval érdekes.

2009. jan. 12. 11:58

Van egy ház, amit édesapám örökölt a szüleitől kb. 5 éve. Apukám meghalt tavaly augusztusban, így az öcsémmel ketten örököltük tovább a házat fele-fele arányban. Sok rendezetlen ügyet hagyott maga után apukám, amit anyukám rosszul visel lelkileg és pénzügyileg.

Meghirdettük a házat, találtunk is rá vevőt. Úgy döntöttünk hárman (mivel édesanyám a haszonélvező), hogy eladjuk a felkínált összegért.

Most jön a csavar: anyukám rákérdezett, hogy hogyan szeretnénk osztozni belőle (mármint hogy neki mennyit szánunk belőle). Én úgy gondoltam, hogy enyhítsem anyukám fájdalmát, felajánlom, hogy osszuk 3 felé (öcsémmel előtte megbeszéltem a dolgot). Azt hittem, hogy teljesen odáig lesz meg vissza a jószívűségünktől, hiszen neki nem járna egy forint sem jogilag, de nem egészen így történt. Tetszett ugyan az ötlet anyukámnak, de ő arra gondolt, hogy előbb csináltassunk apukámnak síremléket közösen, és ezután osszuk 3 részre. (Egy normális síremlék manapság nem olcsó; minimum 6-800 ezer forint.)

Tudni kell azt is, hogy öcsém (23 éves) még otthon lakik egy 2 szintes családi házban, én pedig albérletben a férjemmel és a 4 hónapos kisfiammal 36 m2 -en.

Eddigi életem során jóformán semmit nem kaptam a szüleimtől, mármint anyagi segítséget, mivel sosem voltunk gazdagok. Soha nem is panaszkodtam érte senkinek Az esküvőnket is a párommal ketten álltuk, hogy a szüleinkre ne rójunk terhet. Most itt lenne a lehetőség, hogy anyukám pénz ráfordítása nélkül segítsen nekünk, hogy haladhatnánk egyről a kettőre, de most úgy látom, hogy a saját maga sorsa jobban érdekli, mint a miénk.  Teljesen el vagyok keseredve, mert én teljesen másképp gondolom az egész dolgot! Szerintem EGY SZÜLŐ DOLGA, HOGY MAXIMÁLISAN TÁMOGASSA A GYERMEKEIT MINDEN FORMÁBAN! Ez visszafelé is érvényes természetesen, de nem mindegy a módja! Én máshogy álltam volna az egészhez. Könnyek között megköszöntem volna a gyerekeimnek a felkínált lehetőséget, hogy milyen tisztességes embereket neveltem belőlük! Nem hagyják az anyjukat kakiban, segítenek neki a saját „kárukon” is! Azután azt mondtam volna, hogy fizessétek ki azokat a költségeket, amiket édesapa „hagyott ránk”, majd a megmaradt összegből csináltassunk közösen síremléket, és a többit osszátok kétfelé, ahogy az megillet titeket… Úgy látom, hogy ez is óriási segítség lenne anyukám részére.

És a végére: szeretnénk régóta egy nagyobb lakást venni, hogy ne kelljen egy kis szobában felnevelni a fiunkat (és a leendő 2. gyerkőcöt) albérletben. Eddig nem volt rá pénzünk. Most az engem megillető kb.2,5 millió forinttal bele tudnánk vágni a vásárlásba – természetesen így is csak hitellel. Az anyukám által elképzelt osztozkodás után 1,4 millió maradna, ami nem elég a lakáshoz…

Nos, kedves mindenki! Várom a hozzászólásokat, hogy Ti mit tennétek a helyemben?!? Osztozkodjak vagy vitatkozzak, és követeljem a jussomat, ha már kapzsi módon több kell anyukámnak?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook