Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisemmizem az anyukámat, vagy éppen ő teszi ezt velem? fórum

Kisemmizem az anyukámat, vagy éppen ő teszi ezt velem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. jan. 12. 12:47

/kicsit off: akik 50-60évesen panaszkodnak, hogy albérletben laknak, meg önkormányzati lakásban és sok a havi díj...mit csináltak egész életükben,hogy legalább egy kicsi lakást nem tudtak összehozni?/

Remélem, mire nagymama leszek, tartunk már ott, hogy valamilyen szinten támogatni tudjam a gyerekeimet!

56. Nikice (válaszként erre: 52. - 0b099f6590)
2009. jan. 12. 12:47
valóban, most csak az egyik oldalt ismerjük, de ami tény, van az anyának saját otthona, és a másik, hogy ha nagyon pénzszűkében lenne, nem ennyiért szeretne síremléket
55. erababa1111 (válaszként erre: 40. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:46
értsd meg, hogy tényleg nem akarom kisemmizni, hiszen a legelső gondolatom is az volt, hogy osszuk 3 felé a pénzt!!! Csupán a hozzáállással van problémám! A felajánlást kevesellte és ez bánt rettentően! Nem hogy megköszönte volna, manem még többet akart! Nem az a lényeg, hogy mennyivel többet, hanem a tény, hogy TÖBBET!
54. winny (válaszként erre: 46. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:45

Most már értem.

Köszi:)

2009. jan. 12. 12:43

viszont ha haszonélvezeti joga van rá, akkor eladásnál százalékot kapna, de le is lehet róla mondani...

DE:van háza, saját...így tudná támogatni a gyerekeit -enélkül gondolom nem tudna segíteni nektek hogy végre sajátban éljetek

2009. jan. 12. 12:42
A jogi dolgokon kár vitázni, mert azok eleve adottak. Itt most a morális dolgokon van a hangsuly. Igen, egy szülő segitse mindig a gyermekét, amennyiben lehetősége van rá, de szó nem esett arról, hogy az édesanya milyen körülmények között él, az ő megsegitéséről miért nincs szó?
51. erababa1111 (válaszként erre: 36. - Kattyus)
2009. jan. 12. 12:40
Köszönöm szépen ezt a hozzászólást! Ez különösen sokat segít... Bízom benne, hogy vita nélkül el tudjuk majd intézni a dolgokat, de szerintem mindenki szemében szálka lesz a végeredmény... Nincs ezek után olyan jó megoldás, ami mindhármunknak tökéletes lenne.
2009. jan. 12. 12:40

örököltél tesóddal egy házat, amit ha eladtok csak kettőtöké a pénz...elvileg...szép gesztus, hogy anyukádat is belevéve harmadolni akartatok...ha apukád hagyott kifizetetlen dolgokat, ebből ha rendezve lenne, szerintem az is elég lenne, (adósságot is lehet örökölni, nem csak tuljogot)

a tartozást kin akarják behajtani?

49. a74de3d08a (válaszként erre: 48. - Win)
2009. jan. 12. 12:39
de miért is kéne lemondania róla?
48. win (válaszként erre: 42. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:38
Én is úgy tudom, hogy minden további nélkül lemondhat ellenérték nélkül is.
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:37
Így van.
46. erababa1111 (válaszként erre: 32. - Winny)
2009. jan. 12. 12:37
a ház csakis az apukám nevén volt, az én nagymamáméké. Az egész az örökség, anyukámnak nincs tulajdonjoga, csak haszonélvezeti.
45. Nikice (válaszként erre: 42. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:36
köszi az infót! bár sose legyen rá szükségem!
44. Nikice (válaszként erre: 41. - 0b099f6590)
2009. jan. 12. 12:36
nem felesleges, ha teszem azt több 10 millióról van szó..de ha a lányomnak (akinek nem mellesleg babája van) lakásgondja van, és én az önerőben sem tudok segíteni, hogy elinduljanak, hát meggondolandó!!
43. erababa1111 (válaszként erre: 31. - 655201810e)
2009. jan. 12. 12:35
én így cselekednék az anyukám helyében! Teljesen más, hogy én mit és mennyit adok neki, és ezzel együtt mit gondolok a dologról! A véleményemet írtam le az esetről, nem pedig azt, hogy mit fogok tenni.
42. a74de3d08a (válaszként erre: 38. - Nikice)
2009. jan. 12. 12:33
lemondhat róla ellenérték nélkül is, én úgy tudom.
41. 0b099f6590 (válaszként erre: 34. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:32

Ok. Már utánanéztem és tényleg igy van, de édesanyádé a haszonélvezeti jog, ami tényleg erősebb, mint a tulajdonjog.

Próbáljatok megegyezni, hogy az adósságok rendezése után osszátok 3 felé a pénzt és utána ki-ki belátása, tehetsége szerint járuljon hozzá a siremlék készítéséhez. /Bár magánvéleményem szerint fölösleges ezért ilyen hatalmas összeget kidobni/.

40. a74de3d08a (válaszként erre: 33. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:31

nem vagyok jogász, de tájékozott vagyok ez ügyben, most ne menjünk bele a részletekbe, hogy miért.

ha édesanyád ragaszkodna az özvegyi jogához, akkor semmit nem tudnál tenni, mint ahogy krucifix is írta.

ha belemegy az eladásba, akkor meg a hátrahagyott adósságokat az örökösöknek kell rendezni, ezt is írta már valaki, és a haszonélvezeti jogot meg meg kéne váltani, mivel a törvény is így rendelkezik.

a maradékot kétfelé osztanátok.

szerintem nem szép dolog ezen édesanyáddal vitatkozni, mert igaz, hogy törvény szerint ő nem örökölhetett édesapádtól, de valamiért mégis úgy érzem, hogy egy része őt is megilletné.

39. win (válaszként erre: 26. - 0b099f6590)
2009. jan. 12. 12:30

Ez nem igaz.


A Ptk. szerint:



Törvényes örökösök

A törvényes öröklés általános rendje

607. § (1) Törvényes örökös elsősorban az örökhagyó gyermeke.

(2) Több gyermek fejenként egyenlő részben örököl.

(3) Az öröklésből kiesett gyermek vagy távolabbi leszármazó helyén egymás közt egyenlő részekben a kiesett gyermekei örökölnek.

(4) Ha leszármazó nincs, a házastárs vagy a bejegyzett élettárs örököl.

38. Nikice (válaszként erre: 32. - Winny)
2009. jan. 12. 12:30

Vagy én értem rosszul, sosem lehet tudni...


A szóban forgó ház az apáé volt, a feleségével másik közös házuk volt. Szal ha az apáé az egész, akkor az ő leszármazottai (gyerek), ha nincs élő gyerek, akkor annak gyermeke... stb... örökli. A házastárs haszonélvező, de mint azt sokan mondták, a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Azt viszont nem tudtam, hogy ha v.ki lemond róla, akkoris jár utána pénz a hagyatékból.

37. 7934d1ac97 (válaszként erre: 30. - Benvik)
2009. jan. 12. 12:29
Ez meg a másik ami kimaradt az írásomból, ha anyu nem egyezik bele nélküle el se tudtuk volna adni az ingatlant. Ő neki is alá kellett írni az adásvételi papírt!!
2009. jan. 12. 12:29
Magyarországon egyenesági öröklés van. A szülők után a gyerekek örökölnek,ha nincs végrendelet. A házastárs nem örököl,esetleg övé a haszonélvezeti jog.Apuka után anyuka nem örököl,csak végrendelet esetén. Én már sajna túl vagyok ezen. Mi az erababa által említett összeg töredékéből csináltattunk síremléket. Gyönyörű, és méltó Édesanyám emlékéhez. Nálunk nem volt vita. Igyekezz vele csendben,szépen elintézni a pénzügyeket.
35. erababa1111 (válaszként erre: 27. - 2577cdcc12)
2009. jan. 12. 12:29
én is úgy gondoltam, hogy ezt nem várja el tőlem anyukám... sajnos az élet nem úgy hozta, és tévedtem :(
34. erababa1111 (válaszként erre: 26. - 0b099f6590)
2009. jan. 12. 12:27
már megvan róla a határozat, hogy miénk az ingatlan 50-50%-ban...
33. erababa1111 (válaszként erre: 23. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:26

jogász vagy? én is érdeklődtem ezügyben, és anyukám nem kéri a haszonélvezeti jog pénzbeni értékét, hiszen abból még adóznia kellene és kevesebb pénz jutna neki úgy, mintha 3 részre osztjuk a pénzt...

Amúgy eddig nagyon jóban voltam anyukámmal, csak mivel nem élek egy városban vele, így eltávolodtunk egymástól. Mi majdnem minden 7végén hazamentünk, ők alig jöttek hozzánk...

32. winny (válaszként erre: 17. - Nikice)
2009. jan. 12. 12:23

Lehet,hogy rosszúl értelmeztem?

A ház nem a két szülői volt?

Az apai rész most az örökség.

Az anya a fél ház tulajdonjoga továbbra is megmarad?

Segíts!D

Nem értem!:)

31. 655201810e (válaszként erre: 25. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:22

"Azután azt mondtam volna, hogy fizessétek ki azokat a költségeket, amiket édesapa „hagyott ránk”, majd a megmaradt összegből csináltassunk közösen síremléket, és a többit osszátok kétfelé, ahogy az megillet titeket…"


hát én ezt máshogy értelmezem...

30. benvik
2009. jan. 12. 12:22

Nos, ha haszonélvezeti joga van anyukádnak, akkor el sem lehetne adni az ő beleegyezése nélkül. Tehát jogilag megteheti, hogy haláláig ragaszkodik hozzá, és ha a fejed tetejére állsz, akkor is így marad. Tehát ezt békésen kell rendezni, mielőtt összeveszés lenne. Ha bele is megy az eladásba, akkor is Nektek kell fizetni Apukád hátrahagyott adósságait. Aki örökli a vagyont, az örökli az adósságot is.

Mellesleg az már más kérdés, hogy én mint anya hogyan állnék a kérdéshez. Nyílván a gyerekem lenne az én érdekem előtt, de ezt nem így gondolja mindenki.

29. Sünciné (válaszként erre: 19. - Kriszy86)
2009. jan. 12. 12:20

Az én anyósomék eladták a családiházukat és vettek egy bérlakást! Eltettek egy kis tartalékot maguknak a többit pedig mi megkaptuk, hogy tudjunk egy nagyobb lakást venni. Az én lányom 23 éves de ott segítünk Nekik ahol csak tudunk, pedig a férjem nem is az édesapja.

Az Ő édesanyjának van saját háza ) 2 szintes ) Ők pedig gyerekkel albérletbe, én ezt nem tudnám végignézni. Saját magam ajánlanám fel az én részemet!!!!!!!!!!!!!

28. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. jan. 12. 12:20

Nem akarlak elkeseríteni, de mivel azt írtad hogy anyukád a haszonélvező az örökölt ingatlanon, ezért neki is jár pénz!! A haszon élvezet erősebb mint a tulajdon!


A nagyszüleim háza el lett adva, és a szüleim úgy gondolták hogy a befolyt pénzből nekem vesznek egy lakást, hogy ezzel el tudjanak indítani az életbe. De mivel még 20 éves se voltam, így rá iratták magukra a haszonélvezetet, ne hogy eladjam vagy akár mi.

Mikor apukám meghalt (5 éve) és rá 2 év múlva akkor már férjemmel szerettük volna eladni a lakát hogy nagyobb házba menjünk, nem is volt, gond. Anyukám nem szólt. Vagy nem tudta, vagy nem akart szólni, de az illeték hivatal hívta fel a figyelmemet, hogy a 8 milliót érő ingatlaból 3 millió anyu tulajdona, mert ő a haszon élvező!!!! Amit elvileg anyunak ki kellett volna fizessek!! De senki nem szólt, így annyiba maradt a sztori. Én azt gondolom anyu ezzel tisztába van, és ő úgy gondolta fontosabb hogy legyen egy szép házunk, meg a gyerekeknek, mert neki már van.


Nem tudom tudtam-e valamit segíteni.


Én azt tanácsolnám, hogy keress egy ingatlanokkal foglalkozó ügyvédet és kérj tanácsot tőle. kb. 5000 ft egy ügyvéd tanácsadása, nem vészes ki lehet bírni ezt az összeget.


Amúgy mi is csináltattunk apunak nagyon gyönyörű sírkövet, de nem volt 500 e- ft se, bár az 2004-be volt. Én 600-800 e ft-ot nem adnék ki sírkőre. Főleg ha a lakás fontosabb. Tudom hogy apukád emléke is fontos, de hidd el ő is örülne ha a pénz inkább lakásra költenétek mint drága sírkőre. ÉN így gondolom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook