Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek van vagy volt Shar pei kutyája? fórum

Kinek van vagy volt Shar pei kutyája? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 1. 20:09
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat! Sok új információhoz jutottunk (amiből sosem elég (;) azóta mióta van a kutyusunk..
22. t.dorothea (válaszként erre: 21. - Timycat)
2012. aug. 13. 23:29
Pont az a szép bennük,hogy mások,mint a többiek. Gyönyörű az a ráncos kis pofijuk :) Az én kutyusomtól is félnek,mert ijesztően komoly képet tud vágni,ha morog,pedig még soha senkit nem bántott,kutyusokkal is jól kijön. Csak akkor ugat vissza,ha "beszóltak" neki.Az más,hogy az idegent nem engedi a lakásba,ugatja,morog,hát de ez érthető :)
21. timycat (válaszként erre: 13. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 22:09

:D Nagyon tüneményes


Az én ebem Böbe baba névre hallgatott, egyik ismerősöm egyszer megkérdezte, hogy nincs-e identitászavar? Mert hogy lehet ezt a szörnyeteget így hívni? :D ő rettegett tőle, többször megcsípte a kutya, meg olyan érdekes mély ugató hangjuk van, plusz lila a nyelvük és a srácnak ez így egyben nagyon nem tetszett :D

20. 3a4748ddde (válaszként erre: 19. - T.dorothea)
2012. aug. 13. 15:30

köszönöm szépen, megnyugtató:P nem akarjuk agyonfélteni:P ma kapott egy kevéske rizst, élvezi a kaja illatokat. Legelső napon egyszer pisilt a szőnyegre, aztán meg a pelusra, következő naptól fogva, folyton a pelus mellé pisilt:D

Továbbá: írok priviben :)

2012. aug. 13. 14:26
Nekem lassan 2éves lesz a gyönyörű ráncoskám, Tonic :) Tudatosan ezt a fajta kutyust vettük párommal,hetekig bújtam a netet,de még sokszor a mai napig is van mit tanulni. Felejtsd el a "csak ezt ehet,csak márkásat,erre figyelj,jajj meg erre is". Nem kell túllihegni. Ugyanolyan kutya mint a többi,annyi,hogy sajnos,hajlamosabb bizonyos bőrbetegségekre,de sokat számit a vérvonala!Ne izgulj,minden megy majd szép sorjában. Nálunk 3 hét alatt szobatiszta lett. A pelus felesleges,ha kicsit is olvastál róluk,biztosan tudod,hogy rend és tisztasagszeretők,ezért is lesznek hamarabb szobatiszták,mint társaik. Most az elején ne 3szor vigyétek le,az még nem elég. Kb 3-4 óránként kis időre vigyétek le,mert ugye nincs még meg minden oltása,addig meg jobb ha csak keveset van a szabadban. Mi is lakásban tartjuk,4.emeleten :) Priviben keress meg,nagyon szívesen segítek,túl vagyunk már sok dolgon,rengeteg tapasztalattal. Jó kutyázást :)
18. Bella2011 (válaszként erre: 17. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 13:51
Még korai is lenne. A "miénknek" Musu a neve.
17. 3a4748ddde (válaszként erre: 15. - Bella2011)
2012. aug. 13. 13:47
Byron a neve, de még nemnagyon hallgat rá:D a Gyere szóra bezzeg legtöbbször halgat:)
2012. aug. 13. 13:46
Köszönjük:) Ő az első közös kutyusunk.. :$ A párom szüleinél van 2 kutya. Az egyik foxi féle, a másik tacskó-palotapincsi keverék :P
2012. aug. 13. 13:45
Hogy hívják?
14. Bella2011 (válaszként erre: 13. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 13:42
Nagyon édi! Olyan mintha plüss kutya lenne!:)
2012. aug. 13. 13:28
TETTEM FEL A KUTYUSRÓL KÉPEKET!:)
12. 3a4748ddde (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. aug. 13. 13:14

:)) úgy tudom, hogy a shar pei kutyák eléggé makacsok tudnak lenni, meg, hogy lépcsőztetni nem szabad. A héten kapja majd a 2. oltását, és a dokival majd csak akkor tudunk beszélgetni róla.

Tegnap fürdettük meg először, ami nem tetszett neki. Mi Biogance My puppy sampont vettünk. Azt is hallottuk már, hogy bolhanyakörvet nem hordhat. Amikor iszik akkor szoktam törölgetni a redőit. Meg a szemét is minden alvás után.


Sajnálom, hogy a kutyátok így járt...

És köszönöm szépen a válaszod!

11. 3a4748ddde (válaszként erre: 5. - Bella2011)
2012. aug. 13. 13:04
Mi eddig azt tapasztaltuk, hogy sokat alszik és sokszor csuklik. Az idegeneket a messziből is megugatja:) nagyon aranyos ugatása van. Nagyon szeret játszani, a lábbelikhez nemigazán nyúl, mert van neki sok játéka amit nyúzhat. Naponta 3szor visszük le, minden étkezés után. Ha észreveszi, hogy nem érünk rá törődni vele, akkor elvonul aludni. Próbál érvényesülni a lakásban, vakkant amit nem hagyunk neki.. Kutyapelushoz próbáljuk szoktatni, amig megnem szokja, hogy odakinn kell intéznie a dolgát, minden evés után amikor levisszük akkor kakil. Egyik reggel vakkantott az ablakfelé, maolyan jelzés lehetett, mert levittük és kakilnia kellett:) Szoktatjuk a nyakörvhöz és a pórázhoz.
10. 3a4748ddde (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2012. aug. 13. 12:56

Bucóka20! rengeteget tájékozódtunk interneten, de vannak kérdések amikre nem találtunk választ; jobb minél többet megtudni erről akutyáról..

Mi a táp mellett szeretnénk adni főtt ételt is a későbbiekben. Mivel ketten élünk egy panel lakásban, és sokszor marad meg étel, igy jobb kideríteni mindent, hogy mi árt neki és mi nem. :)

9. Bella2011 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2012. aug. 13. 12:24
Nekem egy bernáthegyim és egy tacsim van,nagyon sokat verekedtek. Egy kicsit "örültem" amikor elvitte. De érdekes mindíg csak ha otthon voltam. Szerintem féltékenyek voltak egymásra.Nálunk soha nem szűnt meg a balhé csak mikor elköltözött.Szerintem mindenki magának követelte az első helyet a ranglétrán. A tacsi volt a legidősebb a bernáthegyi meg a legnagyobb és nem tudtak elosztozni.
8. Bella2011 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. aug. 13. 12:20
Igen a miénk is pontosan ilyen. A sogornőm már 3 éve elvitte de ha nyaralni megy én járok át hozzá gondozni mert senki mást nem enged be.Hiába járnak hozzá mások évek óta csak megtűri őket, ha a gazdi otthon van, még így is előfordul, hogy bele-bele csíp valakibe.Nagyon jó jellemzést adtál minden szava igaz. A bőrével és a táplálkozásával nekünk semmi gondunk nem volt.A méhét kellett kivetetni egy ronda gyulladás miatt.Más gondja nem nagyon volt.
7. timycat (válaszként erre: 5. - Bella2011)
2012. aug. 13. 12:17
Igen a többi kutyával alapvetően agresszív :S hisz bármilyen hihetetlen nagyon kemény harci kutya. Mi egy németjuhásszal tartottuk együtt, voltak "viták" de hamar lejátszották egymás között, különösebb sérülések nélkül.
6. timycat (válaszként erre: 1. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 12:14

Nekem volt shar-pei kutyusom. Imádtuk a drágát. Nagyon jó természetű kutyus volt. Iszonyatosan könnyen tanult, nem voltak csínytevései, nem ásta szét a kertet, nem rágott szét semmit, cicákat nem piszkálta, nem ugatott csak ha épp "akció" volt. Tipikus egy gazdás kutya, én etettem, tanítgattam, az én szavam szent volt. Csak a közvetlen családot fogadta el, nagyim hiába járt hozzánk naponta-2naponta nem engedte volna be, nekünk 4ünknek -én is még kölyök voltam, húgom totyogó- mindent megengedett, a végtelenségig hagyta magát nyúzni.


Viszont! A bőrére nagyon figyeljetek oda! Lehet rendszeresen fürdetni, de speciális állatorvos által ajánlott szerrel és mindig szárazra kell törölni a redőket. Szárnyas húst soha semmenyit ne adjatok neki és a bolti tápoknál is figyeljetek oda a fehérjetartalomra, sajnos mi ezt nem tudtok. Rettenten csúnyán, állandóan visszatérően gyulladt volt a bőre és nagyon büdi volt :( Sajnos nem is élt sokáig, 7 évesen májelégtelenség miatt el kellett altatni egy kullancscsípésből kifolyólag. Mivel szinte folyamatosan gyulladt volt a bőre nem használhattunk rá kullancsriasztót, így sajnos belefutottunk egy fertőzött kullancsba :(


NAgyon vigyázzatok a kis jószágra! Nagyon jó társ lesz belőle!

5. Bella2011 (válaszként erre: 3. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 12:01
Természetéről annyit, hogy kitűnő házörző: nem ugatós viszont harapós.Nagyon kedves-bujós kutya.Nyugodt természet de a többi kutyával agresszív, verekedős.Ami nekem nem tetszik benne - scak úgy mint a mopszimban, hogy a szőre nagyon hullik és rengeteg van. Amikor vedlik nem lehet megsímogatni anélkül,hogy egy m3 szőr ne maradna rajtam is.
2012. aug. 13. 11:41

Nekem nem shar pei kutyusom van,hanem spániel,de szerintem kár(felesleges) fórumon ilyen kérdésben tájékozódni,mert (szinte) mindenki mást fog mondani.


Legjobb,ha neten keresel rá és onnan próbálsz okos dolgokra szert tenni.



Van aki azt mondja amúgy (bármilyen kutyáróm legyen szó),ha megfelelő minőségű tápot kap,akkor nem is kell neki semmi más.


Mi is Select goldot adunk a kutyusunknak,gyönyörű fényes tőle a szőre.

Kicsi kora óta ezt kapja,persze kap mellette mást is.:)

Pl.: a főtt tojást és a sajtot imádja..:D

2012. aug. 13. 11:23

Köszi a hozzászólást Bella!

Hát mi nem adunk neki baromfihúst egyáltalán, mert a tenyésztő kikötötte, hogy nem szabad! És mások is ezt ajánlották, a Fressnapf boltban is. Érzékeny rá a kutya, kiütései lehetnek stb.

2. Bella2011 (válaszként erre: 1. - 3a4748ddde)
2012. aug. 13. 08:27
Nálunk is volt a "családban" de a volt sógornőm magával vitte. Nagyon szerettük egymást a mai napig látogatom rendszeresen. Én neveltem fel, de nem az enyém volt. Viszont sok tapasztalatom van a fajtával. Az étkezési szokásiról annyit talán, hogy mindenevő volt, egyátalán nem finnyás.Fő tápláléka nálunk a baromfihús.
2012. aug. 13. 06:13

Kedves olvasó/hozzászóló!

Azért nyitottam meg ezt a topicot, mert pár napja Shar pei kutya tulajdonosok lettünk a párommal. Pénteken lesz 9 hetes.

Nagyon érdekelne, hogy ennek a kutyafajtának mit szabad és mit nem szabad enni adni.

Annyit tudunk, hogy a fehérjével csínnyán kell bánni, és szárnyas húsokat nem ehet!

Viszont ehet főtt rizst, és főtt sárgarépát.

Majd idővel szeretnénk főtt ételeket adni, kóstoltatni vele. Select gold tápot kap, ami bárány lazac ízű.

Kérem, ha van valakinek shar pei kutyatartással való tapasztalata kérem irjon!

Előre is köszönöm!

Üdv.: DuCyca

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook