Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
1609. artist (válaszként erre: 1601. - Barbidus)
2013. jan. 30. 20:11

Szia barbidus!

Az ablációm augusztus végén volt, Szegeden.PSVT-s beteg vagyok, de hiába éltem túl a 4 órás műtétet, sajnos nem sok pozitív változást tapasztalok. A 200-as pulzus azért még nem jött elő, de a ritmuszavarok mindennaposak. Van, amikor erőteljesen beült-1-2-3-at, változó, olyan is van, amikor csak lágyan, éppenhogy érzem. Olyan is előfordul, hogy hirtelen felpörög, mintha a PSVT-s roham kezdődne, ilyenkor mély levegőt veszek és benttartom, befeszítem a hasfalam (azt mondták, hogy ez az erőltetés- mintha a wc-n ülnél- lelassítja a pulzusszámot, de csak a roham legelején segít)így lassan lecsitul. Olyan is van, mikor csak azt érzem, hogy remeg a szívem, mint a kocsonya, de ilyenkor hiába mérem a vérnyomásom, az továbbra is marad alacsony, a pulzusommal együtt. 2 hónapja szedem a lokren nevű gyógyszert, mert a holter azt mutatta, hogy még éjszaka sem pihen a szívem, néha 100 felett is működött, alvás közben. Úgy gondolom, ez talán megoldódott, bár éjszaka csak párszor riadtam fel ritmuszavarra.

Ja igen, mondták-e, hogy megismétlik? Hmm... lazán annyit mondtak, ha mégsem sikerült a műtét és előjön bármikor a roham, akkor ismét elvégzik a beavatkozást. Ehhez viszon meg kell várni egy újabb rohamot. Magát a műtéti eljárást, a katéterezést sem javasolják ám az orvosok 5 éven belül 2x! Nemhogy ezt a fajta lézerezgetést... :( Bár jobban lennék, mit nem adnék érte... Ha valaki azt mondaná, hogy másodjára tuti sikerül és soha nem lesz ritmusproblémám, aláfeküdnék a műtétnek... bár nekem egy műtét alatt kétszer lendültek neki és lézerezték... véleményem szerint kevés sikerrel. Barbidus, nehéz kérdés ez, a Te döntésed! Sok sikert, kitartást és jó egészséget kívánok!

1608. Tundeva
2013. jan. 30. 09:19
csak azt nem tudom, hogy a liszt, vagy az élesztő lehet az oka.
1607. Tundeva
2013. jan. 30. 09:19

Tudjátok, az utóbbi időben mit vettem még észre?

Ha meleg kelt tésztás dolgot eszem (nagyon szeretek sütni - kenyérlángos, pogácsa, kakós csiga, stb), még csak sokat sem kell ennem, mégis olyan tüneteket produkál, mint amikor nagyon telekajálom magam, tehát jön a szaporább pulzus, néha még extra is...

1606. lara117
2013. jan. 30. 07:59
A gyógyszer sem mindegy mit szed az ember.Mert nekem például az nem jó ha leviszi a pulzust mert akkor van ritmuszavar ezt a mostani orvosom végre észre vette.Volt olyan gyógyszer amitől szörnyen éreztem magam még 1 emelet megmászása is gondot okozott majd kiugrott a szívem tőle ez pontosan a sotalex-től és a concortól volt.Ugyhogy a gyógyszertől is lehet rosszúl lenni.
2013. jan. 29. 17:37
A táplálkozás és ritmuszavar közötti összefüggést én is megerősítem. Ha tele eszem magamat, indul a ritmuszavar,de ilyen még a fázás is. Ha vacogok úgyszintén extrázok,úgyhogy vége lehetne már a hidegnek.
1604. Léni50
2013. jan. 29. 16:59

Szia Barbidus, azt, hogy az táplálkozással összefügg a ritmuszavar, már régebben is tapasztaltam. Azért is kérdeztelek benneteket erről.

Mindig ügyeltem arra, hogy ne legyen szoros derékban a szoknya/nadrág, és hogy soha ne egyem magam degeszre. Egy idő óta viszont azt érzem, hogy étkezések után (keveset eszem) jobb, ha járok, kelek, mert, ha leülök, vagy netán lefekszem, máris kezdődik a műsor: a bedobbanások, rövid ideig tartó begyorsulsok, stb.

A kivizsgálások során nálam sem állapítottak meg szervi bajt, a vegetatív idegrendszer zavara viszont többször felmerült. Ezért nagyon érdekelne lara117, hogy milyen tapasztalataid vannak/lesznek az ayurvéda orvoslással kapcsolatban. Gondolom az 1 hónap kevés ahhoz, hogy minden panaszod megszűnjön, vagy legalábbis csökkenjen, de kérlek, a későbbiekben néhány sorban jelezd majd, hogy mit tapasztaltál!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

1603. barbidus
2013. jan. 29. 10:38

Sziasztok,

Sporttal és kávéval kapcsolatban is hozzászólnék... :)Egész életemben sportoltam, most fél éve, amióta volt 2 psvt-m és erős reflux emésztési panaszokkal társulva sajnos elmaradt. Nagyon szenvedek, mert én a sport segítségével tudtam levezetni legjobban a feszültséget. Igazából nekem a reflux most annyira erősen jelentkezik, hogy rosszabb napokon szinte minden mozdultnál érzem, így egyenlőre a sport is elképzelhetetlen. (Közben furcsa mellkasi érzést és bedobbanásokat produkálva)Na de ez nem a refluxos fórum.... :)Azért lehet hasznos, hátha valaki már tapasztalt hasonlót. Nekem egyébként sosem mondták, hogy nem sportolhatok, most is nagyon várom hogy jobban legyek, és újra csinálhassam. Kávéról én is leszoktam, néha iszom egy tejes kávét, de nagyon ritkán. Régen, ha túlzásba vittem kávét, kólát, teát nekem is nagyon felpörgette a szívemet. A zöld teától meg teljesen kész vok. :) szívileg (bedobbanások stb.) Most én is készülök kipróbálni a ganodermás gyógygombás kávét, hátha beválik nekem is. Nagyon sok jót hallottam róla, főleg hogy nem savasít, és nem emeli a vérnyomást, talán a pulzust sem. Na majd meglátjuk.... :) és állítólag finom.

1602. barbidus (válaszként erre: 1598. - Léni50)
2013. jan. 29. 10:13

Szia Léni,

Nálam teljesen biztos, hogy van összefüggés a reflux és a szívritmuszavar között, az éjszakai begyorsulások illetve össze-vissza verések mind olyankor jelentkeznek, amikor szenvedek a refluxtól, ha kicsit jobban bekajálok, az tuti hogy éjszaka nem alszok. Ezek a begyorsulások, azért nem psvt-k. Nekem psvt évente 1-2 szer van, de mindig erős reflux kíséri. Orvosok egyértelműen nem mondták nekem soha, hogy összefüggés van a kettő közt. Én rengeteget olvastam róla, külföldi fórumokon is. Szerintem van összefüggés, ezért is nehéz eldöntenem, hogy vállaljam-e az ablációt vagy sem. Azért arra gondolok, csak lehet ott valami plusz ingerület, ami a folyamatot beindítja, úgy hogy a reflux erre rásegít. Szép napot!

1601. barbidus (válaszként erre: 1600. - Artist)
2013. jan. 29. 09:54

Szia artist!

Neked mikor volt az ablációd? Hol csinálták a beavatkozást? Milyen gyakran van ritmuszavarod, és mit csinálsz olyankor? Nem mondták esetleg, hogy megismétlik az ablációt? Elnézést a sok kérdésért! :) Február 18.-án én is megyek, vagy nem tudom, igazából nagyon elgondolkoztam. Remélem megoldódik a problémád hamarosan. Kitartás addig is!!!

1600. artist (válaszként erre: 1596. - Ildikó0808)
2013. jan. 29. 08:50
Nekem az abláció 4 órás volt. 2 és fél óra után tudták előidézni az őrületes pulzusszámot, utána lézereztek, majd letesztelték a szívem. Sajnos nem jött össze, így folytatták tovább, újra előidézték, lézerezték. A tesztelésnél totál készen voltam :( de nem ugrott elő a 200-as pilzus. Viszont azóta is szenvedek a ritmuszavartól, a gyógyszer sem segít semmit (lokren). Mindenkinek jó egészséget!
1599. lara117
2013. jan. 29. 08:18

A ritmuszavarnak köze lehet a vegetatív idegrendszeri betegségnek.Nálam ezt állapította meg egy ayurvéda orvos Budapesten, most hozzá járok és kezeli. Az összes tünetem erre a vegetaív idegrendszeri gondra utal kérdezte is,hogy még soha nem vizsgáltak meg ezzel kapcsolatban?

Próbálok ilyen és ehhez hasonló gyógymódokat találni most ebben bizakodom.Az alvászavarom már 70%-ban rendbe is jött 1 hónapja kezdtem ide járni.Remélem végre javulás áll majd be.Ha valakit érdekel a Calendula oldalán többet olvashat erről.

1598. Léni50
2013. jan. 28. 22:15

Kedves Ildikó, a te eseteddel kapcsolatban csupán együttérzésből "nyilvánultam meg". A pánikbetegség veled kapcsolatban eszembe se jutott, viszont említetted, hogy refluxod van, s én konkrétan arra gondoltam,hogy hál'Istennek egészséges a szíved, talán ez kavarhat be.

"Mivel a nyelőcsőnek és a szívnek közös az idegi szabályozása, a visszaáramló gyomorsav közvetve a szív működését is megzavarhatja."(Dr. Zámolyi Károly kardiológus)

Elnézésedet kérem, ha akaratomon kívül megbántotalak volna. Jó egészséget kívánok neked.

1597. lavanda (válaszként erre: 1596. - Ildikó0808)
2013. jan. 28. 20:32

Szia Ildikó!

Az én történetem is pontosan így kezdődött, csak én pánikbetegségre gyógyszert is kaptam, pedig mint később kiderült, nem is voltam pánikbeteg. Évekbe(!) telt mire kiderült, hogy psvt kínoz.

1596. Ildikó0808 (válaszként erre: 1593. - Léni50)
2013. jan. 28. 18:30

Kedves Léni!


Elolvastam eddigi hozzászólásaidat, ezért nem nagyon értem az én esetemhez való megnyilvánulásodat. A panaszaim első éveiben nem tettem mást, mint nemtörődöm orvosoknak próbáltam bebizonyítani, hogy nem vagyok pánikbeteg, nem szorongástól vannak a tüneteim, stb... Te az előéleted alapján ezt megérthetnéd, és nem fűzted volna hozzá azt, amit... Azért elmondom: abszolút nem stresszhelyzet, vagy utána következő nyugalmi állapot hozza ki a panaszaimat. Viszont bejátszik front, menstruáció, betegség, és igen, az étkezés is. Egyébként agykontrollt végeztem, a munkám révén is meg tudom ítélni a problémáim eredetét, 10 éve Herbáriában dolgozom üzletvezetőként, mint gyógynövény-szaktanácsadó.

Ha figyelmesen olvasod a fórumot, akkor látod, hogy egy-két fórumtársunknak több órát vett igénybe a kóros ingerületvezető köteg megtalálása. Az, hogy valakinél elsőre nem találják meg, nem azt jelenti, hogy nem az a problémája. Én egyébként is rosszul viseltem a beavatkozást, folyamatosan a béka feneke alatt volt a vérnyomásom, így 40 perc után a doki abbahagyta a vizsgálatot. De azért kösz, hogy gondoltál rám...

Ildikó

1595. Ildikó0808 (válaszként erre: 1585. - Kzs71)
2013. jan. 28. 18:11

Szia Zsolt!

Nem tűnik így soknak az extráid száma.. Bár tudom, hogy minden egyes melléütés milyen ijesztő, én is ezzel bajlódok már 8 éve.:( Ha Téged megnyugtat, esetleg megpróbálhatod az elektrofiziológiai katéterezést, hátha megtalálják a hiba forrását. Bár ha nincsenek psvt-k, akkor nem biztos, hogy fogják javasolni.

Én is hasonlóan állok a sporttal, de én most erőt veszek magamon, mert azzal csak erősítjük a szívünket. Nyilván nem a maratonnal kezdem.:):)

Jobbulást!

Ildikó

1594. Szasza1978 (válaszként erre: 1593. - Léni50)
2013. jan. 28. 16:33

Én -személy szerint- még sosem vettem észre összefüggést az étkezés és a ritmuszavar között...


(Megvanak az eszközeim az ízületeim védelmére ;) )

1593. Léni50
2013. jan. 28. 15:52

Ha nem is jelentkeztem eddig, de folyamatosan figyelemmel kísérlek benneteket. Nagyon örültem, hogy akik műtétre szánták el magukat, szerencsésen túl vannak a beavatkozáson, és erősen hiszem, hogy a gyógyulás útjára léptek!

Ildikó: nagyon sajnáltalak, hogy a sok izgalom átélése után, nem találták meg a kóros ingerületvezetést, amivel megoldódott volna a problémád. Ezek szerint az okot talán nem is a szívedben kell keresni?!

A kávézással kapcsolatban az a véleményem, hogy aki rosszul érzi magát tőle, annak nyilvánvalóan árt,tehát ne igyon kávét! Nekem, mivel alacsony a vérnyomásom, használ a napi 2 kávé. Egy idő óta ganodermás kávét iszom (ganoderma: gyógygomba)és úgy érzem, hogy jó hatása van rám.

A testmozgás nagyon fontos, természetesen nem a megerőltető, versenyszerű edzés.

Szasza1978: azt hiszem a nagyon kemény edzésekkel te túlerőltetted a szervezetedet, a szívedet, arról a fránya szteroidról nem is beszélve, ami szintén nem használt. De fiatal vagy, és regenerálódni fogsz, ha csak annyira terheled meg a szervezetedet, hogy az kellemes és jóleső legyen. A téli biciklizés nem jó ötlet, az ízületeknek nem tesz jót, könnyen össze lehet szedni egy csomó nyavalyát, és minden gyulladásos betegség árt a szívnek.

Kzs71-nek: nagyon helyesen teszed, hogy rendszeresen ellenőrizeted a szíved, de az extraütés mennyiség, amit említesz, normálisnak számít. Nagyon fontos lenne, hogy ne legyen betegségtudatod, ezért, ha magadra gondolsz, mindig erősnek és egészségesnek lásd magad! Jó lenne, ha naponta meditálni tudnál ezen.

Ezt különben mindenkinek javaslom. Ha időtök, módotok, lehetőségetek van rá, menjetek el egy agykontroll tanfolyamra, sokat profitálhattok belőle! A magnézium készítmények mellett van egy-két vitamin, ami kifejezetten jót tesz a szívnek, érdemes ezeket is bevetni.

Végezetül nekem is lenne egy kérdésem: tapasztaltátok-e azt, hogy a táplálkozásnak, emésztésnek időnként van olyan hatása, hogy előhozza, vagy megsokszorozza az extra ütéseket, begyorsulásokat?

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

1592. lara117
2013. jan. 28. 15:40
Póbáltam leszokni iszonyú fejfájás mellett, de lehet nem kellene innom nem erőset iszom de lehet elhagynám csökkene a ritmuszavar.Legfeljebb pár napig fájdalomcsillapítóval élek.
1591. Szasza1978 (válaszként erre: 1590. - NataliaWeiss)
2013. jan. 28. 15:25
A koffeinmentest én is iszom, akár lefekvés előtt is...
2013. jan. 28. 14:21
Én sem iszom koffeint. Egyszer ittam már jó régen, megkínáltak és el kellett fogadnom, utána két nyugtatóval sikerült lefogatnom magamat, készültem az űrbe kilőni magamat a dobbanásoktól. Kólát is csak módjával, étkezéshez és nagyon keveset, max 1 decit épp az íze kedvéért, mert az ízét szeretem:) Viszont mostanában próbáltam a koffeinmentes kávét. Ez bejött, ettől semmi bajom. Szerintem ezt nyugodt szívvel ajánlhatom bárkinek:)
1589. Szasza1978 (válaszként erre: 1588. - Lara117)
2013. jan. 28. 13:12

Rám elég rossz hatással van a koffein, így ha lehet mellőzöm.

Feszült leszek tőle,a szívem is gyorsabban ver és erősebben.

Ha pedig ebéd után megiszok egy 0,5-ös colát, vagy erősebb kávét, éjfélkor még a plafont bámulom.

1588. lara117
2013. jan. 28. 11:52
Egyébként meg kérdezném Ti kávéztok vagy koffeint egyáltalán nem isztok?
1587. lara117
2013. jan. 28. 11:18
Szerintem is kell a sport, nekem egyszer mondta is egy doktornő ,soha nem látot csak az akkori munkahelyemre mentem és előtte kellett hozzá menni.Azt mondta ,hogy a sporttal lassítani lehet az esetleges rosszabbodást.Persze nem maratont kell futni.De a kardió az kell.
1586. kzs71
2013. jan. 28. 10:37
A számot elírtam, helyesen 2009.
1585. kzs71
2013. jan. 28. 10:36
Sziasztok! Nekem kb. 15 éve vannak ilyen beütéseim, extrák. Van amikor egy nap többször, de általában csak hetente egy-kettő. Nagyon rosszul élem meg, teljesen be vagyok tojva, hogy meg fogok halni. 2099-ben volt egy kisebb pitvarfibrillációm, de egy fél nap alatt gyógyszerre elmúlt. Nem találtak szervi bajt, fél évente szívulétrahangot csináltatok, mindig azt mondják, hogy a szivem szerkezetileg egészséges, ezeket a mellé ütéseket el kell viselni. Na jó de hogyan? 41 éves vagyok és már sportolni se nagyon merek, mert néha aközben is van nem csak nyugalmi állapotban! Valakinek hasonló gondolat? Szerintetek sok vagy kevés ez az extra mennyiség?
1584. Tundeva
2013. jan. 27. 10:25

Ági, köszönöm a bíztató szavakat! :)


Én is időről időre belekezdek valamilyen "sportba", bár én inkább a pilates, jóga felé hajlok alapból,csak azt meg tanulni kellene, eljárni valahova oktatóhoz... az meg nem nagyon fér bele a kaotikus időbeosztásomba. :(

Amikor lelkes vagyok (sajnos ez nálam elég szakaszos), akkor viszont itthon DVD-ről nyomom a fitnesst :D.

Sajnos a kellő kitartás nincs meg bennem, meg aztán 10 éves koromtól folyamatosan fel voltam mentve a suliban testnevelésből és ezzel baromira elrontottak, mert nemcsak hogy nem vált a testmozgás az életem szerves részévé, de a betegségtudatot is tökéletesen belém nevelték, "csak maradjon szépen a kispadon, úgyse bírja"... sajnos még mindig az jut eszembe rögtön tornázás közben, hogy huu ez lehet nekem már sok lesz, mert egy idő után érzem, hogy nagyon dobog a szívem (mondjuk lehet,hogy nem Rubint Réka DVD-re kellene tornáznom :D), és félek a rohamtól. Pedig nagy valószínűséggel szimplán csak edzetlen vagyok! Az orvos meg velem is ugyanezt csinálta, mint veled, Artist: vagy kitérő választ adott, vagy egyáltalán semmilyet :(


Nem tudom, ki tudná megmondani, mit szabad és mennyit, talán gyógytornász, de biztos vagyok benne, hogy nagyon kellene a rendszeres testmozgás!

1583. Szasza1978 (válaszként erre: 1582. - Artist)
2013. jan. 27. 09:02

Én csak búzdítani tudok mindenkit a mozgásra, hiszen az karban tartja az érrendszerünket és erősíti a szívet!

Írom ezt úgy, hogy konditerembe jártam kb. 8 évig, az utolsóban egy szteroid kúrával.

Másfél éve csak kerékpárral járok dolgozni.(télen-nyáron) Nincs messze a munkahelyem, 4-5 km-t megyek.

Áprilistól Szeptemberig heti 2-3 alkalommal viszonylag kemény edzéseket csináltam.

Indultam 4 kerékpár maratonon, kihozva a testemből a maximumot.

Eleinte-mivel még nem használtam pulzusmérőt- többször sikerült túlterhelnem az érrendszerem, ami abban nyilvánult meg, hogy esténként csak kalapált a szívem és nem tudtam elaludni, mintha egy nagyon erős kávét ittam volna meg.


Mindezt csak azért írtam le, mert ezalatt egyszer sem lettem rosszul (SVPT) a gyógyszerem szedése mellett.

Az idén -immár abláltan- megpróbálom gyógyszer nélkül a kerékpáros szezont és beszámolok, ha történik valami érdekesség.


Persze mindenkinek meg kell tapasztalni a korlátait és lehetőségeit, de mindenképpen sportoljatok valamit!

1582. artist
2013. jan. 26. 23:05

Sziasztok!


Ki hogy áll a mozgással, tornával, sporttal kapcsolatban? Az orvosok mit javasolnak?

Nekem konkrétan nem válaszolt a doki... vagyis egyszer annyit, ha újra túl leszek majd a műtéten (abláció) akár élsportoló is lehet belőlem (gondoltam is, hogy nagyon vicces...). Viszont egy vizsgálat után nem javasolta az újabb műtétet, gyógyszert kaptam, de a mozgással kapcsolatban nem kaptam érdemi választ. (néha azért szobabringázok és tornázok is)

2013. jan. 25. 21:09

Sziasztok!


Ildikó, sajnálom hogy nem sikerült elvégezni az ablációt... Az nagyon jó, hogy pozitívan állsz a történtekhez, adtál egy esélyt a beavatkozásnak, bátor voltál, de úgy látszik most valamiért mégis a gyógyszer lesz számodra a megoldás.

Mit mondott az orvos, ilyen esetben érdemes lehet másodszor is megpróbálni?

Megvagyok. Mostanság nagyon kevés idő jut magamra, hol egyik, hol másik gyerek beteg, vagy pakolok, mosok, főzök, játszok, mesélek, vigasztalok stb... Valahogy a ritmuszavar háttérbe került. A múltkori esetet leszámítva, ha összességében nézem, jobbak a napjaim és éjszakáim. Ha az őszi időszakot nézem, amikor kéthetente jártam ügyeletre a begyorsulások miatt, az állandó extráktól aludni sem tudtam stb... Nem is gondoltam volna, hogy abból az állapotból, csak így "magától" jobban lehet lenni.

Abláció sínen, már megvan az időpont.


Tundeva, kitartást! Tudom, hogy hülyén hangzana, hogy "ne aggódj", mert ilyen beavatkozás előtt természetes hogy kicsit ideges az ember. De utána minden rendben lesz és jön a tavasz is, meg a gólyák is jönnek.... :)

Drukkolok Nektek!


Jó éjt mindenkinek!

1580. Tundeva
2013. jan. 25. 11:04

Sziasztok. Én eddig csendben hallgattam csak, mert jól voltam, de azért midig benézek, mert érdekel, hogy vagytok :)

Most viszont én nem vagyok jól, de sajnos meg is van az oka, tudtam én, hogy az én igazi szívpanaszaim lelki eredetűek.

Fél éve várjuk a gólyát, de egyenlőre semmi eredmény, ezért elmentem nőgyógyászhoz, ahol talált is valamit a doki, ami akadályozhatja a teherbeesést, úgyhogy mehetek laparoszkópiás műtétre :(

Először egész jól viseltem, de aztán estére valahogy mégis a felszínre kerültek a rejtett érzelmek, és egész éjjel alig aludtam, ha sikerült is kicsit, akkor arra ébredtem, hogy ezerrel teker a szívem. Én hülye meg nem vettem be semmit, pedig azt kellett volna. Most meg persze tisztára kótyagos a fejem, meg néha olyan furán erősen (de már nem gyorsan) dobog a szívem.


Ja meg napkitörés volt már megint, elvileg hétvégén éri el a földet a hatása, úgyhogy felköthetjük a gatyót, legalábbis nekem meggyőződésem, hogy bezavarja a ketyegőmet (bár ezt a mostanit akármennyire szeretném ráfogni, tudom, hogy a műtéttől, meg a meddőségtől való félelem okozza) :(


Szebb napot és hétvégét mindegyikőtöknek!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook