Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek, hogy köszön a 3-4 éves gyereke, mondjuk egy pénztárosnak, ha épp odaérünk? Köszön egyáltalán? fórum

Kinek, hogy köszön a 3-4 éves gyereke, mondjuk egy pénztárosnak, ha épp odaérünk? Köszön egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 54. - SIldi)
2009. febr. 11. 16:21
Ebben a formában igazad van,de azért nem megkövezendő a gyerek érte....a pénztárosnő viselkedése viszont egyértelmüen "nem illedelmes"...szóval ő az aki nem várhatja el viszont sem a tiszteletet sajnos....lehetett volna szépen kedvesen tálalni is a mondandóját....
55. SIldi (válaszként erre: 52. - 40163fd81d)
2009. febr. 11. 16:20
Dehogynem :)
54. SIldi (válaszként erre: 46. - Cenifer)
2009. febr. 11. 16:19

Szerintem nem osszeferhetetlen amit mondtunk.

Nem eroszakrol beszeltem. Es igenis peldamutatassal kell ezt csinlni. Gondolom a nagymama sem sziazta le a kasszasnot.

Az nagyon jo otlet volt, valaki irta, hogy ha o sziat koszon a gyerek is koszonheti a sziat, jo napot kivanok eseten a gyerek kezet csokolommal kell koszonjen.


Tremeszetesen, en sem vagyok hive a szidasnak buintetesnek, szepen meg kell magyarazni h idegen felnotteknek "kezet csokolom"mal kell koszonni, mert nem a pajtasod az ovodabol.


Itt Erdelyben meg van erteke a helyes viselkedesnek, jo modornak. Egyaltalan nem razzak belenk a viselkedest.


Kovetkeztetes: szerintem egyaltalan nem zarja ki a te mondanivalod az enyemet. A te modszereiddel szepen meg lehet tanitani annak a gyereknek, hogy hogy kell koszonni.

53. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 50. - SIldi)
2009. febr. 11. 16:19

én örülök ha a sziát ki tudja mondani és fene bánja hogy köszön csak köszönjön...


Ettöl függetlenül illemtudó gyerek a kisebbik fiam is,mindíg előre köszön...sziát:)

52. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - SIldi)
2009. febr. 11. 16:14

Míg megtanulja az illemet nem fér bele pár baki?:)))

A tanulás egy folyamat,a gyerekeknél,kb 100 szor elmondott ismétlések halmaza!:D

51. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Salabakter)
2009. febr. 11. 16:12

Csúnya dolog volt a pénztárostól amit tett,de azért hajtóvadászatot nem kellene indítani ellene.

Próbálj megnyugodni és felejtsd el,gondolom a főnöke négyszemközt elkapta a nőt,csak nem ott mindenki előtt.

De nem ér meg annyit az egész,hogy napokig idegeskedj rajta.

A kicsilányt pedig nyugtasd meg,hogy nem csinált Ő semmi rosszat,sőt,nagyon ügyes volt és aranyos,csak a pénztárosnő kissé buggyant és nevessétek egy nagyot az egészen:)))

50. SIldi (válaszként erre: 38. - Salabakter)
2009. febr. 11. 16:10

Az illem most is megvan.

Hogy mennyire ultetik gyakorlatba az a szulotol fugg.


Annak a penztarosnonek megvolt minden oka hogy ne engedje hogy egy kisgyerek leszijazza. Ahogy ez megnyilvanult reszerol, termeszetesen nem helyes, szebben is meg lehetett volna mondani.


Ismetlem, ket idegen emberrol volt szo. Illemre kiskortol kell tanitani a gyereket, 3 es fel evesen ha nem a "kezet csokomolot" de a "csokolomot" ki kell tudja mondani.


A gyerekek kicsi koruktol kell megtanuljak az illemet.

49. SIldi (válaszként erre: 37. - Ce91523917)
2009. febr. 11. 16:07

"és mi az hogy nem vihoghat, sikongathat?! "


Nem tudom mirol beszelsz, en nem mondtam h nem vihoghat.

48. 40163fd81d (válaszként erre: 33. - SIldi)
2009. febr. 11. 16:05

"Kezét csókolom!"


Szerintem ez igen divatja múlt köszönés,szinte már senki sem használja,mivel értelmét vesztette a kézcsók szokásának "kimúlása" után.Amúgy meg inkább férfi köszönés felnőtt hölgyeknek,szerintem.


Az én gyerekeim csókolom-mal köszönnek általában,de már kezdem átszoktatni őket a Jó napot-ra,és a többi köszönésre,mert egy 10 éves kislány ugyan már ne csókolgasson egy 40-50-60 éves férfit és a fiam se.:))

47. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 44. - Salabakter)
2009. febr. 11. 15:58
Szuper az új képed:)))és nagyon aranyos a kiscsaj:D
46. Cenifer (válaszként erre: 33. - SIldi)
2009. febr. 11. 15:50

"A gyerekek a felnotteknek igenis "kezetcsokolom"-mal kell koszonjenek."


Ez a Te privát vélaményed! De ez nem így van!!!

Többek között óvodapedagógiát is végeztem, és pszichológiából is tanultam ezekről.

Nem szabad erőltetni semmit! A példamutatás a legfontosabb a nevelésben!!! Ha egyáltalán nem köszön a gyerek, akkor sem szabad megszídni vagy büntetni. Meg kell magyarázni nyugodtan, hogy tisztelje az embereket és ezt is csak négyszemközt és nagyon röviden.

A hosszú bla-bla közül nem érti meg, hogy mi a mondanivalód.

Ott Erdélyben még nagyon rugalmatlan és merev az oktatás de majd előbb-utóbb ott is rájönnek erre.

45. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 41. - Frollo)
2009. febr. 11. 15:47

áááá,ha édesapámmal megyek az utcán még önkétlenül is mindíg a kezem után nyúl a kereszteződéseknél,zebránál:))szóval ez afféle rossz beidegződés náluk:)


egyébként persze meg kell beszélni a gyerekkel hogy szokás köszönni de nekünk sem tetszik ha valaki előtt kellemetlen helyzetbe hoznak:(

44. salabakter (válaszként erre: 41. - Frollo)
2009. febr. 11. 15:46
Érthető is!
2009. febr. 11. 15:45
Hát remélem,nem vette el a kedvét,mert eddig még nem kellett rászólni,hogy köszönjön.
42. frollo
2009. febr. 11. 15:45
Mármint nem a mamát utálom :)
41. frollo (válaszként erre: 40. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 11. 15:45
A mai napig hallgathatom, és még most is megkérdezik, köszöntem-e (nagymamám...), UTÁLOM! Amúgy tök jólnevelt gyerek voltam, csak már annyit szekáltak, hogy beparáztam...
40. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 39. - Frollo)
2009. febr. 11. 15:40
no ép ezt mondom:((
39. frollo
2009. febr. 11. 15:39

Nekem a szomszéd hölgy nem köszön, fogalmam sincs, mi baja.. Vele mit tegyek? :)

A kicsinek mondd meg, hogy nem ő volt a hibás!!

Engem szekáltak kiskoromban, hogy "köszönjanéninek", "miértnemköszönszejnye!", "ugyeköszöntél?" és már paráztam, ha szembejött valaki, mert elment a hangom is...

Nehogy ő is így járjon!

38. salabakter (válaszként erre: 35. - SIldi)
2009. febr. 11. 15:34
Egy három és fél éves gyerek?Na ne viccelj.Magyarországon már nem olyan világot élünk,itt a múlt században volt ez az illem.
37. ce91523917 (válaszként erre: 35. - SIldi)
2009. febr. 11. 15:34

na de azt is tegyük hozzá, hogy a 3 ées gyerek nem tudja kinek lehet, kinem nem sziát köszönni GYEREK figyelni sem tud sokáig egy dologra, és mikor kimozdul otthonról, persze, hogy kicsit kergék!

és mi az hogy nem vihoghat, sikongathat?!

a pénztáros talán egy vén nagy bunkó embernek született, soha nem volt gyerek?

36. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 33. - SIldi)
2009. febr. 11. 15:32
Lehet egy beszélni ép megtanulónak könnyebb a szia,és később majd elsajátitja a kezétcsókolomot is....a kezétcsókolom egy nehéz szó szerintem ha már ezt az odalát is nézzük....akkor addig ne köszönjön míg nem tudja érthetően kimondani?
35. SIldi
2009. febr. 11. 15:31
Meg hozzatennem: az mas, ha sziat koszon egy olyan felnottnek, akivel kozeli kapcsolatban all. De ezt a felnott is el kell fogadja, vagyis meg kell engedje.
2009. febr. 11. 15:30
Vasárnap este történt 19órakor,senki más nem volt elérhető,sőt a neten sem találtunk egy emailcímet sem az itteni igazgatónak.
33. SIldi
2009. febr. 11. 15:29

Nem ertek egyet sokatokkal.

A gyerekek a felnotteknek igenis "kezetcsokolom"-mal kell koszonjenek.

Nem volt szep attol a penztarostol, hogy nekiszokott a kislanynak, valoszinu panaszkodni is lehetett/kellett volna.

De a tenyek szerint ket, egymasnak idegen emberrol van szo. Nem pajtikak. Es gyerek ide, gyerek oda, mar kicsi koratol meg kell tanulja kinek hogy kell koszonni

2009. febr. 11. 15:28
én tuti otthagytam volna a bevásárlókocsit és addig mentem volna, míg valami fejes nem ad nekem igazat,
31. salabakter (válaszként erre: 28. - Jsanett)
2009. febr. 11. 15:27
De látta,mert a gyerek alig érte fel a pultot,lábújjhegyre állt,hogy köszönhessen.
2009. febr. 11. 15:26
én tuti kivernéma fogát és leordítanám a haját a fejéről, ha ilyen böszmén viselkedne BÁRKI a gyerekemmel. az én lányom 30 hónapos, sziát köszön, ha mindom neki, hogy csókolom, akkor utána azt is mondja. a fiam 8 hós, ő még nem beszél:D
2009. febr. 11. 15:24
Hiába kért elnézést a főnöke,nem hagy nyugodni a dolog,hogy egy kis ejnye-bejnyével megúszta!
28. jsanett (válaszként erre: 24. - Salabakter)
2009. febr. 11. 15:23
Te jo eg!!! Es azt nem latta hogy egy kisgyermek volt aki koszont neki? Serelmezi.... (?) Ez akkor sem jogositja fel arra, hogy lekiabaljon barkit is (legyen az 4 eves vagy akar 90!)
27. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 24. - Salabakter)
2009. febr. 11. 15:23
Ő magázta a gyereket?Végülis egy számára ismeretlen ember,milyen jogon tegezte le?:))Ilyen jogon ezt is lehet mondani:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook