Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... fórum

Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
63. Amaunet (válaszként erre: 62. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 6. 23:38

A hadiipar békeidőben is tud eladni, de mekkora piac nyílna egy vh-val! A II. vh. után is (napjainkban is) volta/vannak lokális háborúk, ahol a fegyverpiac nagyot kaszál.

Aztán mekkora üzlet az újjáépítés!

A nagyhatalmakat is a piac irányítja (szavazói támogatások), lobbyznak a politikai vezetésben.

Azért az nagyfokú naivitás, hogy Amerika a demokrácia védelmében háborúzik vagy van jelen a Közel-Keleten.

A hadiiparnak érdeke az, hogy felpörögjön a gyártásuk és eladásuk. Az nem érdekli őket, hogy milyen károkat, áldozatokat követelne egy vh.

Az is érdekes kérdés, hogy a nagyhatalmak (akiket jelenleg annak titulálunk) közül lenne-e olyan, aki csak a távolból "adminisztrálná" a vh-t? Amerika tk. ezt tette a II. vh. alatt. Az Európában zajlott.

A mai haditechnikával senki sem tudna kimaradni.

Aztán a mai politikusoknak nincs II. vh-s tapasztalata. Nagyon könnyen hozhatnak felelőtlen döntéseket.

Márpedig az, hogy egy ország háborúba lép vagy sem ilyen emberek döntésein múlik.

Szóval, ha globálisan aggódunk, akkor van miért.


A hazai helyzetről nem írhatom le a véleményem. Olvasd Papája #22 hozzászólását!

62. f6e17c1dbe (válaszként erre: 61. - 23f06ac886)
2022. aug. 6. 19:05
Azt a nagyhatalmak nem engednék, nem érdekük.
2022. aug. 6. 18:17
Ki alakulhat a jelenlegi nemzetközi konfliktus helyzetekből egy összetettebb háború, vagy akár a 3vh?
2022. aug. 6. 17:51

Nincs ráhatásom, nem érdekel.


Lassan kezdek így lenni a környezetvédelemmel is 😕

Pláne hogy olyan beruházásokba kényszerítenek vele, amiknek óriási az ökológiai lábnyoma, zöld energia, hát hogyne.

59. unom (válaszként erre: 58. - Globus)
2022. aug. 6. 17:18
A lányom 10 éve volt kint, télen. Akkor természetes volt nekik, hogy éjszakára leveszik a fűtést, és felöltöznek. Mondjuk ez neki nagyon bejött, kevésbé öltözött fel, mint a németek 😃
58. globus (válaszként erre: 57. - Unom)
2022. aug. 6. 17:16
1990-es években kempingeztünk. Mi hisztiztünk, németek szemrebbenés nélkül fürödtek hideg vízben, még gyerekeik is. Akkor annak tudtuk be, hogy az északiak biztosan jobban bírják...
57. unom (válaszként erre: 52. - Papája)
2022. aug. 6. 17:04

Nem ezért kellene spórolni, hanem mert a Föld tartalékai nem korlátlanok. És nem csak nekünk kellene spórolni, hanem fent is.

Az Alföld elsivatagosodàsáról már 30 éve beszéltek az iskolában, de azóta se tettek semmit.

Németországban 10 éve is természetes volt, hogy spórolnak a fűtéssel, mi most is fel vagyunk háborodva.

Itt sose volt szempont, hogy 4 évnél hosszabb időre tervezzenek.

56. Epresturmix (válaszként erre: 55. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 16:59
Van kocsink, de nincs feleslegesen használva. Munkába, vásárolni használjuk. Nem megyünk vele felesleges köröket. Van, hogy napokig áll az utcán, mert ingyen vonatozunk, inkább azt választjuk, akkor is ha több időbe kerül. De biztosan van több is, de most nem jut eszembe. Az esztelen fakivágásokra pipa vagyok! 🤬
55. Epresturmix (válaszként erre: 47. - ,zumba)
2022. aug. 6. 16:56
A tőlem telhetőt megteszem. Nem szemetelek, nem dobok ki kaját, nem megy feleslegesen a víz, felénél elzárom a főzőlapot (annyira felmelegszik, hogy bőven marad annyi, hogy megfőzzek), szelektíven gyűjtöm a szemetet, külön a kupakokat (kidobom a kihelyezett rácsos gyűjtőbe), a papírokat felhasználom jegyzetelni (szeretek kézzel írni), nem pánikvásárolok, magam sütöm a kenyeret, van veteményesünk (bocsika, de kell nekik a víz) s ez csak pár dolog! Elnézést, hogy be merem kapcsolni a klímát, mert elviselhetetlen ez a meleg és nem akarok 10x tusolni. vagy merem használni a vasalót, hogy ne úgy nézzünk ki mint a lelencek! Mégis ennél többet mit tegyek?
54. papája (válaszként erre: 53. - F7f780f355)
2022. aug. 6. 16:06
Tudom, de legalább már 1 személy, Te elolvastad és egyetértesz, tehát megérte.
53. f7f780f355 (válaszként erre: 52. - Papája)
2022. aug. 6. 15:52
Na ezzel egyetertek de tuti torolve lesz. ;(
2022. aug. 6. 15:51

Spórolnunk kell, hogy a sokak által megválasztott és még most is nagyra becsült vezetőjük és sleppje pofátlanul, dőzsölhessen. Aki erre szavazott az ne sírjon.

A többieket viszont sajnálom, nem ezt érdemeljük.

2022. aug. 6. 15:03
A jelenlegi konfliktusok, háborús események mennyire fognak megmaradni a történelemkönyvekben két-háromszáz év múlva?
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2022. aug. 6. 11:44

Ehhez össze kellene hasonlítani, hogy a tojásfőző mennyit fogyaszt az elektromos főzőlaphoz képest.

Nekünk például a kamera rendszer fogyaszt viszonylag sokat, mert mindig megy. Igaz, hogy luxus, és meglennénk nélküle. De 5 év alatt kb. 10 betörés volt a környéken...

2022. aug. 6. 10:59

Tojásfőzöm nincs, nem is kell, de elektromos fogkefém, elektromos kávéfőzöm, vizforralóm van. A kotyogó nekem erős. A hagyományos fogkefével meg úgy érzem nem tudom rendesen megmosni a fogam. A vizforralóval meg gyorsabban kész a teám.

Az éjszaka világitó elektromos óra is sokat fogyaszt, de csak ránézek és tudom, hogy még alhatok. De igazad van át kell gondolni ezeket mindenkinek:)

48. 23f06ac886 (válaszként erre: 43. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 10:33

Jogos az érvelésed, hogy egyes gazdasági és államvezetők vízet prédikálnak és bort isznak.


A túlfogyasztást a nyolc milliárd emberből azokra értem, akiknek az ökológiai lábnyoma meghaladja rendelkezésre álló természeti erőforrásokat.


Te hogyan oldanád meg a globális túlfogyasztás problémáját, hogy mindenkinek jó legyen?

47. ,zumba (válaszként erre: 44. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 08:21
Nem én mondom, ma több helyről lehet hallani, mennyi villanyt pazarol a ma embere. Sok kicsi sokra megy, de majd észre veszik az emberek. A saját zseb majd ráébreszt sokakat, soknak pedig továbbra sem számít. De, rohadtul zavar engem is a sok stadion, meg tudnám még sorolni külföldre mennyi kimegy az én általam is befizetett adóból. Csak ettől még az árakat nekem kell megfizetnem.
46. f6e17c1dbe (válaszként erre: 42. - 23f06ac886)
2022. aug. 6. 05:55
Csodálom a kitartásodat, ahogy megpróbálsz érvelni, egyszerűen az emberek jelentős része nem is akar változtatni, teljesen természetesnek veszik a civilizáció vívmányait, holott ők érdemben semmit nem tesznek hozzá, mindazonáltal e mögött, ahogy manapság élünk, hatalmas teljesítmény rejlik: [link]
45. f6e17c1dbe (válaszként erre: 36. - Liliom10)
2022. aug. 6. 05:47

Mi van, magadra vetted? Felőlem úgy autózol, ahogy akarsz, ha meg tudod fizetni. De nehogy már az olcsó autózás alapjog legyen... Én sem belvárosban lakok, sőt, faluban élek, igenis egy csomó ember fölöslegesen autózik, 500 méterre is autóval mennek. Várom már, amikor rendes áron lesz az üzemanyag, hátha tudatosabban használják.

Nyilván nem lehet egy hétre bevásárolni, ugye? Mindennap autóval kell. 😅 Meg nem viszik házhoz, véletlenül se. Használok autót, de nem gondolom, hogy mindenkinek kellene... Nálunk már a közmunkás is autóval jár dolgozni, persze az autót nem szervizeli normálisan.

44. Epresturmix (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2022. aug. 6. 04:57

Erről írtam. Dobják ki mindent ami a kényelmedet szolgálja. Urambocsá egy tojásfőző. Úristen mennyi áramot felhasználhat! 😱

Közben nem baj, hogy már a 620.stadion épül ugye? Hagyjuk már!

43. Epresturmix (válaszként erre: 42. - 23f06ac886)
2022. aug. 6. 04:54
Minket figyelmeztetnek, hogy helloka, túl jól élsz már, kényelmesen vagy! De ők? Mi menjünk vissza anyáink idejébe, maradjunk otthon, ne lássunk, ne érzékeljünk semmit a világból. Süssük a kenyeret, termeljünk meg mindent munka mellett, család mellett. Lehetőleg üljünk a tv-előtt, hogy átmossák az agyunkat és rettegésben èljünk, miközben már körülöttünk hullik szét a mindenség! Ja, dolgozni mehetsz, mert kell a pénzed nekik IS. Erre ők fizetéseket emelnek, felvásárolnak mindent maguknak! És mindezekről ki tehet? Te, meg én! Mert próbálsz magadnak egy élhető életet életet élni! Ők meg szarnak bele mindenbe! A ti hibátok, ha bedőltök minden szarnak! Na ez az ami visszafordíthatatlan lesz! A józan paraszti ész már rég elveszett az emberekből. Gondolkodjatok, pánik helyett! Ez a céljuk!
42. 23f06ac886 (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2022. aug. 6. 00:20

Teljesen jogos az érvelésed és egyet is értek vele.

Szerinted az elkövetkező időszak megtanítja az embereket, hogy ne éljenek túlzott kényelemben?

41. ,zumba (válaszként erre: 35. - 23f06ac886)
2022. aug. 5. 23:28
Figyelj, miért kell ez a sok áramot használó eszköz a lakásokba? Az ipar termel, az emberek veszik a sok terméket, nehogy lemaradjanak már a másiktól. Nem lehet pl:tojást a tűzhelyen edényben megfőzni, külön elektromos tojásfőzőt kell használni? Nem bírják a lakásokban a 25-26 fokot klíma nélkül. De télen meg 25 fokra fűti a lakását... Kényelmessé lett a világ, azt pedig finanszírozni kell energetikailag is, és anyagilag is. A most építkezők, felújítók már élhetnek az új technológiákkal, vehetnek hiteleket a nyakukba erre is, menekülhetnek előre, de ez sok embernek nem megy. Annak idején az olajfűtéssel is elbántak, majd a legkisebb településekre is bevezették a gázt, mert az lesz a környezetbarát, kényelmes, tiszta energia. Most jön az újabb alternatíva. Nyílászárócsere: megvolt. Semmivel sem kevesebb a fűtés. Pedig arról is lengetik a szavakat, hogyha csak azt kicseréli valaki, már mennyi százalékkal csökken a ktsg. Ha -15 fok van, fűteni kell, ha meg nincs hideg, keveset kell. Az is biztos, hogy a télen lesz olyan rossz minőségű levegő, hogy az ellen tesznek emberek maszkot, nem a vírus miatt.
40. ,zumba (válaszként erre: 36. - Liliom10)
2022. aug. 5. 23:03
És még a falusi, községi emberekről nem is beszéltünk. Mert pl. buszjárattal egy nap egy labor...
39. Szasza4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 5. 22:34

" Nem akarok háborút, nem akarok meghalni "


Én sem akarok háborút! Én sem akarok meghalni! Te se félj! De ne okozz feleslegesen pánikot, nem halsz meg! Élni fogsz!

De az is élni akar, aki most "kemora" jár! Mert nem, és nem akar meghalni! ( Vajon élni fog?! )

(Ha mélyen belegondolsz, akkor neked nincs is már gondod, félni valód nem igaz?)

És addig örülj, amíg elmondhatod, hogy neked fórumtársaid vannak! Mert van, akinek meg sorstársai!

Talán el sem hiszed, de - igaz kínlódva bár, de törve nem -, hogy milyen erős is egy ilyen kis csapat!

És benne mindenki élni akar!

38. liliom10 (válaszként erre: 37. - 23f06ac886)
2022. aug. 5. 22:07

A gyerekeink 30-40 év közöttiek, már rég nem élnek velünk.(Unokáink is vannak.)

A nappaliban van egy (fafűtéses) cserépkályha. Ha abba begyújtottam, eddig lehetett akár 22-23 fok is ott. De ha a gázfűtéssel spórolunk mostantól, lehet, hogy a nappaliban fogunk élni télen. Nem lenne egyszerű...

37. 23f06ac886 (válaszként erre: 34. - Liliom10)
2022. aug. 5. 22:01

Érdemes lehet újra gondolni, hogy a generációs támogatást. Költség hatékony megoldás lehet,ha a gyerekek közösen projekt szerű támogatásként a főbb helységek belső hőszigetelését megcsináltatnák nektek. Ezt egy-két százezerből megoldható.

Hőforrásként a korábban alkalmazott kályha fűtés lehet egy költség csökkentő megoldás.

A sporólás nem mindig a megvonásokkal oldható meg.

36. liliom10 (válaszként erre: 32. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 5. 21:55

Nem mindenki lakik belvárosban, ahol kilép a kapun, és itt egy villamos, ott egy busz, amott esetleg a metró, de a mindenféle bolt is 100 méteren belül.

Mi olyan helyen élünk, ahol egy élelmiszerbolt van 8 perc gyaloglásra, a többi több km-re. És nemcsak a gyaloglás számít, hanem a cipekedés is ! És a terep sem vízszintes, hanem tele lejtőkkel, emelkedőkkel. Ha öreg is az autónk, cipekedik helyettünk.

35. 23f06ac886 (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2022. aug. 5. 21:49

Néhány estre azt mondják nem az, aminek látszik. De a látható és tapasztalható jelenségek nagyon nagy döntő többsége az, aminek látszik.

Néhányan az gondolják, hogy azért tört ki a háború és lettek drágák az energetikai erőforrások, hogy zöldre váltsák az embereket. Valójában az embereknek és gazdaságnak olyan mértékű energetikai függése van, hogy a legkissebb anomália is ilyen drasztikus disszonanciát idéz elő.

A jelenleg helyzetre nagyjából két megoldás van, a hátra menekülés, vagy az előre menekülés.

Vagy visszatérünk a sporóláshoz és a régi technológiákhoz, mint a fa és széntűzelés, vagy kihasználjuk a zöld technológiák lehetőségeit.

Ezt a menekülési döntést leginkább a rendelkezésre álló keret fogja megszabni.


Magamrészéről valamilyen kombinált megoldást fogok alkalmazni az energetikai költségek csökkentésére. Részben hőhídak csőkkentésével és hőtárolási módokkal, részben hagyományos eregetikai készűlékkel, illetve részben energetikai hatékonyság növeléssel.

34. liliom10 (válaszként erre: 30. - 23f06ac886)
2022. aug. 5. 21:49

Mi nem panelban élünk, mégsem lesz se napelem, se hőszivattyú, sőt, már hőszigetelés sem. ( Még jó, hogy a nyílászárókat kicseréltettük.) Ez egy néhány lakásos társasház, ami a 70-es évek végén épült, a szocializmusban. Első tulajdonosok vagyunk, azóta itt élünk. Akkor még azt mondták, jön a gáz 1-2 év múlva. Vegyes tüzelésű kazánt vettünk, a legkisebbet ( mert ingünk, gatyánk ráment az építkezésre, tele voltunk hitelekkel). Négy télen fűtöttünk szénnel, utána hozták az "olcsó " vezetékes gázt az utcába. Kinyögtük keservesen, sok pluszmunkával az árát. A szakemberek, szerelők csak mosolyogtak rajtunk, hogy ők diploma nélkül is mennyire jobban keresnek, mint mi.

Szeretünk itt lakni, pedig minden messze van, a boltok, tömegközlekedés,stb. A kertet is imádjuk, ahová mindent mi ültettünk.( fák, bokrok, virágok).

Pár éve nyugdíjasok vagyunk. Van annyi félretett pénzünk, hogy a kevés nyugdíjat kiegészítve nem szorulunk a gyerekeinkre. De most úgy tűnik, ez elég gyorsan el fog fogyni, ha így romlik tovább a helyzet. Még nem tervezzük a lakás eladását, de vajon meddig ? Egyelőre sokkhatás alatt vagyunk, ami gázárat illeti. Spórolunk mindennel, amennyire tudunk.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook