Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... fórum

Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
93. 23f06ac886 (válaszként erre: 91. - Unom)
2022. aug. 9. 21:16
Biztos tudják valakik a Hoxánt, hogyan lehet nyereségesen kikerülni a kaotikus eseményekből.
92. 23f06ac886 (válaszként erre: 91. - Unom)
2022. aug. 9. 21:10
Hova érdemes költözni?
91. unom (válaszként erre: 90. - 23f06ac886)
2022. aug. 9. 21:08

Egyénileg: költözzön.

Tàrsadalmilag? Fogalmam sincs.

90. 23f06ac886 (válaszként erre: 89. - Unom)
2022. aug. 9. 21:06

Értem. (!!!)


Mit tehet az európai Homo sapiens sapiens, hogy a felvázolt esemélyekből nyereségesen jöjjön ki?

89. unom (válaszként erre: 88. - 23f06ac886)
2022. aug. 9. 21:00
Itt mindent, egy komment alapján teljes diagnózist állítanak fel. 😃
88. 23f06ac886 (válaszként erre: 78. - Unom)
2022. aug. 9. 20:57
Ezt itt a hoxán biztos meg tudják mondani??
87. horex (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2022. aug. 9. 14:36

2018 legnagyobb alumíniumgyártói

[link]


Ukrajnát nem is emlegetik

Azorosz aluminium gyártó cég szüntette be, vagy az ukrénok, a timföld szállitásá

Az orosz Rusal cég Irországban gyártatta az aliminim félkésztemékeket amit Franciaorsszágban adott el

Most gondban van a francia ipar


Ma mindenféle gondot ráfognak az orosz-ukrán háborúra, és hogy e-miatt van az infláció is


Kina megszüntette a minőségi homok szállitását TAJVANNAK, AZ MEG AZ ÉLELMISZEREIT GYÜMÖLCSEIT kináb/kapszlok/

Mert hogy ebböl a homokbol gyártották a tajvaniak a félvezetőket és csipeket

Ha ez nincs megintcsak az ipar minden területe megrogyhat


Ukraja meg akkor fogmegrogyni, ha kitör a béke és vissza kell fizetni a fegyverek árát. Merthogy nem ingyen kapták

Kölcsönbérleti szerződés, mint a II.VH. aLATT aNGLIÁVAL ÉS A sZu-VAL

/ki fogom tépni a kapszlokot :)

86. Auróra2010 (válaszként erre: 67. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:07
Nem jelen időben irtam, de nem túl hosszú életem folyamán volt már rá példa. :)
85. unom (válaszként erre: 83. - PöttyösPanka)
2022. aug. 9. 11:48

Kína és Oroszország jelenleg a közös érdek miatt "pajtások".

De vannak bőven olyan dolgok, amik mentén szemben állnak egymással, pl. Szibéria.

2022. aug. 9. 11:28

Jöhetnek, - DE MINEK - az orosz munkavállalók Magyarországra. Eszem megáll, épp onnan ?

[link]

83. PöttyösPanka (válaszként erre: 81. - Mallow)
2022. aug. 9. 08:45

Az önmagában nem érdekes, hogy Kína a saját területének gondolja Tajvant. Az sem érdekes, hogy Tajvan viszont nem így látja. Még az sem érdekes, ha ezt harccal fogják eldönteni. Ami viszont tényleg érdekes, az az, hogy ez az elnyúló konfliktus most miért élesedett ki hirtelen? Na miért? Hát persze, hogy megint Amerika húzgálta meg az oroszlán bajszát. Ugyanis teljes mértékben tisztában voltak vele, hogy ha nevezett Nancy Pelosi Kína engedélye nélkül repül Tajvanra, azzal csak az a célja, hogy finoman jelezze, nem tartja tiszteletben Kína álláspontját. Ez nem más, mint szándékos provokáció az USA részéről.


Azt meg továbbra se feledjük el, hogy Kína és Oroszország pajtások az Amerika iránt érzett ellenszenvben. És mint említettem, és ahogy te is írtad, a nagyobb képet kell nézni, ahol minden mindennel összefügg. Nem egy Kína-Tajvan háborúból lesz világháború, hanem az összeadódó kisebb háborúk, plusz az éhínség, plusz az energiaválság, az aszály, a járványok, stb.

82. mallow (válaszként erre: 78. - Unom)
2022. aug. 9. 07:39
Azért gondolkozni lehet. :)
81. mallow (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2022. aug. 9. 07:35
Nem vagyok szakértő igaz, de a Tajvan-Kína konfliktusból még nem lesz világháború. Ott helyileg kialakulhat egy lokális háború, de nem gondolom, hogy Amerika lerohanja Kínát, vagy fordítva, szóval ehhez több tényező kellene. Amennyire érdeke egyes köröknek a háború, annyira nem más köröknek. Talán sok kis belháború, belső válságok, időjárási katasztrófák (pl. szárazság, vízhiány), betegségek és ennek következményei vezethetnek el egy komolyabb, szélesebb méretű konfliktushoz. Az is biztos, hogy ezen tényezők egy része is tudatos manipuláció, hogy mi a cél, azt nem tudom, egy káosz kialakulása, a bizonytalanság...? Na ehhez már jobban bele kellene ásni magát az embernek a történésekbe.
80. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - 23f06ac886)
2022. aug. 9. 06:45
Akár lesz, akár nem, világválság lesz. Méghozzá olyan mértékű, ami mellett szinte mindegy, hogy közben háború van-e. És ez nem spekuláció, hiszen már mindenki kezdi érezni a bőrén.
79. Amaunet (válaszként erre: 77. - 23f06ac886)
2022. aug. 8. 22:24
Ahogyan a vh. kérdése is.
78. unom (válaszként erre: 77. - 23f06ac886)
2022. aug. 8. 20:29
Ezt itt a hoxán biztos meg tudjuk mondani 😃
77. 23f06ac886 (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2022. aug. 8. 20:25

Akkor most lesz világháború, vagy nem lesz világháború?

Minden más csak feltételes spekuláció az unatkozó embereknek.

76. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - Mallow)
2022. aug. 8. 08:19

Tajvan messze van, így nyilván egy ottani háború nem fenyeget minket közvetlenül.

Viszont.

Tajvant Kína fenyegeti. Az a Kína, aki Oroszország mellett áll. Vagyis ha Kína is megtámad egy Amerika által támogatott országot, akkor gyakorlatilag már a fél világ (Kína és Oroszország területileg és gazdaságilag is hatalmas) áll háborúban. Ha erre válaszol a nyugat, abból nagyon könnyen kitörhet egy világháború.


De ebben tényleg túl sok a ha és a talán. Ellenben a gazdaság nagyon sokban függ Kínától. Olyan sok minden érkezik onnan olyan áron, amit a gazdaság nem tudna csak úgy pótolni. Iparágak omlanak össze, ha valami becsúszik a kereskedelembe. Senki sem gondolta volna azt sem, hogy Ukrajna ilyen jelentős az ipar szempontjából. De mint kiderült, ők voltak a fő alumínium beszállítók. Ha meg elfogy az alumínium, sok gyár fogja lehúzni a rolót. Vagyis sok ember találja magát munka nélkül. Nem beszélve arról, hogy ha ezek a gyárak nem termelnek, akkor komoly gondok lépnek fel ott, ahova eddig szállították a termékeiket. Például még inkább akadozni fog az élelemellátás. Itt tovább kell látni annál, minthogy egy háború legnagyobb veszélye, hogy lőnek.

75. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - Mallow)
2022. aug. 8. 08:06
Nem is az jön ki belőle jól, akinek újjá kell építenie saját magát, hanem az, aki ehhez a hitelt adja. Persze, hogy csak a veszteségekről hallani. Azt senki sem veri nagydobra, hogy emberek millióinak halálán milliárdokat kaszált. Ahogy azt sem, hogy nagylelkűen nagy mennyiségű fegyvert adott el az önvédelemre... Mindkét félnek...
74. Amaunet (válaszként erre: 71. - Mallow)
2022. aug. 7. 16:48
Nem magának a háborút elszenvedett országnak, hanem a rögtön "ott termő", "segítőkész" államoknak.
73. mallow (válaszként erre: 58. - Globus)
2022. aug. 7. 09:27
Én az 1990-es években Franciaországban jártam, és ott már akkor takarékos vizcsapok voltak mindenhol, még a szálláson is. 1990-es évek!!! Hozzánk 20 évvel később ideért ez a "nyugati vívmány", a rohadt kapitalista, gazdag nyugatról!
72. mallow (válaszként erre: 49. - Birebora)
2022. aug. 7. 09:24
Én pl. a mosogatógép nevű vívmányt utálom, egy holt felesleges dolognak tartom, de ez az én véleményem.
71. mallow (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2022. aug. 7. 09:18
Hát én inkább a háború veszteseiről hallok inkább, nem tudom, melyik országnak származott előnye abból, hogy újjá kellett építenie a romokból magát?
70. mallow (válaszként erre: 69. - Mallow)
2022. aug. 7. 09:16
figyelembe venni
69. mallow (válaszként erre: 27. - Liliom10)
2022. aug. 7. 09:15
A szemellenzős struccpolitikát magam is megvetem, de ami a médiából rádömlik, annak a fele hazugság, manipuláció. Nagyon meg kell szűrni, hogy minek mennyi az igazságtartalma. Ezért kell tájékozódni több forrásból , pl. komoly politikai elemzőket, szakértőket (nem a tévében) meghallgatni a témában, továbbá figyelemben venni a saját élettapasztalatodat...
68. mallow (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2022. aug. 7. 09:08

Nem gondolom, hogy pont a tajvani konfliktus az, amitől nekünk aggódni kellene.

Most inkább a gazdasági csőd az, amitől jobban kell tartanunk, és ennek még nem látjuk a kimenetelét.

67. mallow (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2022. aug. 7. 08:59
Miért, te a határ mentén folyamatosan hallod az ágyudörgést?
66. mallow (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 08:57

Kedves Fórumnyitó,


van feszültség, tagadhatatlan, de háborúk korábban is voltak körülöttünk, sokkal komolyabbak, és közelibbek még pár évtizede. Tajvan meg ...va messze van, az nagyon minket nem érint.

Inkább mindenkinek azzal kellene foglalkoznia, hogy a saját "háza táján" tegyen meg mindent, mert bennünk kezdődik a baj, az emberiségben. Ha majd jobbá tettük a saját környezetünket, akkor talán fog változni valami... globálisan is.

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2022. aug. 7. 08:46
Egyetértek. Eddig is és ezután is a nagyhatalmak érdekében áll a háború. Nekik mindegy, hogy "gyógyszerekkel" vagy fegyverekkel ölnek meg milliárdokat. Ez a két iparág hozza a legnagyobb bevételt. Természetesen arra ügyelnek, hogy ne a saját területükön dúljanak a harcok. Amerika mindig jó volt abban, hogy máshol szítson háborút, amiből neki lesz haszna.
64. Ildi (válaszként erre: 43. - Epresturmix)
2022. aug. 7. 00:24
Pontosan!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook