Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... fórum

Kicsit elkezdtem pánikolni a háborús helyzetek miatt. Nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
183. Bless the child (válaszként erre: 182. - ,zumba)
2022. aug. 13. 18:46
Van kertem. Sikerült termesztenem koktélparadicsomot, zöldbabot és répát. A többi növényem siralmas, pedig öntöztem. Most jelenleg leszedek napi 2 kiló paradicsomot. Meglátom, már öklendezek tőle:)
182. ,zumba (válaszként erre: 174. - Bless the child)
2022. aug. 13. 18:25
Nem, nem kell más, nyuszik vagyunk:))) Raktam el kovászosat, svéd uborkasalátát, gyalultam a fagyasztóba, meg persze esszük. Én nyersen,minden nélkül megeszem.
181. ,zumba (válaszként erre: 173. - Amaunet)
2022. aug. 13. 18:22
Kb: 340m2. Ezen belül van egy 6x6 méteres terület rachel hálós-vázas borítással. Ez alatt van az uborka, paprika és paradicsom. (védve legyen a jég és erős napsütés ellen.) A többi részen vannak az egyéb zöldségfélék, babok, stb.
180. timycat (válaszként erre: 179. - Amaunet)
2022. aug. 13. 17:56
Kérdezd, de el sem tudom képzelni hol talál olyan gazdát aki a saját zsebe ellensége. Felénk hamar egy 6 méteres gödör alján találná magát a lelkes gyűjtögető 😕
179. Amaunet (válaszként erre: 178. - Timycat)
2022. aug. 13. 17:23
Ok. Majd megkérdezem a szomszédot, aki 4 és 10 óra között eljár fát szedni és két pótkocsival már az udvarán van.
178. timycat (válaszként erre: 177. - Amaunet)
2022. aug. 13. 17:18
Azt venni kell ember, nem gyűjtögetni. A karnyi fákat senki sem hagyja neked ott. Sem keményet, sem szirszar puha fát. Nincs ingyen. Nálunk most 44.000/m3-ért sincs.
177. Amaunet (válaszként erre: 175. - Timycat)
2022. aug. 13. 17:14

Hidd azt, hogy fogalmam sincs...

Nem hurkapálcákról beszélek, hanem karnyi vastag 4-5 méteres ágakról.


Az egyik nagybátyám szemész főorvos, én mégsem mernék szemműtéteket végezni.:D

176. timycat (válaszként erre: 164. - Unom)
2022. aug. 13. 17:12
Arról nem beszélve hogy nincs.
175. timycat (válaszként erre: 159. - Amaunet)
2022. aug. 13. 17:09

2-3 kocsi gally fával kitelel a család?


Figyu férjem fával foglalkozik, fogalmad sincs miről írsz.


Kitelelsz, persze túl lehet élni, de ez nem megoldás csak ha dolgozni nem jártok, csak rakjátok a sparheltet és mellette éltek. De "hál Istennek" van globális felmelegedés, vad telek már nem lesznek.

174. Bless the child (válaszként erre: 170. - ,zumba)
2022. aug. 13. 16:53
44 kiló uborkaval el lehet lenni jövő nyárig, mellé nem is kell semmi
173. Amaunet (válaszként erre: 170. - ,zumba)
2022. aug. 13. 16:49
Mekkora területen gazdálkodsz?
172. unom
2022. aug. 13. 16:38
Egyre inkább az az érzésem itt olvasgatva, hogy egy lőtanfolyam a legjobb befektetés.
171. ,zumba (válaszként erre: 169. - Unom)
2022. aug. 13. 16:37
Persze, így van. Csak azért írtam, vannak ilyen háztartások is.
170. ,zumba (válaszként erre: 160. - Amaunet)
2022. aug. 13. 16:32
Írtam már, termelünk magunknak. Mindent írok itthon, miből mennyit szüretelek le. Csak egy példa: uborka, mindenmentes, kétnaponta 0,5 kwh áram fogyasztással locsolva tegnap estig 44kg termést adott. Mennyi lenne ha ezt május 3-a óta folyamatosan vásárolnám? Fű nincs a kertben ,kapálni alig kell, vegyszert nem lát, a mag került 2000 ft-ba.... van másra is idő, mert mivel folyamatosan rendben van tartva, nem kell sok időt ráfordítani.
169. unom (válaszként erre: 167. - ,zumba)
2022. aug. 13. 16:27
Ha minden összeomlik, akkor mindegy, hogy palackos gáz, vagy légkeveréses sütő.
168. ,zumba (válaszként erre: 152. - Globus)
2022. aug. 13. 16:25
Én is.
167. ,zumba (válaszként erre: 149. - Timycat)
2022. aug. 13. 16:24
Azért még vidéki falvakban palackos gáztűzhelyet is sokan használnak, nincs légkeveréses tűzhely. Attól függ, az ország mely részét nézzük.
166. dfc04c70e4 (válaszként erre: 165. - Amaunet)
2022. aug. 13. 16:15

Itt és most szívesen beszállok a beszélgetésbe.

Leszögezem: értem, hogy miről beszélsz az itteni néhány hozzászólásodban. Még a jó szándékot is értem. Mégsem tudok azonosulni azzal, amiről írsz.


Egyszerűen képtelen lennék olyan mértékű váltásra, amikről írsz. Megyei jogú városban élek, Budapesthez közel, családi házas környezetben.

Budapesten nőttem fel, ott töltöttem a diákéveimet, sőt férjhezmenetel után is egy darabig Budán éltem.

A falusi élet szépségeiről csak elbeszélésekből hallottam. Nem szeretnék visszalépni.

Nekünk van kertünk is. Igaz, hogy nem olyan hatalmas, ahol gazdálkodni lehetne, de ha akarnék, tudnék néhány dolgot termeszteni. Viszont nem akarok. Alkalmatlan vagyok erre a munkára. Korábban ugyan volt olyan próbálkozásom, hogy ültettünk néhány tő paradicsomot, paprikát. Semmi sem lett belőle. Örültem, ha néhány paradicsomot (aminek tényleg felséges illata volt, mikor letéptem a száráról), meg tudtam menteni a kártevőktől. Permetezés ugye szóba sem jöhet, elég a virágtetvek ellen védekezni. Na, ezért aztán eszembe sem jut gazdálkodni. Marad a piac, a zöldséges vagy nagyáruház. Állatot az életben nem tartanék.


Gondolom, hogy a nálam fiatalabb generáció még jobban elzárkózik attól, hogy ilyen módon csökkentse a rezsit.

Magam részéről felvállalom, hogy lusta is, alkalmatlan is vagyok növénytermesztése, állattartásra.


Néhány hete vagy talán már több hónapja volt egy fórum, hogy a vonzáskörzetben élőknek mekkora gond a fővárosi munkahelyre járás. Már az felőrli őket. Mondjuk engem ez nem érint, én is jártam a mostani lakóhelyemről a fővárosi munkahelyemre minden gond nélkül.

De akit már az is felőröl, hogy bejár a munkahelyére, nos nem hiszem, hogy neki még a plusz kerti munka is hiányozna.

165. Amaunet (válaszként erre: 162. - L.luiselotte)
2022. aug. 13. 15:51

Ha nem is az őskorba, de addig kell visszamennünk kinek mennyire engedi a tűrésküszöbe és/vagy a pénztárcája.

Hidd el és sem tudok mindent a falusi életről, a növénytermesztésről, az állattartásról. De mindent meg lehet tanulni. El lehet lesi másoktól, kérdezni/segítséget kérni a falusiaktól.

164. unom (válaszként erre: 163. - Amaunet)
2022. aug. 13. 15:50
Ekkora földet kevesen tudnak venni.
163. Amaunet (válaszként erre: 161. - Unom)
2022. aug. 13. 15:40
3000nm volt a telek, ahol a családi ház állt. De volt termőföldjük vagy 10 ha (háború utáni földosztás), de annak a terméséből abban az időben be is kellett szolgáltatni. Sokan megélték akkoriban, hogy lesöpörték a padlást.
162. l.luiselotte (válaszként erre: 159. - Amaunet)
2022. aug. 13. 15:26

Nem nekem irtad, de találva érzem magam. A jelenlegi helyzetben minden épeszű ember természetesen enged a korábbi szinvonalból, de azért az őskorba nem szeretnék visszamenni, Pl 3o éves fiam nem is látott eddig olajkályhát, fatüzelésű kályhát, persze sparhertot sem, a kályha beüzemeléséhez a lakást át kellene alakitani, inkább ha nagyon durva lesz a számla, válasszuk felöltözve a kevesebb villanyfűtést ( nincs hidegérzetünk, nem vagyunk fázósak, korábban irtam már a hoxán,hogy fiam a téli minuszokban egyszál póló - farmerben jár ). Engem az áremelkedés sokkal jobban zavar, ugye elsősorban a hasunkon spórolunk, 12 órai távollét után nincs ingerenciám gazdálkodni, de szerinteem nemcsak nekem, aki egyetem után 30 éve dolgozom a szakmámban


Persze azért vannak B tervek.

161. unom (válaszként erre: 159. - Amaunet)
2022. aug. 13. 15:21

Nagyanyád házához mekkora föld volt? Mert ehhez egy átlagos falusi haz kertje kevés.

Nem beszélve arról, hogy kevés embernek van elég tudása a gazdálkodáshoz.

160. Amaunet (válaszként erre: 158. - Timycat)
2022. aug. 13. 15:21

Valóban nem lehet összehasonlítani.

Városban pénzzel fizetsz olyan dolgokért, amelyekért falun a kertedben munkával.

El kell fogadnunk (és nem hasonlítgatni), hogy van aki így, van aki úgy él.


A falusi életben láttam az egyéni megoldást a mai kaotikus, kilátástalan helyzetben. Mindemellett természetesen még aktívan dolgozom a bp-i munkahelyemen, mert azért pénz is kell keresni.

159. Amaunet (válaszként erre: 157. - Timycat)
2022. aug. 13. 15:14

Falun nőttem fel és az elmúlt évben Bp. közeli faluban élek.

Nagyanyám csak a cukrot vette a boltban és felnevelt öt gyermeket.

Honnan veszed, hogy nem szedtem fát?:) 2-3 kocsi ilyen szedett fával kitelelhet egy család. Persze nem úgy, hogy egy szál pólóban vannak a lakásban. És reggelente bizony be kell gyújtani.


Nem életcélként írtam, hanem a jelenlegi gazdasági helyzet túlélésére. Mert ennek nem lesz a jövő hónapban vége.

Nem is annak ajánlom, aki továbbra is a megszokott kényelmet keresi és nem a megoldásokat.

158. timycat (válaszként erre: 154. - L.luiselotte)
2022. aug. 13. 09:28

Ezt a főváros - vidék hasonlítgatást én sem értem. Nem is lehet összehasonlítani.


A fővárosban is van pusztulat és a vidéken is van luxus. Vegyesvágott.

157. timycat (válaszként erre: 156. - Amaunet)
2022. aug. 13. 09:23

"Mert vidéken, ha műveled a földet, tartasz néhány jószágot, van egy ásott kutad, akkor tudsz önellátó lenni."


😂 Jaj.

Egyrészt vidéken is vannak lakások, másrészt apró telkek, harmadrészt semmi sincs ingyen, sem a vetőmag, sem a vegyszer, sem az állat, sem a takarmány, de még a locsolás sem (pl minimum a szivattyú árammal megy, tudom tudom van napelem, ingyen és helyet sem foglal). Az önellátásra még egy nagyobb 2-3000m2-es kerttel is képtelen vagy. Főleg ilyen időjárással, napi locsolással is kiégett, hősokkot kapott sok minden, még a gyümölcsfák is megsültek, van amelyik sosem heveri ki. Igaz azt el lehet tüzelni.


A fák gallyait se szedted még össze és még nem tüzeltél gallyal soha. Milliós tétel egy átalakítás vissza a fafűtésre. Ha ez meg is van gallyal te telet nem húzol ki, ha valakit odagumipókozol a kályha mellé és folyamat rakja akkor talán nem alszik el, de még akkor sem kell féltened hogy leolvad a gumipók a kályháról, másrészt senki sem adja ingyen. Van olyan fogalom, hogy apríték, mindig is eltakarították azt is, most még arany árban is veszik, azt is. Mindent megvesznek, bármennyiért.


Van kertünk, néhány hektár földünk, erdőnk, állat is akad (igaz még a szárnyasok is csak hobbira) nem tudnánk lecsatlakozni a civilizációról, nem is akarnánk. Lehet a vidéket misztifikálni, de nem az. Pláne nem életcél az amit írsz. Értem én, így lehet életben maradni (bár cs.szheted a termelésed eredményét ha nem tudod megvédeni). Az ember szívós, háborúban, koncentrációs táborban, gulagon is maradtak életben emberek, de valahogy nem érzem benne a "romantikát".

156. Amaunet (válaszként erre: 153. - Timycat)
2022. aug. 13. 08:36

Mert vidéken, ha műveled a földet, tartasz néhány jószágot, van egy ásott kutad, akkor tudsz önellátó lenni.

Persze, dolgozni kell mindezért.

Városon mindenhez pénzért juthatsz csak hozzá.


A fáknak vannak gallyai is. Irtás után ezeket össze lehet szedni. Természetesen a tulaj engedélyével.

Nem volt mindig gáz a falvakban és akkor is voltak igencsak hideg telek.

155. papája (válaszként erre: 144. - Amaunet)
2022. aug. 13. 07:06

Ennyire azért nem kellene előre menni, ha fordítva ülünk a lovon.


A fene sem akar sparhelten főzni, főleg 40 fokos melegben és tésztát tésztával enni, mert az laktat és olcsó.


Nem megtörni kell, hanem letörni azokat, akik ezt várják el tőlünk, hogy ők dőzsölhessenek.

2022. aug. 13. 07:05

Nem kellene annyira a fővárosiakat favorizálni a vidékiekkel szemben. Viszonylag hosszú kihagyás

után voltam Bp-en, de sehol annyi rosszruhás rosszkedvű rosszarcú emberrel nem találkoztam, róluk elég nehéz elképzeni, hogy szupermodern körülmények között élnek, netálán jobb körülmények között, mint a vidéki városok lakói. ( és még idetartoztik az ügyintézők kiinézete és munkájuk minősége )


Nemsokára Szabadkára utaztam, ahol helyrebillent a mérleg, ott minden más, kellemes megjelenésű nem depis emberekkel találkoztam.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook