Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mivel eteti kutyáját macskáját?Sokan csak a drága tápot találják a jónak fórum

Ki mivel eteti kutyáját macskáját?Sokan csak a drága tápot találják a jónak (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2012. máj. 15. 14:32
Nekem kaukázusi juhászom van. Ingem gatyám rámenne, ha minőségi táppal etetném csak. Kiskorától kap száraztápot, de nem szereti. Csak akkor eszi meg ha már nagyon éhes. Pedig már mindenféle száraztáppal próbálkoztunk, és volt közte elég drága prémium kutyatáp is. A jutalomfalatokat pedig egyenesen utálja. Teljesen mindegy hogy milyen fajtájú, milyen ízesítésű, kirakja az udvar közepére lepisili és otthagyja. Volt már pedigree fogkefe, meg még vagy 3 féle pedigrees jutalomfalat, volt friskies bacon-os ízesítésű, annak olyan illata volt, hogy nekem csorgott tőle a nyálam, a kutya meg rá se nézett.
78. 171925f409 (válaszként erre: 76. - 241349700b)
2012. máj. 15. 13:28

:)

Mostanság már veszek neki "jobb" kaját is megreszkíroztam a purinát is:)

Tény, hogy az olcsóbb hamival is a cicusok kutya majd 7 - 8 ezerbe van a havonta:((

2012. máj. 15. 13:26

Szia!

Labradorunk van.

Mindent élelmiszert megeszik.

Mindent... Bárkmit...

Iszonyat egy állat.

76. 241349700b (válaszként erre: 66. - 171925f409)
2012. máj. 15. 13:24
Nekünk is imádják a disznó fejét, mindig megkapják. De a mieink mindenevők. Ettek ezek már mindent.
75. 171925f409 (válaszként erre: 74. - 2a69f78972)
2012. ápr. 18. 20:12
Azt mondták az a jó fogtisztitó ha rág valami csontot amit nem eszik meg ezt nem is tudja de nem rágcsálja mint esetleg egy másik kutya
74. 2a69f78972 (válaszként erre: 72. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 20:07
Mert a kutya - és általában az állatok-, hacsak nem éhhalál közeli állapotban van, ösztönösen tudja, hogy mit ehet meg és mit nem.
2012. ápr. 18. 20:00
vicces
2012. ápr. 18. 19:42
Ma vettünk rágcsálni való füstölt vagy milyen izű kacsa csontot de csak a végeit rágta le és annyiban is hagyta akkor a mi kutyánk nem nagyon akarja tisztinai a fogait.)
2012. ápr. 18. 19:22

Nem tudom írta e már valaki, de a NYERS sertés és vadhús életveszélyes, kutyának macskának!!!


A csirke combcsont pedig hasadó csont és átfúrhatja a szerveit az állatnak.

Sok kutya pusztul el emiatt, csak a gazda nem tudja az okát.

Rendszerint arra fogják, hogy megmérgezték.

70. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 18:04
A csirkének nincs szálkája. A csirke csontok közül a csöveseket nem szabad a konyának adni, tehát a combcsontot, mert éles darabkákra roppantja szét, a gerinc csont meg a macska szájában tud úgy megakadni, hogy nem bírja kiszedni.
69. Lencsy
2012. ápr. 18. 17:16
Én tökéletesen aláírom, hogy a csont a kutyának veszélyes lehet és nyilván a szeretett állatkájának senki nem szeretne rosszat , DE ..ennyi erővel ne engedjük botot se rágcsálni, mert abból is nyelhet le akkora darabot ami sérülést okozhat ! Mióta világ a világ a kutya eszik csontot és csak nagyon ritkán halottam eddig olyat,hogy gond lett belőle . Csirkecsont ..hmm ..nálunk az állatorvos már kiskutyának is ajánlja a szárnyvéget és a farhátat, mert az puhára fő . Zárójelben megjegyzem , mi nagyon kevés csontos húst eszünk , így a kutya is nagyon ritkán kap .
2012. ápr. 18. 15:35
Márton Macska és drága testvére házikoszton élnek, hordjuk haza nekik a halakat, meg amit még pluszba összefogdosnak magunkat.
2012. ápr. 18. 15:23

A miénk pont addig kapott csontot, míg meg nem jártuk vele az ügyeletet egy megakadt szilánk miatt. A 20 ezres kezelés csak egy dolog, de az érzés, hogy ott fekszik a kutya, és nem biztos, hogy túléli. És ráadásul az én hibámból, hát egy életre megtanított, hogy nem szabad csontot adni neki.

A házi koszttal az a legnagyobb baj, hogy sokkal több sót tartalmaz, mint amennyi egy kutyának egészséges.

66. 171925f409 (válaszként erre: 65. - Lencsy)
2012. ápr. 18. 13:40

Nálunk még a kutyi a disznó fejjel szokott küzdeni órákig rágja:)

Állítólag csirke csontot nem jó nekik adni mert szálkás de megmondom őszintén a mienk sokszor úgy eszik hogy nem is rág csak nyel.)Rossz szokása van

65. Lencsy
2012. ápr. 18. 13:35
Húú hát ezzel a témával kapcsolatban egyszer már megkaptam a magamét amiért adok néha csontot a kutyámnak :D Szóval ..az én kutyusom száraz tápot eszik, de abból csak egy fajtát hajlandó a húsos párnás csepit , eszik házi kosztot is , de ami nem neki való ,mint pl. a hüvelyesek és a krumpli azt nem adom neki . Igen ..eszik csontot is , olyat ami puhább és nem törik szilánkosan ! Pl disznócsontból a bordát sosem adom neki ! A tejet is szereti , de abból csak ritkán és keveset , tojást néha belekeverek az ételébe ... Ő egy lakásban tartott kutya és 5 éves ..amúgy gyönyörű testfelépítésre és kinézetre is :) Zárójelben megjegyzem ..él-hal a finomságokért , mint pl a pogácsa vagy a kakaós csiga széle .
2012. ápr. 18. 13:32
Igen ha beteg lenne az olcsóbb ételtől mink sem adnánk neki de mivel eszi és nem válogatnak így ezt adjuk nekik.Meg hát van 6 cica igaz nem a mienk csak 1 belőle a többi ide szokott enni de azért őket már biztos én sem etetném royal tápal:)
63. Panni58 (válaszként erre: 61. - A12a4b76e1)
2012. ápr. 18. 13:27

Szép cicus! :)

A mi kutyánk sajnos nincs barátságban a macskákkal, talán mert a szomszéd cicák a kerítés mögül folyton heccelik. :)

2012. ápr. 18. 13:24
Yorkshire terier kutyusunk nyáron lesz egy éves.Royal Canin száraz tápot kap.Nem a legolcsóbb,de az olcsóbbaktól hányt,ezért nincs más választásunk.
2012. ápr. 18. 12:38

Sziasztok!


Tegnap írtam ide, én vagyok a 2 cicás-1 kutyás.

No, mára már 3 cicás!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de tettem fel az adatlapomra képeket az új cicáról (tegnap találtuk a ház kertjében).

Vörös színű, kandúr, kb. 9-10 hónapos lehet. Nagyon kedves, anyukámhoz odament hízelegni, amikor meglátta. Vittem le neki kaját, de nem tudtuk lent hagyni...

Holnap visszük állatorvoshoz, szombaton ivartalanítják is valószínű.

Ha valaki még vágyna egy vöri cicára, szóljon légyszi! :( Az utcára nem visszük vissza, de nálunk lakásban már sok ez az állat...



(Panni58, köszönöm a tanácsaidat, megfogadom! :) Bár a mi kutyusunk egyáltalán nem nassolós, max rendes hami után eszik egy kis ropit, de napközben szinte egyáltalán nem. Mostanában már nincs is nagyon kint neki, mert mióta befogadtuk a 2. cicát, rájár a kutya ropijára..)

60. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 12:31
Szerintem a szárnyas farhát minőségi élelem, hiszen 100%-ig ragadozónak való, míg egy olcsó konzervben kb. 5% hús van és szójával meg minden alja melléktermékkel, borsóval meg répával van kivattázva. Bevallom, a macskámnak csak ilyen olcsó vackokat vettem, ha már táp, de nem csak azon élt. Tápokból van az a szint, amire sajnálom a pénzt, mert akkor már inkább húst veszek, és megfőzöm.
2012. ápr. 18. 12:19
Mopszunk Josera száraztápot kap, neki bevált. :)
58. spinneli (válaszként erre: 43. - Aville)
2012. ápr. 18. 12:18
Az enyéim a csirkéset nem szeretik, se szárazba, se semmiféle konzervbe.
57. spinneli (válaszként erre: 41. - 83e25137af)
2012. ápr. 18. 12:17
Nekem nem tetszett ahogy "reagáltak" rá a cicáink, tudom ez elég szubjektív, de én nem adok nekik.
56. spinneli (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2012. ápr. 18. 12:13

Nálunk mindkettő ugyanolyan súlyban van az ivartalanítás óta...az átlag macskákhoz képest mondjuk kisebbek.

Kajszi pl. ivartalanított kandúr létére maximum 4 kg.

mondjuk még elég fiatalok, csak 2 évesek.

55. spinneli (válaszként erre: 25. - 83e25137af)
2012. ápr. 18. 12:10
nálunk nem említette...lehet ha idősebbek lesznek lesz ez nagyobb kérdés, de vitamint kapnak a kaja mellé egyébként is.
2012. ápr. 18. 09:48
A mi cicánk most karácsonykor beteg lett. Nem tartozik ehhez a témához, h miért, és szerencsére meggyógyult, de engem az orvos nagyon leszidott, h Whiskas-szal etetem, és főleg, h túlnyomó részt alutasakossal. Előtte nem is figyeltem ennyire oda, szegények miket esznek, én is whiskast a kutyának meg pedigree-t vettem : ( azóta is szégyellem magam : ( és imádták, mert kiderült televan ízfokozóval és cukorral. Nekem is azt mondták, h ha választhatnék krémes, v a teljes kiőrlésű kenyér között... most a kutya royal canin seniort, a cica royal canin light-ot eszik
53. Kohanoor (válaszként erre: 52. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 09:35

Ha megnézed az összetevőket, akkor első helyen gabonaszármazékok vannak. A kutya pedig nem csirke, hogy szóját, meg kukoricát( az édesíti) meg búzát stb-t egyen.

Tudom, hogy nem mindenkinek van lehetősége, de megéri a lehető legjobb tápot venni nekik. Hidd el, nem csak a nevet fizetitek, teljesen mások az összetevők egy minőségi tápban, mint egy filléres sz@rban.

52. 171925f409 (válaszként erre: 51. - Vigyorex6)
2012. ápr. 18. 08:33

fogtisztitóból megveszem neki a "márkásat" de van olyan is, hogy a tesc..ba van ilyen olcsóbb német valami azt veszek neki de azzal is jól elvan.

Párom mondta, hogy a legdrágább táptól is ugyan olyan ... mint egy egyszerűtől.

Tápból konzervből a fiestát vagy a fit+fun-t kapják tudom ez a legolcsóbb abban a boltban de sokan viszik 15 kg.os kiszerelésben is ezért gondoltuk már régóta azt, hogy nem lehet annyira rossz

51. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2012. ápr. 18. 07:58

:) Gondoltam mielőtt hozzászólok a témához beleolvasgatok a hozzászólásokba.

Mindentől függetlenül ki akartam rá térni, de most, hogy olvastam az utolsó mondatot le is írom komment válaszként: Tévhit, hogy bármit eszik az állat, ugyanolyan az ürüléke. Ha megfelelő összetételű táplálékot kap, akkor sokkal kevesebb az ürüléke, mert nem megy át rajta emésztetlenül a nagyobb része. Éppen ezért nem kirívóan jön ki összegszerűbben kevesebbre a havi etetés, mivel himi-humi tápokból sokkal többet képesek magukhoz venni az állatok, sokkal hamarabb megéheznek, nem megfelelő az alkotóelem összetételük.


Felmerült, hogy ha "elkényeztetjük" őket drága koszttal, akkor az olcsót nem eszik majd meg. Valószínűleg van ilyen is, de átlagban éppen fordítva működik. Az olcsó száraz tápok, konzervek tele vannak ízfokozóval, így az állatnak szagra, ízre sokkal kecsegtetőbbek.

50. Bcicus (válaszként erre: 49. - Panni58)
2012. ápr. 17. 21:35
Na igen. Csak leírtam, hogy mindenki tisztán lásson.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook