Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mivel eteti kutyáját macskáját?Sokan csak a drága tápot találják a jónak fórum

Ki mivel eteti kutyáját macskáját?Sokan csak a drága tápot találják a jónak (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
109. 83e25137af (válaszként erre: 108. - Timycat)
2012. máj. 15. 16:23
óóó ismerős :))) kikészítenek néha... az a helyzet, hogy sajnos azt a fajta minőségi tápot, ami úgymond ajánlott mély megvetéssel fogadják, pont úgy ahogy az olcsót... és van amikor az egyik kaját egyik nap még vígan falatozzák (mint a vett malac), azt a másik nap fintorogva ott hagyják. Ja sosem kapják 2x ugyanazt... szóval ez kész kísérlet folyamatosan, hogy a méltóságos lord urak mit hajlandók enni... De a lottó ötösért se adnám őket :))))
108. timycat (válaszként erre: 106. - 83e25137af)
2012. máj. 15. 16:13

:D a macskákat nagyon el lehet kapatni, nekünk is sikerült és az a léc sosem fog lejjebb kerülni, mert ezek inkább az éhhalált választanák... mikor valami nemtetsző kerül a táljukba (nem kell elvetemült dologra gondolni csak mondjuk egy alacsonyabb kategóriás konzerv) amilyen pofát vágnak, felborzolják a hátukon a szőrt és eltolatnak a táltól, aztán azt a mélységes megvetést ahogy rámnéznek, hogy ezt ugye nem gondoltam komolyan :D és ezért is imádom őket


Sőt egyszer drága jó westiem csinálta meg velem, hogy egy nem éppen finomra sikerült husis kaját kiadtam neki, ő előrehozta a teraszra az edényét és az ajtóba borította :D edd meg te ezt a cart kifejezéssel :D

107. timycat (válaszként erre: 101. - Esther78)
2012. máj. 15. 16:08
Most ha félreértettelek akkor bocsánatot kérek, de második olvasatra az jön le, hogy nem parizerrel eteted... szóval ha tényleg nem akkor oké, mert barátnőmnek van egy gyönyörű kaukázusija és nem lenne lelkem azt a hatalmas "macit" parizerrel etetni
106. 83e25137af (válaszként erre: 105. - Timycat)
2012. máj. 15. 16:04
a macsekjaim a tiszta csirkemell sonkán kívül nem esznek meg ilyesmit. olyan sértődött fejet tudnak vágni mikor mást kínálok hogy az már fáj :D szigorúan nasi szinten persze hogy befogjam a szájukat :)) pedig utcán talált háztartási macska mind a kettő és odakerülésüktől fogva ilyenek. tudták hova kerültek és magasra tették a lécet :D
105. timycat (válaszként erre: 101. - Esther78)
2012. máj. 15. 16:01

Parizerrel? Egy ilyen kutyust? Akkor már inkább húst vennék neki és megfőzném, de parizert?

A macskáim vagy a kuytám személyes sértésnek venné, ha egy nap parizert adnék nekik. A parizerben semmi hasznos tápanyag nincs, többnyire húsipari hulladék, só és fűszer.

2012. máj. 15. 16:00
jó, nyilván, de gondolom nem kenyérrel meg mindenféle gabonával eteted (tészta stb)
2012. máj. 15. 15:58
És mivel nem eszi meg fölöslegesnek tartom rá kidobni a pénzt.
2012. máj. 15. 15:58
És én is vettem már neki prémium kutyatápot de ugyanúgy nem ette meg mint ahogy az összes többit se.
2012. máj. 15. 15:57
Én felelős állattartónak tartom magam. Nekem is van kutyám és nem egy kis szobakutya, ami 2 karika parizerrel jól lakik. Meg lehet nézni a képeimen a kutyámat. Az én kutyám sincs megkötve, soha nem is volt ,de azt megértem hogy a nagymamáméknál miért volt erre szükség.
100. csgybzs (válaszként erre: 83. - Timycat)
2012. máj. 15. 15:55

Ez nem szentírás sajnos.

A mi első kutyánk egy puli-schnauzer keverék 17 évig élt... házikoszton... és epilepsziás is volt... végelgyengülésben pusztult el.. már nem látott, nem hallott....

2012. máj. 15. 15:55
Az én nagyszüleimnek nem az volt a legfontosabb hogy letud-e ülni a kutya ha mondják neki vagy sem. Rengeteget dolgoztak reggeltől estig, mert nagyon sok földjük volt, gyümölcsös, szőllő stb és akármekkora csoda is ez nekik nem volt idejük a kutyával külön foglalkozni.
98. timycat (válaszként erre: 93. - Esther78)
2012. máj. 15. 15:55
Mindig azt nézzük, hogy mi volt régen? De most most van és most az van, hogy aki kutyát akar tartani az tegye felelősen, az állat igényeit és saját lehetőségeit mérlegelve. Senkinek sem muszáj állatot tartani.
2012. máj. 15. 15:54
tudod régen is voltak idióták akik eszköznek tekintettek az állataikra.. legyen az kutya, ló vagy más. és volt a mi fajtánk aki társként kezelte mivel a mindennapokban segítették a munkát, őrizték a nyájat, tanyát de ezért elismerően bántak velük.. remélem érthető vagyok..
96. 83e25137af (válaszként erre: 92. - Timycat)
2012. máj. 15. 15:52
ennyi...
95. 83e25137af (válaszként erre: 93. - Esther78)
2012. máj. 15. 15:51
igen, volt.. :)
94. 83e25137af (válaszként erre: 91. - Esther78)
2012. máj. 15. 15:51
Nagyszüleimnek soha egy kutyájuk nem volt láncon pedig volt mindenféle jószág, csak foglalkozni kellett a kutyával, tanítani és érdekes módon megértette hogy ha nem szabad akkor nem szabad.. és képzeld nem oktalan városi liba vagyok csak nem vagyok PARASZT :))) ennyi a különbség hogy mi szerettük az állatainkat még azt a disznót is szeretgettük amit aztán levágtunk de addig arany élete volt..
2012. máj. 15. 15:49
Szerinted régen a nagyszüleinknek akik falun éltek volt ideje arra hogy kutyát neveljenek? Ezt elég viccesnek tartom.
92. timycat (válaszként erre: 91. - Esther78)
2012. máj. 15. 15:48
Vagy meg is lehetett volna nevelni azt a kutyát. Van lovunk, a lovasfarmon élnek szárnyasok is a kutyámnak soha eszébe sem jutott volna vadászgatni közöttük. És nyitott kapunál is tudta, hogy meddig mehet a gazda nélkül.
2012. máj. 15. 15:45
Úgy látom nem jártál még falun. Ott elsősorban nem házikedvenc a kutya és nem lakásban tartják. És igen a nagymamámék kutyája is láncon volt. Volt egy drót vagy valami kifeszítve és azon volt a kutyának a lánca. A kutya az egész udvart beérte, tehát ezt nem úgy kell elképzelni, hogy 1 méteres láncra volt kötve, hanem azért volt mozgása is. Azért volt szükség a láncra, mert a nagyszüleim pl más állatokat is tartottak, teheneket, lovakat, amikor hajtották ki az állatokat képzeld el mi lett volna ha nem lett volna megkötve a kutya. És ha kiszökött volna ők erdő szélén laktak, ahol elég sok róka volt ami néha a portára is bement. Szóval náluk ez nem állatkínzás volt, hanem szükség.
90. timycat (válaszként erre: 85. - 298b15dfdd)
2012. máj. 15. 15:45
Hát nálunk a sziámi ételallergiás a Royalon és a Gourmet pástétomon kívül minden azonnal kijön belőle. Az egyik britünk -már öreg- ízületes, telente sántikál, gubbaszt idén a Royal direkt brit cicáknak készült tápját vettem (ízületesség sajnos fajtajellemző) és tünetmentes a cica... szóval azért valamit csak tudnak ezek a tápok.
89. 83e25137af (válaszként erre: 87. - 171925f409)
2012. máj. 15. 15:37
hát aki van akkora meg volt akkora gyökér hogy láncon tartsa a kutyáját annak akkor is és most is fejlövést adnék. vagyis nem.. őt tartanám láncon... és ez nem pénz kérdése... ettől elborul az agyam.. és ezt vigyorogva írod.. hát koboznám el az állatot az olyantól az ziher...
2012. máj. 15. 14:59
Bocsi "láncon éltek" és " enni kaptak "akar lenni:)
87. 171925f409 (válaszként erre: 86. - Esther78)
2012. máj. 15. 14:57

Hát igen egy láncot éltek egy hordó volt a házuk és ennyi kaptam egy kis kaja maradékot vagy vízben leáztatott kenyeret úgy örültek neki mint majom a ...

Nincs semmi gond itt csak legyen az embernek pénze:DD

2012. máj. 15. 14:56
Én azt mondom mindenki azzal eteti a kutyáját macskáját amivel tudja és amivel akarja. Régen nem voltak minőségi tápok, mégis sokáig éltek az állatok. Nagymamámék kutyája falun 14-15 évet élt, soha semmilyen orvosi problémája nem volt, pedig soha nem látott semmilyen tápot se szárazat se konzervet. A macskák is csak akkor haltak korán, ha a szomszédok kutyái megfogdosták őket.
85. 298b15dfdd (válaszként erre: 83. - Timycat)
2012. máj. 15. 14:55
Ugyan már ! Évekkel ezelőtt,amikor még nem voltak ezek a szuper kaják,akkor is eléltek a cicák,a kutyák is akár 15-20 évig is.
2012. máj. 15. 14:49
Házi kosztot azt nálunk is szeretik:))De tény, hogy 4 cicának minőségibb cucc + kutya ennivaló a mai nehéz anyagi világban nem megy persze vannak kivételek mikor azon gondolkozik sok ember,család, hogy a számlát fizessék ki vagy kenyeret vegyenek nem biztos, hogy minőséggel etetik az állatokat mert az a havi5-7 ezer font igen is sok pénz főleg aki sajnos pl segélyből él
2012. máj. 15. 14:39

Tenéysztők és állatorvosok véleménye szerint is csak a minőségi és emiatt sajnos drága tápok a megfelelőek, pláne az állat kölyökkorában.

Nálunk a cicusok csak premium száraztápot és pástétomot esznek.

A kutyusnak csak száraztápot adtam és nasiként kapta meg esetleg az ételmaradékot, de abból is csak a zöldséget és husit...kenyeret, tésztát soha nem adtam neki... élt is a drága több mint 14 évet, soha nem volt beteg.

2012. máj. 15. 14:36
Általában úgy etetem a kutyát, hogy többet főzők pl: imádja a rizst, annyi hogy neki nem teszek rá annyi fűszert. És ha magunknak 1 bögre rizst főznék, akkor kb a dupláját főzőm, mert megeszik annyit mint mi ketten együtt.
2012. máj. 15. 14:35
csak és kizárólag házi kaját kap! vasárnap 2 tányér húslevest evett,tésztával-husival-zöldségekkel,májrkémes tészta a kedvence,virsli,párizsi,hal,stb...
2012. máj. 15. 14:33
Viszont az szerintem is igaz, hogy a konzerv kajákban van valami ízfokozó, mert azt nagyon imádja, és ha 3 db kilós konzervet bontanék neki azt is megenné, úgy hogy előtte már telezabálta magát.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook