Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdi vki velem a 90 napos diétát jún.22-től? fórum

Kezdi vki velem a 90 napos diétát jún.22-től? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jún. 21. 15:35
Na,merre vagytok ? Holnap elkezdjük?
40. Hanata (válaszként erre: 27. - 96d1867028)
2009. jún. 20. 11:21
Most volt időm elolvasni a cikket, amit bemásoltál, kicsit elgondolkodtató volt, de azt hiszem, mégis nekilátok, mert az Atkins-nél még mindíg jobbnak tartom, és az én környezetemben sok embernek bevált!
39. c2f8e79cdf (válaszként erre: 37. - Trixi....)
2009. jún. 20. 10:33
Sziasztok.Na,most aztán egyáltalán nem lettem nyugodtabb.Nyugtassatok meg,hogy nem leszek zizi a sok frusztrációtól.
38. trixi.... (válaszként erre: 27. - 96d1867028)
2009. jún. 20. 08:26

Most őszintén .. melyik fogyókúra egészséges??

egyik sem. Életmódot kéne változtatni csak az lassú eredménnyel jár.



Szerintem az sokkal egészségtelenebb számomra ha nagyvárosban élnék és egész nap szívnám a szmogot.

de zöldövezetben lakom már sokat tettem az egészségemért.

egy 90 napos nem árthat meg :-))

37. trixi.... (válaszként erre: 33. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 20. 08:20

az tavaji kép ám még otthon voltunk :( azóta még rámjött 10 kg mióta kijöttünk :-(

és az már nagyon látszik :-(( de majd most!!

Én 16 év után tettem le a párommal együtt.

1 évig szinte minden nap álmodtam vele és még van hogy most is arra kelek hogy rossz érzésem van mert rágyújtottam :-) pedig csak álom volt -)

azt mondják ha valaki leszokik annak 500 kaloóriával kevesebbet kell ennie mert lelassul az anyagcsere.

36. Kiss Ildikó (válaszként erre: 27. - 96d1867028)
2009. jún. 19. 22:53
köszi hogy bemásoltad! :-)
35. Hanata (válaszként erre: 32. - Trixi....)
2009. jún. 19. 20:56
Sok jó ember kis helyen is elfér, meg hát ugye fogyni jöttünk össze, ez is a társaság mellett szól!
34. Hanata (válaszként erre: 28. - Katane)
2009. jún. 19. 20:54
OK! Még nem gondolkodom"hangosan" előre!
33. c2f8e79cdf (válaszként erre: 32. - Trixi....)
2009. jún. 19. 20:35

Szerintem tök jól nézel ki. Tudom,hogy nem tartozik ide,de mennyi idő után szoktál le, és mennyi idő alatt kaptad fel a 10 kilót?

Én 1 hete nem cigizek ,25 év után,és rettegek a súlygyarapodástól,már így is van rajtam plusz 10 kg.

32. trixi.... (válaszként erre: 31. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 19. 20:21
szerintem ideférsz :-) ha nem a méreteinket nézzük :-)
2009. jún. 19. 20:16
Sziasztok.Ha ideférek,szívesen csatlakoznék.Én holnap akartam kezdeni,de inkább várok vele hétfőig,ha befogadtok.Régebben próbálkoztam a 90 napossal,de a gyümölcsnapnál abbahagytam mert szélgörcseim lettek.Most mégis úgy döntöttem,belevágok.
30. trixi.... (válaszként erre: 29. - Rinike)
2009. jún. 19. 20:03
a fehérjenap az jóóóóóóó imádom a húst :-)
29. rinike (válaszként erre: 26. - Trixi....)
2009. jún. 19. 15:28
Fehérje nappal kell kezdeni.
28. katane (válaszként erre: 24. - Hanata)
2009. jún. 19. 15:06

Légyszi,még ne beszéljünk a hétfőről.

Szeretném kiélvezni az össze-vissza evést.

De azért aranyos vagy hogy tippeket adsz a menüt illetően.

2009. jún. 19. 13:55

Sziasztok, találtam egy érdekes cikket, a 90 napos diétával kapcsolatban, gondoltam bemásolom, csak felhívja néhány dologra a figyelmet.


A 90 napos diéta nagy népszerűségnek örvend a fogyókúrázók körében. Ez teljesen érthető is, ha abból indulunk ki, hogy leírása szerint:



"A következő diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki. Veszélye nincs, még a természetgyógyász is javasolja! Az eredmény 90 nap alatt 15-20 kg (magas súlyfeleslegnél), és még a magas vérnyomást is megszünteti.".


Ugyan ki ne hinne sportorvosoknak és természetgyógyászoknak? Már pedig "állítólag" sportorvosok dolgozták ki az étrendet, és még természetgyógyász is javasolja. Alapvető táplálkozási ismeretekkel rendelkezve persze ez már nem tűnik annyira hiteles információnak, de ez részletkérdés nem? Azt hiszem nem. Kezdjük az elején: az eredeti angol nyelvű étrendet még senki sem tudta megmutatni, tudományos háttere forrás, hivatkozás hiányában már itt kérdésessé válik, de ez még a legkisebb baj. Következő gond egy aprócska félinformáció: a súlyfelesleg leadása tetszőleges fogyókúra esetén gyakorlatilag mindig csökkenti a vérnyomást (leszámítva azt az esetet, ha annak egészen más, például hormonális oka van, illetve serkentő hatású szereket alkalmaz a fogyás felgyorsítására a diétázó), itt tehát egyfajta csúsztatást olvashatunk, amellyel a többi diéta fölé próbálja a kitaláló helyezni az étrendet. De olvassunk csak tovább:



"A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható."



A szétválasztásos étrend tudományosan nem megalapozott, de ennek élettani hátterét most a könnyebbség kedvéért ugorjuk át. Tényszerűen minden energia- és tápanyagbevitel megszorításon alapuló fogyókúra „hat”, hiszen ideig-óráig fogyni fogunk alkalmazásakor. Ha azonban étrendünk nem megfelelően van összeállítva, akkor hiányállapotok alakulhatnak ki szervezetünkben, ami hoszú távon hátrányosan befolyásolja egészségi állapotunkat, a nagy energiabevitel-megszorítás eredményeként anyagcserénk is lelassul. Életmódváltás nélkül végül a leadott kilókat is villámgyorsan visszaszedjük a kúra abbahagyása után. Az étrend egy fehérjenapból és három szénhidrátnapból áll. A keményítő-, szénhidrát- és gyümölcsnap elkülönítése szakemberek és tájékozott olvasóink számára önmagában is logikátlan, nevetséges, hiszen a keményítő egy összetett szénhidrát, a szénhidrát ugye szintén szénhidrát, és a gyümölcsökben is a szénhidrát dominál mint energiaforrás. Tehát három nap épül elsősorban szénhidrátokban gazdag élelmiszerek fogyasztására, és csak egy a nélkülözhetetlen fehérje nagyobb mennyiségű bevitelére! A tej, tejtermék fogyasztás csak a fehérje napon engedélyezett, így a minden nap létfontosságú fehérjéket -melyeket ráadásul a zsírként és glikogénként (utóbbi egy összetett szénhidrát) raktározott tartalék energiával szemben a szervezet nem képes nagy mennyiségben tárolni- nem visszük be a szükséges mennyiségben. Ugyanígy csak minden negyedik nap fogyasztjuk el a vérképzéshez szükséges vasat, a csontok egészségéhez elengedhetetlen kalciumot, ami azt is figyelembe véve, hogy a diétázók zöme hölgy, és a fogyás sem kedvezően hat a csontokra, egy igen veszélyes, ártalmas gyakorlat. A 90 napos diéta módosítások nélkül nem egyéb, mint egy minden logikától mentes, az emberek tájékozatlanságára építő ártalmas módszer. Személy szerint én is levelek sokaságát kaptam a diétát kipróbáló és kellemetlen tüneteket tapasztaló súlyproblémáktól szenvedő emberektől, a módszer pedig mindeközben szájról-szájra, újságról-újságra terjed, és sajnálatos módon már ételházhozszállító cégeknél is megtalálható. A 90 napos diéta ugyan az mint az eper tejszínhab diéta, csak kis áltudományos misztikummal fűszerezve (lásd pl.: a rendszeresen előírt csokievés -„ VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 adag fagyi, és kötelezően 1 szelet főzőcsokoládé!!!”- úgynevezett magyarázatait). Rendszert, mankót ad az egészséges táplálkozáshoz erőtlen embereknek, ugyanakkor teljességgel egyhangú, sok alapvető élelmiszert kizár a mindennapi fogyasztásból. Utóbbi tényből minden táplálkozási szakember számára nyilvánvaló, hogy NEM orvosok, dietetikusok találmánya, sokkal valószínűbb, hogy egy kókler beteges agyszüleménye. Lehetőség szerint kerüljük messzire, nagyobb módosítások nélkül nem ajánlott alkalmazni!


Szerző:

Tihanyi András

dietetikus


Forrás: nice.MCOnet.biz

2009. jún. 19. 13:36
milyen nappal kell kezdeni?
25. lefogokfogyni (válaszként erre: 24. - Hanata)
2009. jún. 19. 12:16

Sziasztok!


Üdv az újaknak :-))

Én most kezdek keresgélni recepteket a diétához.Érdekes, hogy a szénhidrát napra találtam a legtöbb jó receptet :-))

Gyümölcsnapon csak dinnye!!!!Az a kedvencem.Bármeddig megenném csak azt.

Keményítőnapra meg a Picurkámmal egyformát fogok enni: főziket krumplival sűrítve.

És Te?

24. Hanata (válaszként erre: 19. - Katane)
2009. jún. 19. 11:35
Én holnap gombával-sajttal töltött lángost csinálok majd, meg krumplilevest, bár nem diétás, de nagyon finom! Vasárnap tuti grillcsirke! Rízzsel és uborkasalátával! Hétfőn ki mit fog enni?
23. rinike
2009. jún. 19. 09:22
Sziasztok! Én is csatlakozom. Én is csináltam már egyszer a 90 napost, de 8 hónapig folyamatosan, és mennyiségi korlátot nem tartottam, csak a szétválogatást. 23 kilót fogytam a 8 hónap alatt. Néhány éve volt ez, és csak a húsvéti ünnepekre akartam 3 nap szünetet tartani, de aztán nem bírtam folytatni. Azóta sem bírtam 7-10 napnál tovább, pedig szerintem tényleg nagyon jó, szenvedés nélkül sikerült a 8 hónapos része. A kilók azonban valóban visszajönnek, ha visszatérsz a korábbi étkezési szokásaidhoz, tehát szerintem ha valaki igazán tartós eredményt szeretne elérni, annak tartósan kell új étkezési szokásokat kialakítania. A fogyás mellett nekem anno a gyomorsav túltengéses problémáimon is segített, most pedig a cukorszintemet is egyensúlyba szeretném hozni a rendszeres étkezéssel és odafigyeléssel, mert most meg az a gondom, és én sajnos nagyon rendszertelenül ettem eddig.
2009. jún. 19. 07:31
Kozmaedo habár ha te már csináltad akkor tuti te is tudod csínnyát binnyát.
2009. jún. 19. 07:30

Énis énis énis csatlakozni akarok!!!

Már négy hete elkezdtem kevesebbet,hat után nem,és mozgok is majdnem minden nap de annnnyira lassan megy lefelé :-(

Hétfőig tartom ezt és akkor én is elkezdem veletek

amúgy pont tegnap olvasgattam itt egy másik fórumot amiben 90 naposoznak csak ők már régebb óta és ott van egy hozzászóló ahogy olvastam ő nagyon profi.Tőle sok infót lehet majd szerezni.

2009. jún. 18. 20:58

Sziasztok!


Látom gyarapszunk :-)))

Én már benne vagyok egy fogyiban, aminek pont vasárnap lesz vége.Így nem tudok bűnözni.De nem bánom, mert így legalább folyamatos a dolog és nem lesz időm telekajálni magam.

Nektek pedig jó étvágyat a vasárnapi menühöz.

Aztán hétfőtől gőzerővel jöhet a 90 nap.

19. katane (válaszként erre: 17. - Kozmaedo)
2009. jún. 18. 15:44

Most nagyon bízom magamban,s persze bennetek sorstársaim.

Megteszek minden tőlem telhetőt!Együtt erősebbek leszünk.

(Addig is,ki mit főz a hétvégén? Egy jó kis bűnözés még rám fér!)

18. Hanata
2009. jún. 18. 14:47
Sziasztok! Remélem még időban vagyok a kezdéshez! A kisfiam pont 22-én lesz két éves, remélem ez ad egy kis kiertást nekem is. Egyszer már én is elkezdtem, cak sajnos abba is hagytam! Most megint nekiugrom!
17. kozmaedo (válaszként erre: 16. - Katane)
2009. jún. 18. 12:25
Jaja... hétfőtől kezdődik a megszórítás
16. katane
2009. jún. 18. 11:58

Sziasztok!

Szóval most hétvégén még Kánaán,s azután.....

15. kozmaedo (válaszként erre: 14. - Lefogokfogyni)
2009. jún. 17. 15:32
7-8kg jó lenne, de ha több megy le az nem baj!
14. lefogokfogyni (válaszként erre: 13. - Kozmaedo)
2009. jún. 17. 13:39

Szia!


A torna nálam is abba maradt a végén.Most próbálom éppen rávenni magam hogy megint el kellene kezdeni.Neked mennyit kellene fogynod?

13. kozmaedo (válaszként erre: 11. - Lefogokfogyni)
2009. jún. 17. 12:52
Nekem is bejött már egyszer, csak utána nem figyeltem kelő képpen magamra. Na de m ost ha sikerül lefogynom máshogy lesz és a mozgást sem hagyom abba.
12. 47fe723031 (válaszként erre: 11. - Lefogokfogyni)
2009. jún. 16. 19:06
szerintem kínzás, nem gyakorolja az ember az akarat erőt, néha picit egészségtelen, stb:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook