Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két vetélés és annyi év sikertelenség után, vágyom egy babára fórum

Két vetélés és annyi év sikertelenség után, vágyom egy babára (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Két vetélés és annyi év sikertelenség után, vágyom egy babára

1 2 3 4
76. Pandi69 (válaszként erre: 74. - 9b0d5b80c9)
2009. szept. 30. 13:28

Mondjuk az én infom nem teljesen a hivatalos várólistát tükrözi, mert a doki a telefonban mondta, hogy a közös ismerősünkre való tekintettel fogad ilyen hamar. Én még nem beszéltem erről a régi orvosommal, mármint hogy megkerestem mást is. Kontrollra akkor kell visszamenjek, ha már egyszer megjött. Azt mondta akkor beszéljük meg, hogy hogyan tovább. Csak én addig nem akartam várni, mert azt már a kórházi ágyon mondta, hogy ebből meddőségi kivizsgálás lesz. Azt meg jobb ha szakemberre bízzuk. Szerintem. Ha meg egyszer még az életben szülni fogok, azt úgyis a régi dokimnál teszem.

Majd írd meg, hogy a tied mit mondott!!

2009. szept. 30. 13:17
most kicsit elkezdtem ezoterikus úton is kutakodni és hétvégén ez ügyben is megfigyelnek:))
74. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 72. - Pandi69)
2009. szept. 30. 13:15
az remek! én jövő pénteken megyek kontrollra a dokimhoz és akkor elbeszélgetek vele..ha nem akar kivizsgálni, akkor lépek a forgácsba:))
73. kingus123 (válaszként erre: 68. - CsanHan)
2009. szept. 30. 13:11
Azt el is felejtettem, a bizonytalanságnál nincs rosszabb....teljesen egyetértek veled én is féltem/félek elmondani mert akkor mindig érdeklődtek(jó szándékkal).ennél már csak az rosszabb mikor egy régi ismerős megkérdezi hogy mikor lesz babánk, nem tervezzük....ez nagyon rossz szokott lenni, mert ennek az ismerősnek már mondjuk van egy pici babája, erre azt szoktam mondani hogy még nem - csak ne kérdeze, mert nem akarok magyarázkozni hogy nekem nem megy olyan könnyen.
2009. szept. 30. 13:09

Sziasztok!

Brigzone!

Okt. 12-re kaptam időpontot a Sipos dokitól. Kicsit beszélgettünk telefonon, kérdezett pár dolgot, azt mondta, hogy kivizsgálnak a fejemtől a bütykömig mindent. Meg persze apócát is. Azt biztatónak tekintette, hogy spontán teherbe tudok esni, csak a korom miatt ő is azt mondta, hogy sietnünk kell. Hát rajtam nem múlik!

PAnncsika!

A másik fórum szintén itt a HOXA-n az "Elindult a meddőségi kivizsgálás" címet viseli.

CsanHan!

Ez a félelem tényleg rettenetes! Azt mondják az okosok, hogy nem szabad negatív dolgokra gondolni, mert akkor be is vonzod azt. Ha pozitív dolgokra gondolsz, akkor azt vonzod be. Az előző terhességemnél olyan pozitív voltam, hogy az csak na! Egy kudarc után azt gondoltam, hogy most tuti nem lehet baj. Hát lett. Ha ezek után bárki kibírja hogy a következőnél nem gondol a negatívumokra, hát esküszöm, díjat érdemel.

Te már túlestél kivizsgáláson, vagy miért ajánlotta az orvosod a hormont?

71. kingus123 (válaszként erre: 68. - CsanHan)
2009. szept. 30. 13:05

Szerintem nekem is ez kellene....nagyon bizom benne hogy segítene, ez az egy reményem van hogy nem elég a sárgatestem és valamilyen formában ezen segíteni kell.

Megkérdezhetem hogy hol laksz?vagy hol rendel ez az orvos, mert már én gondolkoztam az orvos váltáson, már csak babonából is:)

70. kingus123 (válaszként erre: 67. - PAnncsika)
2009. szept. 30. 13:00

köszi hogy megerősítettél a hitemben, én is így gondolom, hogy amíg természetes úton teherbe tudok esni addig a megtartásban kell a dokinak segitenie.

megköszöném ha megirnád a 21 vérvételed eredményét, tudom nem mostanában lesz...

69. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 68. - CsanHan)
2009. szept. 30. 12:49

Szia!

hát sajnos többen vagyunk ezzel a dologgal, így akik már többször vesztettek el babát, hogy már annyi mindenre kell figyelni ha babások leszünk, hogy azt már elképzelni sem lehet, és mégsem marad meg a töpörty!!!én is próbálok most körülnézni, hogy hol tudnának velünk normálisan foglakozni, mert eddig csak egy nőgyógy.főorvoshoz jártam, de lassan kételkedem , ami nem jó...lehet hogy orvost váltok!

68. CsanHan (válaszként erre: 66. - Kingus123)
2009. szept. 30. 12:30

Tudod, nem is a terhességtől féltem...hanem a bizonytalanságtól! Különösen az utolsó terhességemnél volt nehéz, mert nem tudtam, hogy mit csináljak, megmondjam vagy ne mondjam, az akkor 6 éves fiamnak...Ő már volt annyira okos, hogy állandóan kérdezte, hogy miért nem megyek dolgozni, miért fekszem stb. A környezetemről nem is beszélve...Igyekeztem titkolni ameddig csak lehetett, mert már nagyon elegem volt abból, ami sikertelenség után várt rám. Úton útfélen megállítottak, gratuláltak, kérdezősködtek, űjra és újra feltépték a még be sem gyógyult sebeket, amikor legszívesebben elbújtam volna a világ elől...

Nekem az utolsó sikertelen eset után azt mondta az orvosom, hogy legközelebb, amint csak a gondolatomban van, hogy lehet, hogy terhes vagyok, azonnal jelentkezzem nála! Az utolsó terhességemnél kb. az 5. héttől a 14. hétig hatalmas dózis sárgatest hormont (Utrogestant) kaptam tabletta és hüvelykúp formájában...

2009. szept. 29. 21:55

Sziasztok!

Kingus! Nem tudom miért kellene a lombikkal egyáltalán foglalkoznod? Hiszen természetes úton teherbe tudsz esni. Nem inkább a terhesség megtartásában kellene segíteni a dokinak!?

Én is kétszer mentem missed ab.-ra. Most engem is vizsgálnak. Szerintem ugyanolyan vérvételen voltunk. 3. napon. Kb. 3 hét mire lesz eredmény. Engem is sok mindenre szűrnek. A 21. napos még obébb van, de nekem senki nem mondta a lombikot, pedig én is találkoztam egy-két "jószándékú" dokival.

66. kingus123 (válaszként erre: 65. - CsanHan)
2009. szept. 29. 15:18

szia:)


gartulálok a gyerekekhez:)neked sem volt egyszerű az út ami a gyerekekhez vezetett....

én is várok még a lombikkal:)

Azt nem éretem hogy miért pont erre biztat az orvosom, aki ráadásul a magán orvosom tehát nem is SZTK alapon járok hozzá, én még szeretnék probálkozni valami gyógyszerrel (hormonok-sárgatest) megtámogatják esetleg a következő terhességet akkor remélem össze jön:)

Abban teljesen egyetértek veled hogy...én is azt hittem csak én élek át ilyeneket, én nem is gondoltam volna hogy ilyen sokan vannak rajtam kivül.Az én környezetemben nincsenek ilyen problémák és amíg meg nem történt velem nem is tudtam hogy létezik ilyen, hogy elhal egy baba...

A vizsgálatokat én is akartam és az orvos is szerintem nem árt bár ahogy kinéznek a dolgok nem sok mindent találnak ami nem jó nálam, szóval ott vagyok ahonnan elindultam.

Az én fő gondom az a tudat hogy most lehet-e babám vagy nem lehet, ez a bizonytalanság ez kiboritó, a másik amit nálad is olvastam a következő terhességtől való félelem.

65. CsanHan (válaszként erre: 63. - Kingus123)
2009. szept. 29. 14:40

Én még várnék a lombikkal...

Pár héttel ezelőtt én is leírtam a saját "történetemet"...

Bp. egyik legjobb kórházába jártam végig, sok-sok kiemelt, országosan elismert szaktekintély vizsgálgatott. Elkeseredésemben mindig próbáltak vigasztalni. Abban mindegyiknek megegyezett a véleménye, hogy komolyabb vizsgálatoknak csak a 3. vetélést követően van értelme, mert sajnos manapság minden 5. terhesség így végződik. Így utólag igazuk is volt! Csak amikor először szembesül az ember ezzel a problémával, akkor azt hiszi, hogy a világon egyedül áll vele és nem is sejti, hogy milyen sokan átélték már ezt, csak nemigen beszélnek róla! Bennem is egy világ omlott össze az első babánk "halálakor" és utána szépen lassan rájöttem, hogy a környezetemben is milyen sokan jártak így! Csak éppen mindenki igyekszik elfelejteni!

64. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 63. - Kingus123)
2009. szept. 28. 19:49

szia!

szomorú, hogy napról napra gyarapodik a fórum:((nekem a dokim azt monta: nagyon remek, hogy a ciklusom napra pontos , spontán teherbe tudok esni!!!sajna én is 3 műtéten vagyok túl, egy hete volt az utolsó nagyon remélem..én is erősen gondolkodom egy spec intézményen..de szerintem amíg teherbe tudsz esni addig én nem mennék inszemre!!

2009. szept. 28. 19:41

sziasztok,


nekem is hasonló gondjaim vannak mint nektek - örülök hogy rátok találtam csak annak nem örülök hogy ilyen szomorú témában -, nekem is volt két vetélésem (2008.dec.20, és most június 18) mindkettő missd ab.-val fejeződött be. mi az első után 3 hónapot vártunk és utána próbálkoztunk egyből sikerült, nagyon boldogok is voltunk mert a házassági évfordulónkon derült ki hogy ismét várandós vagyok, de az örömünk nem tartott sokáig,a 6 hétben volt szívhang a 8 hétben már nem volt sajnos, azt hittem először hogy ez nem is velem történik, de hamar rájöttem hogy igen:(

én fehérváron lakok az itteni orvosom Pestre irányított egy meddőségi centrumba(Budai Meddőségi centrum) ahol nagyon fogadni sem akartak, aztán az itteni orvosom megszerezte az egyik orvosnak a telefon számát és így kerültem hozzá. eddig egyszer voltam nála, akkor készített egy listát hogy milyen vizsgálatokat csináltassak meg. hormon vizsgálatok a mensi 3. 21. és a 24-dik napján, a 21 és a 24 napon csak progreszteron szintet néztek, a 3. napon pedig mindent, voltam imunologiai vizsgálaton, különböző vírusokra is vizsgálta pl: toxoplazma, mikoplazma stb.nézték a véralvadásomat is és voltunk genetikai vizsgálaton.szóval voltunk már egy pár vizsgálaton jövő héten lesz még egy méhtükrözésem laporoskopiával egybekötve, mert már kizárásos alapon vizsgálódnak. eddig nincsenek rossz eredményeim, szerintem a progi szintem (ami a 21 napon 21 nmol/l volt) alacsony de az itteni orvosom nem mond semmit és ez nagyon boszant. ebben szeretném a segítségeteket kérni, és abban hogy a fehérvári orvosom mindenképpen a lombikot erőltetné (azt mondta hogy barátkozzak a gondolattal)szerintem két vetélés után még túl korai lenne, mondjuk én nagyon idegenkedek a lombiktól. szerintetek:)

2009. szept. 27. 19:02
Melyik a másik fórum?
61. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 60. - Pandi69)
2009. szept. 26. 10:18
oké. köszike..akkor mi hasonló cipőben járunk:)), ahogy a szavaidból kiveszem
60. Pandi69 (válaszként erre: 59. - 9b0d5b80c9)
2009. szept. 25. 21:58

Most látom csak, hogy párhuzamosan ugrálunk a két fórum között!

Nem csak lombikosokkal foglalkoznak. Nekem sem a teherbe eséssel volt eddig a baj, hanem valami miatt nem mradtak meg a babócák úgy 8 héten túl. Ráadásul a szervezetem még utána is tartja a terhességet, tehát csak az UH-n venni észre, hogy baj van.

A várólista pontosan nem tudom, hogy mennyi, nekem állati nagy szerencsém van(legalább ebben), mert van egy közös ismerősöm a Sipos dokival, aki szólt néhány jó szót az érdekemben. De hétfőn megírom a fejleményeket, akkor kapok konkrét időpontot!

59. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 58. - Pandi69)
2009. szept. 25. 21:02
gondolom óriási a várólista...ugye nem csak lombikosokkal foglalkoznak? mert én spontán teherbe tudtam esni eddig, csak mindíg elvetéltem..tudsz valamit erről?
58. Pandi69 (válaszként erre: 56. - 9b0d5b80c9)
2009. szept. 25. 20:55
Állítólag a Forgács az egyik legjobb hely. A Sipos doki, akihez menni fogok, Ő is ott van. Más fórumokon azt írják, hogy ott szakmailag és emberileg is magas szinten állnak.
57. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 55. - PAnncsika)
2009. szept. 25. 19:54
ja, és szerintem régen is volt, csak szégyen volt ezt bevallani, így mindenki ttkolta..ma szerencsére már más világot élünk, így mi is tudunk infókat cserélni, hogy gyorsabban haladjunk ezen a rögös úton
56. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 55. - PAnncsika)
2009. szept. 25. 19:53

sziasztok!

nekm is sok ismerősöm jár ebben a cipőben, sőt valaki még rosszabb helyzetben van mint mi..én is gondolkodom, hogy átmegyek a Forgácsba, mert nem merem negyedszer kísérteni a sorsot..

2009. szept. 25. 19:42

Sziasztok!

Pandió9!

Én csak Dr. Sípos Attilát ismerek. A RÉGI dokim. Nem meddőségibe járok, csak egy magánrendelőbe az új dokihoz. Ő találta ki, h. kivizsgál rendesen, mert még eddig nem került rá sor. Alig kétszer találkoztunk. Megelőlegeztem neki a bizalmat. Megvárom mire jutunk. Ha nem megy akkor átmegyek Debrecenbe a klinikára.

Bojsza! Szerintem is jól látod a dolgot. Én is rengeteg problémás kismamával találkozom. Mikor az első műtétem volt, akkor is a szomszéd ágyon ismerősöm feküdt, a másikat meg előző nap engedték haza. Szinte ugyanezzel. Mikor másodszor voltam, akkor meg egy csajszi is pont úgy járt mint én. Második alkalom, 7-8. héten elhalt neki is.

Régen nem lehetett ennyi történetet hallani, vagy csak titkolták.

2009. szept. 25. 14:43

Sziasztok Lányok!

Annyira örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot! Bár jobb lett volna, ha valami vidámabb téma kapcsán beszélgetnénk.

Nekem az előző házasságomból van 2 fiam, úgyhogy én tán még a szerencsésebbek közé tartozom, bár ezt most nagyon nem így érzem.

A legutóbbi babámat 9 hetesen vesztettem el, múlt hétem volt a műtétem. Az ultrahangon vették észre, hogy nem dobog a szíve. A dolog pikantériája, hogy az előző babámat ezen a héten szültem volna. Őt is a 8-9. hét körül vesztettem el, amit a 12 hetes ultahangon vettek észre. A sztori pont ugyanaz volt, mint nálad Misz.

Én is új orvost kerestem,mert azt mondták, hogy itt már meddőségi klinikára kell menni.

Tegnap beszéltem az új dokival, 2 hét múlva mehetünk is hozzá! Egyszerre vagyok bizakodó és elkeseredett. Most érzem életemben először, hogy elmúltam 40 éves, és igenis öreg vagyok. El sem tudom képzelni, hogy a férjemmel ne legyen közös babánk!

PAnncsika, te is meddőségi intézetbe mentél? Írj a vizsgálatokról, mert szerintem én most pont ezek előtt állok!

Dr. Sipos Miklós neve mond valakinek valamit?

53. Bojsza (válaszként erre: 50. - PAnncsika)
2009. szept. 25. 13:27

Hát nem semmi a doki, hogy ilyenekkel "vigasztal".

Az nekem nagyon meglepő volt, hogy mennyi bajság van mostanában, mennyi baba nem tud megszületni. Persze, mostanában jobban odafigyelünk, pár nap késés múlva teszt stb., de akkor is. Amikor én voltam a műtéten, mondták a nővérkék, hogy nagyon sokan járnak sajnos így. Én hiszem,hogy ez a hülye életforma, -hajtás, hajtás, robot ezerrel, nem pihensz, nem kapcsolódsz ki, nem tudsz rendesen táplálkozni stb - ami nagy hatással van ránk. Na meg már a levegő sem olyan, mint pl a mi gyerekkorunkban, hát még előbb.

Húúú lelki okai!!! Látom már csak a RÉGI dokid!

52. Bojsza (válaszként erre: 49. - PAnncsika)
2009. szept. 25. 13:21

Szia PAnncsika!

Az nem baj, hogy megjött a mensid! Sőt jó! Nem kavarodott meg a szervezeted! Meglátod, majd emlékezni fog és pikk-pakk bébi lesz a pocakban!

Csináljatok meg minden vizsgálatot, amit lehet és HAJRÁ! :-)))

Anyumnak van meg a Mária Treben könyv, hétvégén úgy néz ki, hogy megyünk hozzájuk, kiírom majd a pontos címét neked.

51. csgal (válaszként erre: 50. - PAnncsika)
2009. szept. 24. 21:42
Lehet, hogy dokit kéne váltanod?!
2009. szept. 24. 19:03

Még annyit, h. a régi dokim mindenáron azt akarta bemagyarázni nekem, h. biztos lelki okai voltak a vetélésemnek! Biztos nem jól élünk a férjemmel (imád engem ), vagy nem akartam a babát! Szenvednék ennyire, ha nem akarnám!? A BAROM!

Ezek szerint csak hisznek ők is valahogy benne, csak ez a doki lehet gyárilag hülye volt.

49. PAnncsika (válaszként erre: 46. - Bojsza)
2009. szept. 24. 18:58

Szia Kedves Bojsza!

Utánanézek a könyvnek, biztosan jó dolgok vannak benne.

A mensim sajna megjött. Ma voltam a 3. napos vérvételen. 14 dologra fognak szűrni. 6 üvegcse vért vettek tőlem! Mondtam is a scajszinak, h. úgy csnálja, h. nekem is maradjon! Jót nevetett, de rendes volt, mert alig látszik a tű nyoma. 3 hét múlva lesz eredmény.

48. PAnncsika (válaszként erre: 47. - 9b0d5b80c9)
2009. szept. 24. 18:54

Sziasztok Lányok!

Nem tudok mit mondani neked Drága Brigzone! Csak a legjobbakat tudom kívánni! Még bennem is nagyon friss az élmény a 2. műtétről (ápr. 16.) Szép kis névnapi ajándék volt (ápr. 18.)! DE! Mikor hazajöttem a kórházból egy hatalmas háromágú legyezőpálma fogadott a teraszon. Tudta a férjem, h. régóta vágyom egy ilyenre és ezzel akart szegénykém vígasztalni. Valahogy a virág is megérezhette (butaság), de azóta úgy nő, mintha húznák.

2009. szept. 23. 19:35
szia! Szorítok neked én is..tudom min mész keresztül..engem hétfőn műtöttek harmadszor..2 vetélés ,egy méhen kívüli...én is a 35.-et taposom..drukkolok minden sorstársnak és kitartás!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook