Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes téma! Igénytelen család bemutatása fórum

Kényes téma! Igénytelen család bemutatása (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 18. 05:39

Nem hiszem. Nem látom rajtuk, hogy ez nekik rossz lenne, vagy változtatni akarnának.

Sosem voltak a tisztaságmániásak, anyukámmal ketten tartottunk rendben mindent. Anyukám már 10 éve, hogy meghalt, én pedig több éve elköltöztem otthonról. Azóta káosz van.

65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Neathril)
2020. dec. 18. 05:33

Teljesen átérzem a helyzetet. Sajnos ez majdnem mind valós dolog nálunk is. Ágyneműt se cserélnek otthon. Illetve én szoktam kicserélni, mikor látogatom őket. A kajamaradékba van, hogy beleköpnek a legyek és kukacosodik, mert nem mossák el.

Ha panaszkodom, akkor én vagyok a rossz és a tisztaságmániás. Már kedvem sincs segíteni. Nagyon hasonló helyzet.


Még nem voltunk. Megbeszéltük, hogy tavaszig várunk. Addig izgulhatok ezen.

2020. dec. 14. 10:43

Én csak a saját sztorimból említenék egy-két szösszenetet:

A párom szülei egy hatalmas házban éltek ketten, anyósom szinte teljesen le volt bénulva, apósom pelenkázta, etette.

Apósom az igénytelenség netovábbja: anyósom csak akkor volt fürdetve, mikor párom (aki amúgy külföldön dolgozott, hogy tudja őket segíteni) mosdatta, a matracot 2-3 havonta vette, mert apósom hagyta hogy szétrohadjon a pisiben. Ha takarítani akart ott bárki, vagy ápolói segítséget, kirakta őket, cirkuszolt.

De olyan gané volt esküszöm, hogy mikor néha odamentünk se inni, se wc-re nem mertem menni: mindenhol vastag dzsuva, rothadt kaja, zsír, és széklet... Jelzem a párom testvére két házzal arrébb munkanélküliként, képtelen volt segíteni.

Aztán apósom eltörte a lábát, egy hétre kórházba került.

Emberfeletti melóval nekiálltunk kiganézni-és festeni a házat.

Anyósom nem sokkal rá meghalt, apósom maradt amilyen volt.

Pár hónapig ott laktunk segíteni, de eljutottam addig, hogy szinte cselédnek éreztem magam: az igénytelenségbe és a más munkája iránti tiszteletlenségbe teljesen elfáradtam (Például nagy wc után mosatlan kézzel hűtőben nyúlkálás >> inkább pizzát rendeltünk, meg chipset ettem hetekig, a hűtőből inkább nem vettem ki semmit. Budi állandóan szarosan, kajamaradék mindenhol, fürdetlenség, bűz.)


No én tisztában vagyok vele, hogy erről a párom nem tehet. Eleinte furcsán néztem rá, hogy miért nem segített nekik nap mint nap, de rájöttem, hogy aki nem hagyja magát és szó szerint beleszarik a munkádba, azon nem lehet.

És az ilyen emberek kvázi ellenségnek nézik, aki tiszta rendezett: én is hányszor megkaptam, hogy tisztaság mániás vagyok, mert apósom használt kését elmosogattam (ő amúgy ott rothasztja napokig kajamaradékosan, ha nem megyünk éppen). Meg hogy régen is elvoltak fürdés nélül az emberek...


Az az igazság, hogy ettől függetlenül a párom nem lett kevesebb a szememben: ő maga nem ilyen és nem ítélkezem rajta, látom, hogy szélmalom harcot vívunk és vívott ő is egész életében.


Úgy gondolom, készítsd fel a párod, de egy fikarcnyit sem leszel neki kevesebb. Bár abban biztos vagyok, hogy örömmel fogja venni, ha nem akarod sűrűn vinni látogatásra ;)

63. df1e1c376c (válaszként erre: 62. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 11. 13:10

A kedves tesó, aki néha nyer, igazából mindig veszít. Ez matek. Minden szerencsejáték ki van kalkulálva. A bank nem tud veszíteni.

Szerencsejáték függő, büdös a munka és trehany. Nem kell ezt tulmagyarazni.

Ha az apuka öreg, talán lerobbant, de másként egyszerűen csak lusta. A drága fia meg duplán alja, hogy nem csinál semmit otthon, ha már az ő pénzéből el.

2020. dec. 10. 21:50
Amúgy az fel se merült benned hogy mentálisan sérültek? Lehet szociális segítségre szorulnának. Mióta élnek így? Édesanyád nincs?
61. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 21:20

Én nem vinném oda,leginkább azért mert ahogy írod téged ez nagyon zavar és ezért nagyon feszélyezve leszel az egész alatt.

Elhalasztanám a látogatást, míg lehet étterembe menni és akkor ott egy ebéd vagy vacsora mellett mutatnám be ōket egymásnak.

60. libikóka (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 20:44

Végül is akkor lehet nem olyan gáz a helyzet ! Párod mit mondott? Akar vagy hajlandó megismerkedni? mert ha igent mondott a tények ismeretében ,hidd el neki:) Ha jól belegondolsz mi történhet?? Semmi! egyszer úgyis találkozni kell.Most vagy később te döntessz!


Kimondom: ha attól félsz hogy ettől a párod elítélne ,akkor nem igazi a kapcsolat .

De ez nem fog bekövetkezni:))))))))))Bátorság !

2020. dec. 9. 20:06
Nem kell "jól ki jönni", 1,5-2 órát kell egymás társaságában eltölteni, hogy lássák egymást és megismerjék egymást. Aztán nem szükséges egyhamar találkozni ha nem sikerül elsőnek az ismerkedés.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Libikóka)
2020. dec. 9. 19:54
Természetre rendesek. Lehet velük normálisan beszélni, nem rossz emberek, csak nagyon nem találják azt ami helyes lenne. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy jól kijönnének a párommal, mert kicsit más a világnézetük...
57. fiori (válaszként erre: 56. - Fiori)
2020. dec. 9. 10:25
mégvalami: ha szeret a párod akkor megérti, hogy ez neked mennyire kellemetlen és nehéz lelkileg. Ne erőltesse. Egyszer egy köztes semleges helyen találkozzanak.
56. fiori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 10:23

Szia! Ne mutasd be, vagy mond el neki, hogy ők így élnek. Nem a Te szégyened! Felnőtt embereket már nem lehet megnevelni és nem is a dolgod. Ha nem "gájázni"kell a lakást csak rendet teszel és viszonylag normális állapotot tudsz teremteni, hogy egy asztalhoz leültesd a párod, akkor tedd meg, de ha nagyon nagy a kosz akkor hagyd az egészet. Ha mindenáron be akarod mutatni őket, hívd el magadhoz őket egy délután és pár órát ott lesznek, találkoznak.

Aki ezt nem érti meg, hogy hogy lehet szégyellni valakinek a szülei viselkedését, annak soha hasonló ilyen szégyenben nem volt része.

55. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 10:17

Pfejj, bazeg!

En tuti nem vinnek oda senkit, es magam se mennek.

Varos nezesre egy napra is mehettek, 200 km nem a vilag, ha meg maradni akartok egy hetvegere, foglaljatok valami szallast!

Ha annyira be akarod mutatni a rokonokat, akkor elmehettek egyutt kajalni, vagy talalhattok valami programot, bar ha valakinek nyugdijaskent, munkanelkulikent nem fer bele az idejebe, hogy meglatogasson neha, felesleges szerintem eroltetni az ismerkedest csak mert ugy illik meg szokas.

2020. dec. 9. 05:55
Amit nem írtál ,hogy apud és tesód ,azonkívül hogy ilyen hanyagok, amúgy milyenek,,,,,, barátságosak,,,,rendesek,,,lehet velük beszélgetni,,stb mert ez sokat segíthet ,de ha ezek a dolgok sincsenek rendben szerintem ne eröltesd.
53. gabbbicica (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2020. dec. 8. 21:58

De a parjanak a szulei nem mennenek az o csaladjahoz.


Csak a forumindito es a parja mennenek a forunindito igenytelen apukajahoz es tesojahoz.

52. a97b9a4e4e (válaszként erre: 51. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 8. 21:01
Upsz, kérdőjeles a második mondat. Szóval én a helyedben elmondanám hogy ez és ez van, ha nem zavarja a dolog, irány pisifalva. :D
2020. dec. 8. 20:59
Az igénytelen család is csak család. Nem lenne jobb őszíntének lenni a párodhoz, aztán felkészíteni mi vár rá. Ha belemegy így is akkor áldásom rátok. :D
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Bichi)
2020. dec. 8. 20:55
De most nincs étterem, vagy van?
49. Bichi
2020. dec. 8. 20:50
Én elmondanám a páromnak, hogy miért nem akarom őt odavinni, de leutaznék a szülőhelyemre, és ott beülnék valami étterembe a családdal. Talán az egy köztes dolog...
2020. dec. 8. 20:38

Mint tudjátok én tökéletes vagyok és a családom is;)


Azaz nálunk mindenki tisztaság mániás, a legtöbben túl is tolják, de van olyan rokonunk, akinek sikerült olyan nőt elvennie, aki nem olyan, mint mi, és hát őt is meglátogattuk, mert hát csak a nénikém fia, azaz nekem az unokatesóm.


A nénikéim mindig azt mondták, hogy a férjemet el ne hozzam, mert mit szól majd hozzá?

Én meg mondtam, hogy meséltem már róluk, és tudja, hogy nem ülünk le, mert egész nap ültünk a kocsiba;), nem eszünk, mert útközben, másik nénikémnél már ettünk;), és nem is iszunk, mert ami itt van a kezünkbe üdítő azt már kibontottuk és ha szomjasak leszünk ez pont elég;), kávét meg végképp nem kérünk, mert nem tudunk aludni majd este...


Tehát, ha annyira el akarod vinni, akkor mond el neki, hogy mi a helyzet és figyelmeztesd, hogy mit ne csináljon, ha ott lesztek.

A látogatást úgy szervezd, hogy rövid legyen. 1/2 max. 1 óra, aztán menjetek sétálni egyet és indulhattok haza, úgy is 8-tól kijárási tilalom van.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Channa*)
2020. dec. 8. 20:22
Szállodai szobát is nehéz lenne kivenni jelenleg;)
46. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 20:15
Az éttermes nem jó ötlet, mert mind zárva van;)
45. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 18:45

Ha neked van lakásod, akkor Napsugárral értek egyet, csakis oda hívd meg udvarlód szüleit.

S a te apukádat, testvéreidet nem kell elhívni. Párodnak nagyjából elmondtad, milyenek, szerintem ő is csak ennyit mondjon saját szüleinek.:)) Úgysem fogtok összejárni.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Globus)
2020. dec. 8. 18:22
Úgy tűnik, hogy nem. Sajnos...
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 8. 18:21

Nagyvonalakban már elmondtam neki. Elmondtam, hogy nem tartanak rendet és nem is szokásuk takarítani. Csak az ocsmány részleteket hagytam ki. Azt is tudja, hogy egész nap csak vannak a levegőben és apám csekély nyugdíjából élnek ketten. Meg azon a kis pénzen amit a testvérem szerencsejátékból néha összenyer, de van, hogy azt is elveszti.

Én rengeteget próbáltam nekik segíteni. Anyagilag, lelkileg, fizikailag is. Sokszor kitakarítttam már nálunk, küldtem pénzt, a testvéremnek még munkát is kerestem amit 3 hét után otthagyott, mint eb a szarát.

42. andi6020 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 18:13
Jesszusom. Hihetetlen, hogy emberek hogy tudnak élni.
41. globus (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 18:10

Őket egy cseppet sem zavarja a mocsok?

Feltételezhetően a konyha sem különb... nem lehet meginni jóízűen egy pohár vizet.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 18:08

A legrövidebb út mindig az egyenes.

Mond el így a párodnak, ahogy itt leírtad, hogy így él az édesapád és testvéred. A családot kapja az ember nem válogatja meg kik a szülei, testvérei.

A párod, te választottad, nyilván azért, mert olyan, amilyen.

Lefoglalnék a helyedben a párod tudtával egy szállodai szobát a településen, ahol él a családod és rábíznám a páromra, látni akarja-e a lakást. Hívd meg őket egy étterembe, ott is meg tudnak ismerkedni.

Még ezt kitolhatod a vírus miatt.

Én a helyedben semmit nem titkolnék el, mert ha megteszed, a párod elgondolkodhat, ugyan min szeretnél még kozmetikázni.

Ne szégyelld magad! Tény, hogy kellemetlen, de ez van.

Ne is mondj sok rosszat róluk, közöld a száraz tényeket, de a családod akármilyenek. Elsülhet rosszul is, ha netán lehengerlően beszélnél róluk, és nem a segítőkész ember jönne át, hanem egy a családját titkolni valónak néző lány. A fiú, ha szeret olyannak szeret, amilyen te vagy. Én felnéznék egy ilyen emberre, aki felmeri vállalni így is a családját, attól még nem kell tartani a kapcsolatot.

Lehet segíteni is tudnátok nekik. Munkával, pár kedves szóval sokaknál rengeteget lehet elérni. Lehet belefásultal édesanyád elvesztésébe, a munkanélküliségbe. Lehet nem így van, ezt te tudod mitől ilyenek.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Pteri)
2020. dec. 8. 17:49
Ott is ez van.Sőt még edény sincs. Isten hírével ledobják a kefét a padlóra és ott áll körötte a szaros víz.
38. pteri
2020. dec. 8. 16:55
Én azt mondanám, hogy én sem nagyon tartom a kapcsolatot, mert ilyenek, és szégyellem. Ha teljesen árva lennél, akkor sem tudnád hazavinni a párod. Az viszont jó ötlet, hogy megnézze a szülővárosodat egy kirándulás keretében.
37. pteri
2020. dec. 8. 16:48
Láttam már olyat, hogy az ezer éves Wc kefét egy edényben áztatják. Na, az szaros víz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook