Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes téma! Igénytelen család bemutatása fórum

Kényes téma! Igénytelen család bemutatása (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. semleges (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 15:59

Készítsd fel mindenre. Aztán legfeljebb nem megy, nem mentek többet. A családod így el fog veszíteni, tudnak róla?

A penész még csak hagyján de a szaros víz mi célt szolgál?:)

2020. dec. 8. 15:01

1. Mond meg az apádnak és a tesódnak, hogy nagyon gyorsan szedjék össze magukat tegyenek rendet mert mentek. És vérciki az egész kupleráj és szégyelljék magukat. Lejáratják magukat és téged is.


Minek a szaros víz? Ezt nem értem.



Más: nem lehetne egyetlen egyszer egy szomszédot megkérni, hogy teremtsen ott elviselhető állapotokat mire mentek?

Gondolom ismerik őket, te meg kifizetnéd a munkáját.


Tudom, hogy nem egy korszakalkotó ötlet egyik sem, de hirtelen más nem jutott eszembe.


Tényleg tökgáz az egész, de nem a te szégyened.

34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 14:27
Nem csodálom :(
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2020. dec. 8. 14:24

Rosszul érzem magam amiatt, hogy én napokat is eltöltök a szüleinél mikor hozzájuk utazunk, ő meg még nem is találkozott a családommal. A párom is szeretne találkozni velük.

Mióta feljött az esetleges bemutatás témája állandóan stresszelek.

2020. dec. 8. 14:19

Sajnos igazad van. Nálunk volt egy felújítás édesanyám halála előtt. Rendezett volt a ház, ennek már 10 éve. Anyukám és én is mindig rendet tartottunk. Édesapámat is biztos megviselte anya halála, mert azóta hagyta el magát. Mióta nem élek otthon nagyon lelakták a házat. A kisebbség különbül él.

Egy régi, de tiszta házba szívesebben hoznék haza akárkit!

30. globus (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 14:11

Meg tudlak érteni... én ezt már tíz éve csinálom, mióta anyu meghalt. De már marhára unalmas.

Veszekedni kell velük, az néha használ :)

De az is lehet, hogy nem. Legfeljebb te leszel, "akinek semmi nem jó" :D

Készítsd fel a párod előre az élményre. Ha okos, tudni fogja, hogy nem kell egyenlőséget tenni köztetek, más élete, életvitele nem rád tartozik.

30. Mézes-Krémes (válaszként erre: 29. - Magdi985)
2020. dec. 8. 14:11

Szerintem a kettő nem tartozik egy lapra. Ezer éves, öreg bútorok és linóleum padló is lehet olyan tiszta, hogy enni mernél róla. Az igényesség, a tisztaság nem pénz kérdése.


Más az, ha valami annyira retkes és mocskos hogy az ember leülni se akar, vagy esetleg levenni a cipőjét. Nem egy a kettő. Gondolom ez már gond lett volna.


És igen, tényleg el kell mondani, hogy mire számítson.

2020. dec. 8. 14:06

Engem férjem nem akart hazavinni sokáig, amiatt, mert szégyellte, hogy az anyukája háza szerényebb, a konyha lényegében egy kis melléképület, minden bútor ezer éves.

Tiszta, de szegényes, anyukajanak erre telik.

Nekem ez nem volt gond, annak ellenére, hogy én nem ilyen helyről jövök.

El kell mondani előre, hogy mire számítson.

28. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 14:01
Ha nem is akarják a párod megismerni, akkor gondolom azt sem szeretnék, hogy menjetek hozzájuk. Minek ezt erőltetni? Megértem, hogy neked ez fáj. Rettentő csalódott lennék én is :(
27. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:54
Azért írtam, hogy először a saját lakásodba hívd meg őket, hogy lássák, te milyen körülmények között élsz! Azt lássák, azt nézzék meg először. Utána már gondolhatnak a családod lakásáról, körülményeikről amit akarnak, tudják, hogy te nem olyan vagy!
26. bozsu55 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:51
Pedig ezzel kellett volna kezdeni,ha közbülső helyen találkoznátok ők nem fognak erre az alkalomra kellőképpen felöltözni,tisztálkodni. Ők ilyenek.
2020. dec. 8. 13:47
Egyszer meg tudod oldani, de ha rendszeresen akartok menni látogatóba, akkor idővel úgyis kibújik a szög a zsákból. Ezt a látszatot nem lehet sokáig fenntartani.
2020. dec. 8. 13:46

Ha őket ennyire nem érdekled, akkor miért kell egyáltalán erőltetni ezt az egészet?


Megértem, hogy félsz tőle. :(

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2020. dec. 8. 13:46
Eléggé. Majdnem 200 négyzetméteres ház. Valamint nem szeretném az ő munkájukat elvégezni. Régen minden látogatásnál kitakarítottam. Belefáradtam. Ez csak a végső megoldás lenne.
2020. dec. 8. 13:44

Ha tényleg oda fogod vinni, akkor pont a nagyon kényes részeket nem kéne kihagyni szerintem. Bármilyen kellemetlen is beszélni róla, sokkal kellemetlenebb, ha ott helyben nyúlik meg az arca a döbbenettől. Arról nem is beszélve, hogy nem túl korrekt dolog valakit egy ilyen szituba belekényszeríteni saját tudta nélkül.


Ha mindent elmondasz neki, és ő még mindig bevállalja hogy odalátogat, akkor az úgy megint más. Bár őszintén szólva ezt én nem tudnám elképzelni.

2020. dec. 8. 13:44
Az éttermes is jó ötlet, köszönöm. Én is gondoltam már ilyesmire, csak egyszerűen félek tőle, hogy ott vagyunk, akkor kikerülhetetlen a lakáslátogatás. Számomra ez hatalmas gond és stressz. A családom pedig önfejű és nem utazik hozzám. Nem is nyitnak nagyon arra, hogy megismerjék a páromat.
20. l.luiselotte (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:40
Nagyon nagy meló volna kitakarítani ?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. dec. 8. 13:39
Már beszéltem neki róla, de a nagyon kényes és émelyítő részleteket kihagytam.
2020. dec. 8. 13:38

Annyi biztos, hogy semmiképpen nem vinném oda úgy, hogy felkészületlenül/meglepetésként érje az, hogy milyen állapotok vannak. Ezt neked sem javaslom.

Mindenképpen leülnék a párommal, és elmondanám, hogy mi a helyzet, és mire lehet számítani ha oda mentek.


Miért nem hívod meg őket te magadhoz? Akkor nem lenne ez gond. Ha vidéken vannak, akkor gondolom hogy ott is aludnátok, igaz? Magam részéről biztosan nem aludnék ott ilyen helyen, még akkor sem ha a saját rokonom vagy maga a Jézus Krisztus lenne ott, pláne ha idegen emberek.


Alternatíva lehet másik rokonnál aludni, ha van. Vagy kivenni egy panziót a közelben. Akkor meg tudod mutatni a környéket, meg a családot is, de csak futólag.

2020. dec. 8. 13:37

Egy kicsit csalnék, és 2 lépésben oldanám meg:

- saját lakásomba hívnám a párom szüleit azzal, hogy oda várom az én családomat is, igérték, hogy jönnek. Amíg rájuk vártok és sütivel, egyebekkel kínálod őket, elmondod nekik, hogy ne ilyedjenek meg, ők olyanok, amilyenek, de szivük-lelkük tiszta, csak amióta anyud elment, elhagyták magukat. Ekkor látják a te lakásodat, látják, hogy az otthoni környezetben mit hoztál magaddal az életbe... persze a családod erről semmit sem tud, és természetes dolog, hogy meg sem érkeznek.

- majd a következő látogatást már szervezheted úgy, hogy valóban találkozzanak. Bár meglehet, hogy akkor célszerűbb lenne a szülővárosod egyik éttermében találkozni, ismerkedni, és megmondani párod szüleinek, hogy az a lakás egyáltalán nem alkalmas vendégfogadásra. Ha majd személyesen meglátják apukád és tesód "egyszerű" kinézetét, meglehet, hogy nem is vágynak igazán a ház megtekintésére.

16. 346490ec7b (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:37

vidd el a pasid a családdal egy ebédre, nem kell hazajárni vele.


talán le tud fürdeni és valamelyest felöltözni az a 2 jótét lélek. ismerős a szitu, ez nem a te szégyened...

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:35
A párod tudja mi a helyzet?
2020. dec. 8. 13:26
Én szeretném hazavinni őt, de egy normális, rendezett lakásba. Elgondolkoztam azon, hogy hazamennék és kitakarítanék amennyire csak lehet. Van amit így sem tudnék eltüntetni. A penészt, a gazokkal, lomokkal teli udvart, a repedező falat, de egy fokkal jobb lenne a helyzet.
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2020. dec. 8. 13:25

Félreértettük egymást 😀


Én se írtam, hogy vigye oda, csak ne titkolja el. Ma nehéz a felfogásom😀

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2020. dec. 8. 13:23

Nem azt mondtam, hogy el kell titkolni.

Akkor sem vinnék oda senkit, de ez ÉN vagyok.

11. Bless the child (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2020. dec. 8. 13:20
Ez nagyon car helyzet így is-úgy is. Ennél semmivel sem jobb pl. 2 masszív alkoholbeteg szülő. Ezt se titkolhatja el senki.
10. cc7a88f96d (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 13:19

Ha tènyleg komoly a kapcsolat,akkor elmondhatod nagyjàbòl,hogy milyenek ès hogy ez neked kellemetlen,majd ha fel leszel kèszülve rà,akkor talàn..mert ez nagy stressz neked.Nyugodtan mond el.

Nekem is vannak sajnos hasonlò èlmènyeim fiatalabb korombòl,ìgy teljesen megèrtem.

9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2020. dec. 8. 13:17
Én sem!
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. dec. 8. 13:16

Hát nem tudom. Én senkit nem vinnék haza ilyen helyre. Leégne a bőr a képemről szégyenemben, és miközben szerencsétlen csóka rácsodálkozik a wc mellett díszelgő szaros vízre, nem az járna az eszemben, hogy nem az én szégyenem... Szégyellném akkor is, ha nem tehetek róla.


Elmondani neki részletesen, hogy mire számítson, az jó ötlet, bár többnyire a valóság ilyenkor felülmúlja a képzeletet.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. dec. 8. 13:14

Megoldható lenne ha közelebb laknának.

Már megpróbáltam azt, hogy nem járok haza. Most is egy ilyen sztrájkban vagyok. Azzal vádaskodnak, hogy nincs idejük. Ez nem igaz. Édesapám nyugdíjas, testvérem 3 éve munkanélküli és nem is szeretne tenni ellene.

A megjelenésükre sem adnak sokat. Szoktam nekik szép ruhákat venni karácsonyra, szülinapra, de nem hordják. Pénzt is adtam már nekik, de hülyeségre elverték.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook