Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kellemetlen szag az alsó szomszédból! fórum

Kellemetlen szag az alsó szomszédból! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 20. 17:54

Sajnos nem sokat lehet tenni.

A Naplóban volt egy riport kb egy éve-tiszta szemétbánya volt egy lakónál,elviselhetetlen bűz-élősködő állatok-,stb.Lakók már mindent megpróbáltak.

31. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 4. - Bettike2007)
2011. júl. 20. 17:51

Én laktam olyan helyen,hogy a falakból jött át a bagószag..ablakot sem kellett nyitni,úgy át lehetett érezni..

nem győztem textilsprayt,ilóolajokat,ecetes szivacsot stb.használni..

30. mociul
2011. júl. 20. 17:50
:) Én is ha gyerek a lottón veszek egy szomszédol mentes családi házat!!! pl. a szigeteken!
29. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 26. - Mociul)
2011. júl. 20. 17:48

:)

lehet,csak jó tennél vele neki..

ki tudja,az ilyen embernek az friss nyári szellő lenne..

Sajnállak nagyon!

Teljesen átérzem a problémád..

életem legjobb döntése,hogy nem élek panelban..soha desohhaaa többé panel..

28. mociul
2011. júl. 20. 17:48
Nem mert süket is szegény néha még a tv-je is szokott zavarni de azt megoldom!
2011. júl. 20. 17:45

és ha valami zenét bekapcsolnál hangosan az ablakban?

nem csukná be az övét?

26. mociul
2011. júl. 20. 17:29
Most nézegetem a dilibolt kínálatát ha én sem tudok szellőztetni ő se tudjon! Veszek bűzampullát és ledobom az ablakához!!! 150 ft- bol megúszom!
25. Sopianae (válaszként erre: 1. - Mociul)
2011. júl. 20. 16:35
A közös képviselőnek kell szólni, ha társasházban laktok vagy a jegyzőnek.
24. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Volpertinger)
2011. júl. 20. 16:28
Ha oszladozna is, a lakás akkor sem lesz kifestve, rendbe téve... Viszik a bádogdobozt, de akár a 9 emeletről is leviszik, mert liftet nem használhatnak.
2011. júl. 20. 16:21
ja, és nem csak az állattartással, hanem gyűjtöget is a szemétből
2011. júl. 20. 16:19

Gyűjts a parkban kis bogarakat, vagy huszat-harmincat! Tedd egy befőttesüvegbe és nyargalj be vele az önkormányzathoz, hogy ezekkel árasztott el a szomszédod és addig el nem mozdulsz, amíg hivatalos szerv nem kezd el az 9regasszony óljának ajtaján dörömbölni vegyvédelmi felszerelésben , kényszerfertőtlenítésre.


Máskülönben nemigen mozdul az önkormányzat meg az ÁNTSZ

21. Leona79 (válaszként erre: 19. - Mociul)
2011. júl. 20. 16:19
Nálunk is van egy kellemetlen szomszéd, az állat tartással van probléma, már többen jelezték a közös képviselőnek, de nem lehet sajnos vele mit kezdeni. Kíváncsi vagyok rá, hogy sikerül-e elérned valamit valahol.
2011. júl. 20. 16:14

Szerintem nagyjából semmit nem tehetsz.

Szerintem semelyik hatóság sem kötelezhet arra senkit, hogy tartsa tisztán a lakását.


Ha esetleg a szokásos bűzbe egy újabbb típusú szag vegyül, akkor reménykedhetsz, hogy meghalt, és már oszladozik :)


Ez természetesen vicc volt. Mondjuk jó szar vicc. Bocs:)

19. mociul
2011. júl. 20. 16:01
Hát ez szörnyű!! Én várok! És mindenképpen felveszem az önkormányzattal is a kapcsolatot és remélem ÁNTSZ-esz is fog reagálni a levelemre! Én ráérek én nem iszom el a májam és nem dohányzom el a tüdőmet!
18. kisj (válaszként erre: 17. - Agnik1)
2011. júl. 20. 16:01
Nem volt más megoldás? Ilyen esetben semmit nem tesznek az ön - és közveszélyes emberekkel?
17. Agnik1 (válaszként erre: 14. - Mociul)
2011. júl. 20. 15:58

Nekünk költöznünk kellett, igaz nem bűz miatt. Alattunk egy skizofrén nő lakott, 1évig bírtuk, és még mindig ott lennénk, ha nem akarta volna egy baltával betörni az ajtónkat hajnalban:S:S:S Őn és közveszélyes volt, így jobbnak láttuk menekülni:S


Jelentsd be az ÁNTSZ-hez, ha nem lesz otthon akkor is a nyakára fognak járni... Egyszer csak sikerül "elkapniuk"...

16. kisj (válaszként erre: 13. - Mociul)
2011. júl. 20. 15:58

Csak a sokadik próbálkozás után hív az önkormányzat rendőri segítséget a bejutáshoz. De ott még sajnos nem tartunk, mert a hivatal malmai lassan őrölnek:(

Viszont szegénykém tényleg teljesen le van nullázódva agyilag és meglehetősen félek attól, hogy vajon mikor fog akaratán kívül elkövetni valami lakástüzet, vagy gázrobbanást. (az alatta lakók elúsztatása már meg volt)

15. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Mociul)
2011. júl. 20. 15:57
ÁNTSZ-hez kell bejelentést tenni.
14. mociul
2011. júl. 20. 15:56
Az elköltözésről meg csak annyit, hogy nem lehet! Hogyan? Ebbe a lakásba áldoztam az összes pénzünket! És szeretek itt lakni! Ha ez a zavaró tényező ne lenne!
13. mociul
2011. júl. 20. 15:53
És ha nincs otthon a megbeszélt időpontban akkor ennyi? Nem kötelezhetik valahogy rá hogy be engedje őket?
12. kisj
2011. júl. 20. 15:51

Az önkormányzat jegyzőjénél jelentsd be. Sok minden sajnos nem fog történni,de az a kevés is csak jó lassan.

Nálunk az egyik szobánk falát áztatja egy buckalakó már hónapok óta. Önkormányzati az ő lakása és már sokszor jöttek ki mesteremberek, hogy megszüntessék a hibákat, de ez a szerencsétlen soha nincs otthon a megbeszélt időpontban.

Tényleg! Arra van valami ötlete valakinek, hogy mit lehet csinálni egy szellemileg teljesen leépült, egyedül élő szomszéddal?

11. mociul
2011. júl. 20. 15:51
ha dohány füst lenne csak akkor azt mondanám azt elviselem de ez nem csak dohányszag! Mosdatlan putriszag! Takarítani sem takarít szerintem, porszívóhangot sem hallottam tőle soha de még az ablakai is olyan szürkék szerintem ki se lát! Már próbálkoztam virágföldet dobtam be az ablakán az bevált de kb. 1 2 órára aztán újra jött!
10. syria (válaszként erre: 1. - Mociul)
2011. júl. 20. 15:47

Sajnos semmit. A lakásában, erkélyén mindenki úgy dohányozhat, ahogy akar.

Megoldás: elköltözni. :(

2011. júl. 20. 15:47
Az ÁNTSZ-nek megírtam a levelet most várok! Csak elégé szomorú mert kint most jól lehűlt a levegő itt bent a lakásban meg 30 fok és nem tudom kiszellőztetni hiába van nyitva a konyha! Azt nem tudtam hogy az önkormányzat is foglalkozik ilyesmivel de inkább bemegyek ott is megkérdezem! Most már ott tartok akármit képes vagyok megmozgatni! Ha kell fel is jelentem! De szerintem ezért nem lehet!
2011. júl. 20. 15:45

detto... én is ki-be csukom az ablakokat, mert valahol valaki mindig rágyújt...

és nálunk (panel)a szagelszívókból is áramlanak a különböző szagok, cigi, főzés, stb, pedig az elsőn lakunk.


utóbbira azt mondta a közös képviselő, hogy ki kellene tisztíttatni az elszívó kütrőjét, de annyiba kerül, hogy a háznak nincs rá pénze...


úgyhogy semmit se lehet tenni sajna :(

2011. júl. 20. 15:44
Önkormányzatnál tegyetek bejelentést,meg a tisztiorvosi szolgálatnál.
2011. júl. 20. 15:44

:( Nálunk is az a baj hogy feleletünk nem laknak! Csak minket zavar de ez a legkevesebb gond de már a szellőzött is be kellett tömíteni mert kisebb bogarak jöttek fel tőle ( ami bele ment a lisztbe az élelmiszerekbe már elég sok mindent dobtam ki ez miatt) és öttis dőlt fel a bűz!

Szóltam neki már de azt mondta nem tudom elviselni a szagát költözzek tanyára!

5. Évi anyuka (válaszként erre: 4. - Bettike2007)
2011. júl. 20. 15:41

Nálunk is dől be a bagó a gyerekszoba és a mi szobánk felől, mert a 3-mal alattunk lakók bagóznak. Állnak az erkélyen és bagóznak. Egész álló nap...

Vagy lehet felváltva, de nekem úgy tűnik, egész nap.


Se alattunk, se alattunk kettővel nem lakik senki, üresek a lakások 2 éve, és csak minket zavar.


Ha az erkélyre teregetek, bűzlenek a ruháink.


Tudom ez nem segítség, de lásd nem vagy/tok/ egyedül :(

4. bettike2007 (válaszként erre: 1. - Mociul)
2011. júl. 20. 15:37
nálunk is dohányzik a szomszéd,ajtót se lehet nyitni olyan szag van,tenni nem sokat lehet..
2011. júl. 20. 15:37
És azt elfelejtettem írni, hogy folyamatosan nyitva van az ablaka, és mi egyáltalán nem tudunk szellőztetni csak a konyhán keresztül! De a szobákba nem tudjuk kinyitni egyáltalán mikor kint 30 fok van akkor sem!! Már nem bírom ezt tovább!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook