Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. aug. 5. 06:21

-Hazudj már valami szépet!

Elhiszem majd az egészet!

Legyen kert, s benne virágok,

Törpe is kell, meg óriások!


És te is legyél ott kérlek!

Ha hívlak hazudni szépet.

-Csak igazat ne!...Az fájna!

Tedd meg!.. Csak egyszer, utoljára..

2010. aug. 5. 06:19

Majd álmaimban meg-meglátogatlak

Mint messzi vendég, kit senki sem várt.

Ne hagyd, hogy az úton ácsorogjak,

Az ajtót be ne zárd.

Belépek hozzád, csendben letelepszem

És csak nézlek a homályon át....

És amikor édes arcoddal beteltem,

Megcsókollak és megyek tovább...

2010. aug. 5. 05:42

Az igaz szerelemben a legkisebb távolság is túl nagy, de a legnagyobb is áthidalható.

(Hans Nouwens)

2010. aug. 5. 04:19

Johann Wolfgang Goethe: Életszabály


Ha egy szép élet vágyát őrzöd,

a múlttal nem szabad törődnöd.

S mindig úgy tégy,ha veszteség ér,

mint hogyha újjászületten élnél.

Mit akar? - kérd meg minden naptól,

és minden nap felel majd akkor.

Tetteidnek tudjál örülni,

más tetteit tud megbecsülni!

Főként ne gyűlölj egy embert se,

s a többit hagyd az Úristenre!

2010. aug. 5. 04:02

"Angyal zenéje, gyertyafény -kincses kezem hogy lett szegény?Nem adhattam ma semmi mást,csak jó meleg simogatást."


Áprily Lajos

2010. aug. 5. 00:06

"Jó ember vagyok, nem haragszom arra, akit megbántottam."


Ignotus

8055. Lolita63
2010. aug. 4. 21:20

"Az igazi szerelem felemel, és mindig többre sarkall. Lángra lobbantja

szívünket, és békét teremt az elménkben. Te ezt tetted velem, és

remélem, én is ezt tettem veled."

8054. Lolita63
2010. aug. 4. 21:16
“A lelki szépség oly varázsfényt kölcsönöz az ember egész valójának, hogy az egyszerű megjelenésével meghódítja a szíveket, és barátokat szerez anélkül, hogy tudná!” (Lev Tolsztoj)
8053. Lolita63
2010. aug. 4. 21:15
“Semmi sem ápolja úgy a szépséget, mint a boldogság.” (Lady Blessington)
8052. Lolita63
2010. aug. 4. 21:14
„Ha az ember szeret valakit, mindent könnyűnek talál. A nap fényesebb, a virágok szebbek, az emberek jobbak.”
8051. csirike57
2010. aug. 4. 19:18

Megtanultam, hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is, ha nem vagy mellettem.


Paulo Coelho

8050. a14deb9047 (válaszként erre: 8047. - B7086b1501)
2010. aug. 4. 19:03
Tökéletes!!
8049. csirike57
2010. aug. 4. 18:54
Tiéd a csend és a nyugalom, miénk a könny és az örök fájdalom.
2010. aug. 4. 18:52

"Ha százfelé tép az élet, legalább százszor mondom majd el:

Az én szívem nem törik, nem eladó és nem is olcsón vett hely,

Visszavár mindig, nem feled! Bár várhat százezer éven át,

Nincs az az idő, nincsen az a tér, ami közénk odafér."

(Kowalsky meg a Vega)

2010. aug. 4. 13:59

Volt egyszer egy férfi,aki nagyon belefáradt mindennapi munkába.Ő mindennap dolgozni járt,a felesége meg csak otthon ült.


Szerette volna,ha a felesége is megtudná,mi mindenen megy keresztül nap,mint nap,ezért egy este így imádkozott:

"Mindenható atyám!Mindennap dolgozni járok,és naponta 8 órát robotolok, miközben a feleségem csak itthon ül.Szeretném,ha ő is megtudná,mi mindenen megyek keresztül,ezért kérlek Uram,add,hogy egy napra testet cserélhessünk.Amen."


És a férfi másnap reggel már női testben ébredt.Felkelt,reggelit készített a párjának,

felébresztette a gyerekeket,kikészítette az aznapi ruhájukat,reggelit adott nekik,becsomagolta a tízóraijukat,elvitte őket az iskolába,hazament,gyorsan meglocsolta a

virágokat,bedobott egy adagot a mosógépbe,

összeszedte és megmosta a kirándulásból

hazahozott piszkos,sáros lábbeliket,majd

összeszedte a vegytisztítóba való holmikat,és elvitte,megállt a banknál is,pénzt vett fel, elment bevásárolni,kifizette a számlákat,és rendezte a csekk-könyvet is.Kicserélte a macska almot,és megfürdette a kutyát.


Ekkor már délután egy óra volt,és igyekeznie kellett,hogy be tudjon ágyazni,hogy rendet rakjon,porszívózzon,még a konyhát is felseperje,

felmossa,és már rohanhatott az iskolába a gyerekek elé,akik hazafelé még vitatkoztak is vele egy sort a leckekészítés miatt.Kitett az asztalra egy kis sütit meg tejet,és rávette a gyerekeket,hogy írják meg a leckéjüket és tanuljanak.Ezután felállította a vasalódeszkát,és tévét nézett,miközben vasalta a ruhákat.Fél ötkor nekiállt krumplit pucolni,és zöldséget mosni,hogy egy kis salátát készítsen.Kisütötte a húst,és egy kis zöldbabot is párolt mellé vacsorára.Vacsora után kitakarította a konyhát,beindította a mosogatógépet,majd elrakta a tiszta edényeket,megfürdette a gyerekeket,és ágyba dugta őket.9-re már nagyon fáradt volt,és bár a napi munkával még nem végzett,úgy döntött, ő is bebújik az ágyba,ahol még elvárták tőle,hogy szeretkezzen,és ő ezt panasz nélkül meg is tette.


Másnap reggel,amikor felébredt,azonnal letérdelt az ágya mellé,és így imádkozott:

"Mennyei Atyám!Nem tudom,mire számítottam.

Belátom,hiba volt,hogy irigykedtem a feleségemre,

mert képes egész nap otthon lenni.

Kérlek Uram,nagyon kérlek,csináljuk vissza a

cserét!"


És Isten az ő végtelen bölcsességével ezt felelte:

"Fiam,látom, tanultál a leckéből,és ezért boldogan

cserélem vissza a dolgokat abba a formába,amiben eredetileg is voltak.

Csak kilenc hónapot várnod kell még. Tegnap este

teherbe estél."



Hajrá, fiúk! Lehet cserélni!

8046. b7086b1501 (válaszként erre: 8042. - 3e98087e57)
2010. aug. 4. 13:53
ezt szoktam én is mondani:)))Nagy igazság!
2010. aug. 4. 13:51

• A közöny szörnyűbb a megvetésnél. Olyan érzés, mintha nem is léteznél.


• Rájövök apránként, hogy nem bírom tovább. Nem tudok már hinni s remélni, remélni egy életen át. Nem tudom hazudni: jól vagyok. Mosolyogni mindenkire. Mikor belül meghalok!


• " A paradicsomba csak a poklon keresztül vezet az igazi út. "

2010. aug. 4. 09:49

"A szabad kapcsolatok tartósak. Mint a világot járt vándormadarak, hosszú idő után újra összejönnek, s elmesélik egymásnak, mit láttak."

(Müller Péter)

2010. aug. 4. 05:50
Bár bánat a szívnek távoli dolgok után vágyódni, vágyaidat ne tekintsd hiábavalónak! Ami megvalósult mára, az tegnap még képzelet volt!
2010. aug. 4. 05:41
..Amíg vannak olyanok, akik féltékenyek ránk és gyűlölnek minket,és állandóan rólunk beszélnek, addig valamit nagyon de nagyon jól csináltunk.Ennek csak örüljünk,mivel ezeket a gyógyíthatatlanul sérült lényeket, az irigység kínozza!!!Lassan sztároknak érezhetjük magunkat,mivel többet vagyunk emlegetve, mint egy átlagos ember!!És jól mondja a nagykönyv:...Szeresd az ellenségeid, mivel ők a legnagyobb rajongóid...!
8041. Gretaa
2010. aug. 4. 02:08
"A legfontosabb, legérdekesebb gondolatok éppen azok, amelyeket semmiért el nem mondunk egymásnak."
8040. Gretaa
2010. aug. 4. 02:07
"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."
8039. Lolita63
2010. aug. 3. 21:06

Néha felelni kell az élet kiszámíthatatlanul bekövetkező, s elodázhatatlanul végzetes pillanataiban: felelni kell, az egész- re. Ki vagyok? Mit akarok? Ki ellen, kinek érdekében akarok élni? Miért? Milyen képességekkel, eszközökkel, felkészültséggel? Ami fontosabb mindennél: milyen szándékkal?... És, felelni az egészre: hol tartok? Van-e még tartalékom áldozatkészségből, önzetlenségből, vagy már csak megóvni és megmenteni akarok maradék készleteket? Ez a pillanat az életben, amikor felelni kell. Várják a választ, a csend nagy, drámai. De ilyenkor megtudod és észreveszed, hogy e kérdésekre szavakkal nem, csak az élettel lehet felelni.

Márai Sándor

2010. aug. 3. 20:15

"Bekövetkezett a halál. Nem volt benne semmi elijesztő, félelmet gerjesztő, lecsukódott egy szempár, lehanyatlott egy fej, nem emelkedett többé a takaró. Valaki nem volt többé..."


(Örkény István: Rózsakiállítás)

2010. aug. 3. 12:31

Hát rossz vagyok? szótlan? borús? hideg?


Bocsáss meg érte. Hisz ha tudnám,

A világ minden fényét s melegét

Szórva adnám...



Most álarc van rajtam, zord és hideg,

De letépem,

Vagy szelíden, míg elfutja a könny,

Öledbe hajló arcomról lemállik,

S te ringatsz, ringatsz jó térdeiden

Mindhalálig.


Tóth Árpád

8036. csirike57
2010. aug. 3. 07:30
A mindent tudás rém fárasztó lehet, a mindent-jobban-tudás pedig még sokkal jobban nyüstöli az elmét. (Vavyan Fable)
2010. aug. 3. 05:44

A tegnap csupán álom, A holnap nem több, mint látomás, Minden tegnap a boldogság álma, Minden holnap csak remény csillogása. Vigyázz ezért, hogy mit kezdesz a máddal!


(Ősi szanszkrit mondás)

2010. aug. 3. 01:36
Soha ne mond, hogy soha.
2010. aug. 2. 23:37

Iszonyú csendként zuhog az éjszaka.

Kiégett körték csavarodnak a

kattogó évek folyosóira.

Kezem újra és újra levelet írna,

érthetetlen szavak mögött sírva

bújtatni szívem, ágaim,

csordulásom, álmaim.


Nagyon hosszú a görcsbe rándult alagút.

Istenem valahol mindig ketten maradunk.

8032. Lolita63
2010. aug. 2. 22:20
“Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.” (Müller Péter: Szeretetkönyv)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook