Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. aug. 26. 19:55
"Ha elúszott a hajó, csak a bolond úszik utána. Én világéletemben bolond voltam." (Nagy hal c.film)
2010. aug. 26. 15:57

"Minél erősebben ragaszkodik vélt tulajdonához az ember, és minél kevésbé érzi meg a lényeget, annál kevésbé elégíti ki az élete. Korlátozva érzi magát, mivel korlátozottak a szándékai, ez pedig irigységet és féltékenységet szül. Megváltoznak a vágyak és a beállítódás is, ha megértjük és érezzük, hogy már ebben az életben hozzákapcsolódtunk a határtalanhoz. Végső soron csak a lényeg révén számít valaminek az ember, és ha az nincs a birtokában, akkor elrontotta az életét. A másik emberrel való kapcsolatban is az a döntő, vajon kifejeződik-e benne a határtalan vagy sem."

Carl Gustav Jung

8599. Anatita81
2010. aug. 26. 15:25
"Ahhoz, hogy valós képünk legyen önmagunkról, szükségünk van egy (egy-két) kutyára, aki imád és felnéz ránk és egy (egy-két) macskára, aki lenéz minket... "
2010. aug. 26. 13:02

Rólad beszél

Az este, a szél,

A beálló csönd,

A hajnal, az éj,

Az ima, az álom,

És minden szavam...

Várlak haza:

Ajtóm nyitva van.


/ Bonanza Banzai /

8597. csirike57
2010. aug. 26. 06:57
Kérlek fogadj el olyannak, amilyen vagyok, és akkor egyre jobb leszek. (Simon András)
8596. csirike57
2010. aug. 26. 06:45
Szép szó sok jó barátot szerez, és megengeszteli az ellenségeket; nyájas beszéd jó embernél bőven adódik. Sok emberrel élj egyetértésben, de bizalmasod ezerből csak egy legyen! Ha barátot szerzel próba árán szerezd, és ne bízzál meg benne túl hamar; mert van, aki jó barát a maga idejében, de nem áll helyt a szorongatás napján. Van barát, aki ellenséggé válik, olyan barát, aki piacra visz gyűlölséget, viszályt és szitkot. Van barát, aki asztaltárs, de nem áll helyt a szükség napján. A barát, aki bejáratos, egyenlőnek tartja magát veled, és adja az urat házad népével szemben; amelyik azonban szerény előtted és színedet kerüli, azzal egyetértő, jó viszonyban lehetsz. Tartsd magadat távol ellenségeidtől, és légy résen barátaiddal szemben! A hűséges barát erős menedék, aki ilyenre akad, kincset talál! Az igaz barátnak nincsen mása, az igaz értékét nem lehet arannyal, ezüsttel mérni! A hűséges barát élet és halhatatlanság írja; azok találják meg, akik félik az Urat. Aki féli Istent jó barátnak is, mert amilyen ő maga, olyan a barátja is. Biblia
8595. tavaszi szél (válaszként erre: 8574. - Angyalka20)
2010. aug. 26. 00:10
Huh...ez nem semmi....
8594. Gretaa
2010. aug. 25. 21:19

"Sohase mond,hogy túl vagy már mindenen,

sohase mond,hogy tovább már nincs nekem.

Mindig van új és újabb, hát várd a csodát,

de sohase mond,hogy nincs tovább."

8593. o.andi
2010. aug. 25. 18:57
Az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekem kell értelmet adni az életnek
2010. aug. 25. 17:30

Van, hogy eljön az a pont, hogy egyszerűen csak szerelmes vagy valakibe.

Nem azért, mert az a valaki jó vagy rossz, nem azért, mert valamilyen.

Egyszerűen csak szereted.

És még csak azt sem jelenti, hogy onnantól fogva ásó, kapa, nagyharang.

Ahogy azt sem, hogy soha nem fogjátok megbántani egymást. Egyszerűen azt jelenti, hogy szerelmes vagy, szereted szívedből.

Néha azért, amilyen, néha pont annak ellenére.

És tudod, hogy az a valaki is szeret téged, néha azért, aki vagy, néha meg pont annak ellenére.


Laurell Kaye Hamilton

2010. aug. 25. 14:59
"A bizalmat ki kell érdemelni, ez nem megy varázsütésre!"
2010. aug. 25. 10:50

"Legyünk figyelemmel azokra, akik boldogságunk okozói, kertészek ők: virággal borítják be lelkünket."


(Marcel Proust )

8589. csirike57
2010. aug. 25. 06:58
Én már csak ilyen vagyok. Hiszek az emberekben. Nem vagyok cinikus és nem célozgatok aljas módon. Inkább hiszem, hogy jó az ember. Maximum újra meg újra csalódok bennük. Doktor House
8588. alexandracska83 (válaszként erre: 8581. - Angyalka20)
2010. aug. 24. 23:27
Szép!!
2010. aug. 24. 20:53
Bármi gondod van az életben, végy elő egy verses könyvet, vagy a megoldást, vagy a megnyugvást megtalálod benne. (Bácskai János)
2010. aug. 24. 18:44
Sokan hajlamosak vagyunk úgy tekinteni az emberekre, mint a lottószelvényekre: azt hisszük, az a dolguk, hogy valóra váltsák az álmainkat. (Carlos Ruiz Zafón)
2010. aug. 24. 18:35
“Csendet tanultam a beszédesektől, toleranciát a türelmetlenektől, kedvességet a durváktól.” (Khalil Gibran)
8584. Sexton
2010. aug. 24. 16:14

"A világ legjobb tanulási módszere, ha munka közben nézzük a mestereket."

(Michael Jackson)

2010. aug. 24. 15:19

A japán nyelv pazar szókincsében nincs megfelelő kifejezés erre a hemzsegő nyugati szóra: szeretlek. A japánok szerint ezt a szót nem kell kimondani, mert a másik úgyis megérzi. Ha ki kell mondani, akkor már nem is igaz.

Zilahy Lajos

2010. aug. 24. 15:18

A szavak mindent csak összezavarnak. A legfontosabb dolgokat úgyse lehet szavakba önteni. Például amikor egy srác úgy ér hozzád, mintha fényből lennél, vagy amikor te vagy az egyetlen az egész teremben, akit senki nem vesz észre. Olyanok ezek, mint görcsök a fában. Itt valahogy mintha visszafelé folyna az ember vére. Ha kíváncsi vagy rá, nem mintha eddig bárkit is érdekelt volna, a szavak közül szerintem csak a bocsánatnak van értelme.

Jodi Lynn Picoult

2010. aug. 23. 18:19

- Miért kell a szívünkre hallgatni?

- Mert akárhol is a szíved, ott találod a kincseket.

Paulo Coelho

2010. aug. 23. 18:02

"Mese voltál, sose szóltál, hogy kápráztat ez a kincs,

kiraboltál, mire jó már, ha végül semmid sincs

Csak egy álom, alig várom, hogy elengedjem már.

Ez a béklyó, nekem így jó

Még annyi minden vár

Szabadulsz, túl nagy a súly, túl sok a rács, mi körbe zár

Menekülj, hiszen annyi minden vár."

2010. aug. 23. 18:01

"Most így könnyebb? Hogy nem látsz,

hogy nem szólsz, hogy nem hívsz.

Most jobb így?

Mondd, megismersz még?"

2010. aug. 23. 17:47
"Néha megtámadták mélyről jövő, ismeretlen érzések, és tépték, szaggatták a szívét... mert ilyenkor ő is érezte, hogy van szíve, ami érez, szenved és fáj... ilyenkor végtelenül egyedül érezte magát, és nagyon, nagyon üresnek... úgy érezte ilyenkor, mintha el lenne különítve a világtól, a boldog emberek boldog világától, mint aki nem ad semmit és nem is kap semmit, mert nincs a lelkében semmi, amit adjon, és nincsen senkije, senkije, akitől kapjon."
2010. aug. 23. 17:46

Mindig tudd,

a dolgok egyszer történnek meg veled;

a legértékesebb idő a pillanat, amelyben élsz.



A világ tele van születő csillagokkal.

Az egyik szikrázó csillag te magad vagy.

Téged is, akár a többi csillagot, egy szép fény ölel körül.

Ő a te utad, melynek különböző lépcsőit járod.



Tudod-e, hogy minden ember egy kis magányos sziget, és legfőbb vágya erről a szigetről kiúszni, mégpedig úgy, hogy a sziget sértetlen maradjon?



Gondolj a szépre, és széppé válik az is, amiben eddig nem láttál semmi szépet. Gondolj a jóra, és a rossz máris más értelmet nyer.



A szeretet mindig veled van, neked csak észre kell venned. Boldogságod olyan lesz, mint a szereteted. Mindennap új életre tudod kelteni, ha akarod.



Tatiosz

2010. aug. 23. 17:46

Amit a szem lát, nem látja ugyan a szív,

de a látvány hatása beszivárog a lélekbe.


Amit a szív lát - üzenet: a lélek üzenete a gondolatoknak.

2010. aug. 23. 17:46
Ez most az igaz szerelem volt, a régi sebek begyógyításának illúziója, a biztonság meséje. Ami kicsit igaz is, hiszen a szerelem megóv, ugyanakkor hazugság is, mert mindentől még a legnagyobb szerelem sem védhet meg. Ha az emberben belső félelmek garázdálkodnak, még egy elsöprő érzelem sem védhet meg. A tudattól, hogy még a szerelmet is elragadhatják, és akkor egyedül maradsz, nem lesz melletted senki, soha többé.
2010. aug. 23. 17:44

Gámentzy Eduárd


Elveszett szerelem szonett


Mint sűrű éjben lopakodó árnyék,

Oly észrevétlen volt és nesztelen.

Lehetett volna véletlen ajándék,

Lehetett volna, bár ezt nem hiszem.


Hozzám simult, s úgy nőtt bennem a szándék.

Sorokba zárni, maradjon nekem!

Szívembe rejtett, csillogó kis játék,

Hogy süssön át, kopottas ingemen.


De nem találtam ceruzát, se tollat.

Távozó lépte, köveket csikorgat,

Emlékezetből írom, ily’ sután.


Könnyű nyomát, a föld rég eltemette,

És nem hagyott itt semmi mást helyette,

Illúziót, egy szürke délután.

2010. aug. 23. 17:44

B.Radó Lili


Esti dal


Oly jó ilyenkor este már,

mikor az izzó nap leszáll

s a csillag csillog csak nekem.

Elgondolom az életem.


Ami elmúlt és ami lesz még,

mit rég meguntam s amit szeretnék,

messziről nézem és nyugodtan,

ami után egykor futottam.


Mire az izzó arc lehűl,

a szív is békés lesz belül.

Öröm, kétség oly messzi cseng

és jól esik az esti csend.

2010. aug. 23. 17:44

Kormányos Sándor


Végül


Szertefoszló álmaimból

mi az mi végül megmarad?

Egy halvány illat, s túl azon,

arcod...szemed...a szád...hajad...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook