Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


11544. dd81b4dbc8
2010. nov. 24. 16:52
„Az emberi fajnak két nagy problémája van. Az első: eltalálni azt a pillanatot, amikor valamit el kell kezdeni. A második: eltalálni azt a pillanatot, amikor abba kell hagyni.”
11543. dd81b4dbc8
2010. nov. 24. 16:52
A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.
11542. dd81b4dbc8
2010. nov. 24. 16:52
„Temérdek pénz és hosszú-hosszú élet, a legtöbb ember erre a két dologra vágyik mindenek felett. Csak az a bökkenő, hogy az emberek hajlamosak éppen azt választani, ami a legrosszabb nekik.”
11541. multi1
2010. nov. 24. 16:52

" Talán semmi sincs szebb a világon, mint találni egy embert, akinek lelkébe nyugodtan letehetjük szívünk titkait, akiben megbízunk, akinek kedves arca elűzi lelkünk bánatát, akinek egyszerű jelenléte elég, hogy vidámak, és nagyon boldogok legyünk. " Ernest Hemingway

...

11540. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:32

Megadni mindenkinek mindent, amihez joga van, s aztán elmenni.


Megtisztítani lelked és várni.



Márai Sándor :Az igazi

11539. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:32

Én mindig többet szenvedtem az emberek közeledésétől, a társas együttléttől, mint az igazi magánytól. Egy ideig büntetésnek érezzük a magányt, mint a gyerek, akit egyedül hagytak a sötét szobában, amíg a felnőttek a szomszédban beszélgetnek és mulatnak. De aztán mi is felnőttek leszünk egy napon, s megtudjuk, hogy a magány, az igazi, az öntudatos egyedüllét az életben nem büntetés, nem is sérült és beteges elvonulás, nem különcség, hanem az egyetlen, emberhez méltó állapot. S akkor már nem is olyan nehéz elviselni. Mintha örökké nagy és tiszta levegőben élnél.



Márai Sándor :Az igazi

11538. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:32

Amíg önzésből cselekszel, amíg csak kényelemből, vagy sértődöttségből, vagy hiú vágyból keresed a magányt, még adósa vagy a világnak s mindazoknak, akik a világot jelentik számodra. Amíg vágyaid vannak, kötelességeid is vannak. De eljön egy nap, mikor a lélek egészen megtelik a magány vágyával. Mikor nem akarsz már egyebet, csak kidobálni lelkedből mindent, ami fölösleges, ami hazug, ami mellékes. Ez az utolsó, emberi út. Ehhez jogod van. A poggyász, melyet ez útra magaddal viszel, könnyű lehet csak... fél kézzel viszed. Nincs benne semmi hiú, semmi fölösleges. És ez a vágy


nagyon erős a lélekben, bizonyos életkorban. Egyszerre hallod a magány zúgását, s ez a hang ismerős.



Márai Sándor :Az igazi

11537. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:32

De aztán eljön egy pillanat, mikor lelked megtelik a magányosság vágyával.


Mikor nem akarsz már semmi egyebet…



Márai Sándor :Az igazi

11536. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:27

Tudom, a magányra gondolsz. Arra a mély, sűrű magányra, mely minden teremtő lelkű embert körülvesz,


a magányra, mely légköre az ilyen életeknek, mint a földnek a levegő


.. Hát igen. Akinek dolga van, magányos. De nem olyan biztos, hogy ez a magány szenvedés is.



Márai Sándor :Az igazi

11535. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:25

Vannak órák, mikor azt hiszed, nem is lehet elbírni. S talán jó lenne mégis megosztani valakivel, talán enyhébb lenne ez a mély büntetés, ha megosztanád, akárkivel... De elmúlik, mert a magány lassan átölel téged is, személy szerint, mint az élet titokzatos elemei, mint az idő, melyben mindez történik. Egyszerre megérted, hogy minden időrendben történt: először volt a kíváncsiság, aztán a vágyakozás, aztán a munka, s végül itt a magány. Már nem akarsz semmit, nem remélsz új nőt, aki megvigasztal, sem barátot, kinek bölcs beszéde megengeszteli lelkedet. Minden emberi beszéd hiú, a legbölcsebb is.



Márai Sándor :Az igazi

11534. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:25

Először nehéz a magány, mint egy ítélet.



Márai Sándor :Az igazi

11533. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:25

Tudom, a magányra gondolsz. Arra a mély, sűrű magányra, mely minden teremtő lelkű embert körülvesz,


a magányra, mely légköre az ilyen életeknek, mint a földnek a levegő


.. Hát igen. Akinek dolga van, magányos. De nem olyan biztos, hogy ez a magány szenvedés is.



Márai Sándor :Az igazi

11532. Angyalka20
2010. nov. 24. 16:24

Van egy folyamat az emberek körül, mely olyan félelmes, ijesztő, mindennél rosszabb... a magányosodás folyamata ez. Mikor olyanok lesznek, mint a gépek. Szigorú házirend van körülöttük, még szigorúbb munkarend, aztán egészen szigorú társadalmi rend van körülöttük, de rendje van szórakozásaiknak, hajlamaiknak, szerelmi életüknek is, előre tudják, melyik órában öltözködnek, reggeliznek, dolgoznak, szeretnek, szórakoznak, művelődnek... Rend van körülöttük, eszelős rend. S ebben a nagy rendben lassan megfagy körülöttük az élet, mint ahogy egy expedíció körül, mely messzire készült, virágzó tájak felé, egyszerre befagy a tenger és a világ, s akkor nincs többé terv és szándék, csak hideg és mozdulatlanság.



Márai Sándor :Az igazi

11531. cd240fe581 (válaszként erre: 11529. - A14deb9047)
2010. nov. 24. 14:31
De jó...)))
11530. cd240fe581 (válaszként erre: 11528. - B7086b1501)
2010. nov. 24. 14:30
((
11529. a14deb9047
2010. nov. 24. 14:29
Hiszel a szerelemben első látásra, vagy sétáljak el előtted mégegyszer?!
11528. b7086b1501 (válaszként erre: 11527. - Cd240fe581)
2010. nov. 24. 14:22
Nagyon szép és ismerős érzés:((
11527. cd240fe581
2010. nov. 24. 14:20

Hadd sírjak nyugodtan csendben,

sírok .Amint látod nem most van a legjobb kedvem.

Legszívesebben utálnálak téged,

De nem tudlak annyira szeretlek,hogy meghalnék érted.


Mikor meglátlak, szemem rajtad akad,

Szívemben egy fájdalmas érzés, dalra fakad.

Mit mondjak ilyenkor, inkább csak mosolygok,

Ne tűnjön fel senkinek h szívemben zokogok.


Oly sokan kérdezik miért szeretlek téged,

Miért sírok naponta többször csak is érted.

Nem tudok válaszolni, mert fogalmam sincs,

De azt tudom hogy a te neved szívemnek egy hatalmas bilincs.

2010. nov. 24. 11:34
Tényekkel ha szembesülsz, nem az a megoldás, hogy mögéjük bújsz és halgatsz!
2010. nov. 24. 11:29
Ha egyszer rá jössz akit ismertél az becsapott, akkor ne felejsd el megkövetni azokat akiket ez miatt elítéltél!
2010. nov. 24. 11:28
Ne felejsd el a külsö mögött mindig valami más található!
2010. nov. 24. 10:47
Fogadd el a szeretet csodálatos adományát az életedben, nem azért, amit látsz, hanem amit igazságnak érzel vagy tudsz. Az igazi szeretet akkor érhető el a számunkra, amikor megnyitjuk a szellemünket belső vezetőink és álmaink előtt, és követni merjük szívünket. A szeretet gyakran álruhát visel, éppen úgy, mint az igazság. Láss túl a maszkon, a személyiség világán, túl a felszínen és a sztereotípiákon. Ahol sötétség van, láss fényt. Ahol fájdalom van, küldj gyógyító imát és gondolatokat. Ahol diszharmónia van, hintsd el a megelégedettség és az öröm magjait. Engedd, hogy a szereteted és nemes lelkűséged kifejeződjön szeretteid, barátaid, szélesebb közösség és az emberiség egésze felé. Amikor belepillantasz a lélek tükrébe, legyél hálás az isteni élet és örök szeretet gyönyörű adományaiért.
2010. nov. 24. 10:46
Kétféle beszélgetés van. Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő. Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek sincs köze hozzá. Ennél pontosabban nem lehet elmondani azt a helyzetet, amelyben élünk, s amit úgy is nevezhetünk: a szeretetlenség világa. Aki csak mondja a magáét, annak nincs szüksége barát¬ra, testvérre, feleségre. Csak közönség kell neki. A másik fajta beszélgetés az, amikor valaki társat keres. Ez nagyon ritka.
2010. nov. 24. 10:45

Az emberi szív szeretetből áll össze, adj ma egy darabot másoknak belőle.

Ne félj, hogy elfogy, hisz neked is adnak, ezért van értelme minden egyes napnak!

11520. csirike57
2010. nov. 24. 00:40
"Ha szeretlek, beléd bújok, körülnézek benned. Először, mintha egy idegen országba érkeznék, aztán, amikor befogadsz, egyre ismerősebb leszel. Megértem, milyen neked, egy másik Én-nek lenni, sőt, egy kissé én is Te leszek. Már látom mi fáj neked, keserves és boldog emlékeid mintha az enyémek lennének. Ki tudok nézni a szemeden, onnan látom most magamat - és megismerem a múltadat, sorsodat, örömeidet és rögeszméidet. Ráhangolódok gondolataid hullámhosszára, s veszem a szíved kódolt adásait. Ha a szíved gyorsabban ver, az én szívem is hevesebben fog dobogni. És ha valamitől félsz, én is szorongani kezdek, és lehet, hogy megértjük, mitől félünk mindketten."
11519. csirike57
2010. nov. 24. 00:36
Egyetlen dolog szünteti meg a másik hiányának fájdalmát: ha nem szeretjük tovább. Amikor azt mondjuk, hogy az idő gyógyít, erre gondolunk. A felejtésre. Ez azonban, ha valóban szeretünk, nem lehetséges. A szeretet hiányát csak egyetlen dolog gyógyítja: ha újra találkozunk azzal, akit szeretünk. Semmi más. Jövőre, húsz év múlva, egy másik életben. Mindegy. A hiány mindaddig él, amíg nem látjuk újra. Nem az emléke, a hiánya él bennünk!
11518. csirike57
2010. nov. 24. 00:19
Hiányod több, mint testi vágy. Hiányzik a pofácskád, a dumád, a szertelenséged, a vérfagyasztó vesébe látásod, a váratlanul kimondott igazságod, az őszinteséged, a naivitásod, a rád törő fáradtságod, mikor azt mondod a telefonba, hogy menjünk aludni, a visszafoghatatlan kacagásod, a magabiztos tehetséged, a kétségbeesésed, az agyad, az egyéniséged... újra kezdeném az életet érted.
11517. csirike57
2010. nov. 24. 00:08

Egyetlenegyszer mertem megkérdezni tőle: "Miért szeretsz te engem?"

Azt felelte: "Fogalmam sincs, de egyáltalán nem is érdekel."

11516. Angyalka20
2010. nov. 23. 21:30

Az áldozatokról és a merénylőkről


Mindig és örökké csak arra gondolj, hogy az emberek, akik közelednek hozzád, egyszerre

bűnösök és ártatlanok, s ugyanaz a törvény működik szívükben, mint a te szívedben

és a világmindenség érlüktetésében, s ugyanolyan halandók, mint te vagy. Az

emberi gonoszság és az emberi jóság a világ életütemének egyformán árama és alkatrésze.

A legnagyobb gonosztevőt sem tudom már másképpen szemlélni - azt sem, aki

életemre tör -, mint az élet nagy egységének egyik eszközét. Életemre tör, de ő is

áldozat - mit is gyűlöljek rajta?



Márai Sándor

11515. Angyalka20
2010. nov. 23. 21:30

Áprily Lajos


Ütés



Egy kéz érintett - ó, nem szelíden:

ütését most is érzi még szívem.

A sors ütése volt tán? Meglehet.

De hogy lelt rajta sebtelen helyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook