Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? fórum

Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. 81f46d06d3 (válaszként erre: 22. - Murva)
2009. júl. 11. 23:29

Először is: miért vettél bakot, ha ebben az évben még nem akarod/lehet bepároztatni őket? Most csináltál magadnak egy felesleges gondot a különzárással és az etetéssel is.

Vizet mindig adjál eléjük, ha legelnek, akkor is, tudja a kecske, mikor szomjas.

Ilyenkor, amikor tudnak legelni eleget (van nálatok nagy hely, sok fű, ami elég nekik?), nem kell abrakolnod a kecskét (kivétel, ha fejed, akkor ajánlott, de ahogy írtad, ezek még kicsik).

Abrakoláskor arra kell vigyázni, hogy ne adj nekik sokat. Sőt... szűken mérd a takarmányt (főként a kukoricát).

A bakot arról ismered majd fel, ha pározni akar, hogy hajtja az anyákat, a szájával csücsörít és prüsszögő hangokat hallat. Egyébként nálunk már vannak üzekedő anyák most is... A vemhességi idő 5 hónap, Karácsony környékén már minden évben születnek gidák. Úgyhogy zárd őket külön már most.

22. murva
2009. júl. 11. 13:22
Most vettem két lány és egy fiú kecskét,az előző tanácsaitok alapján ebben az évben még nem szabad bepároztatni őket.Honnan fogom tudni mikor zárjam külön őket ősszel és meddig,hogy ne pározza be.Mikor adhatok nekik vizet,ha legelnek akkor is,vagy abrak után?Hányszor kapjanak abrakot és mit?Ha legelnek ne kapjanak száraz takarmányt?Mi veszélyes a felfúvódás szempontjából,mire kell vigyázni?
21. syria
2009. jún. 23. 13:39
Azt hallottam valahol, hogy ha a kecske sok parlagfüvet legel (amit egyébként nagyon szeret), akkor egy idő után a tejében kialakulnak olyan anyagok, amik védik a parlagfűre allergiás embert. (S ráadásul a parlagfű sem terjed.)
20. 81f46d06d3 (válaszként erre: 19. - Murva)
2009. jún. 16. 07:11
Igen, érdemes üzekedéskor különzárni a kicsi anyákat.
19. murva (válaszként erre: 18. - 81f46d06d3)
2009. jún. 16. 02:13
Akkor viszont nem tarthatom együtt a bakkecskével ugye ,hogy nehogy hamarabb bepározza ?
18. 81f46d06d3 (válaszként erre: 12. - Murva)
2009. jún. 15. 07:10

Részben jól tudod. Üzekedéskor jellegzetes szagot áraszt (olyat, mint a vadak, amikor párzás van, az őzeket itt az erdő szélén gyakran meg is téveszti), ez késő ősszel van. Én igazán nem panaszkodhatok miatta, inkább akkor érzem, ha párás, nyomott a levegő, tiszta időben nem és nem tart egész évben :D

Csatlakozom egy előttem szólóhoz, érdemes megvárni, míg a kecske egy éves lesz, kifejlődik, megnő, mert ha előbb ellik, nem fejlődik tovább, kicsi anya marad, sok gond lehet vele.

17. 81f46d06d3 (válaszként erre: 15. - Murva)
2009. jún. 15. 07:06
Akkor jó, ha a kecske télen-tavasszal ellik, egy évben egyszer. Vemhes kecskét elméletileg késő ősztől tavasz végéig tudsz venni. A gidák ára változó, vannak fajtiszta kecskék (búr például, ami húskecske), annak egy gidája akár 40 eFt is lehet, de általánosságban 10-15 eFt (persze ettől lehetnek eltérések, ha valaki gyorsan akarja őket eladni például).
16. c4f059c04b (válaszként erre: 9. - 81f46d06d3)
2009. jún. 14. 09:38
Köszi :)
15. murva (válaszként erre: 14. - Milkamama)
2009. jún. 14. 00:47
Már volt egyszer kecském vemhesen vettem ,de utána nem tudtam bepároztatni meguntam a bakkecskéhez hurcolni és eladtam.Ezért szeretnék egg bakot is.Vemhes kecskét mikor tudok venni,télen,tavasszal,felétek milyen ára van a gidának és kecskének?
2009. jún. 14. 00:31
nekem 1 már fejős kecském van,és 1 négyhónapos bak.De már gyerekkoromba is tartottunk kecskéket.Nincs nagygond velük ha nem muszájból tartod öket,hanem mert szereted a kecskéket
2009. jún. 14. 00:26
Ha van ismerősöd akinek van bakkecskéje akkor nem vened.A kecskék álltalában 9 hónaposan ivar érettek,de megéri az 1 éveskort megvárni a szaporitással
12. murva (válaszként erre: 11. - 81f46d06d3)
2009. jún. 14. 00:08
Jól tudom,hogy a bakkecske büdös ? Ha most veszek gidákat mikor fognak szaporodni ?
11. 81f46d06d3 (válaszként erre: 10. - Murva)
2009. jún. 13. 23:04
Tartsál bakkecskét, én még nem hallottam mesterséges megtermékenyítésről kecskéknél. Kétévente cserélned kell a bakot, hogy ne legyen beltenyészet.
10. murva (válaszként erre: 5. - 81f46d06d3)
2009. jún. 13. 21:53
Bak kecskét is tartanom kell hogy szaporitani tudjam vagy van mesterséges megtermékenyítés? Én is tervezem,hogy kecskét fogok tartani én kizárólag a kiskecske húsáért mert a tejét nem szeretem.
9. 81f46d06d3 (válaszként erre: 8. - C4f059c04b)
2009. jún. 13. 21:45
Jól. Éjszakára zárjuk őket istállóba, napközben az etető körül fekszenek (főként) és játszanak. Télen nem járkálnak, nincs mit legelni (ez logikus, még nekik is). Télen születnek a gidák is.
2009. jún. 13. 21:34
Télen hogy bírja a hideget?
7. 81f46d06d3 (válaszként erre: 6. - Debóra)
2009. jún. 13. 21:26
Ez igaz. Olyan helyre ajánlom, ami körbe van kerítve teljesen.
2009. jún. 13. 21:22
Mi is akartunk kecskét tartani, de egy ismerős mondta, hogy isten ments, mert mindent megrág, de mindent..
5. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. jún. 13. 20:55
Nézőpont kérdése. Egy anyaállatra számolj egy nagy körbálát az egész télre. Azonkívül minden este szemes takarmánnyal meg kell abrakolni, de azt nem szabad eltúlozni, mert megbetegszik tőle. Szerintem nem drága a téli takarmányozása a kecskének. Nekünk 40 anyakecskénk és azok gidái vannak télen, ami úgy 70-80 állatot takar. Nekik most báláztat a férjem, 50 eFt-ot tett félre rá, ezenkívül azt tudom, hogy a téli kukoricájuk 25 eFt-ba került. De ez sok állat, gondolom az édesanyád nem ennyivel indítana... :D
2009. jún. 13. 16:39
Én is szeretnék kecskét tartani, de anya nem engedi. Pedig szerintem jó lenne.
3. survivor3 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. jún. 13. 15:34

Nem tartok kecskét, de tudom, hogy takarmánnyal kapcsolatosan nincsennek nagy igényei.

A nyár végén szerezz be bálákat és szemes takarmányt!

Télen is tudsz adni neki zöldet, hiszen az erdei fenyő gallyakat is megeszi.

Ha most beszerzitek az állatot, állatokat, akkor télre már rutinosak lesztek a tartásában.

2009. jún. 13. 14:59

Szerintem jó ötlet a kecsketartás. Nem tudom, mennyi a takarmány ára, de a tejen, húson biztosan bejön. És garantáltan bio! Van egy ismerősöm, tizenéve tart kecskét. Nem költ tejre, húsra se sokat.

Azt tudom, hogy nagy bálákban veszi a takarmányt, annak a tárolásához elég sok hely kell, ha egyszerre többet vesz.

2009. jún. 13. 14:52

Sziasztok

Szokás szerint,megint szeretném a véleményeteket kikérni.Édesanyám szeretne kecskét tartani,de ugyanakkor meg nagyon fél tőle,mert azt mondja,hogy mivel etetjük télen,mert nagyon drága a takarmány.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy ti hogy oldjátok meg ezt a dolgot?Tényleg nagyon drága az etetése télen?Nagyon Szépen Kérlek Benneteket,ha tudtok válaszoljatok nekem.Nagyon Szépen Köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook