Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? fórum

Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 5. 09:45
Reggel meg kinoztam szegénykét és óvatosan ki fejtem.Igy remélem gyorsabban gyógyul
2009. aug. 4. 21:18
Oké reggel majd szenvesztetem kicsit,de én tényleg sajnálom szegényt,Szinte belesajdul a szivem hogy szenved.De reggel muszáj leszek az ő érdekébe.És köszönöm a gyors sgitséget.:)
51. 81f46d06d3 (válaszként erre: 50. - Milkamama)
2009. aug. 4. 21:09
Annyi idő nem baj, látom szereted és sajnálod. De reggel muszáj lesz, mert be is lázasodhat, begyullad és az meg plusz fájdalom.
2009. aug. 4. 21:03
És gond ha ma este hagyom majd reggel szenvesztettem meg.Reggel sikerült valamennyit kifejnem még össze nem varták?
49. 81f46d06d3 (válaszként erre: 48. - Milkamama)
2009. aug. 4. 21:00
Begyullad, ha nem fejsz ki belőle valamennyit. Sajnos muszáj... :=(
2009. aug. 4. 20:53
Tanácsot kérnék a fehér fejős kecskémnek tegnapeste valami felhasitotta az egyik tőgyét,Ma se tudtam rájönni mi.Az a lényed ma reggel össze varta az állatorvos be adta a tetanuszt neki,és azt mondta nyugodtan fejhetem.Nos most este csak az ép egéséges tőgyét tudtam kifejni a sebeshez csak ha hozzáéretem ment arréb (gondolom nagyon érzékeny neki)Az a kérdés nem lesz baja attól ha sérült tőgyét nem fejem ki pár napig?Vagy erőltessem és fejjek abbol is ki?Fontos lenne!!! SOS.
47. murva
2009. aug. 4. 16:35
Jó ötlet ez a korpa mikamama,megpróbálom mert még most se bogyózik,ma a másik kettőt kiengedtem legelni de egyedül szünet nélkül sír míg a kettő legel.
2009. aug. 4. 00:26
Száritott kenyeret én is szoktam adni nekik egy keveset imádják ropgtatni.A hirtelen sok friss zöld fű is okozhat széklet lazulást.Ezt sajnos én is tapasztaltam amit most vettem vagy egy hónapja az járt így szegényke.Meg hoztuk és másnap irány legelni,Hát ment is a hasa szegénykének tőle,de nagyon.Elfelejtették közölni hogy csak száraz takarmányon volt tartva.Én reggel délbe este egy kis korpát etettem vele miközbe ugyan ugy kiengedtem legelni és 1-2 nap mulva helyre jött.Át ált a szervezet szerencsére.
2009. aug. 3. 14:37
Elfelejtettem mondani (írni) Nektek, nem tudom, hogy tudjátok e, de a kecskék nagyon szeretik a szárított kenyeret (azt sem túl sokat). Ha marad a háztartásban, akkor le kell szeletelni, jól megszárítani, imádják.
44. 81f46d06d3 (válaszként erre: 42. - Murva)
2009. aug. 3. 14:36

Szívesen, miért ne tenném? :D

Én várnék még vele egy-két napot, egyen szárazat addig. Persze ha van lehetőséged így tartani addig. Nem szabad túl sok zöldségfélét adni nekik, főleg a krumplival és a kukoricával vigyázz, ha lesz. Örülök, hogy minden rendben!

43. murva
2009. aug. 3. 14:10
mikamamama nekem is három olyan színű kecském van mint neked de nekem a bak barna olyan mint egy őzike a két lány szürke és fehér azt tanácsolták,hogy az ősszel még ne engedjem,hogy bepározza őket,mert ezek tavaszi kecskék a lolli polli és rolli az egyik unokám adta neki a neveket. Neked van még más állatod?
42. murva
2009. aug. 3. 14:02
Lindus szerinted estére már kiengedhetem legelni vagy még ne ? Köszi,hogy válaszolsz a kérdéseimre.
41. murva (válaszként erre: 37. - Milkamama)
2009. aug. 3. 13:54
Már lement a hasa még tegnap és csak száraz lucernát és vizet kap nem legelhet ahogy Lindus tanácsolta remélem nem lesz semmi komolyabb szerintem a töktől lehetett a hasmenése pedig nem vízszerű volt,de nem bogyózott össze volt állva az ürüléke,de a hasa nagyon megijesztett akkora volt jól meggyúrtam maszíroztam neki,csak most sajnos a többi sem legelhet,mert ha szétszedem őket úgy sírnak egymásért,hogy a portán nem lehet megmaradni,köszönöm mikamama az érdeklődésedet nagyon ari vagy.
40. milkamama (válaszként erre: 39. - 81f46d06d3)
2009. aug. 3. 11:29
Van egy szép barnás egy fehér a bak pedig szürkés.El vannak kapatva szeretet éhesek,meg válogatósak.
39. 81f46d06d3 (válaszként erre: 38. - Milkamama)
2009. aug. 3. 10:17
Mindenkinek lehet! Ha van kecskéd, ha nincs, a fő, hogy érdekeljen és szeresd! Milyenek a kecskéid?
2009. aug. 3. 08:50
El is felejtettem nekem két fejős és egy bak kecském van.Szóval csatlakoznék ha lehet.
2009. aug. 3. 08:47
Még mindig nagy hasa van a kecskének és megy a hasa?
36. murva
2009. aug. 2. 11:46
KEDVES LINDUS REMÉLEM JÁRSZ ERRE AZ EGYIK LÁNY KECSKÉMNEK NAGYON NAGY A HASA ÉS ÚGY LÁTOM HASMENÉSE VAN SZERINTED MIT TEGYEK VAGY NE TEGYEK?
35. 81f46d06d3 (válaszként erre: 34. - Murva)
2009. júl. 15. 22:35
Ellés után -ha a gidát elválasztod- neki lehet állni fejni a kecskét. Lesz teje bőven. Ha alatta hagyod a gidáját, akkor értelemszerűen az elszopja a tejet. Elapasztani úgy lehet, hogy mindennap egy kicsit kevesebb tejet fejsz ki a tőgyéből, többet hagysz benne. Fejni mindennap kell, ha elkezded, hogy be ne gyulladjon a tőgye.
34. murva (válaszként erre: 33. - 81f46d06d3)
2009. júl. 15. 16:23
Lindus kivánom,hogy ezek a tervek elképzelések sikerüljenek és jól jövedelmezőek legyenek nektek.Én mondjuk azt sem tudtam,hogy lehet nem fejni a kecskét.Amikor elválasztod tőle gidát akkor elapaszt és a következő ellés után van megint teje?Bocs ha hülyeséget írok,,de amikor volt egy fejőskecském,ha egy nap nem fejtem meg majd szét durrant a tőgye azért nem tudom,hogy is van ez,nem azért kérdeztem a tejet mert nagyban gondolkodom csak a gidahús miatt szeretném ezt a két anyát én a tejét nem szeretem ,viszon nagyon szeretek állatokat tartani máskor is volt egy anyadisznóm és annak a malacai ették meg a kecsketejet,sak most megint belecseppentem a falusi életbe és ott folytatom ahol tíz éve abbahagytam már van kutya macska nyulak kecskék,de még aprójószágot is szeretnék,de sajnos nyest is van.Köszönöm,hogy válaszolsz a kérdéseimre.
33. 81f46d06d3 (válaszként erre: 31. - Murva)
2009. júl. 15. 07:31

Nem, nem hiszem. Az oltásnak akkor van nagy jelentősége, ha a kecske legelőre jár, ahol sok az élősködő.

A kecsketejet nagyon kevés helyen veszik át, de erről a lakóhelyed környékén kellene érdeklődnöd. Az is lehet, hogy a településen, ahol élsz, el tudnád adni (gondolom, nem óriási mennyiségben gondolkodsz). A mi tapasztalataink ezügyben nagyon negatívak, itt az emberek elég elutasítóak a kecsketejjel, egész egyszerűen azért, mert itt egyértelműen a "kecskéből jön" és nem a dobozból, zacskóból. Nekünk van 3-4 fejős kecskénk, ami adna összesen napi 10 liter tejet, de nem feji a férjem őket, csak egyet, saját célra. Igazából nincsen a kecskének és termékeinek Magyarországon piaca és lehetősége még. Hogy akkor miért csináljuk? Először is a horvátoknak és az olaszoknak. Húsvét előtt jön a kamion egy megbeszélt helyre és átveszik a gidákat egy évben egyszer. Ami pedig megmarad, azt elviszik a horvát éttermek, ott nagyon szeretik az emberek (tűznél sütik, mint nálunk az ökröt). Másodszor pedig itt nálunk épült egy túristaház. A polgármester szeretne valami "csalogatót" a faluban, azonkívül, hogy a szomszédságban nagy arborétum van. A férjem és a polgármester egy háztáji állatsimogatót szeretne és kecsketermékeket (kolbász, sajt kóstoló) kínálni mellé. Most épül a karám, aztán jöhetnek a pónik, szamarak, kistermetű marhák, pávák, lovak, futókacsák és még majd amire lesz lehetőség. Ha alakul valami, teszek fel képet, ha érdekel... :D

Szép napot Neked!

2009. júl. 14. 22:59
Én az egyik állatmenhelyen láttam szamarat.A szamártartásról mit kell tudni?Nagyon nehéz tartani?Sok gond van vele?
31. murva (válaszként erre: 29. - 81f46d06d3)
2009. júl. 14. 22:49
Lindus szerinted a három kecskémet be kell oltatni ?A kertben legelnek,igaz ma kiszabadultak és minden virágomat megkóstoltak egy cseréppel összetörtek,nagyon kiváncsiak,de én voltam a figyelmetlen.A kecsketejet átveszik valahol,vagy milyen értékesítési lehetőség van és milyen ára van ?
30. kriszti1975 (válaszként erre: 29. - 81f46d06d3)
2009. júl. 14. 12:53

Én már évek óta kecskéznék,de sajna a szüleim nem engedik,de ami késik nem múlik,egyszer úgyis kipróbálom.Kertes házban lakunk,szép nagy kertel,jó sok nyírni való fűvel.Vennék villanypásztort,és folyamatosan rakosgatnám arrébb,hogy a kert is megmaradjon.Addig meg gyűjtöm az infót,elméletben tanulom a kecsketartást.

Ti is megeszitek a húsát? Én mondjuk erre nem volnék képes,mert úgy szeretném őket,mintha a kutyám lennének.6-8 kecskére gondoltam,mekkora ólra lenne szükségük?

29. 81f46d06d3 (válaszként erre: 27. - Kriszti1975)
2009. júl. 14. 11:05

Hát, ez nem könnyű kérdés, nekünk kb. (nem is tudjuk most biztosan) 60 db kecskénk van és ezt lebontani éves szinten darabra...

Azért megpróbálok Neked válaszolni, remélem, jó lesz.

Először is kell némi feltétel a tartásához (némelyik jó, ha van, más feltételek nem gond, ha hiányoznak). Nekünk van istállónk. Félrideg tartásban vannak nálunk az állatok. Télen az istállóban éjszakáznak, nyáron csak akkor mennek be, ha vihar vagy eső van.

A kicsiket nagy többségében meg tudják szülni egyedül, általában félre is mennek szülni, nem a többiek között ellenek. Ha gond van, akkor is ritkán kell orvosi segítség, megteszi egy "szappanos kéz", amivel lehet igazítani a gida lábán (nem kell megijedni, én városon nevelkedtem, mégis meg tudtam csinálni). Az anya felszárítja a gidáit és már mennek is vele tovább, legtöbbször nincsen velük gond.

Oltásokat nálunk kapnak, ezek nagyrészt külső és belső féregtelenítők és vitaminok. Ezeket a tavaszi legelőre engedés előtt szokta a férjem megadni nekik. Van, amelyik injekció, de van, amivel le kell őket itatni. Fontos, hogy megkapják, mert sok a kullancs és a különböző élősködő, amelyek a betegségkkel a tejet is megfertőzhetik, azon túl, hogy megbetegítik az állatot. A tavaszi oltást követően már nem kell őket oltani többet abban az évben.

Érdemes még használni nyáron permetezést, az istálló és az udvar, a fák lepermetezésére, szúnyog -és légyirtás céljából.

Télre egy kecskére egy nagy körbálát kell számítani etetés céljára, de érdemes kicsit bővebben számolni, mert alájuk is kell almolni, főleg locsos időben és elléskor.

Télen érdemes még kevés kukoricával vagy egyéb takarmánnyal este megabrakolni.

Azt kell mondjam neked, hogy tulajdonképpen -ha van hely- sima parlagi kecske tartása hobbi célra (pár darab) nem kerül sokba. Ez is olyan, mint minden más az életben: nagy tételben, minőségi szinten kíván némi jelentős beruházást.

Hogy döntöttél? Kecskés leszel, csatlakozol?

2009. júl. 13. 18:51
Bocsi Lindustól szerettem volna kérdezni,de mindegy a válasz a lényeg úgyis.
27. kriszti1975 (válaszként erre: 24. - Murva)
2009. júl. 13. 18:47

Kb mennyibe kerül egy kecske éves tartása?

Kapnak ezek az állatok oltásokat?Kicsinyeiket meg tudják szülni maguktól?Vagy kell orvosi segítség?

26. murva
2009. júl. 12. 22:25
Nem fúvódnak fel ? Egyáltalán mi az amire vigyázni kell,hogy fel ne fúvódjanak ?
25. 81f46d06d3 (válaszként erre: 24. - Murva)
2009. júl. 12. 21:05
Szabad, sok benne a fehérje, a vitamin. Engedd, ha nem tesznek kárt, legeljenek nyugodtan.
24. murva (válaszként erre: 23. - 81f46d06d3)
2009. júl. 12. 00:06
Köszi a válaszokat igazad van még nem kellet volna a bakot meg vennem.Tudnak legelni csak a füves rész és a lucernás nincs lekerítve és nem tudom a lucernát szabad e hogy legeljék úgy mint a füvet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook