Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kártérítés összege fórum

Kártérítés összege (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 11:42

ha később az a baleset miatt keresőképtelen lesz, akkor igen.


kérdés az, hogy jelezte-e az ember a munkáltatójánál, hogy mi történt. persze erre nem lehet rákérdezni, mert ha nem, mindjárt jó ötletet kapott... és mint írtam, még jó darabig megteheti (lehet, hogy sok az a 3 év, lehet, csak 1... most kicsit keverem a dolgokat, én már azért morgok, ha valaki pár héttel később szól)

40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 11:37
Ha rendőrt hívtak volna és minden negatív, akkor is ráverik a semmit?
39. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2017. júl. 27. 11:34

:DDDD


bicajos: jó napot, izé... elütöttek kocsival mikor bicajoztam, és nem akar kártérítést fizetni

Rendőr: óh, jegyzőkönyv(?)....


Aztán nem kerül bele semmi:D

38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 11:33

van egy negatív rtg... de mondjuk egy repedés vagy egy porcsérülés lehet, hogy csak hetek múlva fog látszódni. egy idegsérülés lehet, hogy csak hónapok múlva fog érződni.


nem tudom, hogy máshol hogy van ez, de nálunk én kifejezetten kérem a dolgozókat, hogy az olyan utibaleseteket is jelentsék, amik nem járnak munkaképtelenséggel, mert ki tudja, mi lesz későb. a mozgásszervi problémák nagyon ritkán jelentkeznek azonnal.

37. Bahama Mama (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 11:27

Szia!


Van egy negatív orvosi leletem. Pontosan mit kellene tisztázni még? Van egy mail-em, de most a ti hatásotokra lesz egy írásbeli megállapodásunk is, hogy további követelése nincs felém, ha ez megvan az nem lesz elég?

36. youlcsi (válaszként erre: 29. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 11:20

állj!

ha pont munkából jött, más a helyzet! üzemi balesetnek számít, amit nem lehet elmismásolni. amint valami kisebb baj van, és az orvos erre visszavezeti, onnantól kezdve mindent rádvernek.

jobban jársz, ha ezt most tisztázod vele.

főként, hogy utibalesetet a baleset után 3 évig is lehet utólag jelenteni a munkáltató felé.


táppénzt ebben az esetben egyébként 90%-ot kapna, de tök mindegy, mert azt is rádveri az oep, mint ahogy minden egyéb

2017. júl. 27. 11:20

De ha tegyük fel, rendőr lett volna hívva, akkor hogyan kért volna utólagos kártérítési összeget? Meg eleve, mire fel?

Simán kis piti pénzlehúzó, én egy fillért se adnék neki a javíttatáson meg az orvosi költségen túl.

2017. júl. 27. 11:18

egyébként meg az, hogy rád bízza, neki mennyi fájdalomdíj jár.... ez is azt mutatja, nem fáj neki semennyire



szerintem a háttérből a családjában/baráti körében valaki noszogatja, hogy húzzon le rólad még egy pár bőrt!

2017. júl. 27. 11:16

gribedlinek igaza van, nem megy ő se bíróságra, se rendőrségre


mit tudna nekik felmutatni?


a negatív orvosi leletét meg a bicikliszámláját , amiket bizonyíthatóan ki is fizettél és azt, hogy végig dolgozott, nem került betegállományba.


Ezzel körberöhögnék és kitessékelnék.

2017. júl. 27. 11:07
Ha adsz neki 5 ezred és azt mondod,ennyid van, ez t tudod adni vagy semmit. Írja alá, hogy nincs más követelése vagy menjen bíróságra (blöffölj:D)
31. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 11:03
Neked ez a kaland mennyire bolygatta meg a költségeidet? Szerintem 5 ezer és viszlát. De ha ez is nehezedre esne, akkor semmi, kifizetted a többit. Így, hogy bement dolgozni, hivatalos úton sem tudna követelni rajtad mert mit is? Nem megy ő a bíróságra, nyugi
30. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 11:00

Aki ilyen, hiába írta, hogy bármilyen fájdalomdíj elég neki, nem vagyok biztos benne, hogy ott és akkor elég lesz neki, meg ez szerintem annyira szubjektív, hogy nem tudom, belemennék-e.


Te lelkifurka kérdést csinálsz belőle, de figyi, ha milliomos vagy, oké, másképp a többiek írtak 7 ezret, ha nem vág földhöz, az egy jelképes összeg.


2x futottam bele valakibe, csak az egyiket intéztem baráti úton mert egy nénike volt egy régi fiattal és ő megijedt, hogy intézkednie kell, így elküldtem az ő autószerelőjéhez és szó nélkül kifizettem a javítást (igaz, sokalltam de mivl én kértem így, kussoltam)

29. Bahama Mama (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 10:55

Szia!


Végig dolgozott. Miután megtörtént a baj, felpattant a biciklijére és ment tovább. Pont munkából jött, délelőtt elment orvoshoz plusz szervízbe és után délutánra ismét dolgozni és azóta is dolgozik. Ezért is írtam hogy keresetveszteség nem érte 'csak' a biciklije, meg a röntgen meg ez az egyéb követelése van. A táppénzt hipotetikusan írtam, hogy mi lett volna a következménye ha elmegy TP-re, de szerencsére ez nem történt meg.

28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2017. júl. 27. 10:54
Bocs, nem olvastam figyelmesen. Ha nincs tényleges keresetkiesés, akkor viszlát.
2017. júl. 27. 10:54

Tegyük fel, 10 napot volt kiírva (negatív lelettel már ez is a khm... kategória)


Tegyük fel, hogy keres 200 ezret, 10 napban tuti volt 2 nap hétvége, vagyis 8 napot dolgozhatott volna, tegyük fel, napi 10 rugó. Táppénz 6 ezer, különbözet 4 ,ezer. Így jogos lenne a 30ezer de én mindenképpen látni akarnám ehhez a bejelentett jövedelmet is meg azt is, hogy effektíve azokon a napokon dolgoznia kellett volna és hogy a doki hány napra írta ki.

26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 10:53

Az első hsz-ból kiderül, hogy keresetveszteség nem érte



akkor felesleges itt a táppénz-bér különbségen agyalni, nem?

25. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 10:52

Részéről nem korrekt hogy nem támaszt konkrét igényt.

Innen látni, hogy simlis.


Ha korrekt lenne, azt mondaná, az ügyintézés-orvoshoz menés-lelki trauma kompenzációjaként kér még xezret és kalap-kabát.

Lepapírozva, aláírva, hogy nem támaszt további igényeket.


Írd meg neki e-mailben, hogy ilyen nyilatkozat ellenében készen állsz lezárni az ügyet kettőtök közt.

24. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 10:50

Jó, hány napig volt otthon, ebből mennyi volt munkanap és mennyi a bejelentett jövedelme? Ebből gyorsan kiszámolhatod, hogy mennyi az a 40% és in estremis én talán jogosnak is tartanám, de azt, hogy traumát okoztál neki és ezt fizesd ki, azt nem.


Mert ha valaki ilyen mimózalelkű, akkor jobb, ha nem lép ki a házból.


Mennyire saccolod az összeget, ami a táppénz különbözet? Tudod, hogy mennyi a bejelentett jövedelme?

23. Bahama Mama (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2017. júl. 27. 10:48
E mail-ben minden le van vezetve, de itt adtatok ötletet, ha adok neki bármennyi 'fájdalom díjat' azt személyesen és írásban rögzítve, gondolom keríteni kellene két tanut is és talán ez lesz a legkorrektebb.
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 10:45
írtatok arról papaírt, hogy Te átadtad a 10.000 + 2,500 ft-ot ?
21. Bahama Mama (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 10:43

Ha tp-t kap az az átlagfizetésének a 60 %-a tehát minimum 40 %-nyi keresetveszteség éri. Mindamellett, hogy azt a 40%-nyi kiesést a baleset okozójára lehet hárítani emellé az OEP vagyis most már NEAK kifizetteti utólag a maradék 60%-ot is.


Többek közt ezért sem akartam hivatalos szerveket bevonni, mert rosszabbul jártam volna. Majd a jövőben kiderül, hogy okos döntést hoztunk vagy sem. Viszont ha mégis bíróságra kerül a sor, akkor szeretném ha látszódna, hogy én mindent megtettem annak érdekében, hogy a sértetett kárpótoljam.

20. youlcsi (válaszként erre: 13. - Loretta16)
2017. júl. 27. 10:40
ez nekem is feltűnt. max ha az odajutásnak volt vmi költsége...
19. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 10:40

Ne kérdezz rá! Ha elmenne a bírósâgra, akkor sem biztos, hogy megítélnék neki, amit kér.


Ha nem kapott táppénzt, vagy a táppénz és amit kereshetett volna azokban a napokban, ezt a különbözetet találnám max jogosnak de sak arra az időre, amire ki volt írva és ténylegesen munkanap lett volna. De nem a táppénz összegét, mert azt kapta, hanem a különbözetet

18. Bahama Mama (válaszként erre: 13. - Loretta16)
2017. júl. 27. 10:39
Magánrendelésre ment, mert az gyorsabb volt neki. Nem mondhattam, hogy menjen rendes rendelésre. Amúgy is ott ha megtudják, hogy mi történt felkutatják a baleset okozóját és mindent ráver az OEP és szerintem az OEP-nél egy röntgen és orvosi konzilum nem jött volna ki nekem 2 500 ft -ra...
17. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 10:36

Keresetveszteség? Táppénz nincs ilyenkor?


Nagyon korrektül jártál el, manapság sokszor még a vérbe fulladó,haldokló bicajost is ott hagyják a francba, ellenben te abszolút mindent megtettél,ami ilyenkor elvárható.

16. túrógombócka (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2017. júl. 27. 10:29

szerintem ez a legjobb ötlet.

én biztos nem fizetnék 30-40 ezret. minek, mire?

2017. júl. 27. 10:28
Jav: OEP
2017. júl. 27. 10:28

kérd el a számlaszámát mindenféle összeg említése nélkül és utalj neki 10.000 ft-ot.


Csak e-mailben konzultálj vele, vagy sms-ben, mert annak van nyoma !


Ha ezután is hőbörög, akkor már meg tudod fenyegetni ügyvéddel meg rendőséggel és lesz a kezedben bizonyíték is.

2017. júl. 27. 10:27
Tudom,piti összeg, de a röntgen miért került pénzbe??? Nem OP-es???
12. youlcsi (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2017. júl. 27. 10:16
miért késtek el?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook