Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kártérítés összege fórum

Kártérítés összege (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2017. júl. 27. 18:40

Köszönöm a sok hozzászólást. Úgy döntöttem, hogy mai nap folyamán egy ismerős ügyvédet megkeresek és a segítségével megírunk egy kármegállapodást.


Rendőrkérdésre is rákérdeztem: az nem jogsértő vagy szabályellenes, ha nem hívsz rendőrt. El lehet intézni egy ilyen jellegű ügyet is a hivatalos szervek bevonása nélkül, DE valóban szerencsésebb rendőrt hívni.


Én laikusként nem tudom persze megítélni, de én biztos nem és a biciklis sem volt ittas.


Az ambuláns lapját most jobban megnéztem: az szerepel, hogy elesett. Ez eddig fel sem tűnt nekem, mert megörültem a negatív mellkas leletnek, hogy miért ezt nyilatkozta, azt én sem értem.

70. lapbarna (válaszként erre: 69. - _Berry_)
2017. júl. 27. 16:46
Igen. Így van, így kellett volna. De látod, innen nézve (nekem) nem egyértelmű, hogy itt, ebben a mostani esetben mi volt.
69. _Berry_ (válaszként erre: 67. - Lapbarna)
2017. júl. 27. 16:33
Ha látszott rajta, hogy ittas volt, akkor nem volt beszámítható, tehát akkor tök mindegy, hogy ő mit akart, valóban be kellett volna jelenteni a rendőrségnek, -főleg, hogy még az elérhetőségét is megadta- még akkor is, ha a részeg biciklis a rendőri intézkedést már nem várja meg.
68. levarosbukta (válaszként erre: 67. - Lapbarna)
2017. júl. 27. 16:33
Pont ezt hablatyolom, hogy személyi sérülés - akármilyen - történt, kutya kötelessége lett volna rendőrt és mentőt hívni pont. A többi az mind mellébeszélés. Azért arra még kíváncsi lennék hogy a röntgen az hogyan történt, mert orvosi jóváhagyás nélkül még maszekban sem lehet csak úgy csináltatni. Ha meg a biciklis elmondta hogy fellökték kocsival az őt ellátó orvosnak hivatalból jelezni kellett volna a rendőrség felé az esetet. Ez a része igencsak sántít a történetnek.
67. lapbarna (válaszként erre: 61. - _Berry_)
2017. júl. 27. 16:11

Igen, a cserbenhagyás klasszikus esete pont ez, hogy meg sem áll, vissza sem néz. HA csak egy pl. parkoló autóba ment volna bele. De itt egy személy is érintve volt a balesetben (a kerékpáros). Utólag szólt (ha jól értem), hogy fáj az oldala. Oké, negatív röntgen. De vannak sérülések, amiket a röntgen nem jelez. (persze, ne legyen baja!)

Azért mondtam, hogy nem tudom, itt megvalósult-e, vagy sem, mert egy kollégám így járt vagy 15 éve. Az ITTAS kerékpáros kiment elé, kicsit megdobta, puff, elesett. Kiszállt, odament, mentőt akart hívni. A részeg biciklis nem engedte. Kollégám megadta a nevét, számát. Elbotorkált onnan. Pár napra rá rosszul lett. Mentő. Kiderült, hogy lett sérülése. A kollégámat pedig jól megizélték, mivel nem győződött meg megfelelően arról, hogy valóban nincs sérülése a kerékpárosnak.

Pedig, ha akkor kihívja a rendőrséget, mentőket, akkor neki semmi baja nem lett volna, mert a biciklis fordult elé, ittasan kerékpározott.

66. _Berry_ (válaszként erre: 64. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 16:02
Én nem mondom, hogy rosszul jártál el, hiszen cserben nem hagytad, költségeit megtérítetted, és mivel az illető magánál volt, így az ő döntése is volt, hogy nem akart mentőt és rendőrt.
65. Böce (válaszként erre: 64. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 15:39

Szia!

Szerintem adj neki egy kisebb összeget sérelemdíj címén(kb. 20-25eFt), már csak a saját lelkiismereted miatt is, de feltétlenül írass alá vele egy iratot - két tanú jelenlétében - hogy sem további követelése, sem ebből a balesetből származó egészségügyi baja nincsen, és ezt bizonyítja az általad utólag megtérített rtg-lelet és orvosi vizsgálat.


Ha a mhelyeden van jogász, esetleg kérd meg, hogy ő fogalmazza meg az iratot, hogy egy esetleges későbbi perben nehogy hátrányod lehessen belőle.


Ezután mindketten elfelejthetitek az egészet.

64. Bahama Mama (válaszként erre: 63. - _Berry_)
2017. júl. 27. 15:29
Biztos igazad van, de egy kicsit az én lelkiismeretemről is szól ez a dolog. Amíg meg nem jött a negatív olyan gyomoridegem volt, amit senkinek nem kívánok. Se aludni, se enni, se koncentrálni a munkámra nem tudtam. Lehet a bejegyzésemből nem látszódott, de komoly bűntudat gyötör/gyötört a mai napig és bárhogy haladtam ebben az ügyben nem az volt az elsődleges, hogy megússzam, hanem hogy a biciklisnek ne legyen baja. Nem mondom, hogy jól jártam el, de a legjobb hiszeműen az biztos.
63. _Berry_ (válaszként erre: 62. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 15:05
Ha hivatalos bevonással csináltátok volna, sérelemdíj akkor is csak akkor járna neki, ha polgári pert indítana ellened, ahol meg kellene jelölnie, hogy mennyit kér. Szóval szerintem mondhatod azt is, hogy te nem tudod felmérni, hogy ilyen esetben mennyi az annyi, így ha gondolja, akkor ennek eldöntésére adjon be keresetet és majd a bíróság eldönti, hogy mennyi a reális.
62. Bahama Mama (válaszként erre: 59. - Papája)
2017. júl. 27. 14:55

Szia Papája!


Köszönöm. Én eddig is és ha bárki kérdezi ezután is el fogom ismerni, hogy én voltam a hibás ebben az ügyben. Nem mértem fel jól a kerékpáros sebességét, ezen nincs mit szépíteni. Ezért vita nélkül fizettem neki eddig mindent számlaellenében. Ezzel már elismertem a hibámat. Ez a történet nem arról szól, hogy ki a hibás, hanem arról hogy megilleti e úgymond sérelemdíj a kerékpárost ha igen mennyi?

61. _Berry_ (válaszként erre: 58. - Lapbarna)
2017. júl. 27. 14:48
Már hogy lenne ez cserbenhagyás? Cserbenhagyó elhajt a helyszínről és vissza sem néz, nem pedig megadja az elérhetőségét és kifizeti a számlákat.
60. _Berry_ (válaszként erre: 55. - Levarosbukta)
2017. júl. 27. 14:45
Neked meg azért nincs igazad, mert ha a kerékpáros rendőrt akart volna, de a vezető visszautasítja, akkor mehetett volna feljelentést tenni. Szerintem semmi nem korlátozza, hogy a kártérítés 2 fél között megegyezés tárgya legyen, ha mind a kettő beszámítható állapotban, saját akaratából megy bele, csak tényleg le kell mindent papírozni a további követelések elkerülésére. A lefizetést meg bizonyítani kell, bemondásra sehol nem fogják elfogadni, de egyébként is, ha meg lefizethető volt, akkor ugyanolyan vétkes.
2017. júl. 27. 14:41
Ne ijesszétek már meg ennyire Bahama Mamát. Szerencsére semmi baja nem történt a bicajosnak, ezt még a RTG is kimutatta. Megkapta a fickó a pénzét a bocsánatkérést. Szerintem el kell felejteni az egészet. Amennyiben enged a zsarolásnak, úgy elismeri azt ami nem történt meg. Na ez már felhasználható ellene később. Vagy netán mégis van miért aggódnod ?
58. lapbarna (válaszként erre: 56. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 14:41

Nem gondolom, hogy mismásolós lennél.

Akkor, abban a pillanatban nagyon megíjedhettél. Ahogy a sértett is. Igen, utólag is jelentheted a rendőrségen, de nehézkesebb lesz a bizonyítás.

Te vagy a hibás egyértelműen? A kerékpárosokra is ugyanúgy vonatkozik a KRESZ. Ha ő nem közlekedett annak megfelelően (akár elsőbbségadás, akár figyelmetlenség), akkor őt marasztalják el.

Ittas vezetést is ki lehetett volna zárni (mindkét részre, a kerékpárosok sem közlekedhetnek ittasan). És legfőképp a cserbenhagyás, mint olyan, nem valósult volna meg (de nem tudom, hogy itt fennáll-e).

Sajnálom.

Rossz döntés volt.

57. Bahama Mama (válaszként erre: 55. - Levarosbukta)
2017. júl. 27. 14:27
Ne haragudj lekvárosbukta, de kikérem magamnak, hogy én bárkit is lefizetnék. Minden egyes forint amit kiadtam a kezemből ebben az ügyben a sértett féltől jött kérés és számla alapján történt! Így utólag jobb döntés lett volna, ha rendőrséget hívok, de az sértett nem ragaszkodott hozzá. Nekem kellett volna az okosabbnak lenni, nem voltam. De nem tartom magam egy sz*r embernek.
56. Bahama Mama (válaszként erre: 54. - Lapbarna)
2017. júl. 27. 14:24
Utólag már én is elismerem, hogy talán ez lett volna a leghelyesebb döntés, mikor felajánlottam az Úr visszautasította. Mikor 1 éve belémjöttek hátulról, rendeset koppant a fejem a korménykerékbe, de lerendeztük egymást közt betétlappal és elérhetőség cserével az ügyet. Eszembe se jutott, hogy emiatt a másik fél egy 'mismásolós' alak. És ebben az ügyben se tartom magam annak.
55. levarosbukta (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2017. júl. 27. 13:58
Tudod hópihe14! Nincs igazad. A topic indító meg örüljön ha visszamenőleg nem jelenti fel a biciklis, mert még ez is bent lehet a pakliban. Mondván lefizette hogy ne menjen a rendőrségre. Ha felelős ember a topicinditó akkor mint írtam szépen elballag a rendőrségre és feljelenti saját magát. Képzeld ha a biciklis pár hét múlva ukk-mukfukk feldobja a talpát mert esetleg az ütéstől vérrög keletkezett benne valahol. Ezer százalék hogy elmesélte otthon a történteket, vagy valakinek. Na akkor nem szeretnék a helyében lenni.
54. lapbarna (válaszként erre: 1. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 13:54

Figyelmetlenségből elsodortad a kerékpárost. (nem az időjárási-, vagy útviszonyoknak megfelelően közlekedtél, a sebességedet nem megfelelően választottad meg, nem tartottad be a oldal- és/vagy követési távolságot, stb).

A baleset során anyagi kár keletkezett.

Igen, azonnal ki kellett volna hívni a rendőrséget, mentőket.

Nem tudom, hogy a cserbenhagyás itt megvalósult-e, vagy sem, annak ellenére, hogy elérhetőségedet megadtad, de viszont nem hívtál szakszerű segítséget számára.

53. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 13:53
Nem tettél meg semmit, csak elmaszatoltad az ügyet mert saját bevallásod szerint rosszabbul is jártál volna. Ha rendben volt a szénád, vagyis van jogsid és nem voltál ittas semmi hátrány nem ért volna, kaptál volna egy kis ejnyebejnyét és az ügy lezárult volna.
52. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 13:47
Messze nem korrektül járt el. Akkor lett volna korrekt ha azon nyomban rendőrt, és mentőt hív, az elütöttet addig ott tartja. Ez lett volna az egyetlen és elfogadható megoldás. A többi már csak maszatolás. Tessék elmenni a rendőrségre és elmondani hogy ez és ez történt. A felelősséget meg tessék vállalni az utána következőkért.
51. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 13:46
De azt is az autóvezető biztosítója fizeti elvileg, így nem lesz pluszköltsége
50. globus (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2017. júl. 27. 13:42
Bicikliszámla is kevés, hiszen abból nem derül ki, hogy ki fizetett. Semmi más nincs, mint az ő állítása.
49. globus (válaszként erre: 18. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 13:40

Baleseti sebészet még abban az órában, azaz sürgősséggel ingyenes.

Én nem adnék neki továbbiakban semmit. Bocsánatkérés, anyagi kártérítés megvolt.

48. _Berry_ (válaszként erre: 47. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 13:27
Viszont ha a rendőrséggel intézi, akkor előkerül az e-mail, amiben pénzt kér, bár azt sem tudja, hogy mennyit. Ez meg rá sem vet túl jó fényt.
47. youlcsi (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. júl. 27. 12:59

ezért írtam, hogy hülyeség ebbe belemenni, már akkor be kellett volna vonni a rendőrséget, amikor kiderült, hogy mégis kell orvosi ellátás (nem, nem magán, hanem tb alapú).

igen, szerintem is a biciklit a biztosító rendezte volna, a többit meg majd oep határozat alapján egyszercsak.


a gond az, hogy hiába az eddig kifizetett pénz, hiába a kártérítés, ha felokosítja valaki az embert, akkor holnapra fájni fog az oldala, és otthon marad üzemi baleseti táppénzen, aztán meg majd hivatalból intézi az oep a rendőrséggel, az meg a baleset okozójával...

2017. júl. 27. 12:57
Még az is lehet, hogy meg sem emelték neki:D
45. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 12:56

Értem, akkor ebben az esetben meg pláne nem kérhet csak ùgy kàrtérítést, hiszen azt sem tudja, hogy mi lesz 3 év múlva, így csak akkor lehet majd ezt számokban kifejezni.


Sőt, abban az esetben, ha szóltak volna, akkor az autòt vezető ember autóbiztosítása fizeti ezeket a dolgokat (ha a biztosítás kiterjed rá), max egy picit megváltozik a díj, de senkinek sem kell személyesen kifizetni mindent így egyben, tudtommal, ha van valamilyen biztosítása. Vagy rosszul tudom? Mikor motorbalesetünk volt, nem a csaj fizetett, aki elütött, hanem a biztosítója. Neki csak picit megemelték a díját, gondolom

44. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2017. júl. 27. 12:24

Gondolom, már jó pár napja történt, balesethez meg akkor kellett volna rendőrt hívni, már ez nem megy.

Feljelentgetéssel meg csak magának ártana mindkettő.:))

43. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Bahama Mama)
2017. júl. 27. 11:49

1. Ezek után semmit

2. Amit eddig adtál, remélem, hogy írtatok róla papírt, és nem csak úgy kézből-kézbe adtad oda neki.


Ha annyira észen tud lenni, hogy az állítólagos sokkos állapotáért utólag!!!! kérjen még kártérítést, nincs is annyira sokkos állapotban!

Fejős-tehénnek néz!

2017. júl. 27. 11:45
no, lényeg a lényeg, az, hogy az ember éppen munkába menet volt (és feltételezve, hogy szervezett munkavégzés keretében foglalkoztatott), teljesen más fénybe helyezi a dolgot.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook